Позаштатний пошук. Гід по додатках для iPad і iPhone

Більшість користувачів i-пристроїв шукають інформацію в Мережі одним єдиним способом - у віконці пошуку браузера Safari, яке, ігноруючи загальний тренд, все ніяк не об'єднається з адресним рядком. Пошукова машина за замовчуванням - Google - в цілому зі своїми завданнями справляється. Але що якщо ви звикли шукати "Яндексом", або потрібно знайти щось, що Google знайти не в змозі - наприклад, нову музику, яка вам сподобається, або ви взагалі шукаєте рішення якої-небудь задачі з фізики? Або, нарешті, ви хочете шукати з голосу, а ледащо Siri все ніяк не вивчить російську мову? Для всього цього і багато чого іншого існують окремі додатки, яким і присвячений сьогоднішній огляд.

Яндекс.Пошук для iPad
Випустивши в минулому році власний браузер, головний російський пошуковик незабаром зробив і "майже браузер" для планшетників Apple ( безкоштовно, тільки для iPad ). Чому "майже браузер" - по суті це додаток для пошуку, але для перегляду результатів немає необхідності перемикатися в Safari, все доступно тут же, причому вкладок з результатами пошуку можна відкривати скільки завгодно. Програма дозволяє одночасно бачити і отриману у відповідь на запит сторінку з посиланнями, і (в окремій, яка зсувається горизонтальним свайпом панелі) відкриті по ним сайти.

Є окрема, красива і зручна функція для пошуку картинок. Коли потрібні зображення знайдені, їх можна переглядати в повноекранному режимі, гортати, збільшувати і закривати звичними для iOS жестами.

А якщо ввести в пошук запит "Адреси кафе" (банкоматів, перукарень та інших місць) додаток знайде організації, розташовані поблизу, і покаже їх на карті. Правда, якщо ввести "свіжі суші", то "Яндекс" видасть карту села Суші в Кіровській області, які не здогадавшись, що вас цікавлять ресторани японської кухні. Ось таку "кмітливість" пошуковику буде незайвим розвинути. У будь-якому випадку, якщо "Яндексом" вам зручніше користуватися для пошуку інформації в Мережі, ніж Google, то поставити це додаток собі на планшет ви просто зобов'язані.

Пошук в Google

У Google вважають, що їх пошукач здатний на більше, ніж просто видавати список посилань на запит. Щоб максимально оптимізувати взаємодію зі своєю пошуковою машиною для користувачів iPhone і iPad, компанія випустила окремий додаток ( безкоштовно, універсальне для iPhone і iPad) , Що працює інакше, ніж звичний сайт google.ru.

Головна фішка - голосовий пошук, працює в тому числі і з російською мовою (змінити мову можна в налаштуваннях, автоматичне розпізнавання мови поки не передбачено). Причому працює дуже і дуже непогано - розпізнаються слова не гірше, ніж на Android. Фактично, програма в змозі замінити Siri для пошуку в Мережі. Але по "кмітливості" російськомовний пошук Google поки від Siri відстає - наприклад, за запитом "яка буде завтра погода" додаток видає не прогноз, а список посилань на погодні сайти.

Щоб побачити поточну погоду та прогноз у вигляді красивого зображення в результатах пошуку, потрібно сказати, наприклад, "погода в Москві". Але, наприклад, на запит "курс акцій Google" - знову одні посилання, ніякого красивого графіка у видачі. Це великий мінус і взагалі досить дивно, з огляду на, скільки Google сурмить останнім часом про "розуміючому" пошуку і важливості видачі користувачеві на запит відразу шуканої інформації, а не переліку сайтів, де її можна знайти. Нарешті, англомовним користувачам пошук Google, в точності як Siri, може відповідати голосом, якщо "пізнає" запит. А ось російською такого поки немає.

Але досить про сумне - додаток-то дуже функціонально. Є, як і у "Яндекса", перегляд сайтів окремої "виїжджає" праворуч панелі. Правда, кілька вкладок в ній відкрити не можна. Поділитися знайденим можна поштою, або в Google+ - ні про які інші соцмережах Google демонстративно не знає. Пролістнув зліва направо на основному екрані можна побачити історію пошуку. Нарешті, самі результати пошуку можна переглядати як в класичному вигляді, так і в режимі попереднього перегляду сторінок, гортаючи "картки" зі зменшеними зображеннями знайдених сайтів. Загалом, якщо ваш улюблений пошук - Google, то шукати інформацію через спеціальний додаток буде зручніше. Якщо хочете забути про марудній наборі запитів з клавіатури - то це додаток теж для вас.

Wolfram Alpha
Ця програма ( 99 рублів, універсальне для iPhone і iPad ) Є офіційним клієнтом для відомого "обчислювального пошукача знань" Wolfram Alpha - того самого, дані з якого іноді використовує для відповідей на питання голосовий помічник Siri на пристроях Apple. На відміну від інтернет-версії, додаток містить величезну кількість прикладів (в лівому стовпчику), що дозволяють краще зрозуміти, для чого можна використовувати систему.

Wolfram Alpha незамінний для вчених і студентів. Один з напрямків - обчислення практично будь-яких математичних функцій - похідних, інтегралів і т.п., в тому числі з побудовою графіків. Додаток може видавати відомості про хімічні елементи та сполуки, вирішувати завдання з самих різних областей фізики, а також видавати відомості про астрономічні об'єкти і навіть орбіти супутників.

Крім того, додаток дозволяє отримувати доступ до різної статистичної інформації, включаючи економічні показники різних країн і регіонів, демографію, і т.п. Нарешті, є і функція для шпигунів - будь-який текст можна зашифрувати з використанням певних алгоритмів.

Додаток доступний лише англійською, але для людей, які отримують вищу освіту, це взагалі-то не повинно бути проблемою. Треба відзначити, що крім такого "клієнта" для пошукача його творці випускають окремі "асистенти" (скоріше навіть шпаргалки) для тих, хто вивчає найрізноманітніші дисципліни - від квантової фізики до нотної грамоти. Правда, кожне з них доведеться купувати окремо.

Правда, кожне з них доведеться купувати окремо

Wikipanion
"Компаньйон для Вікіпедії" ( універсальне для iPhone і iPad, безкоштовно ) - додаток з тих, в яких не бачиш особливого сенсу, поки не запустиш і не спробуєш використовувати. Дійсно, ну навіщо нам окремий пошук по Вікіпедії, якщо достатньо ввести в пошуковий рядок Google "чтототам вікі" і моментально отримати посилання на сторінку цього самого "чтототам" в "вільної енциклопедії"?

Ну, наприклад, потім, що Wikipanion буквально бачить "Вікіпедію" наскрізь. Базова функціональність очевидна - досить ввести запит і ми отримуємо шукану сторінку, отформатированную для комфортного читання на iPad. Але це далеко не все. Переверніть планшетник в альбомну орієнтацію і зліва з'явиться стовпець з "Змістом" для швидкого переходу до того чи іншого розділу статті.

Але найцікавіше (якщо вам, звичайно, не чуже цікавість) починається, якщо в цьому стовпці натиснути на кнопку "Пов'язане" у вигляді двох хвилястих ліній. Наприклад, зі статті про фільм Павла Лунгіна "Острів" можна перейти до категорій "Фільми 2006 року", Фільми Павла Лунгіна "," Фільми про священиків "," Фільми-драми Росії "і т.д. - подорожувати таким чином по енциклопедії можна до нескінченності. Історія переглянутих статей зберігається в ще одній вкладці - "Закладки", туди можна також додавати статті, до яких ви хочете повернутися в майбутньому.

Історія переглянутих статей зберігається в ще одній вкладці - Закладки, туди можна також додавати статті, до яких ви хочете повернутися в майбутньому

Discovr Music
Досить про серйозне - тепер про розваги. Додаток Discovr Music ( 66 рублів, універсальне для iPhone і iPad ) Не зав'язалося ні на яку пошукову машину, але по суті виконує ту ж функцію. В якості пошукового запиту задаєте улюблену групу або музикантом, як відповідь на запит програма видасть найбільш близьких по духу виконавців - все це у вигляді з'єднаних лініями гуртків. Додавши кількох виконавців, можна побачити більш складну структуру і виявити неочевидні зв'язку.

Головне завдання, яке вирішується Discovr - пошук нової музики, яка вам сподобається. Зрозуміло, для цього можна читати журнали або музичні блоги, але за допомогою програми все набагато легше і швидше. До того ж, воно вміє аналізувати вашу бібліотеку музики на iPad або iPhone і видавати на основі неї, а також з огляду на, яких виконавців ви додасте до вибраного, індивідуальні рекомендації.

Прямо в додатку можна прочитати про будь-якому з музикантів, в тому числі рецензії на альбоми, послухати уривки музики для ознайомлення і подивитися кліпи на YouTube - все це в єдиному продуманому інтерфейсі. Єдине - чомусь немає можливості, клікнувши на вподобану композицію, відразу придбати її в iTunes.

Що могло б стати просто забійної функцією для Discovr - так це підключення до бездонної музичної базі російської соцмережі "ВКонтакте". У AppStore вагон і маленький візок додатків різного ступеня недопіленності, що дозволяють відтворювати і навіть скачувати музику з "ВК". Було б шикарно, якби хтось із їхніх творців поставив собі за мету реалізувати аналогічну Discovr функціональність.

"Кинопоиск"
З музикою розібралися, тепер про кіно - шукати інформацію про фільми, серіали і документального фільму допоможе безкоштовний додаток "Кинопоиск" ( універсальне для iPhone і iPad ), Розроблене власниками однойменного сайту. Програма черпає відомості у величезній базі даних і може розповісти практично все про будь-якому фільмі. Звичайно, в IMDB.com (і однойменному додатку) і фільмів побільше, і відомості про них докладніше, але там все англійською.

Крім власне пошуку інформації про фільми "Кинопоиск" дозволяє дивитися трейлери кіноновинок, розклад сеансів в багатьох містах Росії, Білорусії, Казахстану, України та Узбекистану, графік релізів в кінотеатрах і на дисках, а також читати новини кіно.

Крім власне пошуку інформації про фільми Кинопоиск дозволяє дивитися трейлери кіноновинок, розклад сеансів в багатьох містах Росії, Білорусії, Казахстану, України та Узбекистану, графік релізів в кінотеатрах і на дисках, а також читати новини кіно

***

Без додатків iPad - малокорисна іграшка, а iPhone - просто дуже дорогий телефон. Про те, які саме програми дозволять вам використовувати свої i-пристрої на повну, читайте в щотижневих оглядах-гідах на Вестях.Хайтек. Якщо ви хочете, щоб ми розповіли про якісь додатках, не соромтеся попросити у нашого твіттера @vestihitech .

Або, нарешті, ви хочете шукати з голосу, а ледащо Siri все ніяк не вивчить російську мову?

Дополнительная информация

rss
Карта