Пожежна сигналізація для Вашої оселі

  1. Область застосування
  2. Чи змінюються правила пожежної сигналізації?
  3. Чи є правила пожежної сигналізації для житлових приміщень?
  4. Чи є стандарти пожежної сигналізації?
  5. Установка пожежної сигналізації в Вашому домі.
  6. Як пожежна сигналізація працює?
  7. Переваги пожежної сигналізації.
  8. Переваги провідних пожежних сповіщувачів.
  9. Переваги бездротової охоронно-пожежної сигналізації.

Пожежна сигналізація є важливим аспектом Вашої домашньої безпеки, так як дотримання правил пожежної безпеки збереже Ваше майно і життя в повній цілості.


На підставі Закону Республіки Білорусь від 15 червня 1993 "Про пожежну безпеку" та відповідно до постанови Кабінету Міністрів Республіки Білорусь від 13 грудня 1995 N 684 "Про затвердження Положення про систему протипожежного нормування і стандартизації в Республіці Білорусь та про заходи щодо вдосконалення протипожежного нормування в будівництві "НАКАЗУЮ:


1. Затвердити Норми пожежної безпеки Республіки Білорусь "Область застосування автоматичних систем пожежної сигналізації та установок пожежогасіння. НПБ 15-2007".
2. Цей наказ набирає чинності з 1 березня 2008 р


Область застосування


1. Норми пожежної безпеки Республіки Білорусь "Область застосування автоматичних систем пожежної сигналізації та установок пожежогасіння. НПБ 15-2007" (далі - Норми) встановлюють основні вимоги щодо необхідності обладнання будинків, пожежних відсіків, споруд, приміщень та обладнання автоматичними системами пожежної сигналізації та установками пожежогасіння (далі - УПС та УП), а також системами передачі повідомлень про НС на пункт диспетчеризації пожежної автоматики Міністерства з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь (та далі - МНС).
Вимоги цих Норм слід дотримуватися при проектуванні, будівництві, реконструкції і модернізації підприємств, будівель, споруд і приміщень.
2. Вимоги цих Норм є обов'язковими для всіх юридичних і фізичних осіб індивідуальних підприємців, що здійснюють свою діяльність на території Республіки Білорусь.
3. Визначення термінів, які використовуються в цих Нормах, слід застосовувати згідно з додатком 1 до цих Норм.
4. Технічні нормативні правові акти (далі - ТНПА), на які є посилання по тексту цих Норм, наведені в додатку 2 до цих Норм.
загальні положення
5. Тип УП, спосіб гасіння, вид вогнегасних речовин (далі - ОТВ), тип обладнання СПС визначаються організацією-проектувальником в залежності від технологічних, конструктивних і об'ємно-планувальних особливостей захищуваних будинків, споруд і приміщень, обладнання, зовнішніх установок, пожежної небезпеки та фізико-хімічних властивостей вироблених, збережених і застосовуваних речовин і матеріалів, а також з урахуванням вимог технічних нормативних правових актів системи протипожежного нормування і стандартизації.
6. Не підлягають обов'язковому захисту СПС і УП:
6.1 приміщення з мокрими процесами (душові, умивальні, санвузли, курильні, камери охолодження, мийки, басейни, овочеві, м'ясні і рибні цехи підприємств громадського харчування з наявністю обладнання для миття);
6.2 приміщення категорій В4 і Д <1>, за винятком випадків, обумовлених в діючих нормативних документах;
6.3 вентиляційні камери (крім вентиляційних камер, які обслуговують виробничі приміщення категорій А, Б, В1 - В3 і Г1);
6.4 насосні водопостачання, бойлерні та інші технічні приміщення для розміщення інженерного обладнання і мереж при відсутності в них горючих матеріалів;
6.5 сходові клітки;
6.6 горища, теплові тамбури входів в будівлі і приміщення;
6.7. тваринницькі, звірівницькі і птахівницькі будівлі, в тому числі вбудовані (прибудовані) в них адміністративно-побутові приміщення (крім випадків, обумовлених в ТНПА);
6.8 склади грубих кормів (сіна, соломи) сільськогосподарських підприємств.
<1> Тут і далі категорії приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою прийняті відповідно до норм пожежної безпеки Республіки Білорусь "Категоріювання приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою. НПБ 5-2005" (Національний реєстр правових актів Республіки Білорусь, 2001 г., N 20, 8/4924).
7. Не підлягають захисту УП:
7.1 газонаповненими обладнання;
7.2 приміщення зберігання цукру і цукрової пудри;
7.3 приміщення, обладнані УП для захисту технологічного устаткування при відсутності горючих матеріалів в приміщенні.
8. Ступінь захисту електрообладнання СПС і УП повинна відповідати вимогам Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ).
9. Перелік будівель, приміщень, споруд і обладнання, які підлягають захисту СПС і УП, встановлюється згідно з таблицею 1 цих Норм.
10. Адресні системи пожежної сигналізації (далі - АСПС) слід передбачати в:

  • будівлях і спорудах, на які відсутні норми проектування (за висновками органів ДПН);
  • багатофункціональних комплексах;
  • телерадіоцентри;
  • будівлях класів Ф2.1, Ф2.2 з числом посадочних місць (числом відвідувачів) понад 500;
  • лікувальних стаціонарах загальною місткістю понад 300 місць;
  • готельних комплексах висотою 9 поверхів і більше або при загальній кількості приміщень 100 і більше;
  • будівлях класу Ф4.3 висотою 9 поверхів і більше;
  • підземних спорудах метрополітену;
  • промислових підприємствах загальною площею території понад 5 га з числом окремо розташованих будівель і споруд класів пожежної небезпеки Ф5.1, Ф5.2 і Ф5.4, які підлягають захисту СПС, 10 і більше;
  • будівлях аеровокзалів загальною площею поверху понад 5000 кв.м;
  • нафтопереробних і хімічних підприємствах, вибухопожежонебезпечних виробництвах з числом окремо розташованих будівель і зовнішніх технологічних установок, які підлягають захисту СПС, 10 і більше;
  • будівлях залізничних і автовокзалів загальною площею 3000 кв.м і більше;
  • виробничих підприємствах з числом окремо розташованих будівель, які підлягають захисту СПС, 15 і більше;
  • спальних корпусах санаторіїв, будинків відпочинку, мотелів і пансіонатів із загальним числом місць 300 і більше;
  • будинках престарілих та інвалідів загальною місткістю 100 чоловік і більше.

11. При визначенні виду захисту (УП або СПС) приміщень категорії В3 за пожежною небезпекою показник площі приміщення згідно з таблицею 1 цих Норм допускається збільшувати на 20%.
12. При влаштуванні підвісних стель площа і об'єм приміщень, визначається в межах огороджувальних конструкцій, які перетинають простір за підвісною стелею.
13. Будівлі, споруди і приміщення, які не вказані в таблиці 1, обладнуються установками пожежної автоматики відповідно до вимог галузевих (відомчих) нормативних документів, затверджених в установленому порядку.
14. Під нормативним показником площі приміщення обов'язкового додатку цих Норм розуміється частина будівлі або споруди, виділена огороджувальними конструкціями, віднесеними до протипожежних перешкод з межею вогнестійкості не менше 45 хв (перегородки EI 45, стіни і перекриття REI 45).
15. У приміщеннях, обладнаних системами протидимного захисту, а також коридорах, холах, вестибюлях будинків, обладнаних СПС, необхідно встановлювати димові пожежні сповіщувачі.
16. Перелік об'єктів, які підлягають обладнанню системами передачі повідомлень про НС на пункт диспетчеризації пожежної автоматики МНС.

Перелік об'єктів, які підлягають обладнанню системами передачі повідомлень про НС на пункт диспетчеризації пожежної автоматики МНС

Чи змінюються правила пожежної сигналізації?


Правила пожежної сигналізації змінюються досить часто, тому важливо, щоб Ви були в курсі будь-яких змін і переконайтеся в тому, що Ви до них готові адаптуватися.


Чи є правила пожежної сигналізації для житлових приміщень?


Незважаючи на те, що немає ніяких юридичних вимог до пожежної сигналізації в приватних будинках, уряд передбачає, що ви повинні підтримувати вашу пожежну сигналізацію, щоб тримати вас в безпеки. Для цього слід:
Перевірити один раз в тиждень працездатність пожежної сигналізації.
Замінити батарею при необхідності.
Замінити пожежну сигналізацію після закінчення десяти років.Як вид охоронно-пожежної сигналізації, я повинен встановити?
Є два різних типи пожежної сигналізації - бажано встановити один з двох:


Іонізаційні пожежні сигналізації - це менш дорогі з двох моделей. Іонізаційні сигналізації виявляють палаючі вогнища.
Оптичні пожежні сигналізації - ці пожежні сигналізації стоять трохи дорожче, але вони можуть виявити повільне горіння, такі, які викликані електричними несправностями.


Чи є стандарти пожежної сигналізації?


Ви вирішили придбати пожежну сигналізацію незалежно від її виду, Вам потрібно буде переконатися, що вона відповідає всім стандартам. Якщо ви все ще не впевнені чи у вас є питання з приводу її роботи, зверніться в місцеву МНС або в компанію, яка змогла б проконсультувати Вас далі.


Установка пожежної сигналізації в Вашому домі.


Вогонь може спустошити Вашу власність і навіть коштувати Вам життя, тому переконайтеся, що у Вас є пожежна сигналізація встановлена ​​в Вашому домі і знаходиться в робочому стані.


Деякі власники будинків постачають їх вогнегасниками - яких в полне може бути досить, щоб зупинити невелика пожежа. Проте, вогнегасник врятує Вас і Ваше майно в НЕ вовсех випадках, тому установка пожежної сигналізації в будинку також хороша ідея. Пожежна сигналізація завжди в змозі виявити перші ознаки пожежі, за умови, що вона забезпечена робочими батарейками. Пожежна сигналізація охоронятиме вашу власність, поки ви знаходитесь вдома і, можливо, поки Ви спите.


Рада експерта є безцінним. Експерт пожежної безпеки може не тільки допомогти Вам вибрати найбільш підходящу і економічну пожежну сигналізацію для вашого будинку, він також має знання про те, де пожежну сигналізацію найкращим чином встановити. Таке ретельне позиціонування забезпечить найкращий захист для Вашого будинку і Вашої родини. Монтаж охоронно-пожежних сигналізацій не таке вже дороге задоволення, щоб захистити ваш будинок від ПП.

Монтаж охоронно-пожежних сигналізацій не таке вже дороге задоволення, щоб захистити ваш будинок від ПП


Як пожежна сигналізація працює?


Є кілька типів пожежних сповіщувачів; при цьому кожен використовує різні методи виявлення диму. Іонізаційний тип тривоги дешевий сорт. Дві заряджені пластини електронами всередині пожежної сигналізації іонізують повітря між ними. Дрібні частинки диму від високого горіння або кухонних загорянь, нейтралізують повітря між пластинами і спрацьовує сигнал. Інший тип, оптичний сигнал, який хороший для виявлення повільного загоряння, який дозволяє виявити пожежу, викликаний пошкодженої електропроводкою. Лазер світить над рецепторами диму при пожежі, а коли дим блокує лазерний промені, спрацьовує аварійний сигнал. Третій варіант комбінований сигнал, в яких використовується обидва методи, але зі зрозумілих причин він трохи дорожче.


Переваги пожежної сигналізації.


У разі пожежі, є можливість врятуватися, пожежна сигналізація буде тримати Вас і Вашу родину у безпеці. При виборі пожежної тривоги потрібно звернути увагу на дві групи: дротових і бездротових сигналів тривоги. Основна відмінність, бездротові пожежні сповіщувачі не мають ніяких кабелів при установці і, як правило, набагато дешевше, ніж установка дротових аналогів.

Основна відмінність, бездротові пожежні сповіщувачі не мають ніяких кабелів при установці і, як правило, набагато дешевше, ніж установка дротових аналогів


Переваги провідних пожежних сповіщувачів.


Традиційні, провідні пожежні сповіщувачі були по-усюди в перебігу багатьох років. Одним з основних переваг, це тривалий період часу, технології, використовувані для них зараз дуже просунуті, надаючи Вам надійність. Люди вибирають провідні пожежні сповіщувачі, тому що вони дуже міцні і вимагають мінімального розміру споживання в довгостроковій перспективі. Вигода від наявності провідний пожежної сигналізації в Вашому домі є те, що ви повинні замінити сигналізацію після закінчення її терміну служби, але не забувайте про перевірки один раз на місяць, що настійно рекомендується. Провідні сигналізації харчуються через електричну систему в вашому домі, це означає, що Вам не потрібно буде мати постійний запас батарей тільки в разі, якщо Ваш будинок не відключать від електричної мережі, але для цього там ВСРО батарейка, яку час від часу необхідно міняти.


Переваги бездротової охоронно-пожежної сигналізації.


Передова технологія привела до бездротових пожежним сигналізацій, що стає все більш і більш поширеним явищем. Відсутність проводів призводить до явної користі при установці. Датчики на бездротових пожежних сигнализациях є дуже чутливими до вогню і диму, тобто ви впевнені, що якщо пожежа, ваша сигналізація виявляє його, що дасть вам достатньо часу, щоб вийти зі свого будинку, або при можливості усунути пожежу самостійно. Ще одна перевага бездротового пожежної сигналізації в тому, що ви зможете придбати систему з додатковими функціями, які будуть корисні для Вашої безпеки. Наприклад, бездротові системи тепер можуть бути запрограмовані з різними звуками, збільшуючись в плині часу кожен раз. Такого роду функції можуть здатися не велику працю, але це особливо корисно, якщо ви любите поспати.

Такого роду функції можуть здатися не велику працю, але це особливо корисно, якщо ви любите поспати


У наш час важко чимось здивувати, але ультра технологічна сигналізація містить в собі і пожежну і відео, звукову, від затоплень і безліч інших привілеїв. Інтелектуальні системи - цифровий евакуації за допомогою голосу, звичайні панелі управління пожежної сигналізації, детектори диму, моніторинг, управління і реле-модулі, повідомлення по телефону, захист техніки, допоміжні джерела живлення, зарядні пристрої, пульти дистанційного керування, реле і власники двері допоможуть врятувати безліч життів, не варто економити на власній родині і самих себе в цілях безопостності.

Захисти Свій будинок - встановивши пожежну сигналізацію!


Установка пожежної сигналізації


Установка пожежної сигналізації будинку


Чи є правила пожежної сигналізації для житлових приміщень?
Чи є стандарти пожежної сигналізації?
Як пожежна сигналізація працює?
Чи змінюються правила пожежної сигналізації?
Чи є правила пожежної сигналізації для житлових приміщень?
Як вид охоронно-пожежної сигналізації, я повинен встановити?
Чи є стандарти пожежної сигналізації?
Як пожежна сигналізація працює?

Дополнительная информация

rss
Карта