Правила ведення ділової переписки

В сучасній діловій сфері спілкування з клієнтами, головним офісом, начальством і підлеглими рідко відбувається особисто або в аудіовізуальному режимі В сучасній діловій сфері спілкування з клієнтами, головним офісом, начальством і підлеглими рідко відбувається особисто або в аудіовізуальному режимі. Найбільш часто таке спілкування зводиться до обміну повідомленнями по локальній або всесвітньої мережі. Тому кожен поважаючий себе працівник серйозної організації повинен володіти елементарними правилами ділового спілкування.
Перше, що потрібно запам'ятати початківцям діловим людям, в робочих листах не можна використовувати багато знаків оклику, питальних, смайликів. Цим ми позначаємо емоції. А в діловому спілкуванні емоції присутнім неповинні. Смайликами можна обмінюватися в соцмережах з друзями, але не на роботі.
Друге правило не менш важливо. Ділові листи повинні бути написані виключно грамотно. Якщо ви не вмієте цього, значить потрібно вчитися, вдосконалювати свої знання. Навіть якщо ви найпростіший секретар, ваші листи потрапляють в руки ділових людей, і вони роблять обличчя всієї вашої організації. У такому випадку від вас залежить, яким воно буде - красивим і приємним або потворним і тупим.
Вітати співрозмовника потрібно на будь-якій посаді. Це стосується і ділових листів. Вітатися потрібно з повагою, використовуючи слова «шановний» і т. П. Якщо вітання відсутня, це вважається ознакою поганого тону. І не важливо, на яку тему вашого листа.
Діловий стиль для того і існує, що будь-яку ситуацію з його допомогою можна вирішити толерантно. Тому не допускайте в своїх листах грубих виразів, прояви негативних емоцій. Навіть повістка в суд складена без образ. Тому, ще раз акцентую, ніяких емоцій. Тільки ввічливість.
Листи завжди повинні бути змістовними і складеними по суті. Не можна писати дурниці, типу того, що мій співробітник отримав більше грошей за місяць. Перед написанням листа задайте собі питання, для чого ви його посилаєте: привітати, запитати, застерегти і т д. Відповідною фразою воно повинно і закінчуватися, наприклад, «Прошу Вас вжити заходів» або «Сподіваюся на Ваше співробітництво і допомогу».
Про прощанні забувати теж не можна. Туристичний ваучер, як і зустріч, повинно включати ввічливе «До зустрічі» або «На все добре», «Вдалого Вам дня». Співрозмовнику, до речі, потрібно висловлювати повагу через написання слова «Ви» з великої літери.
Пам'ятайте, повноцінне ділове повідомлення повинно включати всі необхідні складові: вітання, суть ситуації або питання, побажання, прощання. Хороший лист робить репутацію як вам особисто, так і всієї вашої організації. Читайте також:

Ви можете Залишити коментар , Або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Дополнительная информация

rss
Карта