Для рядового користувача правильне включення, перезавантаження і виключення комп'ютера не представляє жодної проблеми. Однак для тих, хто тільки-тільки починає робити перші кроки в освоєнні PC, дана процедура може викликати питання. А з огляду на те, що некоректне завершення роботи комп'ютера може викликати проблеми, починаючи від помилок при завантаженні операційної системи і закінчуючи втратою даних, то починати вивчення комп'ютера слід саме з цих кроків. до змісту ↑
Правильне включення комп'ютера
Включення комп'ютера - це найпростіша процедура. Для цього потрібно:
- Впевнитися, що мережевий фільтр увімкнений у розетку, кнопка включення фільтра знаходиться положення «Включено», індикатор напруги світиться. Природно, всі силові кабелі ( монітора , Системного блоку, звукових колонок і інший периферії ) Повинні бути підключені до розеток фільтра.
- Натиснути кнопку включення монітора, яка знаходиться на його лицьовій панелі.
- Натиснути кнопку включення звукових колонок або пропустити цей крок, в разі використання навушників.
- Натиснути кнопку включення системного блоку на його лицьовій панелі. Як правило, це найбільша кнопка, яку важко не помітити. Автор цих рядків включає комп'ютер великим пальцем правої ноги не дивлячись, тому що блок стоїть на підлозі :)
Якщо ви все зробили правильно і ваш комп'ютер справний, то загориться індикатор живлення на передній панелі, гомоніти вентилятори комп'ютера і почується короткий писк, що сигналізує про успішне проходження самотестування. На екрані монітора з'явиться фірмова заставка виробника материнської плати або службова інформація у вигляді білих букв на чорному тлі (залежить від налаштувань BIOS ). Через короткий час завантажиться операційна система з її робочим столом .
до змісту ↑Правильне вимкнення комп'ютера
Вимкнення комп'ютера - більш відповідальний етап. Є кілька способів вимкнути комп'ютер, серед них найпоширеніший - за допомогою кнопки «Пуск». Після того, як ви завершили на ньому свою роботу, необхідна наступна послідовність дій:
- В операційних системах Windows 7, Windows 8.1 і Windows 10 потрібно підвести курсор миші до кнопки «Пуск» в лівому нижньому кутку панелі завдань, клацанням лівої кнопки миші викликати Головне меню і клікнути в ньому на рядок «Завершення роботи».
- В операційній системі Windows XP, використовуваної в старих комп'ютерах, клацнути мишею по кнопці «Пуск», вибрати «Вимкнення». У меню в центрі робочого столу ще раз клікнути на кнопку «Вимкнення».
Після виконання цих дій, комп'ютер збереже налаштування і вимкнеться. Індикатор живлення згасне.
Працюючий комп'ютер не рекомендується вимикати вимиканням кнопки на мережевому фільтрі або висмикуванням силового кабелю з розетки. При такому способі виключення є великий ризик втрати даних або порушення роботи операційної системи при подальшій її завантаженні. Такий брутальний спосіб завершення роботи виправданий, тільки якщо ваш комп'ютер не реагує на ваші дії, як то кажуть «завис». Звісно комп'ютера сигналізує про те, що є серйозні несправності в його апаратної частини або програмному забезпеченні. При зависанні комп'ютера його можна спробувати вимкнути тієї ж кнопкою, якій включали або перезавантажити кнопкою «Reset», що знаходиться на передній панелі системного блоку .
до змісту ↑Перезавантаження комп'ютера
Іноді комп'ютера потрібне перезавантаження. Це процес коректного завершення роботи працюючих програм і операційної системи, з її повторним завантаженням і без відключення живлення. Перезавантаження може знадобитися після оновлення програм або самої операційної системи, хоча найчастіше програми або система самі пропонує перезавантажитися, за допомогою діалогових вікон .
Послідовність дій для перезавантаження така ж, як при виключенні, з тією лише різницею, що замість пункту меню «Завершити роботу», користувач повинен вибрати «Перезавантаження»
Якщо комп'ютер завис, то оживити його можна примусово перезавантажити його натисканням кнопки «Reset» на передній панелі системного блоку.
Поділитися.