За нику зустрічають, по ніку знають ...
Нік або нікнейм (на англ. Nickname), або кличка, нейм, прізвисько, логін ... одним словом - псевдонім, двома - мережеве ім'я. Нік - це "обличчя" людини в Інтернеті , Його "ідентифікатор". На відміну від ПІБ, яке може повністю збігатися у різних людей, нікнейм можна придумати собі унікальний (перевірити унікальність можна в пошукових системах), що відображає ваш "політ душі".
Придумати нік - процес творчий, а якщо "віртуальне ім'я" не сподобається згодом ( "дитячі" ники, як правило, в дорослому житті не приживаються), хто заважає придумати ще одне мережеве ім'я, або потім ще ... або відразу кілька.
Нік найчастіше є похідним від імені (наприклад, SaShKo) або прізвища (Ogurec, PetroV), або імені та прізвища (IvanoFFedor), від імені улюбленого літературного героя (Garri_P, Aslan, Атрейю), представника шоу-бізнесу (Білл_Ка), від міста (Nnover), особливостей людини (РижаЯ_Лу, Батон), стану душі (Романтична Блондинка), від професійної діяльності (ДоБРий_Доктор) і так далі.
За нику, якщо він "говорить", можна визначити вік людини (AnTON_91; КрІстІнкА_ДУШа_МяУ - швидше за все до 20 років), стать (Міха_с_моторнОГО), захоплення (ЕмоТок, SEOshNIK), рік, коли нікнейм був придуманий (Famor2005 - "мейловий" нік ). Дорослішаючи, змінюючи погляди на життя, інтереси, людина часто змінює і свій нікнейм, особливо це відноситься до "говорить" никам.
Якщо ви впізнавані в Мережі, то ваше мережеве ім'я - бренд (іменний бренд), який працює на вас. Тут варто ще сказати про проблему захисту никнейма - авторські права на бренд. У первісному (і цілком достатній) наближенні рішення даної проблеми полягає в реєстрації іменних акаунтів на основних популярних веб-ресурсах (Яндекс, Рамблер, MAIL.RU і т.п.) і іменного домену (краще в зоні .RU), якщо він не зайнятий, і якщо це можливо зробити технічно (нік написаний на латиниці і т.д.).
А взагалі, буде корисно, на додаток, ознайомитися з федеральним законом Російської Федерації від 18 грудня 2006 № 231-ФЗ "Про введення в дію частини четвертої Цивільного кодексу Російської Федерації". Повернемося до наших роздумів про никах або нікнейм.
Назви мені своє ім'я, і я скажу - хто ти ...
"Хто говорить" нікнейм не визначає людину, але характеризує
деякі його особливості, відображає внутрішній світ ...
При виборі собі ника, мережевого імені, людина виходить зі своїх переваг, інтересів, ідейних задумів. У нікнеймі можна виділити "говорить підставу", за яким можна дати (поверхнево) психологічний портрет його господаря, дізнатися інтереси нікообладателя. Наприклад, це може бути як слово (Бомж), так і поєднання спеціальних символів (СО / нц @), регістр складових нікнейм букв (БаRхаtNoе УшkO), інші "ярлики" ...
Важлива для характеристики людини і перша буква в назві ника (остання буква, поєднання голосних і приголосних в ніку також є промовистими). Так буква "А" - символ початку, прагнення вперед, лідерства (аналогія - цифра "1"). Не випадково найпопулярнішими іменами у хлопчиків (статистика по Москві) є Олександр (тримає перше місце вже чотири роки), Артем, а у дівчаток Анастасія, Анна, Олександра.
Твердження про те, що мода править світом (любов, звичайно, теж), можна перенести і в онлайн. Мода на нікнейми, на "підставу" никнеймов, носить, як правило, фанатичний характер.
Наприклад, серед молодого покоління сетян дуже популярно ім'я токійців Білла (і Тома теж). Це "підстава" никнейма. Пропускаємо його через свою фантазію, дивимося на ники інших шанувальників токійців і емо-культури (можна скористатися яким-небудь генератором ника; nickname generator), і - нікнейм готовий! При пошуку по імені в щоденниках на LiveInternet.Ru був знайдений 967 користувач з ніком похідним від слова "Bill", 171 користувач з ніком похідним від слова "Білл", 264 - від "Bill Kaulitz" (спробуйте заради інтересу знайти "Біллів" в Блогах@Mail.ru або BeOn.ru). Сюди слід приплюсувати ники з величезним числом варіацій "підстави". Звичайно, деякі "Білли" асоціюють себе із засновником Microsoft-а, або з колишнім господарем Білого дому, або з ще з ким, але токіец, на жаль (а може і на щастя ...), поза конкуренцією.
В даний час також простежується мода на ники, складені на жаргоні падонкафф (він же "олбанським йазиг"), наприклад, Убівца_Падонкафф, НаглаЯ_сЦукО, Превед_Пупсег.
Додам, що при просуванні будь-якого сайту (блогу) зі встановленою тематикою для пошуку "засланого" партнера іноді буває корисно вибирати критерій пошуку "по імені" (за автором), а не тільки "за інтересом".
У віртуальному середовищі нікнейм можна використовувати як маску, за якою людину, її носія, побачити і не можна ...
В кінці хочу зауважити, що розробляється зараз концепція "Web 3.0" (семантичний веб) буде заснована на персоналізації пов'язаних між собою веб-сервісів. У зв'язку з цим ПІБ людини буде його пропуском в онлайн світ. Але що заважає "ідентифікатор" ПІБ (не рідкість) доповнити никнеймом (типу реалізації Вконтакте.ру або AllMyLife.ru); тоді отримаємо - Фіно (унікальний), наприклад, Крилов Іван MuZmen Петрович.
За темою "Характеристика людини по ніку" пропоную на додаток статтю (англійською) дослідників з університету Лейпцига Mitja D. Back, Stefan C. Schmukle і Boris Eglo "How extraverted is honey.bunny77 @ hotmail.de? Inferring personality from e-mail addresses "(" Наскільки екстраверт honey.bunny77 @ hotmail.de? Характеристика особистості за адресою електронної пошти ").
В продовження теми: Статистика Рунета. Аналіз соціальних трендів .
Вам буде корисно: "Привіт! Як справи? "- Як відповісти на це питання - загальні поради та конкретні варіанти відповідей. Соціальний аспект питання - як справи? ..
UPD (13.03.2010): Блог MySEO.su не є форумом! Якщо Ви хочете попросити відвідувачів блогу придумати (підібрати) нікнейм, то залишайте в коментарі контактну інформацію (наприклад, ICQ), щоб відвідувачі змогли з Вами зв'язатися.
UPD (04.09.2010): Можливість коментування до даної статті заборонена! ..
De?De?
Як справи?
Соціальний аспект питання - як справи?