Приклади заповнення тегів title, description, keywords

  1. Практичний приклад оптимізації TITLE, DESCRIPTION, KEYWORDS за класичними правилами написання заголовків...
  2. Складаємо TITLE сторінки.
  3. Пишемо DESCRIPTION.
  4. Перераховуємо KEYWORDS.
  5. Підведемо підсумок.

Практичний приклад оптимізації TITLE, DESCRIPTION, KEYWORDS за класичними правилами написання заголовків і мета-тегів.

Багато веб-майстри і оптимізатори, часто задають питання - «Яким чином я піднімаю трафік тільки за рахунок внутрішньої оптимізації?» У всьому «винні» чинники внутрішньої оптимізації, кожен з яких в тій чи іншій мірі впливає на успіх просування - і чим більше таких факторів працюють правильно, тим вище ймовірність виходу сторінки в ТОП-10.

У цій статті дізнаєтеся про фактори, що ховаються в блоці HEAD - це заголовок TITLE, мета-теги DESCRIPTION і KEYWORDS. Як ці теги впливають на успіх просування, якими правилами потрібно керуватися при їх заповненні. І на фініші приклад оптимізації вигаданої сторінки товару інтернет-магазину.

Об'єкт для прикладу: сторінка товару інтернет-магазину.

Як приклад беремо досить конкурентну тематику - інтернет-магазин з продажу мобільних телефонів, а сторінку - смартфон бренду «Explay Atom».

Це остання сторінка за рівнем вкладеності, таких сторінок на будь-якому сайті найбільше і найчастіше вони є самими цільовими для відвідувача. Як регіону візьму столицю. Рухаюся під російськомовну аудиторію (під Яндекс).

Основні «ключі»:

Основні «ключі»:

Мої цілі:

  1. Просунути сторінку в ТОП-10 за запитом «купити Explay Atom»;
  2. Поліпшити видимість за запитами з суміжними словами: «відгуки», «технічні характеристики», «ціна», «смартфон», «3 sim»;
  3. Підвищити CTR видачі;
  4. Привернути увагу потенційного покупця;

УВАГА! Ви повинні чітко усвідомити, що ці цілі НЕМОЖЛИВО досягти тільки за рахунок оптимізації заголовків і мета-тегів (по крайней мере, в моєму прикладі), але можна ЗНАЧНО підвищити шанс на успіх.

Читання під музику

Складаємо TITLE сторінки.

Оптимізація заголовка TITLE є одним з найважливіших чинників в процесі внутрішньої оптимізації і від правильності його заповнення залежить 70% успіху. Скласти його не так просто як здається на перший погляд, адже всього одне слово в іншому відмінюванні або перестановка декількох слів місцями може кардинально змінити результати пошукової видачі.

Класичні правила складання заголовка TITLE:

  1. Тема пишеться в першу чергу для користувача пошукової системи і повинен характеризувати суть сторінки;
  2. TITLE не повинен дублювати заголовки конкурентів (хоча б в ТОП-20);
  3. Обов'язково точне входження головного продукту, що просувається запиту;
  4. Розбавляйте заголовок додатковими словами з семантичного ядра запитів;
  5. Перші слова заголовка мають найбільше значення;
  6. Не повторюйте кожне слово з заголовка більше 2-х разів;
  7. Кількість знаків не повинно перевищувати 70 знаків з пробілами або 8-ми слів;
  8. Не ставте більше 2-х ком, їх можна замінити знаками двокрапки, тире, вертикальними Слеш, точками, дужками;
  9. По можливості не вживайте стоп-слова;
  10. Не ставте спецсимволи - від них немає ніякого толку (тільки візуально);
  11. Тайтли не повинні дублюватися - для кожної сторінки свій тайтл;

Щоб скласти тайтл, нам доведеться «пірнути» в видачу на нашу просувається запиту «купити Explay Atom» і зібрати в один документ все заголовки аж до ТОП-20.

Ось як це вийшло у мене:

Керуючись першими пунктами правил, пишу початковий заголовок:

Смартфон на 3 sim Explay Atom купити в Москві, ціна, технічні характеристики і відгуки про смартфон

У цьому заголовку розкрита вся суть сторінки, він не дублює жоден із заголовків конкурентів, є точне входження продукту, що просувається запиту «Explay Atom купити» і розведення іншими словами з ядра ключів. Тобто згідно з правилами успішно виконав перші 4 пункти з 11-ти, але якщо дивитися далі - за правилом №5 мій просувний запит повинен стояти на самому початку заголовка (для більшої цінності).

Спробую перефразувати заголовок:

Explay Atom купити в Москві, смартфон на 3 sim, ціна, технічні характеристики і відгуки про смартфон

Вирішив проблему 5-го пункту правил. Мій просувний запит встав в початок заголовка. Наступні кроки по оптимізації TITLE - це видалення повторів слів і скорочення кількості знаків. Крім видалення повторів (в моєму випадку це єдине слово «смартфон»), доведеться чимось жертвувати і викинути з заголовка самі незначні слова. Тут треба міркувати логічно, які саме слова менш важливі? У своєму прикладі викину слова: «смартфон на 3 sim» (саме низькочастотне з усіх) і «технічні характеристики» (не несе комерційного навантаження).

У підсумку залишиться наступне:

Explay Atom купити в Москві, ціна, відгуки про смартфон

Цей заголовок більше схожий на «правду», але якщо подивитися тайтли конкурентів, то на 6, 7 і 16 позиціях ми побачимо щось схоже на наше - а це вже порушення правила №2. Потрібно щось міняти. І в даному випадку зовсім видалив згадка про Москву. Чому? Ну, в першу чергу будь-який сайт (а тим більше магазин) можна без проблем прив'язати до регіону за допомогою Яндекс.Вебмайстер або Яндекс.Каталогу, а значить відпадає потреба у вживанні в заголовку запиту з географічної приналежністю - наш магазин і так буде показуватися переважно жителям Москви. До того ж, видаливши його, позбудуся ще і від стоп-слова «в», який також є неприйнятним за правилами.

Легким натисканням кнопки «DELETE» отримую:

Explay Atom купити, ціна, відгуки про смартфон

Все що залишається зробити - це привести заголовок до «людського» вигляду. Переміщаючись слово «смартфон» в початок заголовка, а також додам вертикальний слеш для юзабіліті текстового рядка.

Готовий приклад TITLE:

Смартфон Explay Atom | Купити, ціна, відгуки

Одержаний TITLE повністю задовольняє всім правилам класичної оптимізації заголовків. Він володіє всією необхідною комерційної інформативністю, а також має всі шанси на адекватне ранжування за всіма суміжних запитам зі словами «смартфон», «explay» «atom», «купити», «ціна», «відгуки». У заголовку присутній додаткове комерційне слово «ціна» і саме частотне - «відгуки» (по ньому теж можна вийти в ТОП, але тільки якщо до товару будуть написані багато реальних відгуків).

Тайтл готовий! Ще одна стаття по тегу тайтл тут

Пишемо DESCRIPTION.

Напевно ви в курсі, що DESCRIPITION ніяк не впливає на релевантність сторінки. Але він також впливає на успіх просування. Так Так! Дескріпшн допомагає вашому сайту займати більш високі позиції у видачі завдяки поведінкових факторів.

Відволікся від теми і скажу пару слів про ПФ (поведінкові фатори). Повед. чинники також як і внутрішні чинники складаються з безлічі пунктів, кожен з яких несе свою важливість для успіху просування. Одним з таких пунктів є CTR пошукової видачі, простіше кажучи - чим більше користувачів ПС клацають по вашому посиланню у видачі, тим вище вона піднімається в ній. І ось якраз дескріпшн допомагає підвищити цей CTR (в тому випадку, якщо пошукова система буде відображати його в описі сниппета, а не візьме випадковий ділянку з тексту).

З вищесказаного з'являється перше і найголовніше правило - при складанні дескріпшна ви повинні бути впевнені, що в якості опису сниппета пошукова система покаже саме його. Тільки з таким підходом можна починати формувати цей мета-тег.

Класичні правила складання мета-тега DESCRIPTION:

  1. Дескріпшн повинен доповнювати (а не дублювати) тайтл і писатися для людей (бути читабельним);
  2. Інформація повинна стосуватися конкретної сторінки, а не всього сайту;
  3. Вказуйте тільки суть змісту сторінки - виключіть «порожні» фрази (наприклад, «... в нашому інтернет-магазині можна ...», «... телефонуйте за нашими телефонами ...», «... ми найкращі і чудові ...» і т.д.);
  4. Розбавляйте дескріпшн іншими словами з ядра запитів;
  5. Додайте в нього точне входження продукту, що просувається запиту якомога ближче до початку опису (в перших 2-3 словах);
  6. Повторіть основне слово або словосполучення з продукту, що просувається запиту ближче до кінця опису (можна в іншому відмінюванні або синониме);
  7. Найцінніші і важливі слова розміщуйте ближче до початку опису (після основного продукту, що просувається запиту);
  8. Не робіть повтори не просувається слів або словосполучень (тим більше стоп-слів);
  9. Оптимальна довжина опису 150-170 знаків з пробілами або 25-30 слів;
  10. Можна використовувати крапки, коми і навіть знаки оклику - але не перестарайтеся з ними;
  11. Не вставляйте в опис частину тексту зі сторінки - воно повинно бути унікальним і описувати всю сторінку, а не її частина;
  12. Кожна сторінка сайту повинна мати свій унікальний дескріпшн;

Для складання дескріпшна, виконую всі класичні правила і в першу чергу потрібно зробити опис для людей. Для цього достатньо уявити себе в ролі продавця, який «як би» представляє товар клієнту.

Я б представив так:

Ми є лідерами з продажу мобільних телефонів і аксесуарів для них. У нас Ви можете придбати смартфон Explay Atom з кур'єрською доставкою по Москві або поштою в будь-який регіон Росії. Це оригінальний смартфон російського бренду на 3 сім-карти з операційною системою Андройд версії 4.2. Ми пропонуємо прийнятну ціну на даний телефон і гарантію терміном 1 рік. На нашому сайті Ви можете детально ознайомитися з технічними характеристиками даного пристрою, а також почитати відгуки від користувачів. Для довідок та більш докладної інформації про умови замовлення та доставки телефонуйте +097812312312.

Це опис ВИКЛЮЧНО для людей - і для мета-тега DESCRIPTION воно, звичайно ж, не годиться. Його потрібно оптимізувати, слідуючи наступним двом пунктам правил. Видалю всю інформацію, що не стосується конкретної сторінки і все «порожні» фрази.

Для ясності слова, які видалю:

Ми є лідерами з продажу мобільних телефонів і аксесуарів для них. У нас Ви можете придбати смартфон Explay Atom з кур'єрською доставкою по Москві або поштою в будь-який регіон Росії. Це оригінальний смартфон російського бренду на 3 сім-карти з операційною системою Андройд версії 4.2. Ми пропонуємо прийнятну ціну на даний телефон і гарантію терміном 1 рік. На нашому сайті Ви можете більш детально ознайомитися з технічними характеристиками даного пристрою, а також почитати відгуки від користувачів. Для довідок та більш докладної інформації про умови замовлення та доставки телефонуйте +797812312312.

Якщо прочитати тільки той текст, який виділений червоним кольором, то вийти звичайна словесна «каша», яка також не годиться для мета-тега description. Для оптимізації цієї «каші» спробую розбавити текст доп. словами з ядра запитів.

Приблизно так:

Купити смартфон Explay Atom з кур'єрською доставкою по Москві або поштою в будь-який регіон Росії. Оригінальний смартфон на 3 sim за прийнятною ціною і гарантією 1 рік. Технічні характеристики та відгуки.

Це вже більш схоже на нормальне опис, але в ньому кардинально не вистачає «SEO родзинок», а саме точного входження продукту, що просувається запиту на початку тексту, повтору основного ключа в кінці і вживання більш «важливих» слів ближче до початку документа.

Купити Expaly Atom в Москві за прийнятною ціною. Оригінальний смартфон на 3 sim з гарантією 1 рік. Кур'єрська доставка по Москві або поштою в будь-який регіон Росії. Технічні характеристики та відгуки про смартфон Explay Atom.

Тепер залишилося видалити всі повтори не просувається слів і скоротити обсяг знаків (на даний момент це 222 знака і 35 слів). Зробити це не складно - досить привести текст у читабельний вигляд.

Готовий приклад DESCRIPTION:

Купити Explay Atom в Москві за прийнятною ціною.Оригінальний смартфон на 3 sim, гарантія 1 рік, доставка кур'єром або поштою Росії.Технічні характеристики та відгуки про Explay Atom.

Ось такий опис вийшло в результаті нехитрих маніпуляцій з текстом. Воно повністю відповідає вищесказаним правилам, і мати повне право відображатися для жителів Москви в сніпеті пошукової системи за запитом «купити Explay Atom», а також по всім іншим запитам із суміжними словами ( «ціна», «смартфон», «3 sim», « технічні характеристики »,« відгуки »).

Дескріпшн готовий!

Перераховуємо KEYWORDS.

Мета-тег KEYWORDS - самий непотрібний і безглуздий мета-тег для сайту. Його ніколи не побачать відвідувачі і абсолютно не враховують пошукові системи. У будь-якому випадку шкоди від нього може стати більше, ніж користі - цим мета-тегом ви відкриваєте своїм конкурентам всю свою оптимізацію.

Якщо ви вирішили розмістити кейвордс «про всяк випадок», то робіть це правильно. Але щодо «правильності» у кожного оптимізатора свою думку: хтось каже, що слова потрібно перераховувати за одним через кому, хто-то словосполученнями, хтось через пробіл.

Пишу в кейвордс лише одне речення з 4-6 слів малими літерами і без ком зі збереженням «читабельною» виду. Вказую всього один дуже низькочастотний ключовий запит з точним входженням головного «ключа».

Для поточного прикладу KEYWORDS:

смартфон explay atom купити в москве

Не бачу сенсу перераховувати через кому десяток-другий ключових слів, адже навіть якщо пошукова система подивиться на KEYWORDS, то він їй розповість всю головну суть і мету сторінки - продаю смартфон Explay.

Кейвордс готовий!

Підведемо підсумок.

В результаті вищеописаних маніпуляцій я отримав наступні дані:

TITLE: Смартфон Explay Atom | Купити, ціна, відгуки

DESCRIPTION: Купити Explay Atom в Москві за прийнятною ціною. Оригінальний смартфон на 3 sim, гарантія 1 рік, доставка кур'єром або поштою Росії. Технічні характеристики та відгуки про Explay Atom.

KEYWORDS: смартфон explay atom купити в москве

Я думаю, що цих даних достатньо для підняття сторінки в ТОП-20, але для більш успішного результату і виходу на перші рядки видачі необхідно оптимізувати контент сторінки (написати SEO текст), скласти правильний URL, а також привести сам сайт в конкурентоспроможний вид. Не завадять хороша перелінковка сторінок сайту і зовнішні посилання.

Хочу зауважити, що для кожного типу сайту і контенту є свої нюанси по формуванню TITLE, DESCRIPTION, KEYWORDS - розповів лише про класичних правилах. Маю велику надію, стаття стала вам корисною і допоможе поліпшити видимість вашого сайту в пошуковій видачі.

джерело: джерело:

Схожі записи блогу

Багато веб-майстри і оптимізатори, часто задають питання - «Яким чином я піднімаю трафік тільки за рахунок внутрішньої оптимізації?
Тут треба міркувати логічно, які саме слова менш важливі?
Чому?

Дополнительная информация

rss
Карта