- Навіщо потрібні віртуальні помічники?
- Хто така Аліса?
- Що вміє Аліса від Яндекса?
- Як завантажити голосовий помічник Аліса для Windows 10 або на телефон?
- Де ще можна зустріти Алісу?
Людина завжди прагнув полегшити взаємодію з комп'ютером. У далекій давнині інформацію завантажували за допомогою спеціальних перфокарт, слідом перейшли на набір команд за допомогою клавіатури, потім справжнім технологічним проривом в життя увірвалася комп'ютерна миша, а далі прийшли сенсорні екрани.
І хоча до управління комп'ютером за допомогою уявної команди ще далеко - обіцяють готові пристрої ще тільки через п'ять, а то й через, подумати страшно, вісім років, взаємодія з пристроєм за допомогою голосових команд вже не здається чимось неймовірним і з розряду наукової фантастики . І тепер шукати щось в інтернеті нам допомагає голосовий помічник російською.
Навіщо потрібні віртуальні помічники?
Раніше спеціальний голосовий асистент сприймав голосову команду, ретельно її розшифровував, перетворюючи в текст і виконував якесь задану дію. Спочатку можна було просто за допомогою голосової команди зателефонувати контакту із записника, не відволікаючись, наприклад, від водіння. Але прогрес не стоїть на місці, і зараз з голосовими помічниками можна не просто виконувати якісь базові функції, а вести цілком осмислені, корисні і забавні розмови.
Крім спілкування, віртуальний асистенти значно розширили свій функціонал - тепер вони можуть будувати маршрут додому з урахуванням пробок, швидко вважати або конвертувати валюту, шукати в інтернеті і зачитувати результат, повідомляти погоду і точний час.
На жаль, не всі голосові помічники можуть похвалитися розумінням російської мови. Набагато більш складний за своєю суттю, що містить безліч неперекладних ідіом, виразів, різноманітних інтонацій і лінгвістичних особливостей, російська мова не раз ставав непереборною перешкодою для розуміння людини машиною. Розгромна замовна стаття в Windows 10 Cortana, через чотири роки після першої згадки, так і не навчилася говорити російською мовою. Популярна у всьому світі Siri як і раніше може відповідати невпопад, невірно витлумачуючи тієї чи іншої питання, а то і зовсім відправить відразу в пошук.
На щастя, тепер у нас є Аліса.
Хто така Аліса?
Аліса не просто голосовий помічник російською, старанно переводить мова в текстову команду. Це самонавчального пошукова система на основі штучного інтелекту, розробленого командою пошукового гіганта Яндекс.
Ідея створити самонавчального програму для взаємодії з користувачем у команди Яндекс з'явилася ще в 2008 році. У 2010 прототип штучного інтелекту вже використовувався в пошукових алгоритмах, а в 2017 році Аліса вперше заговорила.
Аліса - це голосовий помічник від Яндекс, чиє головне призначення - допомагати людям. Вона може озвучити короткий відповідь на поставлене запитання, при цьому не повторювати заздалегідь завчені фрази, а відповісти з великою часткою імпровізації. Крім відповідей Аліса також підшукає і включить музику, запустить додаток або програму, вимкне комп'ютер, заспіває колискову, розповість анекдот, або пожартував і образиться. Чим більше Аліса дізнається Ваші звички, тим точніше вона починає розуміти Вас.
Що вміє Аліса від Яндекса?
Аліса постійно вчиться і самовдосконалюється. Або якщо до поневолення всього людства ще ох як далеко, список можливостей помічниці по-справжньому широкий.
- Аліса управляє часом - заводить будильник або ставить таймер. Правда, поки не на всіх пристроях. Також слухняно відповідає, котра зараз година в будь-якому місті планети, або який день тижня випадає на восьме березня.
- Швидко відповідає, що не відправляючи в пошук. Наприклад, відразу дає відповідь на питання, "скільки калорій в авокадо?".
- Повідомляє детальний прогноз погоди в будь-якому місті і не тільки на сьогодні-завтра.
- Підказує, де Ви знаходитеся і допомагає прокласти маршрут.
- Аліса відкриває потрібний сайт, додаток або програму за запитом.
- Віртуальний асистент поділиться інформацією про пробки і останні новини
- Допоможе підібрати подарунок, підкаже тост або знайде цікавий для Вас рецепт.
- Викличе таксі.
- Аліса вміє грати в ігри. Якщо Вам нудно, можна спробувати обдурити підступний штучний інтелект у грі «Міста» або поразгадивать загадки. Всього Аліса вміє грати в такі ігри як:
- «Шибениця»;
- «Вгадай тварина»;
- «Вгадай число»;
- «Мудрий учитель»;
- «Вірю - не вірю»;
- "Швидше вище сильніше";
- «Угадай песню»;
- «Цей день в історії»;
- «Знайди зайве»;
- «Куля долі»;
- «Ворожіння»;
- «Вгадай актора»;
- «Слова»;
- «Міста»;
- «Що було раніше»;
- «Фантастичний квест»;
- «Екологія».
А ще Алісу можна навчити чомусь новому самостійно.
Як завантажити голосовий помічник Аліса для Windows 10 або на телефон?
На комп'ютері Аліса доступна в Яндекс браузері і в пошуку Windows 10, скачати які можна з офіційного сайту .
Також додаток Яндекс з Алісою і Яндекс браузер з Алісою доступні в магазинах додатків Google Play і App Store.
Де ще можна зустріти Алісу?
Крім смартфонів, комп'ютерів, ноутбуків і планшетів Аліса вбудована в особливу колонку від Яндекс - пристрій, що дозволяє грати улюблену музику, шукати інформацію, дізнаватися новини і управляти навіть управляти відтворенням відео.
Але вже дуже скоро Аліса оселитися в навігаторах, розумних годиннику, і, може бути, в холодильниках і пральних машинах. І обов'язково захопить світ.
А що Ви думаєте про Алісу від Яндекс?
Навіщо потрібні віртуальні помічники?Хто така Аліса?
Що вміє Аліса від Яндекса?
Як завантажити голосовий помічник Аліса для Windows 10 або на телефон?
Де ще можна зустріти Алісу?
Навіщо потрібні віртуальні помічники?
Хто така Аліса?
Що вміє Аліса від Яндекса?
Наприклад, відразу дає відповідь на питання, "скільки калорій в авокадо?
Як завантажити голосовий помічник Аліса для Windows 10 або на телефон?