Про використання браузера Супутник з крипт-Про замість Explorer

  • Браузер "Супутник" - це додатковий продукт до проекту національної безпечної пошукової системи "Супутник", що працює на ядрі Chromium, створений російською компанією ТОВ "Супутник" - дочірнім суспільством ПАТ "Ростелеком". Його перший реліз був представлений два роки тому, 30 вересня 2015 року.

Проект російського пошукача "Супутник" зазнав краху через те, що пошуковик був створений штучно, а у його розробників не було чіткого розуміння, з якою метою він створюється.
Олексій Волін, заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ
( джерело )

Проте тоді ж керівництво ПАТ "Ростелеком" заявило, що "Супутник" закриватися не буде, а буде вдосконалюватися і, як наслідок, затребувані.

І ось зараз читаємо, що побічний продукт пошукової системи "Супутник", однойменний браузер, орієнтується на чиновників. Тобто, іншими словами, треба розуміти, буде затребуваний за допомогою адміністративних заходів впливу і обмежень. Ось це по нашому!

Дійсно, навіщо займатися просуванням продукту, конкурувати з іншими браузерами, чекаючи коли користувачі виберуть браузер "Супутник" замість, наприклад, GoogleChrome (можна і не дочекатися цього дня), коли можна і потрібно його краще впровадити в наказовому порядку.

Заради безпеки країни все чиновники повинні перейти на використання саме "Супутника":

Ми обговорюємо зараз використання в першу чергу браузера для потреб державних органів та органів державних корпорацій. І це, в тому числі, пов'язано з питаннями інформаційного суверенітету країни, оскільки всі браузери західні і вся інформація про те, хто куди заходить і яку інформацію одержує, вона в загальному виявляється за межами Російської Федерації

Президент ПАТ "Ростелеком" не виключає, що в майбутньому може бути розроблений закон, який зобов'яже всіх посадових осіб і державні корпорації використовувати саме "Супутник".

Дійсно, не пропадати ж добру! З браузером «Супутник» в інтернеті безпечно і затишно усім. Захистіть себе і близьких від будь-якої неофіційною інформацією, використовуючи сучасні технології веб-браузера "Супутник"!

Браузер "Супутник" допомагає зробити роботу в інтернеті безпечніше і корисніше, вирішувати повсякденні завдання швидше, робить простіше доступ до офіційної інформації або державним службам і сервісів в Мережі

А якщо серйозно, то насправді веб-браузер "Супутник" не поганий, як і пошукова система. Тільки його призначення вузькоспеціалізоване, пов'язане з наданням державних послуг і офіційної інформації.

Звичайно, якщо крім браузера "Супутник" ніякого іншого браузера не буде, то тоді буде хреново. Але якщо збережеться можливість користуватися і іншими браузерами, що стали вже звичними, то наявність браузера "Супутник", як і однойменної пошукової системи ні в якому разі не будуть зайвими.

Як можна зрозуміти, розробники браузера "Супутник" пішли по шляху поглиблення спеціалізації браузера. І це видається правильним.

В даний час поширюється версія "довіреної браузера" з вбудованим засобом криптографічного захисту інформації "КріптоПро CSP", розроблена відповідно до російських стандартів ГОСТ. Браузер призначений для використання в державних і корпоративних системах, де потрібне використання російських засобів криптографічного захисту інформації.

✔ Більш того, "довірений браузер" можемо використовувати і ми з вами замість морально застарілого браузера Internet Explorer від Microsoft для роботи з електронним підписом, що дозволяє використовувати браузер "Супутник" для захищеного документообігу, в тому числі для роботи на електронних торговельних майданчиках, в особистих кабінетах ФНС Росії і інших сервісах, що використовують електронний підпис.

Вже зараз при скачуванні веб-браузера «Супутник» пропонується два варіанти завантаження браузера: «Звичайна» або «С підтримкою вітчизняної криптографії»:

Вибираємо варіант «З підтримкою вітчизняної криптографії». Викачуємо, встановлюємо, запускаємо.

Веб-браузер "Супутник" вже містить вбудовані засоби криптографії (плагін КріптоПро) для роботи з електронним підписом. Тобто, возитися з настройками нам доведеться менше, ніж у випадку з Internet Explorer.

Зрозуміло, електронний підпис нам все одно доведеться купувати і ще. Зверніть увагу на те, що повноцінно браузер працює з електронним підписом, якщо вона записана на рутокен ЕЦП 2.0 в зв'язці з JaCarta ГОСТ. Якщо ж у нас електронний підпис, який записана на звичайну флешку, то використовувати електронний підпис через браузер "Супутник" поки не вийде.

Тиждень тому, 1 вересня, в черговий раз проводжали дітей до школи. Новий навчальний рік, новий клас. Це завжди радісний і хвилюючий день перш за все для батьків.

І ще в цей день завжди неминуче звертаєш увагу на те, як швидко ростуть наші діти. А ще на те, як старіємо ми, батьки ... Ні-ні! Всі батьки в цей день були в чудовій формі, відпочилі, засмаглі і молоді і немолоді, всі красиві. Але дивлячись один на одного і на дітей, розумієш, що час йде і в щоденних клопотах і турботах воно все ж бере своє. З кожним роком по чуть-чуть. Неспішно, але невблаганно! Кому-то дарує нові зморшки, а кому-то вже й першу сивину.

Все це не може не налаштувати на ліричний лад. А найкраще настрій може передати пісня, хороша композиція, перевірена, як то кажуть, часом:

Лайонел Річі ,
бухгалтер вибрала на Ютубі найбільш пізню, саму пронизливу, концертну версію популярного хіта "HELLO! I LOVE YOU!"

Дополнительная информация

rss
Карта