Проект InMotion: відкрита міжнародна студентська літня школа «Комп'ютерне моделювання для інженерів - 2018»

У період з 23 червня по 09 липень 2018 року в Санкт-Петербурзі в рамках проекту InMotion була проведена Відкрита міжнародна студентська літня школа «Комп'ютерне моделювання для інженерів - 2018».

У Літній школі взяли участь понад 40 студентів (трьох рівнів підготовки), більше 20 викладачів і фахівців в області комп'ютерного та математичного моделювання з країн учасниць проекту InMotion і запрошених лекторів.
Організаторами Літньої школи були університети-партнери - Санкт-Петербурзький політехнічний університет Петра Великого (СПбПУ), Санкт-Петербурзький державний морський технічний університет (СПбГМТУ) і Санкт-Петербурзький інститут інформатики та автоматизації Російської академії наук (СПІІРАН).
Літня школа пройшла на трьох основних навчальних майданчиках, які були розташовані в СПбПУ, СПбГМТУ і СПІІРАН.
Двотижнева програма Літньої школи включала в себе проведення великого числа студентських заходів, що мають навчальний, науковий, ознайомчо-виробничий і культурний характер.
Проведене в рамках Літньої школи навчання в рамках узгодженої усіма сторонами освітньої програми «Комп'ютерне моделювання для інженерів» і розрахованої на 4 ECTS, включало в себе лекції провідних професорів університетів учасників проекту InMotion з Росії, Іспанії, Словенії, Німеччини, Малайзії, а також запрошених професорів з петербурзьких університетів і фахівців підприємств і організацій, чия діяльність пов'язана з комп'ютерним моделюванням. Крім того, в навчальній програмі Літньої школи брали участь європейські представники, які не входять до консорціуму проекту InMotion - фахівці шведського підрозділу компанії Wolfram Research.
Крім різноманітних лекцій з тематики комп'ютерного моделювання були проведені практичні заняття та майстер-класи з використання комп'ютерних систем (Rand Model Designer; Matlab / Simulink; Modelica; ISMA; Wolfram Mathematica / SystemModeler) для вирішення інженерних задач різних прикладних напрямків.
Теоретичні і практичні заняття, а також супроводжує навчальний процес самостійна індивідуальна і колективна робота студентів контролювалася і оцінювалася в рамках проміжних опитувань та іспитів.
Особливе місце в рамках навчальної програми Літньої школи займав день міні-проектів. У цей день міжнародні студентські команди представляли презентації виконаних ними на попередньому етапі підготовки до Літньої школи дослідницьких проектів на суд наукового комітету.
За результатами презентацій та дискусій, науковим комітетом Літньої школи були визначені кращі проекти, які рекомендувалися до публікації в реферованому російському журналі «Комп'ютерні інструменти в освіті».
Науковий аспект Літньої школи був пов'язаний також з участю студентів та викладачів в міжнародній конференції в області комп'ютерного та математичного моделювання, організованої СПбПУ.
В рамках виробничо-ознайомлювальних заходів Літньої школи студенти відвідали провідні підприємства та навчальні центри Санкт-Петербурга, діяльність яких пов'язана з комп'ютерним моделюванням. В рамках школи був проведений день неакадемічного партнера - СПІІРАН, на якому студентам були представлені лекції з сучасним аспектам комп'ютерного моделювання, характерним для промислових підприємств різних галузей промисловості.
Інформаційно-пізнавальна програма включала в себе знайомство європейських і малазійських студентів з російською системою освіти, ознайомчі лекції з організації в Петербурзьких університетах навчального процесу, за освітніми інженерним програмами університетів - організаторів Літньої школи, екскурсії по їх навчальної та науково-виробничій базі.
Культурна програма Літньої школи включала в себе знайомство з Санкт-Петербургом, його культурно-історичною спадщиною, відвідування музеїв. В рамках даної програми було організовано мультикультурне спілкування студентів з країн учасниць Літньої школи з залученням студентів-тьютеров з Санкт-Петербурзьких університетів.
Крім зазначених у програмі заходів, в рамках Літньої школи були проведені й інші важливі заходи проекту:

  • уявлення навчальних матеріалів, розроблених викладачами університетів для підтримки освітнього процесу з дисциплін, пов'язаних з комп'ютерним і математичним моделюванням;
  • організація дискусійного студентського клубу з питань нових навчальних програм дисциплін і технологій навчання;
  • проведення круглих столів за результатами навчання в рамках Літньої школи;
  • опитування / анкетування учасників за результатами Літньої школи і ін.


По завершенні навчальної програми Літньої школи і складання іспитів, студентам були видані сертифікати державного (Російського) зразка про проходження навчання з дисципліни «Комп'ютерне моделювання для інженерів».
Університети партнери домовилися зараховувати дане навчання в своїх національних університетах і вважати Літню школу першим кроком в рамках проекту InMotion на шляху розробки Навчальних програм подвійних (або мульти) дипломів.
Організатори Літньої школи висловлюють велику подяку підприємствам та організаціям, які підтримали проведення заходу: АТ «Адміралтейські верфі», Верф історичного суднобудування «Полтава», АТ «Транзас Технології», Журнал «Комп'ютерні інструменти в освіті».

Дополнительная информация

rss
Карта