29.12.2014
Проектори можуть бути універсальними помічниками будинку, на роботі або в навчальному закладі. З їх допомогою можна грати, підключаючи приставку і отримуючи яскраве зображення на великому екрані, організувати урок або провести конференцію, приєднавши необхідні пристрої, наприклад, камеру, смартфон або комп'ютер. У цьому огляді ми познайомимо вас з кількома новими моделями проекторів.
Dell M115HD
Незважаючи на те, що Dell позиціонує свій компактний проектор в якості мобільного рішення для потреб бізнесу, ця модель відрізняється універсальними можливостями, невеликими розмірами і низькою ціною. Наявність світлодіодів дозволяє не переживати щодо терміну служби: Dell запевняє, що пристрій пропрацює близько 30000 годин.
Як і більшість його аналогів, проектор використовує DLP-чіп для створення максимального світлового потоку. До його недоліків можна віднести те, що він додає явні артефакти масштабування, що помітно на великих площах у вигляді повторюваних візерунків тонких ліній або точок. Вони проявляються навіть при дозволі 1280х800 пікселів, так що уникнути цієї вади ніяк не вийде.
Народних обранців буде критичний при виведенні статистичних даних, тому варто врахувати такий нюанс, використовуючи проектор в робочих цілях. При показі схем проблем не виникне, проте розглядати дрібний шрифт або креслення буде незручно. Те ж саме відноситься і до перегляду фото або відео, коли артефакти будуть впливати на якість даних, що відображаються. Тому проектор буде невдалим вибором для роботи з інженерною графікою. У той же час в цілому модель поводиться цілком гідно, тому в порівнянні з іншими пристроями з аналогічним чипом Dell заслуговує похвали.
Проектор демонструє хорошу картинку в різних режимах роботи, проте іноді деякі кольори можуть все-таки помітно відрізнятися один від одного. Наприклад, в режимі «Яскравість» синій і червоний кольори будуть досить темними, а в інших режимах синій ставав блакитним, а червоний - помаранчевим. Тому в залежності від активного контенту доведеться міняти і режим, щоб виводити більш коректне зображення. Причому після того, як проектор попрацює 10-15 хвилин, у нього може збитися фокус, так що буде потрібно бути уважним під час своєї презентації.
У пристрої є 24-контактний порт для підключення комп'ютера, HDMI-роз'єм, 3,5-мм порт, USB-слот, microSD-відсік. Об'єм вбудованої пам'яті становить 1 ГБ, є підтримка MHL. Додатково можна докупити WI-Fi-донгл, пульт управління або штатив. У комплекті пульт не постачається, для навігації служать кнопки на самому пристрої, але для презентації дистанційний контролер буде дуже корисний. Кумедний факт пов'язаний з тим, що проектор настільки легкий, що підключений до мережі кабель може впливати на стан пристрою. Тому для надійності краще притиснути провід чимось важким, щоб він не зрушив проектор під час презентації.
Залежно від режиму роботи яскравість варіюється від 250 до 400 люмен - цього вистачає для створення зображення на діагоналі 48 дюймів в помірно яскравих умовах. У проектора хороші показники по рівномірності підсвічування, вона однорідна і немає різких переходів. Пристрій зовсім маленьке, тому про можливість використання зуму немає й мови.
Якщо спробувати дивитися відео з його допомогою, то враження будуть не ідеальними: кольору розмиваються і стають занадто розмитими, здається, що це відео не в HD-дозволі, а більш низької якості. Також проблемою буде і співвідношення сторін 16:10, що спотворює зображення, оскільки зазвичай використовується 16: 9. Виставити значення вручну не вийде, оскільки настройки вельми обмежені, вибір залишається лише між 16: 0 і 4: 3. Зовсім скромні можливості і удінаміка: 1 Вт явно недостатньо для приміщення. Так що якщо доведеться транслювати звук, без підключення зовнішніх колонок просто не обійтися.
Незважаючи на перераховані недоліки, мобільний проектор Dell M115HD буде практичним рішенням для презентацій, яке обійдеться в суму близько 20 тис. Руб. У нього є всі необхідні роз'єми, якісне для своєї категорії зображення, а також демократична ціна і досить помірні габарити.
Epson PowerLite 3020
Проектор існує в двох версіях. Одна називається 3020, друга 3020е. Вся відмінність між ними полягає в наявності у другій моделі підтримки Wireless HD. Це зручно в тих випадках, коли не хочеться миритися з зайвими проводами в будинку. У такому випадку досить покластися на бездротової передавач, який буде відповідати за весь процес. Модель виглядає досить футуристично, це пов'язано з тим, що з боків від лампи проектора знаходяться значного виду отвори, закриті великими гратами. На задній частині розташовані 10-ватні динаміки.
За допомогою ніжок, розташованих спереду, можна регулювати висоту. Крім можливості цифрової корекції зображення можна скористатися і ручним фокусуванням або настройками зуму. Проектор видає 2300 люмен, чого з запасом вистачає для слабоосвещенних або просто темних приміщень. Пристрій підтримує кілька режимів роботи, зокрема, крім природного і кіно також пропонується два профілі для призначених для користувача налаштувань. Крім них при активації 3D, можна перейти на динамічний або кіно режими. Також є багато функцій для більш точного налаштування кольору, якщо щось з готових параметрів не підходить.
Проектор виконаний за технологією 3LCD, яка полягає у використанні трьох роздільних RGB-панелей, необхідних для створення зображення. У зв'язку з тим, що рішенням з LCD не вистачає контрастності, об'єктив в проекторі доповнений ірисовою діафрагмою, яка дозволяє отримати більш глибокий чорний колір. Крім того, проектор підтримує 3D. У комплекті додається дві пари активних очок. Також можна докупити і додаткові очки в разі потреби.
Зображення виходить досить контрастним і з хорошою деталізацією. Epson виправдовує свою репутацію виробника якісних проекторів, модель не стала винятком. Рівні чорного не ідеальні, але за такі гроші варіант прийнятний. Звичайно, хочеться отримати більш глибокий чорний колір без Поскаржитись можна хіба що на надмірно гучний мотор механізму. Як і у інших моделей такого рівня, тут в комплект поставки входить великий і великий пульт управління, проте він не дуже важкий.
Модель можна охарактеризувати як не дуже дороге пристрій, який пропонує привабливе співвідношення між хорошим зображенням і незвичайними характеристиками. Проектор пропонує куди більш привабливу картинку в 3D або при відтворенні відео в 24Р в порівнянні з телевізорами тій же ціновій категорії. Ціни на пристрій починаються з позначки в 50 тис. Руб.
Benq Q1070
Проектор виступає в ролі домашнього кінотеатру початкового рівня, який може замінити великий телевізор. Це бюджетний варіант з Full HD, який видає яскраву картинку 2000 люмен, що дозволяє дивитися фільми в вихідній якості і не дуже переживати в тому випадку, якщо приміщення виявиться недостатньо темним. У пристрої є кілька режимів роботи. Базовий динамічний режим дозволяє отримати дуже яскраве зображення, він буде особливо актуальним в тих випадках, коли інші параметри картинки не дуже істотні. Два інших режиму, звичайний і кіно, пропонують більш коректні настройки балансу білого, пропонуючи трохи більше холодні тони. Незважаючи на те, що модель сама по собі досить проста і не пропонує якихось особливих функцій, якість 2D-картинки за такі гроші просто відмінне. Спочатку користувачеві доступно три попередньо 2D-профілю, 3D-режим, два заблокованих ISF-режиму, які будуть доступні після калібрування, а також пропонується три користувальницьких пресета для більш тонкої настройки. Вони допоможуть проектора впоратися з різними ситуаціями, які можуть виникнути при використанні пристрою в побуті, починаючи від напівтемній кімнати і закінчуючи яскравим залом для перегляду фільму. Потрібно відзначити, що за замовчуванням в стандартному режимі виходить близько 1500 люменів, коли не дуже критично якість передачі кольору і контрастність.
В цілому, зображення виходить чистим і яскравим, воно відмінно підходить для віталень кімнат. Картинка різка і з хорошою деталізацією, що досягається завдяки вирішенню 1920х1080 пікселів. Завдяки великому запасу по яскравості і значному динамічному діапазону можна побачити якісну промальовування деталей в тінях.
Можливо, самим цікавим якістю моделі W1070 стане сумісність з 3D, яка зазвичай відсутня в домашніх проекторах. Пристрій використовує систему DLP Link, яка працює в зв'язці з активними 3D-окулярами. З мінусів такого рішення можна відзначити те, що вони працюють не так стабільно, як у випадку використання ІК або радіопередавача. У будь-якому випадку, проекторів з 3D за такі гроші зовсім мало, тому з цим доведеться змиритися.
До переваг проектора можна віднести тривалий термін служби лампи, який становить 3500 годин у звичайному режимі, а при використанні економічного режиму він збільшується майже вдвічі, до 6000 годин. Функція SmartEco зменшує потужність лампи в тих випадках, коли особливо яскраве світло і не потрібно.
Зазвичай для домашнього кінотеатру використовується хороший комплект колонок, який набагато перевершує можливості вбудованих колонок. У моделі W1070 є тільки один 10-ватний динамік, при цьому його потужності вистачає для досить великої кімнати, а якихось особливих нарікань за якістю звуку немає, і вбудований варіант дуже непоганий.
Модель можна назвати відмінним рішенням для будинку, з картинкою на рівні більш дорогих моделей і високим запасом по яскравості. У той же час для темних приміщень або презентацій проектор годиться не кращим чином - в цій категорії є і більш привабливі варіанти. Але свій сценарій використання в якості побутового проектора він виправдовує повністю.
LG PF85U
Цей проектор виступить в ролі мультимедійного центру, ставши повноцінною заміною телевізора. Тут є функції Smart TV, якісний вбудований звук, вбудований HD-тюнер, функція бездротової передачі даних. Також варто відзначити, що LED-проектор виділяється тим, що позбавлений необхідності заміни лампи після її природного зносу, а також включається відразу і без будь-яких затримок. Світлодіоди розраховані на термін роботи, який становить близько 30 000 годин. Також проектори такого типу споживають менше енергії і виділяють менше тепла, що теж важливо.
Відмінність LED-проекторів від лампових полягає в тому, що вони відразу ж виходять на свою максимальну потужність, причому деякий час вони можуть навіть бути надмірно яскравими. Однак зазвичай після 30-40 хвилин роботи яскравість знижується, все приходить в норму. При максимальній яскравості в 700 люмен цілком комфортно дивитися відео в домашніх умовах. У проекторі є кілька режимів: підвищена яскравість, звичайний, кіно, ігри. Кожен з них може бути переведений в економічний режим, тим самим знизивши яскравість. Показники контрастності відмінні для свого класу, глибина чорного достатня. Що стосується кольорів, то при використанні режиму з підвищеною яскравістю відтінки можуть здатися неприродними і надто насиченими, але це допоможе в тих випадках, коли доводиться дивитися фільм при яскравому освітленні. У режимі кіно і двох ручних режимах можна змінювати баланс білого, налаштовуючи кольори.
Проектор зручний тим, що уважно стежить за призначеними для користувача уподобаннями: він запам'ятає дані з калібрування і налаштувань для кожного входу, який використовувався аудіовихід, а за рахунок Smart TV він зможе працювати з різними сервісами потокового відео. Відповідно, завжди можна скористатися такими сервісами, як YouTube, Facebook, Twitter, Picasa, а також оцінити можливості вбудованого браузера і магазину додатків.
Крім того, його можна підключати до домашньої мережі, скориставшись DLNA, причому це можна робити як по кабелю, так і по WI-Fi. Тут є два HDMI-порту, один з яких підтримує MHL. Є пара USB-роз'ємів, який допоможуть підключити сумісні пристрої. За допомогою коаксіального роз'єму можна підключити антену, так що не буде потрібно додатковий декодер.
Зображення може похвалитися насиченою картинкою приємною для очей. Яскравість становить близько 700 люмен, цього вистачає для створення полотна для перегляду відео при діагоналі від 60 до 80 дюймів. При цьому можна скористатися додатковими опціями, які зроблять перегляд фільму приємніше. Налаштування динамічної контрастності допоможуть зберегти якісне зображення без втрати деталізації темних ділянок.
У проектора є пара динаміків по 5 Вт, розташовані зліва і справа, так що стереоефект цілком відчутний. Звичайно, це ні в якому разі не зрівняється з якісним звуком з колонок, однак якщо оцінювати пристрій по базових можливостей, то цього цілком достатньо.
Потрібно відзначити, що у проектора немає зума, тому щоб налаштувати розмір зображення, доводиться вручну, пересуваючи апарат. Тому в ході установки пристрою будинку можуть виникнути деякі проблеми.
Новинка зовсім недавно з'явилася в продажу і коштує близько 55 тис. Руб. У ній поєднуються функції Smart TV з усіма перевагами «розумного» пристрою разом з перевагами LED-підсвічування. Сюди зручно підключати різні пристрої, об'єднуючи все в єдину мережу, тим самим використовуючи проектор замість звичного телевізора.
Текст: Олександр Побиванец
<
Якщо вам сподобалася ця стаття, поділіться їй в соціальних мережах: