Профі радять, як оформляти групу Вконтакте.

  1. 1. Назва спільноти
  2. 2) Аватарка
  3. 3) Wiki-меню в групі
  4. 4) Товарна вітрина
  5. 5) Обговорення
  6. 6) Контакти
  7. 7) Фотоальбоми

Начебто всі знають, як оформляти спільноти в Вк. Але більшість комерційних груп допускають одні і ті ж помилки, які призводять до погіршення конверта. Диявол в деталях! 🙂

Рекомендації однаково добре підійдуть і для паблік і для груп.
Вони спрямовані на грамотне оформлення комерційних спільнот, що продають товари і послуги.
Необхідно попунктно перевірити наступний моменти.

Отже, чек-лист оформлення комерційного спільноти Вконтакте.

1. Назва спільноти

У назві додайте ваш бренд + вид діяльності.
Так користувачі зможуть легко відшукати співтовариство в пошуку.
Назва повинна бути якомога більш лаконічне, короткий, читане.

Loftblog - відеоуроки, спільнота і новини IT
Bat Norton® російська марка вуличної моди
Adindex.ru - реклама і маркетинг в Росії і світі

2) Аватарка

Найважливіша точка контакту з відвідувачем. Перший візуальний образ - мініатюра, яку людина побачить серед безлічі інших аналогічних. Другий візуальний контакт - аватарка в повний розмір всередині спільноти.

  • Дизайн.
    Довжина аватарки: від 200 × 200 до 200 × 500 пікселів.
    Вибираючи довжину - керуйтеся обсягом інформації, яку ви хочете відобразити.
    Формат завантаженого зображення - png, збережений для web'а. Колірна палітра - RGB.
    Не всі кольори будуть відображатися коректно після завантаження в Вк, особливо це стосується яскравих кольорів. Краще заздалегідь провести експерименти.
    Не використовуйте шаблонні побиті картинки, які стоять у кожного другого спільноти у вашій тематиці.
  • Інформація на аватарке
    Обов'язково помістіть на аватарку: рід діяльності, логотип з назвою компанії, телефон. Цільовий відвідувач зрозуміє, що він потрапив за адресою побачивши, чим займається компанія, її назва. Навіщо показувати телефон на самому видному місці, думаю, пояснювати не потрібно.
    Все інше - на ваш розсуд: переваги, сайт, і т.д. Основна інформація повинна бути досить великою і легко читається. Занадто дрібні елементи можуть бути розмиті при завантаженні зображення в Вк (Вк стискає якість.)
  • Мініатюра
    Проектуйте розташування інформації на аватарке таким чином, що в перших 200 пікселях (по вертикалі) знаходився закінчений, повноцінний блок. Саме він буде привертати увагу користувачів, які шукають підходяще співтоваристві в пошуку або списку груп, конкуруючи на цьому полі з іншими спільнотами.
  • Call to action
    Досить поширений метод - вказувати внизу аватарки стрілочку на кнопку підписки і заклик до дії: «вступай в групу», «підпишись і отримай знижку», і т.д.
    Тут рекомендація одна - робіть грамотний сall to action - із зазначенням зрозумілою вигоди, яку отримає відвідувач від підписки.
(приклади нижче)

3) Wiki-меню в групі

Wiki-меню - це повноцінний сайт, всередині вашої спільноти.
Завдання - забезпечити легку і зручну навігацію по розділах, надати необхідну потенційним покупцям інформацію.

УВАГА!
Часто бачу наступну картину. Відкриваєш wiki-меню, там сторінки: про компанію, наші послуги, контакти ... І тут, при натисканні на кнопку, тебе викидає на сайт. Це не правильно! Якщо ваше wiki-меню складається з декількох розділів - всі вони повинні відкриватися всередині Вк. Користувач прийшов до спільноти всередині соціальної мережі, а це значить, що інформацію він хоче отримувати всередині цієї спільноти, всередині соціальної мережі.

Забезпечте зручну навігацію, додайте кнопочку тому, чи подобу хлібних крихт всередині вікі-меню.

Якщо завдання - весь трафік із товариства переливати на сайт, просто зробіть wiki-Лендінгем або прокладку, що веде на зовнішній ресурс.

Для великих сайтів та інтернет-магазинів є сервіси генерації wiki-розмітки (на основі сайту, yml-файлів і тд). Знайти їх ви зможете в гуглі.

Є 2 варіанти розташування wiki-меню:

1) Wiki-меню приховано за спойлером. При натисканні на кнопку - меню виводиться.
2) Wiki-меню відкривається при натисканні на закріплену картинку.

Плюси другого варіанту: можливість красиво скомпонувати картинку в закріпитися з аватарки, на самій картинці можна розмістити багато корисної інформації, меню завжди перед очима відвідувача (відсоток «откриваеми» меню набагато вище). Ви зможете зробити закріплену запис з wiki-меню і з текстовим описом, і з доданими файлами і з чим завгодно.

Начебто всі знають, як оформляти спільноти в Вк
Кому не потрібно wiki-меню?

Тим, у кого в закріпитися постійні акції, пости, і тд. (Якщо в закріпитися інший пост, вікі-меню видно не буде)

3) Інформація про спільноту

  • Обов'язково заповніть опис спільноти! Навіть якщо ви використовуєте wiki-меню, опис буде доступно мобільним користувачам!
    Напишіть грамотний, який продає текст. В ідеалі - опис співтовариство робити такої довжини, щоб показати його повністю - без спойлера.
  • Вкажіть місце розташування вашої спільноти. Якщо ваш бізнес прив'язаний до місця - вкажіть точну адресу і позначку на карті. Користувачі зможуть робити чек-іни як в інстаграме.
  • Вкажіть веб-сайт, вікові обмеження «до 16 років» (щоб ваше співтовариство відображалося в безпечному пошуку). Зробіть ЧПУ-посилання, максимально коротку, читану і відповідну назвою спільноти.

4) Товарна вітрина

Якщо ви продаєте товари або послуги - рекомендую включити товари для спільноти. Даний сервіс відмінно підійде для їх подання покупцям.

  • Підготуйте зображення. Для товарної вітрини потрібні квадратні зображення, розміром не менше 600 × 600 пікселів з квадратним співвідношенням сторін.
  • Розбийте товар на добірки для більш зручної навігації.
  • Правильно вказуйте категорії товарів.
  • Пишіть грамотне продає опис товару, заповніть wiki-розділ доставки і оплати.
  • Якщо в Вікі розмітці є посилання на альбоми з товаром, і включений сервіс товари, то спільнота не буде показуватися в топі магазинів.

5) Обговорення

Створіть в співтоваристві обговорення. Вони будуть інтерактивної частиною вашої продає майданчика, де потенційні й існуючі покупці зможуть отримувати зворотний зв'язок.
Крім того, велика кількість відгуків, питань і тд є відмінним соціальним доказом вашої компетенції і якості послуг, що надаються / товарів, що продаються.

Пропоную розглянути наступні обговорення. Виберіть самі відповідні для вашого виду бізнесу:

  • Відгуки, пропозиції.
    Просіть Ваших клієнтів залишати відгуки. Відповідайте на них з вдячністю. Обробляйте, але не видаляйте негатив.
  • Питання та відповіді
    Обов'язково створіть відкриту тему для запитань і відповідей. Певний відсоток користувачів обов'язково скористається і задасть питання, що цікавлять його питання.
  • Доставка, оплата, про компанії, види послуг, контакти, прайс-лист.
    Інформаційні сторінки з відповідями на ключові запитання користувачів. Не соромтеся дублювати wiki-сторінки з ідентичною інформацією.
  • Обговорення для партнерських пропозицій - співпраця.
    Створіть тему для пропозицій від ваших потенційних партнерів, конкурентів.
    Наприклад для ресторану це можуть бути постачальники, артисти, музиканти. Для будівельних компаній - лад бригади, постачальники і т.д.
    Таким чином у вас буде формуватися корисна база партнерів, а велика частина спаму буде концентруватися саме в цьому обговоренні.
  • вакансії
    Ви можете публікувати вакансії в окремо створеному обговоренні. І не сумнівайтеся, якщо ваше співтовариство має передплатну базу з більш ніж 1-2 тисяч передплатників, воно зможе вирішувати для вас і HR-завдання.

І не сумнівайтеся, якщо ваше співтовариство має передплатну базу з більш ніж 1-2 тисяч передплатників, воно зможе вирішувати для вас і HR-завдання

6) Контакти

  • Чим менше людей зазначено в контактах спільноти - тим краще.
    Люди плутаються, коли бачать по 5-6 чоловік в даному розділі, і в підсумку, не пишуть нікому. 1-2 контактів людей досить (але 1 точно повинен бути!).
  • Додайте до контакту людини call to action: «пишіть по будь-яких питань», «консультант 24/7», «з питань співробітництва» і т.д.
  • ВАЖЛИВО! Не треба додавати в контакти акаунти з підписами на кшталт «не турбувати", "не відповім» і так далі. Це виглядає більш ніж дивно і відлякує ваших потенційних відвідувачів.
  • Тримайте аккаунт консультанта онлайн якомога більше і частіше (краще організувати онлайн 24/7)
  • Аккаунт вказаний в контактах повинен виглядати по-людськи! Заповнений, з друзями, нормальним ім'ям і прізвищем, аватаркой людини.
  • Вкажіть контакти Ваших офісів / філій / відділень в форматі адреса; телефон.

7) Фотоальбоми

  • Важливо! Якщо ви не готові постійно моніторити коментарі до альбомом - краще вимкніть їх (коментарі)! Деяка частина користувачів задає питання саме під фотографіями певного товару.
  • До кожного товару додавайте опис з контактами і call to action.
    Пишіть в личку, телефонуйте, пишіть в whatsapp / viber і тд
  • Викладіть всі наявні товари в фотоальбоми.
    Багатьом користувачам зручніше користуватися цим розділом, не соромтеся дублювати товарну вітрину.
  • Оформляйте фотоальбоми в єдиному стилі, додавайте водяні знаки і логотип.

На цьому всі мої рекомендації з оформлення комерційного співтовариства в Вконтакте закінчилися.
Сподіваюся, стаття була для вас корисною.

Кому не потрібно wiki-меню?

Дополнительная информация

rss
Карта