програма WinMTR

Ця програма дозволяє отримувати результати, аналогічні команді tracert в командному рядку, в розрізі якогось проміжку часу. При чому саме час в програмі не реєструється, буде корисним, якщо при відправці даних інтернет-провайдеру Ви будете відзначати приблизний діапазон часу. Для її запуску потрібно завантажити архів програми, відповідний для Вашої операційної системи. Це можна зробити з офіційного сайту виробника або з нашого сайту для Windows 32 bit і для Windows 64 bit . В архіві необхідно знайти файл з назвою WinMTR.exe і розпакувати його. Якщо у Вас на комп'ютері немає архіватора, то його можна завантажити з сайту 7zip.org .

Далі запускаєте файл і у вікні, в полі Host вписуєте адресу інтернет-ресурсу, який хочете перевірити, і натиснути кнопку "Start" наприклад, сайт Яндекса:

yandex.ru

В результаті у відпрацюванні програми видно дані, схожі з результатами трасування, у вигляді таблиці даних:

  • адреси проміжних хостів / маршрутизаторів - Hostname;
  • порядковий номер хоста - Nr;
  • відсоток втрат від загального числа відправлених пакетів - Loss%;
  • кількість відправлених пакетів - Sent;
  • кількість прийнятих пакетів - Recv;
  • найкращий час відгуку в милі секундах (ms) - Best;
  • середній час відгуку в милі секундах (ms) - Avrg;
  • найгірше час відгуку в милі секундах (ms) - Worst;
  • результати відгуку останньої спроби відправки пакета в милі секундах (ms) - Last.

Природно поки програма відкрита і запущена результати змінюються, а Ви спокійно можете займатися своїми справами, в тому числі і за цим же комп'ютером / ноутбуком, так як на працездатність це не позначається.

Оцінка результатів роботи команди проста, найбільше цікавлять дані останньої по номеру рядка в списку, так як в ній прямий обмін даними з тестованим інтернет-ресурсом. Ідеальним вважає відгук в межах 10 ms і відсутність втрат на цьому етапі, до 20 ms розумний, а далі вже може бути розглянуто ряд випадків:

  • ресурс працює стабільно, а завищений пінг лише факт того, що відповідь на клієнтські пінг-запити не є першочерговим завданням сервера цього інтернет-ресурсу;
  • є реальна проблема на серверах кінцевого ресурсу;
  • проблема є однією з проміжних пристроїв, яким в тому числі може виступати і Ваш роутер.

Якщо бачите на останньому кроці високий пінг (понад 50 ms) або особливо втрати (поле Loss), то необхідно знайти рядок з аналогічно високим пінгом або відсотком втрат вище за списком. Умовно варто вважати, що саме з цього етапу починається проблема або з маршруту від попереднього хоста до умовно проблемного.

Якщо цим проблемним хостом є Ваш роутер, зазвичай це 1-ша рядок таблиці за умови використання цього роутера, то проблема звідси і починається і варто перевірити локальну мережу. В інших випадках весь маршрут ділиться на зону відповідальності провайдера, можливо його постачальника послуги, далі глобальну мережу інтернет і локальну мережу інтернет-ресурсу.

Нижче наведено зображення приклад відпрацювання програми в часі до Яндекса:

Згідно з цим прикладом і видно, що було відправлено 4667 пакетів до кінцевого інтернет-ресурсу, було втрачено всього 1 пакет, повернулося на 1 менше, але програма вже повідомляє про втрати в 1%, живий приклад округлення в більшу сторону.

Втрати починаються з пристрою, який автор статті відносить до локальної мережі Яндекса, грунтуючись на перевірці IP-адреси Хоста по сайту 2ip.ru . Дізнатися IP-адреса хоста легко, необхідно двічі клікнути на назві лівою кнопкою миші, скопіювати його адресу і далі пройти по посиланню на сайт 2ip.ru в розділ " Інформація про IP-адресу або домені "Для перевірки. Результат посилається на мережу Яндекса. Як вже і говорилося перевантаження може в цій ситуації відбуватися як на самому хості, так і на маршруті від попереднього до поточного.

Роутера в цьому ланцюжку немає, 1-е пристрій вже є пристроєм Інтернет-провайдера, пінг до нього мінімальний, але зустрівся 1 пакет, час очікування якого склало 40 ms, що в принципі можливо в будь-якій мережі під час вступу умовно несподівано великої кількості трафіку на обробку .

В цілому нічого підозрілого для такої великої кількості прогонів програми в розглянутому прикладі немає.

Дополнительная информация

rss
Карта