- Навіщо роздавати Wi-Fi з ноутбука
- Програми для роздачі Вай-Фай
- Для Windows 10
- Для Windows 8
- Для Windows 7
- Для Windows XP
- Для MAC і Linux
- Безкоштовні програми для роздачі Вай-Фай російською мовою
Легко змусити лептоп виконувати функцію роутера - в цьому допоможе доступний і простий в управлінні софт.
Малюнок 1. Роздача Вай-фай з ноутбука на різні пристрої
Навіщо роздавати Wi-Fi з ноутбука
Припустимо, у вас є кілька пристроїв, яким потрібно забезпечити вихід в інтернет. У звичному варіанті для цього використовується свитч, а в бездротовому варіанті - роутер. Але якщо його немає? Не біда! В якості маршрутизатора можна використовувати будь-який ПК, планшет або смартфон. Спростити процедуру допоможе програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука.
Програми для роздачі Вай-Фай
Для різних операційних систем існують свої особливості. Розповімо про них.
Для Windows 10
Для цієї версії «вінди» (починаючи з оновлень від 02.08.2016) програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука необов'язкова - включення даної функції передбачена в системних настройках. Знаходимо в параметрах «Мобільний хот-спот» і активуємо його. Втім, ніхто не забороняє використовувати спеціальні утиліти. Ось пара на вибір.
- Switch Virtual Router. Це вже відома багатьом безкоштовна програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука windows, до того ж русифікована. Встановивши її, відкриваємо налаштування. Тут карбується ім'я мережі і пишемо пароль. Тиснемо на «Застосувати», а потім на Ok. Після настройки стартуємо, клікнувши на відповідну клавішу.
- Virtual Router . Її не потрібно навіть інсталювати на ПК. Просто запускаємо її і встановлюємо назву мережі і ключ доступу до неї. Перезавантажуємо лептоп і починаєте роздавати.
Малюнок 2. Візуальний інтерфейс програми Virtual Router
Важливий момент - потрібно зробити свій комп'ютер доступним. Це робимо в «винде», де міняємо параметри адаптера. Вибираємо наше підключення і відкриваємо його властивості. Даємо дозвіл на використання іншими користувачами доступу до мережі (ставимо галочку).
Для Windows 8
Крім згаданої Virtual Router, порадимо ще кілька корисних інтелектуальних продуктів. Наприклад, Hotspot Creator. Скачується ця програма роздачі Wi-Fi з ноутбука на телефон з офіційного ресурсу.
Примітка: При установці краще пропустити пункт, в якому розробник пропонує нам всякі безкоштовні іграшки - вони будуть щодня з'являтися на комп'ютері.
Прибираємо і галочки, які активізують завантаження реклами. На нашому сайті так само є цілий розділ, присвячений програмаммам на ОС Windows. Ознайомитися з ним, Ви можете за посиланням .
Малюнок 3. Візуальний інтерфейс програми Wifi hotspot creator
Запускаємо інсталяцію, тиснемо «фініш». Але це був тільки перший етап установки - не самою утиліти, а всього іншого (ми від нього відмовилися). А далі починається ставитися сама програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука 8. Просто слідуємо підказкам. У меню вводимо назву мережі, пароль, максимальна кількість «гостей». Починаємо процес за допомогою «стартовою» клавіші, зупиняємо натисканням на «стопову».
Якщо потрібні програми роздачі Wi-Fi з ноутбука на російській - зверніть увагу на Wi-FiCreator. Тут також немає нав'язливої реклами. Інформацію в віконця заносимо, орієнтуючись за їх назвами.
Для Windows 7
До вже згаданих інструментів доступу до мережі для сьомий «вінди» додамо ще кілька. Це програма роздачі інтернету з ноутбука по Wi-Fi Connectify. Як завжди, вписуємо назву мережі і унікальний ключ. Там, де значиться Internet to Share, вказуємо назву нашої мережевої карти, в Share Over - плати, відповідальної за доступ до мережі інших користувачів, в Sharing Mode - режим захисту доступу.
Ще один підходящий варіант - mHotspot. У неї нескладне меню, в якому доступна регулювання кількості підключених пристроїв, логін і «пассворд».
Малюнок 4. Зовнішній вигляд інтерфейсу програми mHotSpot
Для Windows XP
В сервіс паку третього покоління передбачена можливість ділитися інтернетом без допомоги додаткового софту. Але якщо вже мова йде про нього, то порадимо Virtual Access Point. Ця програма роздачі Wi-Fi з ноутбука xp - у вільному доступі. Після інсталяції (ключ-активатор додається в текстовому документі) вирушаємо в меню і натискаємо на Share my internet. За допомогою функції Select вказуємо.
Малюнок 5. Роздача Wifi за допомогою програми Virtual Access Point
Для MAC і Linux
Примітка: Щоб роздати Вай-Фай через ноутбук з ОС «Макінтош», не потрібно ніяких сторонніх коштів, ця функція передбачена в самій системі.
Що стосується Linux, то для нього існує утиліта Hostapd AP. Утиліта русифікована і проста в роботі - «хот спот» створюється буквально «в лічені кліки».
Безкоштовні програми для роздачі Вай-Фай російською мовою
На підставі користувальницьких відгуків складемо рейтинг, який об'єднує кращі програми для роздачі Wi-Fi з ноутбука.
- З переваг - регулювання кількості підключених користувачів, мінус - відсутність брандмауера.
- Дуже проста, але в безкоштовній версії не можна міняти назву хотспота.
- MyPublicWi-Fi . Дозволяє Залогуватися запитані ресурси, має режим репитера.
- Wi-FiInfoView . Може виводити звіт у вигляді тексту, проста в роботі, але не годиться для професійних цілей.
- Відмінний вибір. Але годиться тільки для сьомий і восьмий версій «вінди», тоді як для «десятки» вона не підходить.
Звичайно, цей топ-програм для роздачі Wi-Fi з ноутбука умовний. Платні версії мають перед цим софтом деякі переваги. Але для побутового використання вони не істотні.
Малюнок 6. Інтерфейс програми для роздачі Wifi - Wi-FiInfoView
Але якщо його немає?