Привід для роздумів для тих, хто хоче зробити свій сайт, або незадоволений функціоналом існуючого. ділимося досвідом
«10 must-have плагінів для Вордпресс», «Топ 5 Seo-плагінів для Вордпресс», «Як запустити свій сайт за 1 годину на Вордпресс» ... Це CMS номер 1, на якій багатотисячна армія «вебмайстрів» щодня розгортають шаблонні блоги, магазини, портали, форуми та так само стрімко їх закривають, так і не зрозумівши, де поміняти логотип, як зробити мобільний меню і яким чином монетизувати свій сайт.
Саме в таку пастку потрапив і я, коли переглянув з десяток курсів по Wordpress від Udemy, Tutsplus, Teamtreehouse і Lynda, прочитав на той момент одну з найпопулярніших книг по верстці «Head First HTML with CSS & XHTML» і вирішив запустити свій перший сайт на початку 2010 року. Потім допоміг з сайтом своєму знайомому, потім ще п'яти, потім зліпив собі ще пару сайтів і в 2017 році вирішив зав'язати з Вордпресс раз і назавжди.
Тільки не думайте, що мої знання обмежилися пройденими 8 років тому курсами і 1 книгою. Я все так же продовжував дивитися нові відео, читати блоги, почав занурюватися в розробку на php і javascript, щоб краще розуміти базові принципи роботи сервера і клієнта. Навіть навчився писати власні невеликі плагіни. Але уперся в стелю, зрозумівши, що розробником я бути не хочу, а без досвіду програмування багато чого на сайті не зробиш, яку б вам «дичину НЕ впарівалі» чергові англо- і російськомовних гуру.
Вордпресс - це зовсім не погано, але от шаблони ...
Я не кажу, що Вордпресс - це погано. На ньому працюють досить відомі сайти, які я постійно переглядаю: searchengines, journal.tinkoff і т. Д. Я кажу, що з розвитком сайту вам захочеться чогось більшого, ніж пропонований функціонал, і ви рано чи пізно впретеся в обмеження шаблону. І тут постає питання, що робити:
• шукати нову тему з потрібним вам функціоналом, так як на старій потрібний плагін руйнує верстку або кладе сервер;
• годинами листуватися з розробниками, щоб з'ясувати, що вони готові виконати доопрацювання в одному з апдейтів тем (особисто для мене такі апдейти зазвичай не відбувалися) або тільки на платній основі;
• постійно просити поради і допомоги на stackoverflow;
• найняти програміста.
Я перепробував всі варіанти і пішов далі - просто змінив платформу. Раз платити все одно доведеться, то тоді хоч за більш гнучкий функціонал з мінімумом готових плагінів, щоб від них не залежати.
А що такого в шаблонах?
Особисто я купував все шаблони на themeforest, а потім локалізувати їх або в адмінці, якщо розробник надавав таку можливість, або за допомогою сторонніх програм типу PoEdit. Зовні все відображалося відмінно, а ось всередині іноді творився повний хаос: під 100 звернень до сервера через десятки скриптів і стилів, загальмувати візуальні редактори типу Visual Composer або Live Composer, неможливість оновити деякі плагіни і т. Д.
Візуальний редактор - наркотик для профанів
З одного боку, візуальні редактори допомагають за допомогою пари кліків створити багатоколонкові сторінку з адаптивною таблицею, діаграмами, інтерактивними формами, з іншого - змушують вас користуватися тільки ними. Якщо ви вимкнете цей плагін, то вас чекає один з 3 результатів:
• поїде вся верстка;
• сайт частково збереже колишнє візуальне оформлення;
• зникне весь контент.
А тепер уявіть на секунду, що ви захочете, як і я, переїхати на інший движок. У вас не вийде скопіювати стилі і код сторінки цілком, так як останній сильно модифікований через роботу плагіна. В результаті, з метою економії часу і коштів, доведеться шукати схожий шаблон і переносити контент вручну.
Як заманюють розробники тим
При побіжному перегляді будь-якої теми вам завжди зустрінеться абзац, в яких автори пафосно розпишуть, що за 50 $ ви отримуєте не просто html-шаблон, натягнутий на движок, а ще й цілий набір преміум-плагінів, загальна вартість яких перевалює за 100-200 $ .
Правда, все до єдиного опускають той факт, що всі ці «преміум» плагіни зазвичай «вшиті» в тему, т. Е. При офіційному оновленні одного з таких плагінів розробник спочатку повинен протестувати його на своїй темі, виловити баги, а вже тільки потім інтегрувати в наступний апдейт, який може так і не відбутися.
І якщо ви випадково самі поновіть такий плагін до нової версії, то в кращому випадку у вас попросять ліцензію (плагін так і не запуститься, і доведеться відкотитися), в гіршому - ляже сайт, як це було у мене в останній темі з плагіном ninja forms , де розробник за 3 місяці так і не інтегрував його.
Як часто оновлюють шаблони
Найбільше в темах мене дратують мінорні апдейти, через які створюється видимість, ніби над сайтом постійно працюють: додали новий шрифт, прибрали можливість створювати 4-рівнева меню, яким так ніхто і не
користувався, поміняли плагін next forms на ninja forms, адже «він з нашою темою працює краще» і т. д.
А ось сама доопрацювання теми, де підвищилася швидкість, стабільність і розширилася функціональність, відбувається набагато рідше. Але буває і так, що розробник повністю забиває на неї і відписується, що зараз вони працюють над другою версією шаблону, який буде актуальним наступне п'ятиріччя. Так з темою «SEO-WP» я нудився в очікуваннях цілий рік, однак наступної версії так і не побачив.
Чому зазвичай показники швидкості на вашому сайті і промо розробника розходяться
Багато клюють на високі показники теми по PageSpeed, вважаючи, що якщо вони поставлять її собі на дешевий хостинг за 50 рублів на місяць, то у них буде не гірше.
Однак настає наступний виток розчарування, коли з'ясовуєш, що ніякі плагіни типу W3Total Cache навіть і близько не можуть наблизитися до зеленої зони. А потім на якийсь 30 сторінці з відгуками після покупки теми дізнаєшся, що для досягнення схожих показників потрібен як мінімум VPS c nginx + php-fpm без участі Apache. І починаєш розбиратися, що це за зв'язка така і у скільки тобі це встане.
Лише деякі розробники викладають тему як є: без кешуючих плагінів, на shared-хостингу.
Обмежені можливості технічної підтримки
При покупці шаблону ви автоматично отримуєте півроку технічної підтримки по вашому сайту, адже тільки їм відомо:
• куди вони запхали форму для зміни логотипу;
• де задається висновок категорійних постів;
• як поміняти стиль і логіку виведення меню без правки стилів і коду (адже ви не хочете морочитися з дочірньою темою);
• чому з плагіном, що не входять за замовчуванням, тема не працює;
• чому на дочірньої темі є баги, яких немає в батьківській.
Від техпідтримки ви можете отримати консультації за типовими питань, попросити внести невеликі правки на сайті і навіть на хостингу, але не більше того. Будь-які нестандартні рішення відкладаються в довгий ящик під назвою «maybe in future updates», або відразу пропонують послуги фахівців на themeforest, годинна ставка яких зазвичай становить вартість вашої теми.
До чого я це все
1. Не ведіться на 2-5-20 годинні курси по роботі з Вордпресс, як би вони не звучали: «Essential», «Advanced» або «Master Training». З них ви вийдете «просунутим» користувачем системи, який знає базові принципи роботи хостингу і самого движка. Не більше.
2. Не майте ілюзій з приводу платних тем. Технічна підтримка допоможе вам вирішити типові завдання, нестандартні - тільки за додаткову плату, де годинна ставка порівнянна з ціною шаблону. Важливі оновлення відбуваються набагато рідше, ніж мінорні, тому у більшості новачків виникає відчуття, ніби за 50 $ вони купують собі цілу команду розробників, які будуть постійно працювати над його сайтом.
3. Будьте готові платити за Вордпресс. Вам або самим доведеться платити часом і ставати full stack розробником, щоб внести нестандартні зміни на сайті, або замовляти послуги у сторонніх розробників. Не живіть ілюзій з приводу безкоштовності самої CMS.
Від редакції: Друзі! Задавайте питання не тільки автору статті, а й редактору блогу. Ми шукаємо цікаві бізнесу теми та експертів, готових писати про них. Чекаємо ваших запитань за адресою [email protected]
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter
А що такого в шаблонах?А що такого в шаблонах?