Просування відео на YouTube. SEO, аналітика, схеми і нюанси

  1. Основний показник при просуванні відео
  2. Фактори ранжирування роликів
  3. Найбільш важливі:
  4. Ключові слова до відео
  5. власний приклад
  6. Що важливо знати при просуванні відео?
  7. Робота з аналітикою
  8. утримання

Всім привіт!
Мене звуть Женя Заремба. Працюю в Wargaming спеціалістом з просування відео. У цій статті я б хотів розповісти про просування відео на YouTube, схемах розкручування і нюансах, які зустрічаються при роботі. Ми провели безліч тестів, і я буду радий поділитися з вами їх результатами. Під катом я розповім все про головні чинники успіху відео, особливості SEO на YouTube, роботі з аналітикою та інших прийомах.
Всім привіт

Відступ. Ми не знаємо на 100%, як працює алгоритм YouTube. Ми не створювали його і не спілкувалися з тими, хто створював. Ми лише проаналізували величезну вибірку відео і провели тести. Благо, відеороликів у нас дуже багато. Можливо, десь наші висновки хибні. Я буду радий поспілкуватися з усіма, у кого є експертиза в цій області або власні думки про те, як успішно просувати ролики

Основний показник при просуванні відео


Почнемо з самого основного показника, про який пишуть у всіх блогах і говорять на будь-якій конференції - утримання аудиторії. Утримання аудиторії - процентна характеристика. Вона показує, скільки людей додивився ваше відео до кінця. Чим вище відсоток, тим ролик цікавіше глядачеві. Навряд чи ви будете дивитися до кінця 10-ти хвилинне відео, якщо в ньому марення. І навпаки, якщо відео класне, то з більшою ймовірністю ви переглянете його повністю. Утримання аудиторії - основна метрика ютуба (але далеко не єдина), яка впливає на безліч показників.
Я багато де чув і читав, що треба робити короткі відео, т. К. В них утримання буде вище. Це логічно. Скажімо, огляд стільця в 30 секунд догляне до кінця набагато більше людей, ніж цей же огляд тривалістю 10 хвилин.
Але хіба це найоптимальніший варіант ролика для самого YouTube? Давайте спробуємо подивитися на ролики з його точки зору. YouTube заробляє на рекламі. Чим довше людина перебуває на сайті, тим імовірніше взаємодія з рекламою.
Тоді що йому вигідніше, 2-х хвилинне відео з утриманням 80%? Або 30-ти хвилинне, яке додивляться до кінця тільки 50%? Звичайно, 30-ти хвилинне, адже користувачі набагато більше часу проведуть на сайті.
Давайте спробуємо пройти тест. Як ви думаєте, який ролик, при інших рівних, буде вище ранжуватися?
Почнемо з самого основного показника, про який пишуть у всіх блогах і говорять на будь-якій конференції - утримання аудиторії
Відповідь на питання

За інших рівних факторах вище ранжируватиметься третє відео. У першому користувач в середньому провів 4 хвилини на YouTube, на другому 4,9 хвилин, на третьому ж 5,4 хвилини. Але якби утримання третього ролика дорівнювало 50%, то переміг би другий.


Проведіть власний тест: введіть різного роду запити і перевірте тривалість роликів в топі. Практично завжди це будуть довгі відео.
Звичайно, алгоритм набагато складніше. Наприклад, враховується те, що робить користувач після перегляду відео. Якщо у ролика хороше утримання, але після перегляду його користувачі залишають сайт - це поганий сигнал. Якщо ж вони починають дивитися інші ролики (навіть не з вашого каналу), то це позитивний сигнал і відео з гіршим утриманням ранжируется вище.
Висновок: ролик ранжируватиметься добре, якщо він утримує людей на Youtube. Не бійтеся робити довгі ролики. Час, який користувач проводить на сайті після перегляду відео, може виявитися важливіше, ніж загальний відсоток утримання.

Фактори ранжирування роликів


Коли я починав просувати ролики у видачі, то вивчив безліч інформації на зарубіжних і російськомовних блогах. Скрізь перераховувалися десятки чинників, які впливають на топ. Спочатку ми пробували слідувати всім: оптимізувати назви файлів, просити людей додавати відео в favorites, робити довгі описи з купою ключових слів і т. Д. Але вагомого результату це не приносило. Так, природний трафік ріс, але просунути якийсь конкретний ключ в топ не виходило.
У якийсь момент ми зрозуміли, що фактори виведення, озвучені багато років тому, повторюють як істину і зараз. Але ж YouTube постійно змінює свій алгоритм, і такого просто не може бути, щоб ключі в назві файлу і переоптімізірованние поле tags як і раніше виводило ролики на перші місця.
Тоді ми провели дослідження і виділили наступні фактори, що впливають на ранжування ролика.

Найбільш важливі:


  • Утримання аудиторії. Довгі ролики (10+ хвилин) з хорошим утриманням набагато легше вивести в топ.
  • Оптимізований заголовок і опис. Як підбирати ключі поговоримо трохи пізніше. Вони повинні зустрічатися в заголовку і в перших рядках опису. Опис треба робити максимально довгим і, очевидно, повністю унікальним.
  • Перегляди ролика. YouTube не може ігнорувати ролики, які переглянули багато людей. До того ж є окремий фільтр у видачі «за кількістю переглядів». Багато його використовують. Але тут важливо пам'ятати, що накрутка ні до чого доброго не приведе. Якщо ви купите перегляди ботами, то впаде утримання, і ролик в топ вийде.

Інші фактори:


  • Кількість лайків і дізлайков. А також їх співвідношення один до одного і результатам пошуку. Ще недавно це був досить сильний фактор, але тепер він накручується за копійки. 1000 лайків можна купити за пару доларів. Зараз YouTube враховує тільки природні лайки (т. Е. Лайки від користувачів, які переглянули ролик, прокоментували або якось інакше показали свою життєдіяльність). Просто лайк без взаємодії з відео нічого не дає.
  • Передплатники, які підписалися після перегляду (або під час). Впливає, але тільки якщо передплатник взаємодіяв з контентом.
  • Розшарювання і додавання в друзі. Ці чинники теж легко накрутити, тому вони будуть приносити плюс тільки в тому випадку, якщо після розшарювання відбудеться взаємодія в соціальній мережі. Іншими словами, якщо ролик отримав 100 твітів, але вони не принесли відвідувачів - накрутка. Якщо ж він отримав 100 твітів, вони були ретвітнуть і прийшли нові відвідувачі - позитивний сигнал для YouTube.
  • Вбудовування відео на відвідуваних сайтах. Якщо йдуть перегляди зі сторонніх сайтів - однозначно позитивний сигнал для YouTube. Те ж відбувається і з зовнішніми посиланнями з хороших майданчиків.
  • Назва файлу. Вплив цього фактора я не помічаю. Але від того, що ви назавете ролик якимось ключовим словом гірше точно не буде.

YouTube і Google SEO. Підбираємо семантику.


Органічний трафік дуже важливий. Для деяких роликів він може стати основним джерелом переглядів. Тому їм ні в якому разі не варто нехтувати. До того ж пошукової трафік майже завжди найдешевший в довгостроковій перспективі.
В цілому SEO відео і сайтів дуже схожі. Також важливі ключові слова, поведінкові фактори, перелінковка, посилання. Але свої відмінності є, про них і поговоримо.

Ключові слова до відео


При зборі семантичного ядра сайту найчастіше використовуються Key Collector, Google keyword tool, Yandex Wordstat. Але при зборі семантики для відео, запит, який показується в тому ж Key Collector, не завжди найефективнішим. Чому?
Справа в тому, що Google віддає різним запитам різну кількість відео в топі. На деяких запитах відео може не бути, а на інших - весь топ з відео.
Розглянемо дуже простий приклад. Візьмемо нішу роликових ковзанів і 2 запити з неї.
При зборі семантичного ядра сайту найчастіше використовуються Key Collector, Google keyword tool, Yandex Wordstat
Перший запит набагато популярніше, здавалося б, куди вигідніше заточувати під нього відео. Але, якщо подивитися топ Google, ми виявимо, що на нього не відведено жодної позиції під відео!
Тоді як в топі другого запиту відео є.

Приклад дуже простий, але думаю суть зрозуміла.

власний приклад


Давайте розглянемо трохи більш складне завдання на прикладі одного з наших роликів.
Завдання: треба збирати якомога більше органічних переглядів для навчального відео по танку ИС-7 ( https://www.youtube.com/watch?v=QBK-kGL53h4 ).
Почнемо з підбору ключових слів. Візьмемо загальна відповідність з Wordstat:
Давайте розглянемо трохи більш складне завдання на прикладі одного з наших роликів
Відсіюємо комерційні (т. К. Відео навчальне) і нетематичні запити. Далі перевіряємо через Google Keywords Tool, а також дивимося кількість відведених слотів під відео.

Далі проаналізуємо підказки самого Google і YouTube за запитом «ИС-7»

І підказки YouTube:

Визначаємо, що вигідно робити акцент на ключі «гайд». Відео по цьому запиту займають перші 3 рядки Google, сам Google і YouTube його радять, ключ добре запитують. При цьому інші ключі також хороші, і ми ні в якому разі не повинні виключати їх з просування.
В результаті включаємо все в назву і опис, при цьому максимально природно:

В результаті за всіма ключовими словами і в Google, і на YouTube відео зайняло топові позиції. За основним ключу «ИС-7» воно теж ранжируется високо.


Висновок: Враховуйте всі фактори ранжирування, а також правильно підбирайте ключові слова і описи. Це дозволить виводити ваші ролики в топ і збирати органічний трафік. Головне, пам'ятайте, що процес збору семантики для відео має свої особливості.

Що важливо знати при просуванні відео?


  • Набір переглядів. Важливо набрати максимальну кількість переглядів в перші 2-3 дні. Це збільшує шанс потрапляння відео в топи категорій, аж до головної сторінки.
    У загальному розрізі тут все банально: якщо є бюджет, замовити краще посів. Якщо бюджету немає, то використовуйте всі підручні засоби: профілі соц. мереж, свої сайти, розсилки і т. д.
  • Робота з анотаціями та картками. Анотації - дуже потужний інструмент для досягнення будь-якого KPI, яке стоїть перед відео: набрати передплатників, привести людей на сайт, поліпшити якийсь поведінковий фактор і т. Д.
  • Заклики до дії, спілкування з аудиторією. Якщо в описі, анотаціях або коментарі просити людини зробити якась агресивна дія (лайкнути, прокоментувати, поділитися), то результат не залишить себе чекати. Дуже важливо підтримувати діалог з користувачем, адже це не тільки хороший сигнал для Youtube. Це також допомагає краще дізнатися свого користувача і зробити майбутні відео крутіше. наприклад:

    Активне спілкування допомагає знаходити нові ідеї, дізнаватися, що цікаво аудиторії, а також підвищує лояльність до каналу.

    Теги. Цей пункт я спеціально переніс сюди з розділу SEO. Незважаючи на очевидну взаємозв'язок, теги в більшій мірі впливають на знаходження вашого відео в колонці «Рекомендовані відео». У кожного відео повинні бути наступні теги:
    • Загальні теги каналу. Повторюються в усіх відео.
    • Загальні теги циклу передач. Повторюються в конкретних передачах.
    • Унікальні теги конкретного відео. Унікальні для кожного відео.
    приклад:

    Мініатюри. Декілька місяців тому я писав про важливість вибору «правильної» мініатюри. Ми проводили A / B тести і знайшли варіанти з максимальною конверсією для себе. Ось на що варто звернути увагу, вибираючи мініатюру:
    • Великий текст. Добре працює, т. К. В рекомендованих відео і на мобілках добре читається. Але пам'ятайте, якщо ви плануєте рекламувати відео через Facebook, напис не повинна займати більше 20% від мініатюри.
    • Не робіть нерелевантні мініатюри (наприклад, з дівчатами на технічне відео). Це знизить утримання відео, і воно опуститься у видачі.
    • Розміщуйте людей на мініатюрах. Люди працюють найкраще. А люди з емоціями на обличчі ще краще.

    Робота з аналітикою


    Коли у вас вийшло кілька відео, саме час починати роботу з аналітикою. З аналітики можна почерпнути дуже багато. Ось для прикладу кілька кейсів з YouTube аудиту , Які повністю отримані при роботі з аналітикою. У цій же статті ми розглянемо два основні показники:
    • утримання
    • Realtime

    утримання


    Звіт по утриманню дозволяє зрозуміти, які типи відео працюють добре і цікаві аудиторії, а які ні. Візьмемо два звіти:


    На першому графіку видно, що більшість людей пішло майже відразу. Їх ролик не зачепив. Але зате майже всі, хто подивився першу хвилину, дивляться і до кінця. Можна зробити висновок, що відео цікаве, але тільки для певної частини користувачів. Ну або змінювати початок, т. К. Воно не зацікавлює глядача.
    Другий графік показує, що відео цікаво аудиторії. Релевантні покази, гарний початок, немає різких падінь. Можливо, треба трохи доопрацювати кінець ролика.
    В аналітиці є два види звітів по утриманню:
    • Absolute Retention. Він показує, як падає інтерес до ролика протягом перегляду, порівнюючи кількість людей в заданий переуд із загальною кількістю переглядів.
    • Relative Retention. Він порівнює ваше відео іншими роликами з такою ж довгою, показує цікаві моменти і т.п.


    На прикладі видно, що є скачки. Це означає, що люди повертаються до цього місця після перегляду з якоїсь причини. Тут щось цікаве або спірний момент.

    Realtime


    Realtime показує, як взаємодіяли користувачі в останні 48 годин з вашим відео. наприклад:

    Ми бачимо, що цей тип відео дивляться вранці, потім перегляди падають і після обіду починають рости аж до вечора. Увечері знову різке падіння.
    Або ж інший приклад:

    Тут ми бачимо, що перегляди ростуть з ранку до вечора.
    Аналізуючи такі звіти, можна зрозуміти, коли краще релізі ролик, щоб отримати додаткові перегляди в перші години і т. Д.
    Висновок. Просування на YouTube досить складна, але цікава задача. Тут є ще десятки, якщо не сотні факторів. Є багато різних схем по залученню трафіку, причому безкоштовно. Якщо вам буде цікаво - я обов'язково поділюся ними. Або ж можете читати про всі дослідженнях в моєму блозі .
    додатковий приклад

Але хіба це найоптимальніший варіант ролика для самого YouTube?
Тоді що йому вигідніше, 2-х хвилинне відео з утриманням 80%?
Або 30-ти хвилинне, яке додивляться до кінця тільки 50%?
Як ви думаєте, який ролик, при інших рівних, буде вище ранжуватися?
Чому?
Com/watch?
Що важливо знати при просуванні відео?

Дополнительная информация

rss
Карта