Просування особистого бренду: 7 помилок

Помилка перша: чекати негайних результатів   Будівництво персонального бренду - це довгий шлях

Помилка перша: чекати негайних результатів

Будівництво персонального бренду - це довгий шлях. Тут дуже рідко буває миттєвий ефект. Часто керівники компаній після опублікованого в пресі інтерв'ю або участі в ТВ-програмою чекають на наступний день всесвітньої слави, впізнавання в обличчя на вулиці і шквалу нових клієнтів. І бувають вкрай розчаровані, коли цього не відбувається. Але це так не працює.

Ви роками будуєте репутацію, формуєте образ експерта, підвищуєте його впізнаваність і вплив, вкладаєте в контент, активно спілкуєтеся з журналістами, виступаєте на публіці, і поступово збільшуються результати в вашому бізнесі - нові замовлення, більш високий цінник, значимість вашої фігури, запрошення в цікаві проекти і т. д. Але не вподібнюйтеся Карлсон, який, посадивши зернятко в горщик, кожен день його викопував і дивився наскільки воно проросло.

Помилка друга: кидати на середині шляху

Будівництво персонального бренду це не тільки довгий, але і трудомісткий шлях. Ведення соціальних мереж, придумування і написання постів, спілкування з журналістами, цікаві коментарі в пресі і спільнотах, очні зустрічі з аудиторією, написання статей - все це стомлює і вимотує, а є ще й основна робота - керувати компанією або державною установою.

І багато керівників починають видихатися. Спочатку зводять активність до мінімальної. А потім і зовсім кидають цю нелегку справу. А потім засмучуються, дивлячись на успіхи більш наполегливих колег, або зляться на своїх піарників, вважаючи, що це ті недопрацювали.

Якщо ви реально хочете побудувати сильний бренд і роками потім пожинати плоди, приготуйтеся до активної, інтенсивної та довгої роботи. І запасіться терпінням.

Помилка третя: намагатися сподобатися всім

Дуже поширена помилка. Багато хто думає, що для завоювання аудиторії треба йти у неї на поводу. Бояться зачепити якось або образити своїх читачів і передплатників. Намагаються стримуватися в оцінках і висловлюваннях. Заграють з публікою. Але це бажання зберегти овець цілими і вовків ситими призводить до того, що особистий бренд виходить млявим, бляклим і нецікавим.

Ні риба ні м'ясо - це нудно. Люди люблять яскравих і сильних особистостей. З зрозумілою, чітко вираженою позицією. Не бійтеся, що ця позиція когось зачепить. Зате вас запам'ятають і виділять з натовпу. А мимрить забудуть на наступний же день.

Звичайно, треба розуміти, де проходить межа прийнятного для вашої цільової аудиторії, і на особливо болючі теми не жартувати і не ображати людей. Але краще нехай вони будуть з вами не згодні в якихось питаннях, будуть сперечатися, але будуть бачити, що перед ними особистість, ніж ви будете як флюгер намагатися вловити їх погляди і переконання. Людей багато і ви обов'язково промахнетеся. Так що краще і не намагатися. Визначтеся зі своєю позицією і чітко їй випливайте. Це викликає повагу. Робить вас помітним. І зміцнює бренд.

Помилка четверта: скромність

«Я ще такий молодий, ніхто не повірить, що я експерт. Давайте почекаємо ще пару-трійку років, і тоді я зможу розкручувати себе як гуру », - так іноді говорять або думають багато. Це повна нісенітниця і шкідливе оману. Можна і в полтинник бути нікчемною нетямою, і в 22 бути експертом в певних питаннях.

При грамотній роботі по розкрутці себе ви знайдете свою аудиторію і переконайте її в своїй експертність. А якщо будете сидіти вдома і соромитися, то віддасте своє місце під сонцем більш рішучим конкурентам, і вас обійдуть не тільки ровесники, а й ті хто молодший за вас.

Скромність - дуже погане прикраса і дуже велика перешкода для побудови особистого бренду. Викиньте її на смітник. Від неї одна шкода. Не треба сумніватися в собі і своїх силах. Не треба соромитися просувати себе і протиставляти іншим. Ви кращий і найдостойніший, поза всяким сумнівом. Тільки так!

Помилка п'ята: боятися критики

Що б ви не робили, завжди знайдуться охочі заявити вам, що ви все робите неправильно, що ви некомпетентні, нічого не розумієте в своїй справі і вам треба терміново посипати голову попелом і кинути те, чим ви займаєтеся. Не треба до цього прислухатися і міняти свою лінію поведінки, а то

Тролі вічні. В інтернеті (та й в офлайні теж) повно злісних упирів, які всім заздрять і ненавидять всіх, хто чогось досяг, щось робить, кудись просунувся або просто наважився бути більш помітним, ніж інші. Самі тролі як правило мало чого варті в цьому житті, живуть в орендованій хрущовці, харчуються доширак, а замість того, щоб домагатися успіхів самим, обговорюють і повчають інших. І роблять це не у формі конструктивної критики, а виливаючи відразу вам на голову кілька відер з помиями, ображаючи і принижуючи. І поки ви хапаєте ротом повітря і намагаєтеся прийти в себе і зрозуміти, за що ж це вони так вас ненавидять, вони отримують кайф і енергетичне підживлення.

І часто після такого ось душа з фекаліями ви починаєте рефлексувати і задавати собі питання: а може я і правда даремно тут намагаюся когось чому вчити і робити світ кращим? Може я і правда чмо? Женіть від себе ці думки подалі. Якщо ви будете їсти себе - то дасте їм те, чого вони домагаються - щоб успішних людей було менше і троллям не було так прикро, що своє життя вони профукали, не ставши ніким.

Не звертайте уваги. Позоставте караван через гавкають собак. Вам написали, що ви не можете вчити людей маркетингу, тому що у вас вуха стирчать, а не притиснуті до голови, як у всіх нормальних маркетологів? Наплювати! Ви будете першим маркетологом з стирчать вухами і зробите це конкурентною перевагою. Не дайте збити себе з пантелику, не дайте підірвати вашу впевненість у собі. Ви сильний. Ви сильніше і розумніше. Переможете їх тим, що візьмете ще одну висоту в життя, а вони так і залишаться на продавленому дивані з доширак в обнімку.

Помилка шоста: транслювати песимізм і нити

Песимісти нікому не подобаються. Є люди, у яких в житті суцільні проблеми, і вони постійно скаржаться оточуючим. Розповідають в соцмережах, як їх образили в банку і нахамили на пошті, яка мерзенна за вікном погода, яка раніше вода була мокра, а зараз тільки сушить, але не миє і спрагу не втамує. Вже не кажучи про те, що «розікрали країну, сволочі».

Це не викликає у оточуючих нічого крім відрази. Жалюгідний скиглій, невдачливий людина, вічна жертва ніколи не побудують сильний особистий бренд. Уникайте песимізму, уникайте скарг. Навіть якщо співробітник банківського відділення із зеленою вивіскою не просто на вас накричав, але ще і покусав, не треба розповідати оточуючим про це і просити підтримки. Будьте позитивні. У вас завжди повинна бути широка посмішка і все в житті добре. Навіть якщо насправді на душі шкребуть кішки, а в кишені останні сто баксів.

Помилка сьома: не використовувати думка оточуючих

Ми всі, безумовно, люди дуже в собі впевнені, інакше б не просували власний бренд, а сиділи тихо в своєму куточку за кольором. Але тим не менше треба пам'ятати, що ми будуємо свій особистий бренд для того, щоб справити незабутнє враження на інших людей, а не на себе коханого. Тому в процесі побудови обов'язково використовуйте цих самих інших для оцінки того, що ви робите.

Фокус-групи, думка колег, друзів, сім'ї, професіоналів в області просування і навіть просто друзів на Facebook часом можуть бути дуже корисними. Навіть якщо ваші друзі нічого не розуміють в брендінгу, вони можуть побачити з боку якісь тонкі моменти, які зсередини не видно.

Не всі люди компетентні навіть серед професіоналів, тому до стороннього думку треба ставитися з певним фільтром. І тим не менше іноді можна отримати дуже цінні підказки.

Стороннє думка часом може бути дуже цінним і корисним. І наштовхне вас на нові ідеї. А інакше є ризик зробити бренд тільки для однієї людини - для себе коханого. Але ж завдання-то у нас інша.

Звичайно, всі помилки, яких припускаються при побудові персонального бренду, цим списком не обмежуються. Але якщо завдяки цій замітці ви зумієте уникнути хоча б їх, буде здорово.

джерело: pressfeed

І часто після такого ось душа з фекаліями ви починаєте рефлексувати і задавати собі питання: а може я і правда даремно тут намагаюся когось чому вчити і робити світ кращим?
Може я і правда чмо?
Вам написали, що ви не можете вчити людей маркетингу, тому що у вас вуха стирчать, а не притиснуті до голови, як у всіх нормальних маркетологів?

Дополнительная информация

rss
Карта