Путівник по файловим менеджерам для Windows


Содержаніе2xExplorer 1.4.1.12

Офіційний сайт: http://netez.com/2xExplorer

2xExplorer 1.4.1.12

Як називався ваш перший файловий менеджер? Якщо в минулому десятилітті можна було сміливо очікувати відповідь "Norton Commander", то сьогодні знайомство з файлової структурою найчастіше починається з Провідника Windows. 2xExplorer багато в чому повторює концепцію стандартного інструменту Windows, при цьому маючи масу додаткових корисних функцій.

Відразу варто відзначити невеликий розмір дистрибутива і безкоштовний статус програми. Обидва ці фактори роблять 2xExplorer максимально доступним.

Файловий менеджер, маючи підтримку безлічі гарячих клавіш, дозволяє здійснювати управління тільки з клавіатури. Для часто використовуваних папок можна призначати власні клавіатурні поєднання. Розробники приділили пильну увагу перегляду і зміни файлів, включивши в дистрибутив непоганий редактор. 2xExplorer дозволяє створювати мініатюри для BMP і HTML-файлів з метою більш зручного перегляду.

Основна частина функцій винесена на панель інструментів, що розташовується в нижній частині робочого вікна програми.

Використання програми затьмарює лише один факт. Розробка 2xExplorer припинена кілька років тому, перспектив поліпшення продукту немає.

До змісту AccelMan 3.0.0.3250

Офіційний сайт: http://www.flexigensoft.com

AccelMan 3.0.0.3250

AccelMan об'єднує в собі функції файлового менеджера і програми для перегляду безлічі різних типів документів. Файловий менеджер містить повноцінний медіа-програвач, текстовий редактор з можливістю підсвічування синтаксису, а також з підтримкою документів, що використовують складне форматування (RTF, DOC). Робоче вікно AccelMan надає безліч корисної інформації. У верхній частині кожної панелі розташовується контекстно-залежне меню. Під час стандартного перегляду папок ви бачите список логічних дисків. Якщо переходите в інший режим, то разом з цим поміняються і елементи меню. Наприклад, якщо на панелі відображається вміст файлу, то ви можете бачити інструменти управління редагуванням.

Під час установки AccelMan ви можете імпортувати безліч призначених для користувача даних з Total Commander, що помітно полегшує перехід з популярного файлового менеджера.

AccelMan розуміє кілька типів архівів, в число яких входить TAR, GZIP, ARJ і RAR, а також має вбудований ZIP-архіватор. У файловий менеджер вбудований інструмент конвертації графічних документів з підтримкою форматів JPEG, TIFF, GIF, PNG і BMP.

При розробці програми враховується безліч чинників. Кінцевий продукт повинен мати достатню кількість можливостей, щоб зацікавити користувача, але при цьому мати простий, доступний інтерфейс і прийнятну швидкість. AccelMan, безумовно, заслуговує самих утішних слів в плані функціональності. Але при цьому розробники забувають про те, що файловий менеджер - це один з найперших інструментів, що встановлюються на робочої станції. Відповідно, програма повинна працювати максимально швидко і не забивати голову користувача необхідністю вивчення десятків кнопок і пунктів меню. AccelMan - далеко не найшвидша і інтуїтивно зрозуміла програма. Її потрібно детально вивчати, щоб отримати максимальну вигоду від використання. Втім, ліцензія дозволяє витратити на вивчення цілий місяць, щоб самостійно зробити остаточний висновок.

До змісту Directory Opus 8.2.2.2

Офіційний сайт: http://www.gpsoft.com.au

Directory Opus 8.2.2.2

Файлові менеджери діляться на дві групи - двохпанельний і мають вигляд Провідника Windows. Directory Opus об'єднує в собі обидва способи подання інформації, будучи прикладом завидною універсальності. Незважаючи на величезну кількість можливостей, робоче вікно програми не перевантажено складними елементами, Directory Opus легко освоюється навіть при наявності тільки базових знань про файлову структуру.

Ви можете вибирати декілька режимів перегляду за допомогою вкладок, розташованих у верхній частині панелей. У нижній частині також є подібний елемент, який служить для традиційного перемикання між групами панелей.

За допомогою Directory Opus ви можете переглядати величезну кількість типів документів. Файловий менеджер дозволяє підключати плагіни, мета яких зводиться саме до забезпечення подібного перегляду всередині робочого вікна програми. У програму вбудований невеликий браузер, інструмент перегляду документів MS Office, програвач аудіо і відео інформації. За допомогою Directory Opus можна переглядати велику кількість типів графічних файлів, включаючи формат RAW. Варто зауважити, що Directory Opus не має вбудованих редакторів, вся увага зосереджена саме на перегляді інформації. В цілому, всі подібні інструменти працюють добре, проте відеоплеєр працює дуже повільно, навіть звичайні фільми в форматі DivX відтворюються з сильними ривками. Втім, це не можна вважати великим недоліком, адже ми говоримо про файловому менеджері.

Directory Opus дозволяє дуже гнучко налаштовувати свої панелі інструментів, гарячі клавіші. У дистрибутив включено велику кількість панелей, що включає в себе як управління роботою безпосередньо файлового менеджера, так і здійснення взаємодії з зовнішніми інструментами. На кожну кнопку, пункт меню може бути призначено довільне клавіатурне поєднання.

Ви можете перетворювати формати графічних файлів, а також управляти яскравістю під час перегляду.

При ознайомленні з програмою варто звернути увагу на те, що більшість кнопок на панелях інструментів можуть виконувати три функції, в залежності від того, якою кнопкою миші їх активувати - лівої, середньої або правої.

До змісту EF Commander 5.50

Офіційний сайт: http://www.efsoftware.com/cw/e.htm

EF Commander 5.50

EF Commander - один з найстаріших файлових менеджерів на сьогоднішньому ринку. Спочатку він був написаний в 1994 році для OS / 2 і лише два роки по тому портовано в середу Win32.

За довгі роки свого розвитку програмний продукт не перетворився в важкого монстра, так і залишившись компактної і швидкої програмою. Робоче вікно програми дуже нагадує Total Commander, що багатьом полегшить знайомство, адже не секрет, що продукт Крістіана Гіслера користується величезною популярністю серед російськомовних користувачів.

Тим часом, EF Commander має потужні засоби перегляду документів, аж до HEX-редактора. За допомогою плагінів можна здійснювати підтримку додаткових типів документів. Файловий менеджер розуміє більше 20 типів архівів.

Ви можете стирати перезаписувані оптичні диски, а також записувати дані на більшість типів болванок. Для коректної роботи даних механізмів, необхідно мати встановлений пакет Nero Burning ROM в системі.

EF Commander свого часу був першим файловим менеджером, в якому з'явився інструмент сполучення з кишеньковими ПК, на яких встановлено Windows CE.

Розробники дають 30 днів на ознайомлення з програмою. Знайомство проходить під градом постійно вискакують вікон з пропозицією в десятий, сотий раз погодитися з ліцензією і придбати програму online. Зрозуміло, необхідно погоджуватися, інакше програма закривається. Згода дає перепочинок на кілька хвилин, після чого знову слід пропозицію про покупку ...

До змісту FAR 1.7

Офіційний сайт: http://www.rarlab.com/far_manager.htm

FAR 1.7

Легендарні сині текстові панелі вперше з'явилися в Norton Commander. Саме слово "нортон" на початку 90-х років сприймалося як позначення будь-якого файлового менеджера. Втім, трохи пізніше серед російськомовних користувачів заслужену популярність завоював Dos Navigator, що володіє масою нових, на ті часи унікальних можливостей. З приходом Windows 95 і масовим переведенням всього програмного забезпечення в 32-бітну середу старі легенди стали потихеньку забуватися.

Олександр Рошал, автор архіватора RAR, хотів в той час написати його консольну 32-бітну версію. Мабуть, справа пішла навіть краще, ніж очікувалося, і замість простої оболонки в стилі RAR для DOS, ми побачили справжній файловий менеджер, що несе старі, перевірені часом традиції управління файлами.

FAR дозволяє працювати не тільки з локальними ресурсами, але і з мережевими дисками, а також має FTP-клієнт. У дистрибутив FAR включено кілька додаткових модулів, що дозволяють організовувати тимчасову панель, список системних процесів, редактор реєстру, а також інструмент, що дозволяє змінювати регістри букв в назвах груп файлів.

Відсутність GUI сильно сковує можливості файлового менеджера, але, разом з тим, дозволяє йому вважатися найшвидшим продуктом даного класу ПО. Однак розробники і не ставлять перед собою завдання наповнення свого продукту масою функцій. Замість цього, FAR дозволяє підключати зовнішні модулі, за допомогою яких можна виконувати найнесподіваніші операції. на сторінці завантаження плагінів ви можете завантажити базу даних всіх доступних модулів, які налічують понад 600 штук.

FAR безкоштовний для користувачів, які проживають на території xUSSR. Для реєстрації запустіть файловий менеджер з ключем "-r", введіть ім'я користувача "xUSSR реєстрація", а замість коду реєстрації наберіть малими російськими літерами поточний день тижня.

До змісту File Ant 20050830

Офіційний сайт: http://www.fileant.com

File Ant 20050830

FileAnt - вельми незвичайний файловий менеджер для Windows. По-перше, управління програмою з клавіатури різко відрізняється від прийнятих стандартів (F5 - копіювати, F7 - створити папку і т.д.). По-друге, програма поєднує в собі як дерево каталогів (як Провідник), так і дві традиційні панелі (Norton Commander).

За замовчуванням, програма завантажується в системний лоток, звідки її можна швидко викликати в будь-який час. Підтримка архівів за замовчуванням здійснюється за допомогою встановленого в системі 7-zip, який, в свою чергу, розуміє безліч типів стиснення.

Перегляд документів здійснюється всередині спеціальної панелі, розташованої над списком файлів і каталогів. Якщо ви переглядаєте зображення, то програма може автоматично масштабувати їх в межах панелі. При включенні режиму мініатюр всі графічні файли індексуються, і ви можете бачити невеликі копії зображень так само, як в Провіднику.

Файловий менеджер містить безліч дрібних незвичайних функцій, наприклад, виділення файлів, що мають певний відсоток від загального обсягу каталогу, порівняння файлів з урахуванням CRC32, підтримку власних зберігачів екрану і інше.

Під час тестування FileAnt працював дуже нестабільно. До речі, це єдина програма в усьому путівнику, у якій спостерігалися подібні проблеми. Під час спроби подивитися відео, файловий менеджер зависав через раз. Один раз програма вилетіла на рівному місці. І ще одна проблема пов'язана з відображенням заголовок вкладок - кирилиця не підтримується.

До змісту Frigate 3.33

Офіційний сайт: http://www.frigate3.com/rus

Frigate 3.33

Розробники, відкинувши всяку скромність, називають свій продукт "самим функціональним і найпотужнішим засобом роботи з файлами". Але не це головне. Найважливішим гідністю Frigate є збереження простоти освоєння при всьому багатстві можливостей.

Файловий менеджер дозволяє переглядати величезну кількість типів документів. Крім традиційних архівів, текстових документів, аудіо та відео інформації, ви можете відкривати бази даних (DBF) і електронні таблиці (XLS).

Frigate має кілька оригінальних утиліт в своєму складі, які не мають аналогів у конкурентів. За допомогою калькулятора можна виконувати найпростіші арифметичні обчислення, блокнот допомагає вести замітки, а годинник з підтримкою тем оформлення допоможуть не пропустити кінець робочого дня. Крім того, в файловий менеджер вбудована утиліта контролю за автоматично запускається програма Windows, непоганий браузер, який використовує движок Trident (можливо, навіть не гірше, ніж Internet Explorer), а також власна консоль.

Шанувальникам Total Commander буде приємно дізнатися, що Frigate підтримує більшість плагінів легендарного файлового менеджера. Але і серед власних доповнень можна знайти досить цікаві приклади. Наприклад, можна підключити перевірку орфографії російською мовою. Працюючи в текстовому редакторі, ви можете використовувати підсвічування для безлічі типів документів (вихідні тексти, HTML і інші). Якщо ви працюєте над документом типу HTML, то можете відразу переглядати результат у вбудованому браузері. Редактор підтримує різні кодові сторінки. Frigate дозволяє редагувати не тільки plain-text, але і RTF-документи.

Багато користувачів Total Commander облюбували можливість запуску додатків прямо з панелі інструментів. Frigate виконує це завдання трохи інакше. У правій частині головного меню розташовується панель швидкого запуску. При бажанні її можна перенести в будь-яке місце. Панель виглядає дуже компактно і дозволяє зберегти дорогоцінний місце для традиційних інструментів файлового менеджера.

Frigate поширюється в трьох варіантах. Полегшений варіант (Lite) можна встановити безкоштовно і користуватися без обмежень за часом. Решта варіантів мають ознайомчий період 30 днів.

До змісту Sky Commander 1.6.8.702

Офіційний сайт: http://www.nmzlabs.com

Sky Commander 1.6.8.702

Sky Commander - молодий і дуже амбіційний проект. За основу файлового менеджера взято концепцію Провідника Windows. За замовчуванням ви бачите досить великі значки файлів і папок. Для графічних файлів відразу створюються мініатюри.

Файловий менеджер має стандартний для програм подібного класу інтерфейсом. Панелі інструментів настроюються не надто гнучко - вам дозволяється лише вибирати кнопки з строго заданого списку. Дуже красиво реалізовані підказки. Ви наводите миша на довільну кнопку, і якщо виклик функції дублюється за допомогою поєднання клавіш, то вискакує віконце, в якому намальовані кнопки з написами, аналогічними їх маркування на клавіатурі. За допомогою клавіші F11 можна перевести файловий менеджер в повноекранний режим, в якому не будуть відображати інформацію про нові вікна.

При наведенні мишею на файл всередині панелей з'являється підказка, коротко розкриває його зміст. Для графічних файлів відображаються досить великі мініатюри, в MP3-файлах показуються теги, а зміст текстових документів розкривається за допомогою перших двох рядків.

Ви можете безпечно видаляти свої файли так, що потім жодна програма відновлення даних не дозволить отримати інформацію назад.

Одна з особливостей Sky Commander полягає в наявності пакетного режиму роботи з архівами. C допомогою спеціального інструменту ви можете вказати будь-яку кількість архівів, а потім виконати розпакування за допомогою однієї команди. Крім того, файловий менеджер дозволяє відновлювати пошкоджені ZIP-архіви.

Як було сказано раніше, проект ще дуже молодий. Sky Commander ще не встиг обрости величезною кількістю функцій і в деяких питаннях поступається конкурентам. З іншого боку, можливості продукту набагато вище, ніж у Провідника. Адже багатьом користувачам досить стандартних засобів Windows управління файлами. Може бути, і не потрібно Sky Commander ставати другим Фрегатом?

До змісту Speed ​​Commander 11.1

Офіційний сайт: http://www.speedproject.de/enu/speedcommander

Speed ​​Commander 11.1

Назва програми обіцяє високу швидкість, проте не можна сказати, що Speed ​​Commander є чимось видатним в даному аспекті. Витрата оперативної пам'яті досить значний, якщо порівнювати з конкурентами, та й інтерфейс, наповнений безліччю графічних елементів, можна однозначно назвати швидким. Тим часом, якщо проаналізувати відгуки користувачів Speed ​​Commander на форумах, то неважко виявити домінування позитивної риторики.

Перше, на що слід звернути увагу під час ознайомлення - це дивовижна гнучкість налаштувань всіх панелей, гарячих клавіш. Ви можете вільного переміщати будь-які панелі, а за допомогою правої кнопки миші викликати інструмент конфігурації. Speed ​​Commander дозволяє створити кнопку і прив'язати до неї будь-яку підтримувану програмою операцію. Ви можете вказати свій графічний файл для кнопки. Будь-яка операція може дублюватися за допомогою поєднання клавіш. Програма підтримує зміну тим оформлення, які, втім, не змінюють дизайн кнопок, але можуть управляти колірними і дизайнерськими рішеннями, що зачіпають панелі в цілому. Ви можете вказувати розмір кнопок на панелях.

Speed ​​Commander підтримує безліч типів архівів, причому архівування може відбуватися разом з шифруванням. Ви можете створити архів, зашифрувати дані і імена файлів і поставити на нього пароль. В Speed ​​Commander є вбудована підтримка перегляду близько 80 (!) Графічних і текстових форматів. Текстовий редактор допускає можливість підсвічування синтаксису.

Метафора швидкого запуску додатків реалізована не зовсім звичайно. На панелі інструментів є кнопка, натиснувши на яку, ви потрапляєте в аналог стартового меню Windows. Крім того, можна призначити кнопки на відкриття робочого столу, елемента "Мій комп'ютер", системних папок, а також Вибраного Internet Explorer.

На щастя, гонитва за незвичайними функціями не привела Speed ​​Commander в розряд складних, важко освоюваних програм. По крайней мере, користувачеві Total Commander, швидше за все, буде здаватися, що всі елементи розташовані логічно. Speed ​​Commander багато в чому схожий на програму Крістіана Гіслера, про яку й піде мова далі.

До змісту Total Commander 6.53

Офіційний сайт: http://www.ghisler.com/

Total Commander 6.53

"Прийшов, побачив, переміг" - повідомляв про перемогу над Понтійським царем Юлій Цезар. Крістіан Гіслер, будучи студентом Університету Берна, в 1993 році написав файловий менеджер. Йому не подобалися інші програми. Написав і переміг.

Чи багато ви пам'ятаєте файлових менеджерів з графічним інтерфейсом, написаних за часів царювання Windows 3.x? Питання практично риторичне. На початку 90-х років більшість програм подібного класу були розраховані на роботу в MS DOS. Windows Commander (стара назва продукту) фактично став першою ластівкою, першою програмою, яка використала всі переваги GUI.

Total Commander можна назвати самою функціональною, найкрасивішою або найшвидшою програмою даного класу. Причина популярності файлового менеджера криється в збалансованості всіх складових.

Незважаючи на те, що останнім часом все більше програм розраховано на управління за допомогою миші, робота з Total Commander може здійснюватися виключно за допомогою клавіатури, що значно збільшує швидкість виконання завдань, що повторюються. Файловий менеджер має масу дрібних можливостей, які стали для багатьох предметами першої необхідності. "Чим архівувати?" - задається питання, "Total Commander" - дається відповідь, що припускає використання алгоритму ZIP. Навігація по FTP-серверів поступово стала звичною операцією, без якої робота з файловим менеджером здається неповноцінною. Можливість додавання власних кнопок на панель інструментів, пакетне перейменування файлів, історія каталогів і список улюблених папок, розбиття та об'єднання файлів - все це лише мала частина великого списку можливостей Total Commander. А багато з того, що знаходиться за межами даного списку, реалізовано у вигляді плагінів.

Як вже було сказано раніше, Total Commander не ідеальний в плані абсолютних якостей. Frigate володіє більш широкими можливостями, Far менш вимогливий до ресурсів, Speed ​​Commander дозволяє більш гнучко налаштовувати зовнішній вигляд. Може бути, в даному випадку працює прислів'я "краще - ворог хорошого?"

Варто звернути увагу на умови поширення програми. Якщо дуже сильно спростити умови всіх сучасних ліцензій, то програми бувають або платними, маючи деякий термін для ознайомлення, або безкоштовними. Ліцензія Total Commander дозволяє вам безкоштовно використовувати продукт необмежену кількість часу. В цьому випадку при старті програми відображається вікно з пропозицією купити програму. Ви закриваєте його і після цього пользуете повнофункціональної версією файлового менеджера. Заплативши за програму, ви зможете працювати з Total Commander без настирливого стартового вікна.

до змісту зведена таблиця

до змісту

Як називався ваш перший файловий менеджер?
Може бути, і не потрібно Sky Commander ставати другим Фрегатом?
3.x?
Quot;Чим архівувати?
Може бути, в даному випадку працює прислів'я "краще - ворог хорошого?

Дополнительная информация

rss
Карта