Путівник по хмарним офісах

  1. Частина 2: Zoho Docs (Zoho Office Suite) Домашня сторінка: https://www.zoho.com/docs/ На сайті...
  2. Інструментарій Zoho Writer
  3. додатки офісу
  4. Zoho Sheet
  5. Zoho Show
  6. підтримка форматів
  7. таблиці
  8. презентації
  9. Спільна робота
  10. зберігання файлів
  11. Мобільна версія
  12. тарифи

Частина 2: Zoho Docs (Zoho Office Suite)

Домашня сторінка: https://www.zoho.com/docs/

На сайті Zoho.com є більше 25 веб-додатків, починаючи c CRM і закінчуючи системою проектування і офісними додатками, про які далі піде мова.

Zoho Office Suite почав свій розвиток в 2005 році, спочатку як текстовий процесор, пізніше в нього були інтегровані додатки для роботи з таблицями та презентаціями. Поряд з іншими продуктами Zoho вони входять в групу Productivity Apps .

Користувачі зі стажем можуть відзначити, що тільки за 2012 рік в Zoho Office Suite було досить багато нововведень, перероблений дизайн, що явно говорить про те, що сервіс Zoho Office продовжує вдосконалюватися, конкуруючи з іншими хмарними офісами.

інтерфейс

Розробники Zoho задіяли в офісних додатках движок власної розробки. З одного боку, він цілком самодостатній, з іншого - місцями помітно вплив інших додатків. Так, з Microsoft Office запозичені вкладочному і інші прикмети інтерфейсу Ribbon, який раніше можна побачити в MS Office, починаючи з версії 2007 року. Оформлення кнопок, шрифти, світла колірна гамма, по всій видимості, навіяні Mac OS.

Оформлення кнопок, шрифти, світла колірна гамма, по всій видимості, навіяні Mac OS

Інтерфейс Zoho Writer

Не вдаючись в подробиці опису, можна відзначити, що дизайн сприяє комфортній роботі як в редакторі Zoho, так і в Провіднику (Explorer). Інтуїтивна угруповання кнопок, команд, розбивка по вкладках ( «Формат», «Вставити», «Макет сторінки»), завдяки чому відпала потреба в рядку меню. Можна перейти в повноекранний режим, ось тільки в меню «View» ця можливість передбачена не у всіх додатках офісу. Відключення панелей або компактний режим не передбачені взагалі.

Нарікання викликає панель «Файл», яка досить-таки нечуйними спрацьовує і більше обтяжує веб-інтерфейс, ніж несе відчутну користь.

Інструментарій Zoho Writer

Збереження документа відбувається автоматично (єдиний додаток офісу з кнопкою «Зберегти» на панелі - Zoho Sheet). Передбачено управління версіями, при цьому є можливість задати назву версії вручну.

При виборі шрифтів надається більший вибір, ніж, наприклад, в Google Docs, але в той же час немає попереднього перегляду стилів і опції для додавання користувацького шрифту. За великим рахунком, вона і не потрібна.

Максимальний розмір таблиці для вставки відносно невеликий - всього 8 × 8 осередків. Для порівняння, в Google Docs він становить 20 × 20. Незважаючи на це, в деяких окремих моментах робота з таблицями більш приваблива: серед інших опцій є заготовлені теми для таблиць.

Незважаючи на це, в деяких окремих моментах робота з таблицями більш приваблива: серед інших опцій є заготовлені теми для таблиць

Темізація таблиць в Zoho Sheet

У Документах Google Темізація таблиць є неможливою - хіба що за допомогою copy / paste з табличного процесора.

Вставка фігур проводиться в окремому вікні, на полотні, потім результат переноситься в документ. Доступна вставка виносок, нумерації, змісту. Зміст формується на основі структури документа, яку користувач визначає за допомогою заголовків різних рівнів - «Заголовок 1», «Заголовок 2» і т. Д.

За вставку лапок відповідає функція Smart Quotes і відповідна кнопка на панелі інструментів. Втім, в чому сенс уточнення «smart» - залишилося незрозумілим, єдина особливість вставки - широкий вибір лапок.

Smart Quotes

Колонтитули також є, в Writer вони були знайдені у вкладці «Макет сторінки».

Передбачені перевірка орфографії і призначені для користувача словники, вручну можна визначити мову для перевірки, серед інших варіантів можна знайти російський. У контекстному меню пропонуються варіанти заміни та можливість зміни мови виділеного тексту. Тобто, схожою з Google Docs проблеми з розпізнаванням мови тексту заспівав-чекер немає.

Тобто, схожою з Google Docs проблеми з розпізнаванням мови тексту заспівав-чекер немає

Параметри перевірки орфографії

Для захисту документа можна вставити електронний підпис за допомогою сервісу EchoSign, а також водяний знак.

Таким чином, всі стандартні інструменти редактора враховані.

додатки офісу

Базові можливості Zoho Docs - робота з документами (Writer), таблицями (Sheet) і презентаціями (Show). Незважаючи на те, що функціональність безкоштовної версії обмежена (див. «Тарифи»), доступ до трьох основних програм надано всім користувачам практично в повному обсязі.

Zoho Sheet

Перш за все, в табличному процесорі цікавить робота з формулами. Зі списком і описом функцій так і не вдалося ознайомитися - він просто не завантажується. Доступний він у вигляді сторінки з повним переліком і пошуковим рядком, що не дуже зручно. Взагалі кажучи, локалізація додатки виконана частково, тому опис формул дано тільки на англійській мові. Ця неприємна особливість з недостатньою увагою розробників до локалізації виявляється у всіх додатках, за винятком компонента Writer.

Робота з осередками не так оперативна, як в Google Sheets - здебільшого через менш зручних діалогів і необхідності більшої кількості кліків і переходів. Фільтрація, умовне форматування також враховані. Не можна закріпити кілька осередків одночасно.

Робота з осередками в Zoho Sheet

Для побудови зведених таблиць і зведених графіків є майстер налаштування з можливістю перетягування. Інтуїтивний, в цілому, але не настільки зрозумілий в налаштуванні фільтрів, як табличного процесора від Google. Все це буде більш детально розглянуто пізніше при порівнянні в заключній частині огляду.

У Zoho Sheet є всі стандартні види графіків. Для їх побудови, знову ж таки, менше коштів, ніж в Google: наприклад, не можна опублікувати графік на окремому аркуші, складніше розібратися з публікацією книги, аркуша або його частини в Інтернеті.

Для їх побудови, знову ж таки, менше коштів, ніж в Google: наприклад, не можна опублікувати графік на окремому аркуші, складніше розібратися з публікацією книги, аркуша або його частини в Інтернеті

Майстер налаштування діаграм

Для макросів відведена окрема панель, мову сценаріїв - VBA. Також є можливість підключення в документ зовнішніх джерел даних (CSV, RSS / Atom / HTML).

Zoho Show

Zoho Show

У Zoho Show робота з презентаціями починається з вибору теми, яка складається з обкладинки, колірної схеми і набору шрифтів. Тобто, теми настроюється, і в цьому відмінність від Google Slides, де спочатку пропонується вибрати фіксований шаблон.

Інструменти редагування слайдів стандартні. Надалі можна вільно змінити структуру слайдів, вставити зображення, інші мультимедійні об'єкти, кліпарт, застосувати анімацію, застосувати ефекти переходу. Відносно вставки зображень, звертають увагу варіанти завантаження: не тільки по посиланню або з локального сховища, але також з сервісів Picasa, Flickr або з результатів пошуку.

Відносно вставки зображень, звертають увагу варіанти завантаження: не тільки по посиланню або з локального сховища, але також з сервісів Picasa, Flickr або з результатів пошуку

Вставка зображень в Show

Робота з групою слайдів в Google Slides більш інтуїтивна: дозволяється виділити кілька слайдів і застосувати до них ефекти, або масово застосувати зміни в правій бічній панелі. Тут же досить складно виконати аналогічні операції з тією ж швидкістю.

З подібних нарікань - незрозуміло, як додавати примітки до слайдів, адже це важлива деталь при роботі з презентаціями та подальшим їх відтворенні. У документації дана можливість заявлена ​​як Notes, але її неочевидна реалізація потребує доопрацювання.

підтримка форматів

документи

Імпорт - DOC (X), ODT, RTF, TXT, HTML
Експорт - все перераховане плюс PDF

Імпорт - DOC (X), ODT, RTF, TXT, HTML   Експорт - все перераховане плюс PDF

діалог імпорту

При спробі імпортувати документ у форматі DOCX Zoho Docs видає помилку.

таблиці

Імпорт - XLS (X), SXC, ODS, CSV, TSV
Експорт - XLS (X), ODS, SXC, GNUMERIC, CSV, TSV, HTML, PDF

презентації

Імпорт - PPT, PPS, ODP, SXI, PPTX, PPSX
Експорт - всі перераховані плюс PDF

Є можливість імпорту файлів з диска Google за допомогою авторизації, після чого вміст диска стає доступним для роботи в Zoho. Надалі буде цікаво порівняти, наскільки відрізняється «політика інтеграції» з іншими сервісами у всіх учасників огляду.

Спільна робота

Загальний доступ налаштовується в однойменній вкладці панелі інструментів або через Провідник.

Загальний доступ налаштовується в однойменній вкладці панелі інструментів або через Провідник

Поділ спільного доступу

Досить вказати ім'я, email або групу. Можна створювати групи, однак повна функціональність, куди входить управління користувачами, відкривається тільки при оплаті тарифного плану (див. Нижче).

Щодо призначених для користувача прав: можливі 3 режиму надання доступу, це «Тільки читання» (Read only), «Читання / Запис» (Read / Write) і «Співвласник» (Co-Owner). Як видно, на відміну від Google, немає надання доступу для читання і коментування. Публікація і надання доступу розосереджені в різних діалогах. Це не дуже зручно з тієї точки зору, що немає можливості дати доступ з можливістю коментування (доступний лише варіант «Дозволити іншим користувачам давати коментарі»).

Це не дуже зручно з тієї точки зору, що немає можливості дати доступ з можливістю коментування (доступний лише варіант «Дозволити іншим користувачам давати коментарі»)

публікація документа

Вікно для обговорення (призначений для користувача чат) присутня не тільки всередині документа, але і в Провіднику. Доступно коментування вмісту, при цьому повідомлення відображаються в правій частині документа.

зберігання файлів

Zoho Explorer

Для категоризації даних можна застосовувати не тільки папки, а й теги. Це порівняно зручніше, скажімо, якщо потрібно помістити файли в кілька категорій одночасно. З інших цікавих особливостей слід відзначити створення Робочих просторів (Workspaces), які будуть до речі при роботі з проектами, а також під час налаштування доступу. У випадку з Диском Google обидві вищезгадані можливості відсутні, так що тут можна поставити плюс Zoho.

У Провіднику Zoho зустрічаються деякі натяки на CRM - наприклад, привласнення завдань. Опція «Add Task» передбачає всього два види завдань - Review і Approve. Їх можна призначити на певний email користувача, прив'язати до дати і описати задачу. Очевидно, що на даний момент ця проектна особливість недостатньо розвинена, проте початок цікаве, хоча інтеграція з CRM від Zoho була б ще більш кращою.

Очевидно, що на даний момент ця проектна особливість недостатньо розвинена, проте початок цікаве, хоча інтеграція з CRM від Zoho була б ще більш кращою

Створення завдань в Explorer

Для синхронізації з ПК програма-клієнт не надається. Єдиний спосіб - завантажити потрібні файли самостійно або упакувати їх на сервері в zip-архів для подальшого завантаження. Для зворотної операції масової завантаження є така опція, як Bulk Upload (застосовна як до файлів, так і папок).

Відносно лімітів на зберігання і завантаження документів, чітко визначених і винесених на одну сторінку вказівок немає. Судячи з попередженням і відповідях у FAQ, список обмежень наступний:

  1. Розмір файлу для завантаження не може перевищувати 100 МБ.
  2. Для презентацій діє обмеження в 30 МБ.
  3. У таблицях Zoho Sheet може міститися до 1 млн осередків для одного документа, до 65 536 рядків і 256 стовпців на один лист.

Мобільна версія

Мобільна версія Zoho Docs доступна для широкого спектру пристроїв, перерахованих на сторінці http://www.zoho.com/mobile/ , Також можна скористатися мобільного веб-версією офісу. На жаль, як виявилося, в обох випадках документи доступні лише в режимі читання, малоцікавому в плані можливостей. Тому для редагування залишається єдиний варіант - використовувати стандартний веб-інтерфейс.

тарифи

Zoho Docs поширюються по моделі SaaS . Це означає, що програмне забезпечення вже встановлено на сервері, оплата проводиться за його використання. В наявності є безкоштовний план, пропонований за замовчуванням і містить такі базові можливості: 1 робочий простір, 1 ГБ під зберігання файлів, історія версій документа, управління доступом до файлів; робота з таблицями, презентаціями та документами.

У платній версії мінімальна оплата становить $ 3 на одного користувача в місяць. Для порівняння, в преміум-версії ($ 5 / міс.) Пропонуються такі додаткові можливості, як управління користувачами, ролями, брендинг (грубо кажучи, заміна логотипів), захист доступу паролем; 50 робочих місць, 5 ГБ дискового простору. З розцінками можна ознайомитися тут . Також на сторінці доступний калькулятор цін, який допоможе підібрати індивідуальний план в залежності від обсягу диска, кількості користувачів і виду підписки.

[-] Відсутність російськомовної документації та неповна локалізація додатків
[-] Мобільна версія функціонує тільки в режимі читання
[-] Численні недоліки Zoho Sheet
[+] Широкий список додаткових додатків
[+] Цікаві можливості в платній версії
[+] Наявність безкоштовної версії
[+] Зручна робота з проектами завдяки Workspaces

Дополнительная информация

rss
Карта