"Колгоспний" телеком

Про тотальне покритті стільниковим зв'язком всій території Росії навіть зараз, після півтора десятків років будівництва інфраструктури, говорити передчасно. Так, у великих містах мережу для мереж "Великої трійки" присутній, але є проблеми з мобільним WiMAX. У сільських районах все інакше - тут говорити навіть про скільки-небудь робочому покритті мереж 3G поки нереально: часто з дійсно швидкісного бездротового доступу в селах і районних центрах можна знайти тільки "Скай Лінк" або EDGE, який працює з "космічної" швидкістю в 7 -10 Кбіт / с, та ще з постійними обривами. У будь-якому випадку, якщо VSAT вам не по кишені, а прокласти оптику до будинку з якихось причин не виходить, то для якісного зв'язку доведеться пограти в нехитрий атракціон "очманілі ручки".


Покращуємо якість зв'язку Кілька років тому мені довелося дізнатися про цікавий спосіб зробити "коннект" набагато краще. Причому, він доступний в сільській місцевості буквально "на коліні": для цього потрібно тільки мобільний модем або найпростіший телефон з можливістю роботи в якості модему, а також довгий USB-кабель. Ну і невеликий пластиковий пакет. Пристрій зв'язку поміщається в пакет для захисту від надмірної вологості, і підвішується до крокв на горищі самого звичайного дерев'яного будинку, як можна ближче до верхньої точки. Кабель від модему або телефону пропускається через невелику дірку в стелі прямо до робочого місця. Вуаля - є зв'язок. Недолік методу полягає в тому, що стеля все-таки доведеться дірявитимуть, а поліпшення зв'язку зовсім не гарантовано навіть при підйомі приймача на висоту 4-5 метрів. Однак, плюси рішення теж існують: це найпростіша спроба поліпшити якість зв'язку в сільській місцевості, де до базової станції може бути не 300-500 метрів, як в місті, а 4-6 і навіть 10 кілометрів.

Хаб можна "виставити" у вікно - головне тільки прикрутити його дротом, щоб не "приробили ноги".

У випадку з модемами працює і такий варіант: модем в пляшці з-під газованих напоїв (пластиковий край біля основи зрізається) підвісити можна на будь-який зручний дерево в окрузі, якщо дозволяє довжина кабелю.
До речі, є ще кілька схожих варіантів поліпшення якості зв'язку для селищ міського типу і, в принципі, будь-яких населених пунктів з залізобетонними будівлями: при поганому сигналі модем можна приліпити за допомогою саморобної присоски прямо на вікно (краще у верхній його частині) або навіть виставити в вікно. Зазвичай цим доводиться займатися власникам обладнання мобільного WiMAX - ці оператори досі мають серйозні проблеми з indoor покриттям. Типові рішення досить прості: до рами перпендикулярно прибивається звичайними цвяхами невеликий дерев'яний жердину на 0,5-1 м, на його кінець кріпиться модем. Зв'язок з комп'ютером і харчування здійснюється по кабелю. Для захисту від навколишнього середовища кабель одягається в пластиковий прозорий пакет (використовуються не дуже товсті прозорі пакети для харчових продуктів), а на сам модем одягається презерватив: радіозв'язку латекс не перешкода, але захист від дощу повністю гарантована. У зимових умовах поверх презерватива ще напинають дитячу рукавичку: при наявності підсвічування у пристрої (наприклад, WiMAX модему Samsung) видовище феєричне. Якщо мова йде про роутер, то його обертають в пластик і примотують дротом до віконній решітці - зв'язку це не заважає, але дає можливість поліпшити її параметри за рахунок "виставлення" обладнання на вулицю, де немає зниження сигналу через потужні стін будівлі.

Антену для міських умов можна зробити і самостійно, наприклад, ось так. фотографія користувача miavsoft з yota_ru . Вивішується за вікно, виходять результати CINR / RSSI 13 / -42






А на зовнішній стіні будинку закріплюється ось таким чином.
Якщо варіант з "присоскою" не виходить, то можна використовувати і двосторонній скотч. Фотографія з сайту you4g.ru
Найбільше "везе" користувачам USB-модемів для UMTS-мереж: там виходи для антен присутні навіть в старих моделях
Якщо такий варіант користі не приносить, то за допомогою перехідника до модемів, адже для мобільного WiMAX від Samsung, а також рішень для Comstar.WiMAX, можна підключити зовнішню антену. Правда, для цього доведеться розкрити кришку рішення і покопатися всередині, і якщо ручки дійсно "очманілі", то треба бути готовим до того, що пристрій "здохне" завчасно. Хоча, в принципі, для цього треба постаратися - у того ж самсунговского USB-модема, задня кришка знімається досить легко і під нею два антенних роз'єму під біленької самаколейкой. Власникам USB-модемів для UMTS-мереж, звичайно, щастить більше - роз'єми для антен є в популярних виробах від Huawei за замовчуванням, їх можна навіть знайти в "старичка" ZTE MF 622.
Можна, звичайно, спробувати розібрати модем і підключити його до зовнішньої антени, але якщо щось зламається, то це не гарантійний випадок. фотографія користувача sashtrubnikov з yota_ru .
Аналогічні дії робляться і з модемами для WiMAX від "Комстар". Фотографія з форуму yotatester.ru
Саморобна антена з сковорідки - такі конструкції лише фокусують і відображають сигнал, великих надій на це покладати не варто. Фотографія з сайту yotamaxx.ru
"Антена" з фольги - для виробництва потрібен каркас, фольга і USB-подовжувач. Несуттєвий приріст децибел і швидкості (при мінімальних витратах) цілком може вийти. Фотографія з сайту wfreak.org
Судячи з радіофорумам, для такого поліпшення якості зв'язку рекомендується використовувати антени Поляріс 2450-17, ANT-1 622, ANT-1215PN, параболічна SSM 2626GD (для далеких відстаней). Дуже ймовірно, що якщо ви перебуваєте в зоні невпевненого прийому, спільно із зовнішньою антеною можна домогтися, як мінімум, куди як більш стабільного соедіненіея, ніж було раніше. До речі, можна використовувати і саморобні антени. Зустрічалися випадки, коли користувачі після декількох крапель міцного користувачі "прісобачівалі" до модему або роутера саморобну антену з коробки від цукерок за допомогою скотча - результат не так вражає, як при більш вдумливому підході, але він є. Всі ці поради, до речі, підійдуть і любителям Freshtel - ця мережа активно розвивається в регіонах.
Або ось таким чином - звичайна "тарілка", підставка від старого вентилятора. Поліпшення сигналу з RSSI -60 CINR 10 Db до -42 RSSI CINR. фотографія користувача smusich з yota_ru .

"Антена", зібрана за допомогою Друшлаг. Фотографія з сайту yotamaxx.ru
Є й інший варіант - параболічна "тарілка": антену з модемом можна з'єднати через звичайний триметровий USB-подовжувач. Правда, про мобільності мови не йде. Автор пише про те, що "градусів на 3 варто повернути навколо осі" вентилятора "і сигнал погіршується. Я раніше" тазик "цей по вікну качав і діркопробивачем підпирав щоб знайти потрібне положення, а потім звернув увагу на старий непрацюючий вентилятор і після того , як все це було постало на його ногу, вдалося більш тонко все налаштувати ".
Мобільний офіс Другий варіант підійде для тих місць, де зв'язок дуже нестабільна через рельєф місцевості: як ми знаємо, поширення радіохвиль зазвичай утруднено в ярах, лісистих ділянках і т.д. Для цього буде потрібно практично будь-який автомобіль підвищеної прохідності - наприклад, "Нива" або самий звичайний "Газик". Мобільний ПК можна підключити до бортової мережі через "прикурювач", а модем закріпити на найвищій точці 4-5 метрового спінінга. Тепер головне, щоб вистачило кабелю, по якому буде здійснюватися передача даних: спининг відкриваємо на повну довжину і фіксуємо поруч з вікном трохи прочинених дверей або заднього багажного відсіку за допомогою самої звичайної широкої ізоляційної стрічки. Після цього підключаємо USB-кабель в порт комп'ютера, "прокидає" на заднє сидіння кабель живлення, заводимо двигун на холостих обертах і мобільний офіс на природі готовий. Правда, попередньо варто все-таки вибрати найвищу точку в окрузі - краще загнати машину на пагорб з хорошою видимістю в тому напрямку, де може розташовуватися базова станція стільникового зв'язку.
Там, де немає ніякого фіксованого доступу в Мережу допоможе тільки "беспроводка" - 4-х метрове вудлище, на висоті якого закріплений USB модем. Час на збір-розбір конструкції приблизно 2 хвилини, а швидкість - 150-200 Кбіт / с. фотографія користувача nodong .
До речі, в разі підключення автомобіля до Мережі, найбільш ефективний варіант - все-таки використовувати пристрій, "роздає" високошвидкісний Інтернет в авто по Wi-Fi. Такий варіант дозволяє використовувати 3-4 пристрої з доступом до Мережі, включаючи смартфони, ноутбуки і навіть ігрові приставки. До того ж, посилити потужність сигналу базової пристрою можна за допомогою встановленої виносної антени - це позбавить від необхідності забезпечувати пошук перехідника для всіх мобільних пристроїв. Ну і один пристрій простіше живити через бортову мережу, ніж безліч локальних рішень. В недалекому пригороді має сенс подивитися на Yota Egg для мобільного WiMAX. У далекому - на аналогічну розробку, тільки для CDMA-мережі: мова про мініатюрному роутере Syncwiser (модель UR-W450). Для 3G-мереж цілком можливо використовувати мініатюрний маршрутизатор UMTS / Wi-Fi Huawei E5 II: правда, купувати його доведеться самостійно, поки ніхто з операторів "великої трійки» не вирішив випускати їх під своїм брендом. Всі ці рішення виглядають як пачка сигарет (Egg і Egg2 - трохи більше) і можуть бути встановлені навіть в бардачку автомобіля. Деякі з них (наприклад, та ж модель Е5 II) можуть бути забезпечені OLED-дисплеєм для настройки і відображення параметрів роботи. Хоча, особливої ​​настройки ці рішення не вимагають - досить один раз "вбити" в їх вбудовану пам'ять дані для авторизації і пароль для доступу і вони будуть підключатися до мережі автоматично.
Тотальне поліпшення зв'язку Сільська місцевість - "головний біль" для справжнього інтернетчика. Одна "палиця" на дисплеї стільникового телефону може поставити яскравий хрест на можливості попрацювати віддалено. Але здаватися завчасно ми не будемо - при бажанні цю ситуацію можна виправити. По-перше, необхідно чітко або хоча б більш-менш приблизно встановити розташування найближчих станцій стільникового зв'язку. Ідеальний варіант в сільській місцевості працювати з мережею IMT-MC-450 (CDMA-450), яка щодо UMTS-мереж операторів "великої трійки" не завантажена, та й дозволяє, при активованому EV-DO, досягти більш-менш значущих швидкісних показників. Крім того, дальність роботи БС в сільській місцевості може досягати 20 км - без серйозної втрати якості зв'язку. Найпростіший варіант - дзвінок у службу підтримки свого оператора зв'язку із запитом де стоїть БС для більш чіткого позиціонування спрямованої антени. Другий варіант - письмовий запит на офіційний форум провайдера зв'язку. Якщо це не підійде, можна скористатися спеціальними проектами, де ентузіасти обмінюються такою інформацією. Ось тільки деякі з них - перший , другий , третій , четвертий , п'ятий , шостий . По-друге, необхідно продумати проект поліпшення якості зв'язку: зробити це добре можна тільки за допомогою нормальних антен і клієнтського обладнання. Найпростіше - використовувати покупні антени. Наприклад, S5 для CDMA або Yogi20 для GSM: але конкретні рішення можна вибрати самостійно в офісах операторів зв'язку або на будь-якому радіоринку. Кабель - RG58. Ціни за "залізо" - приблизно 1,5-2 тис. Руб., Кабель - 500-600 руб. за додатковий шматок в 10-20 метрів, в комплекті з антенами 10 метрів вже є. Крім того, буде потрібно кронштейн для кріплення: його можна взяти з комплекту для невеликої супутникової тарілки об'ємом 80 см (як для "Триколор") - його вартість 400 руб. Антена приєднується до обладнання звичайним FME або TNC роз'ємом, можливо через переходнік- все те купується без проблем.
Антенний пост на дереві: спрямована антена CDMA коротший і дивиться "вліво", антена GSM достовірніше і дивиться "вправо". фото користувача nodong .
З "залізом" все не так просто. Якщо у вас тільки самий звичайний мобільник - забудьте про поліпшення зв'язку, гнізд для включення зовнішніх антен в сучасних мобільниках немає. Доведеться для голосового зв'язку використовувати стаціонарно-мобільні рішення, а для мобільного інтернету - модеми та роутери. До речі, стаціонарно-мобільних телефонів на ринку багато: виглядають ці пристрої як звичайнісінькі "офісні" телефони, але працюють по бездротовій мережі і, при бажанні, можуть служити мобільними модемами для декількох комп'ютерів. Якщо купувати рішення у оператора зв'язку, то в даному випадку можна відзначити моделі Ubiquam UF300, Huawei ETS1001 і Axesstel PX310R від «Скай Линка», а також Huawei ETS 3053, яку просуває «Мегафон». Роутерів не дуже багато, але вони є у вільному продажу: роз'єм для підключення зовнішньої антени зазвичай мають всі представлені на ринку операторські роутери UMTS / Wi-Fi і CDMA2000 / Wi-Fi. Компанії "Великої трійки" з рідкісною одностайністю вважають за краще просувати маршрутизатори Huawei E960, іноді - ZTE MF608. На зміну цим пристроям скоро прийде більш сучасний Huawei B220. А найбільшим «представництвом» таких пристроїв має оператор "Скай Лінк": в його арсеналі є п'ять бездротових маршрутизаторів - повнорозмірні Digi CR4110 CDMA router, Cmotech CNU-680PRO і CNU-550PRO, Huawei EC-506 і AnyData AWR500A. Ну і, як було сказано вище, роз'єми для підключення антен є у всіх сучасних мобільних модемів - Huawei - E156, E160G і т.д. Ну і, по-третє, варто подумати про підвісі. Тут універсальне правило "чим вище - тим краще" діє на всю котушку. Правда, не варто забувати, що піднімаючи свій Дринь з антенами на висоту 7-10 метрів треба думати про громовідвід. Цілком можливий проміжний варіант - підняти антени на 4-6 метрів і прибити їх на дерево, яке росте неподалік від будинку. Головне не кріпити жердину або антени на дереві "намертво" відразу, навіть якщо напрямок установки БС відомо досить точно, налаштування обладнання ніхто не відміняв. Моніторинг рівня сигналу можна проводити за допомогою додаткових утиліт, правда, в комплект управління "залізом" вони зазвичай не входять. Ми рекомендуємо подивитися програму MDMA , Яка дозволяє проводити моніторинг рівня сигналу, дізнаватися номер БС, а так само встановлювати режими роботи (2G / 3G, 2G only, 3G only) і ще знімає сім-лок з пристрою.
Зрозуміло, список рішень, зазначених вище зовсім не остаточний: можливих рішень щодо поліпшення якості зв'язку як в місті, так і в сільській місцевості "вагон і маленький візок". Ми привели лише основні типові рішення, різноманітність яких, по суті, вкрай велике.

Дополнительная информация

rss
Карта