Ми продовжуємо отримувати ваші новорічні та різдвяні привітання, рапорти і відгуки на передачі. Велике дякую всім, і залишайтеся у своїх радіоприймачів на найближчі півгодини, для «сугрева» налийте собі чаю або кави, а ми погортаємо ваші листи і розповімо, що ж у нас відбулося за минулий тиждень.
Отримали ми лист з новорічними привітаннями та відгуками про наших передачах від Андрія Волошко з Полтави.
«Давно Ви не писав, та й часу на прослуховування радіо було в минулому році вкрай мало. Користуючись настали святами, вирішив заповнити цю прогалину. І не дарма, так як потрапив на кілька дуже цікавих передач, зокрема, з величезним інтересом прослухав програму про передноворічних привітаннях керівників Чехословаччини і Чехії. Дійсно, з цього виступу тривалістю в кілька хвилин можна уявити собі повну картину того, що відбувається в країні, навіть не знаючи, хто виступає і до якого року відноситься цей запис. Шкода, що наші ЗМІ не практикують такі екскурси в історію ... Також не можу не відзначити програму про чеських серіалах. Хоча з іншого боку здивувався, що в Чехії практично не показують російські «телевізійні шедеври». Шкода, але мабуть цю гидоту знімають пеціально для українських каналів ... І, звичайно, як завжди цікаві Ваші новини про Чехію і відбуваються там події. Сподіваюся, у мене все ж буде час і далі слухати Ваші передачі і писати листи. На цьому прощаюся, всього доброго ».
І ми сподіваємося, що Ви залишитеся в курсі чеських подій.
Олександр Ендза з білоруського міста Ліда реагує на актуальний сюжет, присвячений проблематиці безпеки жител.
«Сьогодні налаштувався на частоти вашої трансляції. Сподобалися сюжети в «радіогазету», а також «Не як в Росії» (Олі Васінкевіч) і «За Прагою» (Діми Личёва). У рубриці «Не як в Росії» зачіпалася тема додаткової охорони, до якої вдаються жителі від грабіжників.
І у нас в республіці також багато хто з мешканців встановлюють подвійні двері або одну, але металеву. Вдаються до послуг міліції, встановлюючи на квартирах охоронної сигналізації і тривожні кнопки. На моєму і більшості інших під'їздів вставлені металеві двері з кодовим набором або просто за допомогою електронної таблетки, що дозволяє без введення коду увійти всередину будинку. Також будинки оснащені і домофонної системою. Наприклад, хто - то підійшов до дверей, але у нього немає електронної таблетки (чужі). Він хоче проникнути всередину. Тоді він набирає потрібну квартиру і надійшов сигнал в ту квартиру доходить, і якщо є мешканці і вони впевнені, що подзвонив їхній знайомий - відкриють вхідні двері (загальну) і чекатимуть на своєму поверсі, а якщо чужий, можуть запитати, хто потрібен і має право , запідозривши недобре, не пустити в під'їзд.
Тут, звичайно, є і плюси, то що в під'їздах стало чистіше і аби хто не тримає, щоб сховатися спустошити пляшку спиртного. Звичайно, і квартири в закритому під'їзді - як - ніяк під охороною. Мінуси в цих дверях також є. Часто виходять з ладу встановлена електронна система відкриваються і закрива двері. Тоді просто потягнув за ручку і відчинив двері ».
Хочеться зауважити, що подібні проблеми з поломками електронних замків або ж домофонів досить часто мучать і чеських громадян, особливо мешканців старих панельних будинків, де домофони скільки не чини, хриплять, сиплять, але толку мало. Доводиться переробляти за немаленькі гроші. Така ж історія і з електронними системами, деякі фірми монтують не дуже-то якісний товар, який часто ламається.
Новорічну листівку і лист ми отримали від Володимира Михайловича Волоха з міста Вознесенська Миколаївської області України.
Шановні радіослухачі, в ваших листах дуже часто виражається турбота про майбутнє нашої радіостанції, і про те, що неможливо скорочувати фінансування до такої міри, щоб Радіо Прага зникло з короткохвильового ефіру, залишившись лише в Інтернеті. Це могло б призвести до серйозного скорочення радиоаудитории в російськомовних регіонах світу. Ми дуже вдячні за вашу підтримку, яка, як нам здається, теж дозволила Радіо Прага, відвоювати хоча б невеликі поступки на фінансовому полі чеського Міністерства закордонних справ, яке через кризу, змушене економити на всьому, про що тільки згадає і, на жаль , і на нашій радіостанції.
Нині нам уже відомий фінансовий горизонт 2010 року. Бюджет іномовлення Чеського радіо скорочений на 15%, це результат переговорів між керівництвом Чеського радіо і МЗС. Як ви пам'ятаєте, початкове скорочення повинно було бути ще більш значним.
Економія торкнеться практично всіх бюджетних статей, включаючи і радіопередавачі. Наприклад, абсолютно ясно, що буде скасовано цифрове мовлення у форматі DRM. Зниження бюджету дозволить нам використовувати лише один короткохвильовий передавач, розташований в місті Літомишль.
Наш директор Мирослав Крупічка вважає, що хоча і відбудеться деяке звуження охоплення короткохвильового мовлення, але воно не буде настільки драматичним. Більшість наших слухачів, які приймають передачі Радіо Прага на коротких хвилях, цього, швидше за все, не помітять. В даний час розробляється нова схема мовлення, яка почне діяти з 1 лютого. У зв'язку зі скороченням коротких хвиль, зросте значення інших мовних платформ, включаючи ретрансляцію через партнерські радіостанції та Інтернет. Крім живого ефіру Радіо Прага, буде широко пропагуватися і так званий подкастинг.
Це найактуальніша інформація, яка, як ми вважаємо, дає серйозну надію на те, що мовлення Радіо Прага, яке існує з 1936 року і нині ведеться на шести мовах, буде збережено і далі. А, може бути, сподіваємося, що після подолання наслідків економічної кризи буде відновлено в повному обсязі, і буде розвиватися.