За допомогою редактора статей в ВК всього за кілька хвилин ви зможете опублікувати повноцінно зверстаний статтю, яка містить мультимедійні вкладення.
Авторам доступна детальна статистика по кожному опублікованого матеріалу і миттєве завантаження текстів з мобільних гаджетів.
Як створити статтю в ВК
Опублікувати статтю можна як в групі, так і на стіні публічної сторінки. Для цього слід клікнути по відповідній піктограмі в формі введення тексту при додаванні поста.
Насамперед необхідно придумати назву статті, потім можна починати писати. Враховуйте, що назва можна додати і в останню чергу - після того, як стаття готова.
Текст і форматування
При виділенні тексту (білі букви на синьому тлі) спливає рядок форматування. З її використанням текст може стати:
- жирним шрифтом;
- курсивом;
- закреслені буквами;
- заголовком першого рівня;
- підзаголовком.
Крім цього, доступний елемент для додавання цитат. Вони мають два варіанти оформлення: виділення за допомогою вертикальної риси зліва або за допомогою двох горизонтальних рисок. Щоб вибрати останній варіант, слід виконати подвійний клік по відповідній піктограмі.
Для зручності користувачів розробниками додана автозамена ряду символів. При введенні кириличних текстів лапки в формі галочок замінюються на «ялинки», прийняті як стандарт для російської мови.
За допомогою редактора можна створити нумерований або маркований список. Перший варіант формується автоматично: слід розпочати перший пункт з цифри «1» і натиснути Enter. Для додавання маркованого списку використовується символ * і прогалину.
Враховуйте чинне обмеження: не більш 100 000 знаків з пробілами в кожній статті!
Гарячі клавіші
Існують деякі комбінації, запам'ятавши які, ви спростите процес створення статті. У цьому редакторі ВК використовуються наступні хоткеі:
- Shift + Enter - для початку нового рядка;
- Enter - для нового абзацу;
- Ctrl + Z - для скасування дії;
- Ctrl + B - для жирного тексту;
- Ctrl + I - для курсиву.
файли мультимедіа
До статті можна вставити відеоролик, картинку або анімацію у форматі GIF. Для цього слід натиснути на піктограму у вигляді плюса і вибрати підходящий варіант.
Крім завантаження з локального диска, допускається додавання мультимедіа по посиланнях зі сторонніх джерел. Також зображення можна додати з буфера обміну вашого комп'ютера. Опис, яке ви додасте до медіафайлів, буде розташовано в центрі. Враховуйте, що при створенні статей перегляд відеороликів неможливий. Учасники групи і передплатники паблік зможуть подивитися відео тільки після публікації статті.
Чернетки
У редакторі Вконтакте передбачена функція автозбереження статей на випадок несподіваного дисконнекта користувача: після будь-яких правок стаття протягом двох секунд зберігається в автоматичному режимі.
Щоб перейти до іншого чернетки або відкоригувати вже опублікований текст, слід перейти в розділ «Статті». При редагуванні опублікованого матеріалу створюється новий чернетку, а первісна версія залишається незмінною до його повторно публікації.
Переглядати чернетки можуть тільки автор і адміністратори спільноти, якщо текст опублікований від його імені. Видалення чернетки торкається опубліковану статтю. Щоб зробити це, слід клікнути по піктограмі із зображенням хрестика.
До речі, якщо Ваші статті стануть популярними, то можете потрапити в Дзинь в ВК . Це сервіс для пошуку статей та авторів.
До уваги керівників спільнот в ВК
В майбутньому планується додати історію змін статей з можливістю повернення до старої версії. Зараз же рекомендується не редагувати чернетки декільком користувачам одночасно, щоб не втратити важливу інформацію - краще призначити одного адміністратора, відповідального за статті спільноти.
До речі, у статей охоплення набагато вище. Загострити на цьому увагу. Просування групи в ВК буде ефективніше.
публікація
Для того, щоб опублікувати нові матеріали або зберегти правки з старої статті, необхідно перейти в меню «Публікація». Тут можна додати обкладинку, а також унікальне посилання, по якій вашу статтю знайдуть інші користувачі.
При публікації статей від імені приватного або закритого співтовариства статтю можна зробити доступною тільки для його учасників. Матеріали, які додані від імені особистих або публічних сторінок, доступні всім користувачам інтернету, в тому числі авторизованим Вконтакте.
Після всіх косметичних удосконалень натисніть кнопку «Опублікувати», щоб зробити статтю доступною за вказаною адресою. Тепер за цим посиланням її може знайти будь-хто. Для того, щоб розшарити статтю в загальний доступ, її слід прикріпити до запису.
Якщо автор не вибрав обкладинку для статті, в якості фону використовується його розмита аватарка (або аватарка спільноти). Враховуйте, що розмір обкладинки повинен відповідати пропорції 16: 9.
Як видалити і відновити текст
Звичайно ж, будь-яку статтю можна видалити, для чого слід перейти в розділ «Публікація» і вибрати пункт «Видалити статтю». Пропаде вона не безповоротно, а відправиться в розділ «Чернетки». Майте на увазі, що в деяких випадках стаття буде як і раніше доступна в кешах пошукових систем.
Статистика
Ця функція, яка перебуває на етапі бета-тестування, доступна для статей, що складаються з понад 100 слів, у яких більше 100 переглядів. При дотриманні цих умов в режимі перегляду з'являється кнопка «Статистика».
Враховуються всі перегляди, доскролли і прочитання, в тому числі з боку незалогіненних користувачів. Кількість переглядів вказується в кінці статті. Лічильник «Згадки» відображає, скільки разів цією статтею поділилися інші.
Денний і нічний режими
Для любителів сидіти в інтернеті в нічний час доданий нічний режим, який активується кліком по піктограмі з зображенням місяця.
Кольорове оформлення змінюється на негативний: білі букви на сірому тлі. Повторним натисканням на піктограму можна повернутися до денного режиму.
Закладки
Читання цікавої статті можна відкласти «на потім», якшо по кнопці «Прочитати пізніше». Знайти матеріал можна буде в розділі «Закладки» в категорії «Статті». Будь-яка зі статей доступна для публікації в співтоваристві і на своїй сторінці або для відправки в діалозі.
Як бачите, завдяки новому редактору робитися своїми думками і враженнями стало ще простіше. Творіть!