Реєстрація в каталозі DMOZ.

  1. Яким повинен бути дизайн сайту
  2. Про зміст сайтів
  3. Складання опису сайту і його заголовка
  4. Вибір категорії каталогу
  5. Що робити, якщо сайт не прийнятий в каталог ODP


Перш ніж відповісти на питання як потрапити в Open Directory Project (ODP, він же dmoz), давайте розберемося навіщо туди потрапляти. Особливою популярністю ODP в Рунеті ще не користується і очікувати припливу відвідувачів саме з цього каталогу поки не доводиться. Але цей недолік компенсується тим, що дані з ODP використовуються на 209 інших сайтах, особливий інтерес серед яких представляє Google, який останнім часом користується все більшою популярністю в Рунеті. Всі ці сайти підвищать Link Popularity і PageRank вашого сайту, що в свою чергу підвищить його видимість як в Google, так і в інших пошукових системах.


Якщо у Вас виникло бажання потрапити в dmoz, то перейдемо до детального опису того, як цього домогтися.

Яким повинен бути дизайн сайту


Багато хто помилково вважає, що дизайн - це наше все. Помилково - тому що dmoz в першу чергу розміщує на своїх сторінках сайти цікаві своїм змістом, а не оформленням. Тим не менш, переконайтеся що ви не допуска одну з 10 головних помилок в веб-дизайні:

1. фрейми
2. використання новітніх технологій
3. прокрутка тексту і повторювана анімація
4. складні url
5. тупикові сторінки
6. прокрутка навігаційного блоку
7. відсутність навігації по сайту
8. нестандартні кольори посилань
9. застаріла інформація
10. повільне завантаження сторінок


Швидше за все, редактор виявиться досвідченим користувачем і адекватно оцінить Ваш сайт не дивлячись на всі ці помилки, але краще не ускладнювати життя як редактору dmoz так і іншим своїм відвідувачам. До того ж не факт, що редактор буде мати бажання і час на подолання цих перешкод, а помилок цих не так вже й складно уникнути. Звичайно, в dmoz знайдуться сайти, на яких нічого крім дизайну немає, але це тільки до тих пір поки в кожній директорії чи не з'явиться власний редактор. До речі, Ви можете стати одним з них - і це непоганий спосіб розмістити свій сайт в dmoz. Однак не думайте, що стати редактором просто.


Про зміст сайтів

Головне правило ODP: сайт повинен бути корисним для відвідувачів і містити по можливості унікальну інформацію.

Дотримуйтесь авторські права і не сподівайтеся, що зібравши набір з матеріалів різних сайтів, Ви успішно зареєструєте свій сайт в dmoz. ODP не є ні каральної ні наглядової організацією, але редактори розділів, як правило, відстежують достатня велика кількість сайтів за родом своєї основної діяльності та знають звідки ростуть ноги у тій чи іншій статті. Можливо, якимось неправильним сайтам вже вдалося потрапити в ODP, але з ростом числа сайтів і редакторів в dmoz такі сайти будуть поступово видаляти.

Перевіряйте граматику. Сайт з помилками може ігноруватися редакторами досить тривалий час, а то й зовсім не буде мати шансів на потрапляння в dmoz.

Намагайтеся не робити каші зі свого сайту. Мода на портали, здається, стала проходити, але, тим не менше, пам'ятайте: створити якісний портал набагато важче, ніж сайт більш вузької спрямованості. Необхідно знати, що типовий сайт розміщується тільки в одній категорії ODP. Винятки можливі, але вкрай рідкісні.

Кілька слів для продавців: сайти, які не містять унікальної інформації, в ODP не приймаються. Це ж твердження стосується і любителям участі в партнерських програмах. 99,9% манимейкеров можуть розпрощатися з мрією потрапити в ODP, продавцям ж рекомендуємо не сподіватися на унікальність своїх цін, а додати до стандартних рекламним описам товарів і послуг статті, які порівнюють подібні за характеристиками товари і послуги, відгуки покупців. Чим більше унікальної та корисної інформації, тим більше відвідувачів буде на сайті і тим швидше Ви потрапите в dmoz.

Платність або безоплатність хостингу і число відвідувачів на сайті ніяк не впливають на можливість розміщення сайту в ODP.

Наявність архіву новин на невеликому сайті може допомогти редактору оцінити на скільки Ваш сайт регулярно оновлюється і прийняти рішення про розміщення його в ODP.


Складання опису сайту і його заголовка


Траплялися керівництва по реєстрації в каталогах, в яких рекомендується раз і назавжди скласти опис і заголовок сайту, записати їх в окремий файл, а потім використовувати операцію copy + paste. За тим же принципом діють різні автоматичні Сабміттер - одні й ті ж параметри передаються скриптам різних каталогів. Нічого не маю проти подібного спрощення рутинної роботи, але, все ж, рекомендую індивідуальний підхід для кожного великого каталогу, оскільки правила у кожного з них свої. Основною метою вебмастера при розміщенні сайту в каталог ODP є складання опису і заголовка сайту таким чином, щоб у редактора не виникло бажання міняти що небудь. В іншому випадку всі Ваші труди на вибір потрібних Вам ключових слів можуть зійти нанівець. Тому при складанні опису сайту необхідно думати спочатку про правила, а вже потім про ключові слова.

Почнемо зі складання заголовка. Він повинен бути як інформативним, так і коротким. Крім того, він повинен адекватно описувати сайт. Якщо не дотримуватися цього правила, редактор змінить його на заголовок першої сторінки Вашого сайту або сторінки, URL якої була вказана при додаванні сайту в каталог dmoz.

Ще кілька правил:

1. заголовок сайту повинен починатися з великої літери
2. окремі слова не повинні складатися з одних заголовних букв, якщо тільки це не загальноприйняті скорочення
3. заголовок не повинен закінчуватися ні оклику, ні іншими непотрібними знаками пунктуації
4. заголовок не повинен містити зайвих символів, букв і цифр.
5.заголовок не повинен містити загальних фраз типу "ласкаво просимо ...", "домашня сторінка ...", "онлайн .." і т.д.


Детальніше розглянемо четвертий пункт: оскільки в каталог ODP сайти впорядковані за алфавітом, деякі веб-майстри намагаються змінити заголовок свого сайту так, щоб займати якомога вищі позиції. Добре подумайте, чи так уже Вам це необхідно. Як говорилося на початку, особливою популярністю каталог dmoz в Рунеті не користується. А в каталозі Google сайти формуються не за алфавітом, а по PageRank. Якщо Вам так вже хочеться бути вище і в каталог ODP, то уникайте модних у деяких вебмайстрів числових скорочень типу 2u, 4u, 1st і т.д. Знову-таки перевіряйте офрографію і пунктуацію.

Все перераховане вище справедливо і для опису. Опис повинен відбивати специфічність Вашого сайту. Опис повинен надавати відвідувачам каталогу можливість визначитися той чи цей сайт, який вони хочуть відвідати. Ще кілька правил:

1. опис повинне підкреслювати те, що робить сайт відмінним від інших
2.аббревіатури і скорочення можуть використовуватися в описі тільки якщо вони загальноприйняті
3.Описание не повинно містити загальних фраз на кшталт "цей сайт містить ..."
4.Все фрази повинні бути логічно завершені
5.в кінці пропозицій повинні стояти точки.

Вибір категорії каталогу


Якщо Ви правильно склали опис сайту і його заголовок, а також не знехтували порадами по дизайну та змісту сайту, то вибрати категорію не важко ні Вам ні редактору. Саме від правильності вибору категорії в соновном і буде залежати як швидко Ваш сайт з'явиться в каталозі. В ідеалі, всі основні розділи вашого сайту повинні відповідати категорії і вони ж повинні бути відображені в описі сайту.

Знайдіть найбільш вкладені категорії, які найбільш точно відповідають розділам Вашого сайту. Якщо після переходу на один рівень вище з кожної категорії dmoz, що відповідає одному з розділів Вашого сайту, Ви опинитеся в одній і тій же категорії, то саме в цю категорію і варто подавати заявку. Якщо ж категорій виявиться кілька, то завдання ускладнюється. Потрібно або піднятися ще на один рівень вище і постаратися якомога об'єктивніше визначити чи підходить Ваш сайт за якістю матеріалів даної категорії, або пожертвувати найбільш слабо розвиненими розділами.


Що робити, якщо сайт не прийнятий в каталог ODP


Якщо Ви слідували викладеним вище рекомендаціям, то, швидше за все, Ваш сайт буде прийнятий в dmoz. Однак, не зайвим буде знати, що ж робити в разі відмови в розміщенні. Перше, що треба зробити - це запам'ятати дату подачі заявки. Дату треба пам'ятати тому що ніяких повідомлень про відхилення заявки Ви не отримаєте. Також необхідно запам'ятати дату останнього оновлення Вашої категорії - знайти її можна в самому низу сторінки каталогу ODP. Тижнів через два відвідайте категорію, в яку була подана заявка. Якщо дата поновлення категорії змінилася, а Ваш сайт в директори не з'явився, то це означає, що справи Ваші погані. Є два можливих варіанти: або сайт вже видалили, або відклали розгляд заявки на невизначений термін. У будь-якому випадку, саме час критично оцінити свій сайт, правильність вибору категорії, складання опису і назви сайту. Можливо необхідно буде внести корективи. Якщо дата зміни категорії не змінювалася, то потрібно почекати ще два тижні. Після цього треба буде писати лист редактору.

Спочатку цього редактора потрібно знайти. Внизу кожної сторінки каталогу вказана посилання на профайл редактора даної категорії, пройшовши по якій, Ви побачите і посилання для відправки повідомлення редактору. Якщо редактора в категорії немає, то необхідно пройти вгору по ієрархії каталогу до першої категорії, в якій редактор є.

Що писати в листі, кожен повинен вирішувати сам. Напевно, краще не дублювати заявку, а ввічливо поцікавитися долею сайту і можливими причинами, через які він не прийнятий або продовжує залишатися в неперевіреному стані.

Якщо на лист немає відповіді протягом скажемо тижня, то можна спробувати продублювати лист редактору вищестоящої категорії або іншому редактору в тій же категорії.

Будьте гранично ввічливі і тактовні при спілкуванні з редакторами.


Сподіваюся, що стаття ця буде корисна для підготовки сайту до реєстрації не тільки в каталозі dmoz, але і в інших каталогах. Якщо Ваш сайт англомовний, то рекомендую прочитати правила каталогу ODP в оригіналі: деякі правила складання опису і назви сайту можуть відрізняться. Для власників англомовних ресурсів непоганим бонусом від попадання в dmoz буде те, що дані dmoz використовуються в таких пошукових системах як Netscape Search, AOL Search, Lycos, HotBot і ін.

На додаток пропонуємо непоганий сервіс, що допомагає користувачам пройти реєстрацію, там же Ви знайдете допоміжні сервіси, які можуть допомогти користувачам в роботі з каталогом:
Навігатор по тематиці - вибір або пошук розділу для подачі заявки на додавання сайту в тематичні розділи каталогу.
Навігатор по регіонах - вибір або пошук розділу для подачі заявки на додавання сайту в регіональні розділи каталогу.
Перевірка опису - перевірка текстів назви і опису сайту перед подачею заявки на додавання в каталог.
Статус сайту - перевірка статусу раніше поданої заявки на розміщення сайту.

Для відвідування сервісу перейдіть по

Читайте далі:

Індексування сайту в Alexa

Швидка розкрутка сайтів

Дополнительная информация

rss
Карта