Реклама сайту в блогах і спільнотах: які бувають види, як працювати через біржу, скільки коштує

  1. Основні поняття
  2. Види реклами в блогах
  3. візуальна
  4. Текстова
  5. відкрита реклама
  6. Прихована реклама
  7. Підготовка до реклами в блозі
  8. Біржа реклами в блогах
  9. Безкоштовна реклама в блогах
  10. Реклама по бартеру
  11. Використання ключів
  12. Створення рекламних подарункових акцій
  13. Моніторинг популярності блогерів
  14. Коментарі

Яндекс.Директ, Яндекс Маркет, Google Adwords, Google Merchant, Ремаркетінг

Директ, Яндекс Маркет, Google Adwords, Google Merchant, Ремаркетінг

Реклама в блогах - це вузько направлений тематично вид просування продукту (сайт, компанія, товар) у інтернеті, прив'язаний до одного з блогів.


Більше відео на нашому каналі - вивчайте інтернет-маркетинг з SEMANTICA

Основні поняття

Незважаючи на те, що ЖЖ (Livejournal) значно втратив у своїй популярності, поняття блог вийшло з рамок цього порталу і сильно трансформувалося. Зараз блогерство має більше візуальний формат, тобто додалися ще фото, відео у великій кількості, а текстове наповнення має характер радше опису або супровідного листа.
Реклама в блогах і спільнотах це зручний вид реклами тільки за рахунок того, що у вас є можливість використовувати популярність і вже сформований імідж персони або компанії на благо свого проекту.

На даний момент витрати на рекламу в блогах популярних людей і компаній мало не найбільша стаття доходу на просторах інтернета.Не кажучи вже про приховану рекламу, витрати на яку ще більше, ніж на відкриту.

Це пов'язано в першу чергу з тим, що за останні роки стався цілком закономірний перехід від телебачення до інтернету. Те, що зараз візуальний контент весь знаходиться в інтернеті, диктує свої правила і умови.

Спочатку компанії пробували настільки ж агресивний підхід, як і на ТБ. Популярні блогери говорили: "Купуйте сосиски від Івана Івановича і буде вам ДОБРЕ".

Однак, найбільша помилка цієї дії полягала в тому, що вони оцінювали споживача як людини з невисоким інтелектуальним рівнем. Статистика показує, що агресивний рекламний контент в інтернеті має виключно негативну реакцію і конверсія у таких записів ще нижче, ніж якби рекламу розмістили на паркані у дворі житлового будинку.

Коли ви збираєтеся розміщувати рекламу свого продукту в блозі, варто розуміти, що це вузько тематичне простір. Піар і шум навколо блогера, його сформований образ або імідж компанії хоч і добре впливає на охоплення аудиторії вашою рекламною кампанією, але диктує певні правила, які вам так чи інакше доведеться враховувати.

Види реклами в блогах

Реклама в блогах розділяється на два види.

візуальна

Вид реклами в якому акцент зроблено на візуальний формат. Це різноманітні відео з посиланнями в коментарях, картинки, фотографії. Також це банери, розміщені на сторінці. У соціальних мережах типу Вконтакте це ще і таргетована реклама. Загалом все те, що чіпляє погляд. Усередині простору YouTube також існує прийом незакінченого відео (Хочеш додивитися? Перейди за посиланням)

Найбільш широке поширення цього виду реклами спостерігається в соціальній мережі Instagram. Це пов'язано з тим, що специфіка соціальної мережі якраз-таки спрямована виключно на візуальний контент. Навіть такі підвиди як нативна і контекстна реклама тут трансформувалися в елементи фотографій красивих дівчат і відомих блогерів.

Текстова

Цей вид реклами пов'язаний з різноманітними текстовими повідомленнями. У тому числі включає в себе коментарі і участь в конфліктах на теренах блогу. Іноді користувач, який щось рекламує, спеціально провокує когось на з'ясування відносин, щоб привернути увагу до себе і до контенту на своїй сторінці.

На даний момент цей вид реклами став дуже популярний в спільнотах Вконтакте. Зокрема, в різноманітних групах, які публікують історії з життя. В даний час це найбільш популярний контент на просторах Вконтакте і Telegram. Найчастіше це нативная реклама.

Також реклама поділяється на приховані і відкриті типи.

відкрита реклама

Цей тип реклами відрізняється тим, що блогер або компанія не приховує, що вона щось рекламує. З відкритою рекламою головне не переборщити. Тому що, якщо ви хочете вдатися до відкритої рекламі - це пам'ятати, що ваша реклама все-таки повинна знаходиться всередині тематичного простору, а не суцільний реклами. Ніхто не буде читати або дивитися блог людини, який тільки і робить, що рекламує різноманітні товари. Нормальне процентне співвідношення відкритої реклами до основного контенту десь 30 відсотків реклами на 70 відсотків інформації.

Прихована реклама

Прихована реклама в блогах - це найбільш поширений і зручний тип. Так як вже говорилося про те, що агресивний контент швидше дратує користувача, чим приваблює його. Милі beauty блогери із задоволенням розкажуть про те, що використовують вашу помаду в своїх роботах і посміхнутися на камеру.

Однак, варто пам'ятати, що не будь-який продукт придатний до прихованої реклами. Зокрема, якщо ви випускаєте і рекламуйте якісь нестандартні для побуту речі, навряд чи хтось повірить в чисті наміри блогера або сторінки. Так що доступність прихованої реклами для вашого контенту оцінюється його унікальністю - чим уникальнее контент, тим складніше його «замаскувати».

Підготовка до реклами в блозі

Перед тим як розміщувати свою рекламу на просторах блогів, варто чітко оцінити користувачів, в богів яких ви хочете розміщувати інформацію.
Виберете перелік блогів, які тематично підходять для реклами вашої продукції або контенту. Потім серед них оціните активність і адекватність блогу. Це можна зробити згідно таким критеріям:

  • Як багато «живих» користувачів

Неминуче популярні люди для підйому активності використовуватимуть ботів, тобто не справжні сторінки і людей. Чим більше у користувача ботів - тим менше ефективність реклами.

  • адекватність коментують

Варто оцінити цільову аудиторію блогу і зрозуміти чи буде вона цільовою аудиторією для вас або краще уникати такої реклами.

  • Процентне співвідношення контенту

Чим більше реклами робить блогер, тим менше буде її ефективність. Навіть якщо він дуже популярний - він швидко втратить свою популярність через відсутність зацікавленості публіки.

  • Час розміщення реклами

Подивитися на рух сторінки і не видаляє чи блогер рекламні оголошення через 24 години, щоб показати, що обліковий запис «чистий».

Також якщо вам потрібна реклама в популярних блогах, слід враховувати його геолокацію, і основне інформаційний напрямок. Не намагайтеся диктувати всередині блогу свої ідеї щодо рекламування товару, дайте органічно вписати рекламу в загальне семиотическое поле.

Не поспішайте і оціните всі фактори блогу і його вплив на вашу рекламну компанію.

Біржа реклами в блогах

Рекламні біржі - це спільноти, які об'єднують рекламодавців і тих, хто їх рекламує.

Тобто, грубо кажучи, це місце, в якому зібралися ті кому потрібно що-то рекламувати і ті, хто це готовий рекламувати.

Кожна з бірж спрямована на роботу з однією з соц. мереж і має велику базу популярних на теренах цієї мережі користувачів. Найчастіше у них досить проста схема використання: заносиш критерії відбору майданчиків для реклами, натискаєш кнопку і тобі видає повний список користувачів, які придатні для даної реклами тематично.

Також біржі допомагають оцінити результат реклами. Вони видають статистику переглядів і переходів по вашій рекламі.

Через те, що біржа - це завжди посередник, комісія на подібних інтернет-просторах, звичайно, буде завжди. Варто враховувати, при співпраці з біржею, що пункт про відсоток комісійного збору повинен відкрито присутнім в договорі. Якщо його немає, це говорить про те, що власники біржі хочуть вас обдурити. У разі обману комісія може бути і 50 відсотків від вартості реклами, так що варто бути обережніше.

Але при дотриманні обережності, у співпраці з біржею є плюси як для людей, яким потрібна реклама так і для людей, які хочуть рекламувати.

У чому плюси для рекламодавців:

  • Оцінка потенційних можливостей для збільшення клієнтури (кількість тематичних співтовариств відповідно до ваших вимог).
  • Оперативна рекламна кампанія.
  • Можливість спланувати і оцінити бюджет (за рахунок зведення успішності реклами).

Також існування подібних бірж, дає повну можливість монетизації вашого тематичного інтернет простору. Вам тільки потрібно запропонувати ваші послуги і кількість передплатників або читачів переросте в справжній дохід. Ось плюси реєстрації свого ресурсу на рекламних біржах:

  • Монетизація.
  • Розширення клієнтури.
  • Відсутність комісії на висновки засобів.

На даний момент існує ряд вже відомих і визнаних бірж для реклами в блогах.

  1. Блогун.
    найбільш стара рекламний майданчик в рунеті. Саме ця площадка була зачинателем такого явища як рекламна біржа і створила ряд певних особливостей по роботі з рекламою в блогах, які зараз враховують всі біржі.
  2. SpellFeed.
    Особлива біржа для роботи з Instagram. На відміну від інших бірж, тут ви отримаєте прямий доступ до всіх профілів. Також дає інформацію про передплатників та прирості.
  3. EPICSTARS.
    Майданчик, яка об'єднує в собі всі соц. мережі, в тому числі має великий спектр можливостей по підбору користувачів, за тематикою і має гарантійну програму проти обману на просторах майданчики
  4. Plibber.
    Портал відрізняється низькою частотою реклами, що прибирає нав'язливість і безпосередньо спілкується зі споживачем.

Безкоштовна реклама в блогах

Найчастіше, популярні професійні контент-менеджери радять уникати такого способу. Все-таки не мотивована фінансово персона нічим вам не зобов'язана, а значить чекати від неї можна що завгодно. Та й в залежності від того скільки коштує реклама в блогах, можна розрахувати її успішність, адже ціна її завжди обгрунтована.
Але якщо бюджет вашої рекламної компанії низький і зробивши наголос на якість контенту ви не можете дозволити собі користуватися платними рекламними послугами, то можна спробувати використовувати один з наступних способів безкоштовної реклами

Реклама по бартеру

Метод, який передбачає взаємовигідну рекламу для спільнот зі схожими тематиками. Цей метод буде доступний для вас, якщо у вас гарна активність і охоплення.

Використання ключів

Як і на звичайному сайті, в текстах блогу можна використовувати ключі. Створіть опису або розважальні тексти, попередньо оцінивши популярні ключі для вашої тематики.

Створення рекламних подарункових акцій

Цей метод включає в себе як розіграш серед користувачів вашої продукції, так і подарунки популярним блогерам, натомість реклами. Спосіб хоч і не на сто відсотків безкоштовний, але вигідніше ніж інші.

Моніторинг популярності блогерів

Будь-блог проходить точку, після якої контент всередині нього монетизуються. Ваше завдання стати цією точкою. Тобто відстежити популярних користувачів, які поки ще не почали нічого рекламувати і запропонувати їм бартерну рекламу. Найчастіше в такі моменти, поки користувач не усвідомив своєї популярності, можна підгадати момент і отримати безкоштовне рекламне оголошення.

Коментарі

Для такого виду реклами вам треба всього лише пройтися по найпопулярніших блогів і сторінок і всюди залишити приховану рекламу ваших послуг. Але, будьте обережні, якщо ваша реклама буде занадто явною і нав'язливою, то це може загрожувати вам баном.

Найкраще для такого роду реклами підходить Instagram - там немає жорсткого модерування коментарів і різні портали для відгуків. Можна попросити колег, друзів і знайомих залишити позитивні відгуки на ваш продукт. Можна залишити і негативні, чорний піар працює краще, але тоді варто педалювати неадекватність того, хто залишає відгук і робити відгук відверто смішним.

Якщо ви будете враховувати всі правила і особливості розміщення рекламного оголошення в блозі, то реклама ваших послуг або реклама сайту в блогах буде простою і зручною

Хочеш додивитися?

Дополнительная информация

rss
Карта