Рекомендації для коректного представлення сайту в пошуку Яндекса

  1. Інформація про регіон сайту
  2. Подання сайту в пошуку

Олена Першина, маркетолог вебмастерскіх сервісів Яндекса, з розповіддю про те, що можна зробити для кращого представлення свого ресурсу в пошуку Яндекса   Додаткова інформація, яку можна передавати пошуку, буває різна

Олена Першина, маркетолог вебмастерскіх сервісів Яндекса, з розповіддю про те, що можна зробити для кращого представлення свого ресурсу в пошуку Яндекса

Додаткова інформація, яку можна передавати пошуку, буває різна. Якась її частина пов'язана безпосередньо з ранжируванням сайту - чим краще пошук буде розуміти призначення ресурсу, його аудиторію, тим правильніше він його буде ранжувати. Інша частина пов'язана з візуальним представленням сайту в пошуку - це та область, на яку можна активно впливати. У цій статті ми детально розберемо, як розповісти пошуку, до якого регіону належить сайт, як дати додаткову інформацію для сниппета сайту, і як правильно розповісти пошуку про те, наскільки сайт корисний і цікавий користувачам.

Інформація про регіон сайту

Присвоєння правильного регіону сайту важко переоцінити. Піца у Владивостоці може бути приголомшливо смачною, однак, це абсолютно марно для користувача з Москви або Санкт-Петербурга, який хоче отримати свою піцу гарячої і не як-небудь через тиждень. Те ж саме і з доставкою - користувач вибирає той магазин і той сайт, звідки йому максимально швидко і зручно доставлять обраний товар.

Пошук дуже цінує інформацію про регіон сайту, тому намагається її збирати самостійно - через аналіз контенту сайту, проте, краще власника ніхто не знає, для якого регіону працює його сайт або який регіон може бути корисний для його розвитку. Краще, якщо веб-майстра самі будуть вказувати цю інформацію.

Зробити це можна трьома способами:

Найпростіший спосіб - вказівка регіону через Веб-майстер. Для цього потрібно зайти в розділ «Регіональність» в вебмайстрів, вибрати потрібний регіон, вказати посилання на сторінку з контактами (іншої регіональної інформацією) і зберегти налаштування. Особливістю додавання регіональності через Веб-майстер є те, що для одного сайту можна привласнити тільки один регіон.

Що ж стосується бізнесів, які декларують, що вони доставляють по всій країні, по всьому світу або по цілому світові - практика показує, що багато переоцінюють свої можливості. Амбіційність - це добре, але якщо ви не великий гравець на ринку і не можете з однаковою швидкістю і якістю обслуговувати користувачів в Краснодарі і Казані, краще не вказувати регіоном всю Росію, а зосередитися саме на тому регіоні, де працюєте найбільше.

Другий спосіб - вказівка регіону через Яндекс.Довідник. Його відмінність в тому, що через довідник йде підтвердження вже не сайту, а організації, і присвоювання регіонів йде з урахуванням розташування філій організації. Переваги Довідника в тому, що крім можливості вказівки різних регіонів (з урахуванням філій), організація починає показуватися на Картах.

Внести організацію до Довідника можна самостійно, або підтвердити на неї права, якщо вона вже була знайдена і внесена туди самим Яндексом. Верифікація відбувається по телефону - з колл-центру телефонують за номером організації та передають код, який потім потрібно ввести в спеціальну форму в Довіднику, тим самим підтвердивши на неї права. Далі це дозволяє власнику організації стежити за актуальністю інформації, що представляється, додавати або змінювати фотографії, збирати відгуки клієнтів і відповідати на них, а також збирати статистику - скільки людина цікавилося організацією, що шукали поруч і ін.

Приклад статистики, яка є в Довіднику:

Крім уже знайомої статистики по показах і кліках, перезапущена Кабінет Довідника вміє збирати запити по рубриках, завдає ці дані на карту і зазначає там конкурентів, показуючи статистику не тільки по конкретній організації, а й по організаціям конкурентів, дозволяючи бізнесу порівнювати показники і поліпшуватися.

Третій спосіб додавання регіону - вказівка його через Яндекс.Каталог. Додавання через цей інструмент так само абсолютно нескладне, проте варто пам'ятати про дві особливості:

1. через Каталог привласнити можна тільки 7 регіонів
2. чергу на модерацію

Додавання сайту в Яндекс.Каталог безкоштовне, але для того, щоб прискорити момент попадання в нього сайту, можна оплатити модерацію. Важливо також пам'ятати про те, що як при безкоштовній, так і при безкоштовній модерації, заявка може бути відхилена. Тому ще до додавання, важливо переконатися в тому, що сайт відповідає правилам Каталогу.

Яндекс рекомендує користуватися всіма трьома способами для того, щоб привласнити сайту якомога більше потрібних регіонів (якщо це необхідно).

Подання сайту в пошуку

Подання сайту в пошуку

Подання сайту в пошуку тісно пов'язане зі сніпетів. Сніппет - це опис сторінки сайту в пошуковій видачі. До сніпетів варто ставитися як інструменту отримання трафіку.

У сниппета є покази, кліки та CTR, і кожен веб-майстер може і повинен аналізувати ці метрики, щоб розуміти як сніпети тих чи інших сторінок показуються в пошуку, і чи задовольняють вони користувачів. Для цього в вебмайстрів є спеціальний розділ «Пошукові запити», де можна вказувати найцікавіші запити і дивитися, як ваш сайт з'являється в топах, як формуються сніппети і який у них CTR:

Як вплинути на сниппет? Вище представлені найпростіші сніппети - Вебмастера і інформаційного агентства. Як бачимо, простий сниппет складається з заголовка, адреси сайту і опису. Тут вебмастер може впливати практично на все.

Тема і опис можуть братися пошуком як з службових тегів title і description, так і з тексту на самій сторінці, з мікророзмітки, або з опису в Яндекс. Щоб зрозуміти звідки пошук взяв ту чи іншу інформацію для сниппета, потрібно через пошук увійти на цікаву для сторінку, відкрити її код, і пошуком по коду знайти точне поєднання, яке було зазначено в сніпеті. З великою ймовірністю ви знайдете, звідки пошуком була підтягнута ця інформація.

Якщо ж раптом на сторінці не виявиться тієї інформації, яка є в сніпеті, є два варіанти: опис взято з Яндекс.Каталогу, або інформація зі сторінки була видалена. Яндекс нічого не вигадує і бере інформацію для сниппета тільки із зазначених джерел. Наявність на сторінці того чи іншого тексту можна перевірити, відкривши збережену копію сторінки.

Виправити опис в сніпеті можна, виправивши його на сторінці і почекавши переиндексации.

Відповіді на питання - «Яким повинен бути ідеальний сниппет?», На жаль, немає. Але потрібно пам'ятати про те, що сниппет - це сутність, безпосередньо пов'язана із запитом.

Ось приклад:

Ось приклад:

Хороший начебто сниппет абсолютно не пов'язаний із запитом, адже цілком очевидно, що користувач вже знає, що таке Спортмастер, його цікавить, чи є філія цього магазину на потрібної йому станції метро. Тут ми бачимо, що сниппет ніяк не вирішує проблему користувача, тому що абсолютно неясно, чи є на цій сторінці потрібна йому інформація. Тим образливіше в даному випадку, тому що цей сниппет веде на відмінну посадкову сторінку шуканого магазину на Празькій, з точною адресою, картою, годинами роботи і контактним телефоном. Проблема в тому, що для сторінки вказані стандартні title і description, які вказані автоматично взагалі для сторінок цього сайту.

Ось ці шаблонні title і description для всіх сторінок, а також дивний повтор того, що написано в title, ще й в description, так само як і звичка зовсім залишати їх порожніми - і є основними причинами появи «поганих», непрацюючих сніпетів на пошуку.

Як вплинути на фавіконки (favicon)? Створити зображення розміром 16 × 16 пікселів (кращий формат - ICO, але можливі й інші формати: GIF, JPEG, PNG і BMP), розмістити файл favicon.ico в кореневій папці сайту, дати посилання на неї в елементі <head>, наприклад, так:

<Link rel = "icon" href = "http: // ім'я сайту / favicon.ico" type = "image / x-icon">

Фавіконки з'явиться або зміниться після переиндексации.

На регістр імені сайту теж можна впливати. Якщо назва сайту складається з набору слів, то можна і потрібно поліпшити читаність за допомогою різного регістра букв. Це можна зробити в Яндекс.Вебмастере в розділі «Регістр імені сайту» і вказавши там нове написання. Так можна отримати ось такий ось гарний сниппет:

Користувачеві важливо бачити, куди саме, в який розділ сайту, він потрапить, перейшовши по даній сторінці. Яндекс формує навігаційні ланцюжки автоматично. Що ж впливає на їх формування?

По-перше, і в головних - чітка структура сайту. Тому власникам сайту дуже важливо подбати про те, щоб у сайту було гарне меню, хороші каталоги і логічно вибудовані шляху для пошуку обраного товару або розділу.

Як впливати на швидкі посилання в сніпеті сайту? На жаль - ніяк. Швидкі посилання формуються Яндексом автоматично, виходячи з даних, зібраних на сайті, від сигналу про те, що ті чи інші розділи на сайті найбільш цікаві користувачам. Ініціювати або прискорити процес появи швидких посилань в сниппета свого сайту неможливо.

Для тих сайтів, для яких швидкі посилання вже сформовані, є можливість вибрати, які з них показувати, а які ні - через кабінет Вебмастера.

Адреса організації, що вказується в сніпеті, береться з Довідника і цей процес теж повністю автоматизований.

Все, про що йшлося вище - це те, на що вебмастер або власник сайту може впливати прямо зараз і своїми силами. Інші можливості вже пов'язані з мікророзмітки - передачею пошуку деяких структурованих даних. У Яндекса є партнерські програми, які дозволяють Яндексу такі дані передавати, такі як:

• товари і ціни
• рецепти
• оцінки та відгуки
• та інші

Партнерські програми діляться на дві категорії - одні пов'язані з безпосереднім поданням сайту на пошуку, а інші з поданням сайту в інших, паралельних пошуках Яндекса, наприклад, в пошуку Маркета.

У висновку хочеться сказати про те, що уявлення сайту на пошуку сьогодні неможливо без урахування мобільного пошуку. Гарне адаптування сайту до мобільних враховується пошуком при ранжируванні, тому рекомендується використовувати різні типи підготовки сайту для сприйняття з мобільних пристроїв, а також турбо-сторінки.

Рекомендації для коректного представлення сайту в пошуку Яндекса

Відповіді на питання - «Яким повинен бути ідеальний сниппет?
Як вплинути на фавіконки (favicon)?
Що ж впливає на їх формування?
Як впливати на швидкі посилання в сніпеті сайту?

Дополнительная информация

rss
Карта