Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво. | КупіСлоніка

  1. Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво. Безцінний досвід В Інтернет повно інструкцій по...
  2. Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.
  3. Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.
  4. Ну а зараз трохи картинок з підписами.
  5. Можливо, вам буде цікаво:
  6. Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.
  7. Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.
  8. Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.
  9. Ну а зараз трохи картинок з підписами.
  10. Можливо, вам буде цікаво:
  11. Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.
  12. Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.
  13. Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.
  14. Ну а зараз трохи картинок з підписами.
  15. Можливо, вам буде цікаво:
  16. Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.
  17. Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.
  18. Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.
  19. Ну а зараз трохи картинок з підписами.
  20. Можливо, вам буде цікаво:
  21. Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.
  22. Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.
  23. Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.
  24. Ну а зараз трохи картинок з підписами.

Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво.

Безцінний досвід

В Інтернет повно інструкцій по ремонту будь-якої радіоапаратури. Ось тільки 90% з можна замінити однією фразою: «відкрив-побачив роздуті конденсатори-замінив-працює». Люди при цьому примудряються розписати процес на кількох сторінках. Чесно кажучи, мені було б соромно навіть писати про такий ремонт.

Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK. Велика частина інформації справедлива і для Wi-Fi роутерів інших виробників. Чому саме TP-LINK? Так вже вийшло що мені дісталося якусь кількість несправних маршрутизаторів цього виробника з гарантійного сервісу однієї фірми. Фірма невелика і переживає не найкращі часи, тому її керівництво вважало нерентабельним брати на роботу інженера і ремонтувати Wi-Fi роутери, які покупці повернули по гарантії. Можливо, з їх точки зору, вони вчинили правильно. Мене такий стан речей теж більш ніж влаштувало.

У деяких моделей роутерів, особливо ADSL моделей мережева частина, Wi-Fi і телефонна схема виконані на окремих мікросхемах. У більшості ж дешевих і популярних Ethernet моделей, наприклад TL-WR740 (741), 720, 841, 3220 і т.п. на платі всі функції виконує одна мікросхема - процесор. Якщо він пошкоджений повністю або частково (пробитий порт WAN і / або LAN), а це буває часто, ремонт такого роутера недоцільний. Процесор запаяний на плату своїм підставою, контакти в нього знизу дрібні і в два ряди. Мікросхема процесора коштує від 5 до 10 доларів, повністю справний роутер б / у продається трохи дорожче 10. Метушня покупкою і заміною процесора нерентабельна, простіше такий роутер викинути або пустити на «органи» в якості донора.

ТАК, не забуваємо що якщо роутер потрапив до вас з чужих рук, напевно в ньому змінені паролі Wi-Fi і доступу в адмін-панель. Тому перед ремонтом спробуємо зробити його скидання в заводські установки. Як це зробити, думаю ви знаєте.

Зробимо дефектовку і визначимо що і як будемо ремонтувати, а що не будемо. Складемо таблицю:

Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. Не горить жоден світлодіод

Процесор з якоїсь причини не стартує. Можливо, проблема з харчуванням. Перевірка зовнішнього блоку живлення (заміною), перевірка стабілізатора на платі, перевірка температури процесора (якщо гарячий через пару хвилин - процесор помер, реанімувати пацієнта безглуздо).

На подив, блоки живлення у роутерів TP-LINK, хоча і прості як граблі (на контролері AP3706 зроблені за типовою схемою з даташіта), працюють непогано і зібрані з якісних комплектуючих. Тому вони дуже надійні і виходять з ладу вкрай рідко. Не порівняти з блоками живлення конкурента D-LINK.

2. Горить тільки світлодіод «мережу»

Ця несправність досить розповсюджена і неоднознаяная.

1-й вріант - процесор стартує, але з флеш пам'яті він не може прочитати щось виразне. Для роутерів з гарантійкі це на 90% означає що розумний користувач, начитавшись статей в Інтернет прошив свій роутер альтернативної прошивкою (Openwrt, DD-WRT, Gargoyle і т.п.), потім не зміг розібратися, захотів повернути назад рідну прошивку і з- за своєю криворукості «окірпічіл» роутер. Ще як варіант - глючная мікросхема флеш-пам'яті, що теж легко перевірити і вирішити проблему.

Можна спробувати прошивати роутер через tftp. Як це зробити в інтернет повно інструкцій. Мені ж простіше випаять мікросхему, перешити її на программаторе, протестувати і при необхідності замінити на нову. Шанс що після цього роутер буде справно працювати майже 100%. Не забуваємо в мікросхемі флеш зберігаються mac-адреси і пароль Wi-Fi за умовчанням, той що записаний на зворотному боці корпусу роутера. По хорошому, потрібно їх в в дампі прошивки змінити, інакше може виявитися що в одній мережі можуть виявитися пристрої з одінакоавимі mac-адресами. А це, самі знаєте, не те ...

У мене 99% роутерів з такими симптомами ожили.

2-й варіант - проблема з процесором. Або він «вмирає» або від перегріву відпаяні котрась із контактних майданчиків. У мене було кілька випадків, коли після прогріву феном і легкого натиску, роутер оживав і надалі працював без проблем. Якщо ж процесор в стадії «вмирання», допоможе тільки його заміна. А це зовсім непросто і зовсім нерентабельно.

3. Роутер включається, спалахує світлодіод «мережу», потім через кілька секунд спалахують все всетодіоди і процесор перезавантажується (циклічна перезавантаження)

У мікросхемі флеш пам'яті некоректна прошивка або «сміття».

Все як в попередньому випадку. Перевіряємо мікросхему флеш, прошиває коректний дамп. У мене 100% роутерів з такими симптомами ожили.

4. Горить світлодіоди «мережу» і все 4 світлодіода «LAN». Решта погашені. 100% вийшла з ладу мікросхема флеш або її обвязка.У мене був випадок коли з плати пропав один з резисторів (перемичка) біля мікросхеми флеш, був погано припаяний і відвалився від вібрації (може роутер впав). Ще був варіанти коли лопнула тонюсенькая доріжка до однієї з ніжок мікросхеми флеш-пам'яті і «померла» флешка. У мене 100% роутерів з такими симптомами повернулися в стрій. 5. Горить світлодіод «мережу» і світлодіод «LAN» (один або кілька) і / або «WAN» при непідключених кабелях, «WiFi». Пробиті порти процесора. Як варіант лікування - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів відповідного порту. Світлодіоди згаснуть, пробиті порти перестануть заважати роботі справних. В принципі, якщо пробитий порт LAN після цього він цілком ще працездатний з wi-Fi і іншими портами. Якщо пробитий порт WAN - гірше. Без порту WAN роутер перестає бути роутером і може працювати як просто точнка доступу Wi-Fi або як розширювач Wi-Fi мережі за технологією WDS. Як варіант, прошити альтернативну прошівук і призначити WAN портом будь-який з справних портів LAN. Але в будь-якому випадку, комерційного інтересу такі роутери не уявляють, продати їх майже неможливо. Чи варто з ними возитися я не знаю. У мене таких валяється десяток. Начебто і викинути шкода ... 6. При підключенні кабелю LAN загоряється світлодіод не тільки того порту, в який він включений, але і світлодіод іншого LAN порту. Пробитий порт LAN. Варіант - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів згорілого порту. Після цього пробитий порт (порти) не заважатиме роботі роутера. Інша функціональність збережеться. 7. Інші випадки. Гра не варта свічок. Роутер на викид (в донори органів).

На платі, поруч з процесором розпаяна ще мікросхема оперативної пам'яті. Я не розглядаю варіант виходу її з ладу тому що мені жодного разу не траплялися роутери з несправним ОЗУ і я не знаю як гарантовано ідентифікувати її несправність. Швидше за все роутер НЕ буде стартувати. У тих випадках, коли процесор не стартував я конкретно ідентифікував вихід з ладу саме процесора, він дуже швидко нагрівався до температури вище 100 градусів.

Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.

Увійшовши в адмін-панель насамперед я б рекомендував перешити з панелі роутер останньої прошивкою. Можливо, проблеми з роутером зникнуть самі собою.

Варіант з пробитими (вигорілими) портами LAN ми вже розглянули вище. Більше до них повертатися не будемо.

Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. При підключенні кабелю WAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до Інтернет немає і в адмін-панелі в розділі WAN написано що WAN-кабель не підключений. Обрив в ланцюгах порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього. У мене було кілька випадків обриву трансформатора або резисторів. Теоретично, можливо і межвитковое замикання в трансформаторі, але у мене жодного такого випадку не було. Якщо трансформатор і тезістори справні, проблема швидше за все все ж в порту WAN процесора. 2. При підключенні кабелю LAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до роутера немає. Неможливо зайти в адмін-панель з цього порту LAN

Все те ж саме як і вишедля порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього.

3. Періодично роутер перевантажується.

Дивимося осциллографом на харчування після стабілізатора. може знадобитися заміна конденсаторів або мікросхеми.

Як варіант - дивимося тепловий режим процесора. У мене були випадки, коли після наклейки на процесор зверху невеликого радіатора роутер починав працювати стабільно.

4. Слабкий сигнал Wi-Fi. Були випадки. Насамперед я підкидаю іншу антену з донора (благо запчастин вистачає). У моєму випадку проблема зникала. Якщо перепайка антени не допомогла, можна дивитися ланцюжок від антени до процесора, мені жодного разу не довелося. 5. Періодично відвалюється Wi-Fi У моєму випадку була проблема з процесором. Перепаяти з донора і все запрацювало. Можна для очищення совісті замінити антену, хоча навряд чи це допоможе. Швидше за все з таким роутером немає особливого сенсу возитися. Це буде нерентабельно.

Ну а зараз трохи картинок з підписами.

Ну а зараз трохи картинок з підписами

Так виглядає типовий роутер зсередини. У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ.

У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять.

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять

Мікросхеми флеш від різних виробників.

Мікросхеми флеш від різних виробників

Ось що під процесором. Денце припаяно і контакти в 2 ряди. Перепаять такий процесор - то ще задоволення. Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?

Ні, звичайно, це можливо, але чи варто

Вікно вибору програм після стирання мікросхеми флеш і її перевірки. Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий.

Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає.

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає

Погоджують трансформатори. Зліва WAN, праворуч два LAN.

Зліва WAN, праворуч два LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

Ось що всередині у трансформатора порту WAN.

Ось що всередині у трансформатора порту WAN

Перепаять трансформатор нескладно, але і не так просто. Великий ризик висмикнути висновки і зіпсувати трансформатор або металлизацию отворів плати. Потрібно бути акуратним і не поспішати. Біля трансформатора видно резистори. Дуже вкрай рідко, але буває що вони виходять з ладу і йдуть в обрив. Перевірити їх легко, а ось перепаять не надто. Дуже вже вони дрібні і коштують близько до трансформатора. Але нічого немає неможливого.

Але нічого немає неможливого

Моє know-how. Запаяв в один тестовий роутер панельку і тепер після випайки трансформатора з донора тестую його. Це дозволяє бути впевненим в тому що запаіваещь 100% справний трансформатор, без к / з витків. Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер.

Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно.

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно

А так виглядає зсередини трансформатор 2-х портів LAN. До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим.

До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим

Моя улюблена несправність - дохла флеш. Точніше на цій платі її взагалі немає.

Точніше на цій платі її взагалі немає

У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена. Дивно, але навіть з нею 720 TP-Link дуже непоганий. Але ж там ще є місце куди можна припаяти нормальну зовнішню антену. Тоді цей роутер взагалі стає звіром і віддає Інтернет з такою силою, що мережевий кабель зі стін витягує ... У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена

На цьому закінчу свій невеликий огляд. Написав я його швидко і дещо сумбурно. Попереджу що він розрахований на більш-менш підготовлених користувачів. Я спеціально докладно не розжовувати деякі моменти а просто говорю що потрібно зробити, підготовлені люди повинні знати як це робиться, а непідготовленим краще в це і не влазити.

доповнення:

У стандартному блоці живлення KB-3151C від TP-LINK на мікросхемі ШІМ AP3706 виробник злегка спростив (здешевив) схему з даташіта. Немає окремої обмотки саможивлення. Харчування мікросхеми знімається з обмотки стабілізації (ну або навпаки, стабілізація здійснюється за допомогою обмотки саможивлення). Відповідно немає стабилитрона, RC-ланцюжка на дільнику напруги, конденсатора С3 (за схемою вище) і, можливо, ще яких-небудь інших елементів, все не звіряв. Якщо конденсатор С2 за схемою висох, по харчуванню ШІМ з'являються пульсації, які соотсветственно з'являються на виводі 5 мікросхеми (FB) і як результат - занижена напруга і відсутність стабілізації. Відсутність стабілізації також може бути через несправність трансформатора, але це рідко і цей випадок уже клінічний, замінити трансформатор можна тільки випаявши його з донора ...

Дана схема дана просто для того щоб пояснити як працює схема стабілізації, вона не є точною схемою блоку живлення KB-3151C від TP-LINK.

Даний блок живлення дуже простий і при потужності в 7Вт працює чудово і проявляє чудеса надійності. Ні в яке порівняння не йде з D-LINK-овскими блоками харчування, які років через 3-4 мруть як мухи восени. З кількох сотень KB-3151C, які пройшли через мої руки при ремонтах роутерів мені попалися тільки 5-6 несправних: в одній половині «спухнули» конденсатори, в іншій половині була несправна мікросхема ШІМ.

1. Включити перехідник в USB. Встановити драйвера.

Встановити драйвера

2. Запам'ятати номер створеного віртуального COM-порту.

3. Підключити до роутера для початку один провід GND (загальний). Харчування підключати не потрібно.

4. Запустити PUTTY. Вибираємо Serial. Пишемо номер COM і швидкість 115200.

Пишемо номер COM і швидкість 115200

Натискаємо «Open». Відкриється вікно консолі.

5. Далі підключаємо RX провід перехідника на TX контакт роутера і включаємо роутер. Повинні побігти рядки (не обов'язково ці, цей скріншот просто для прикладу).

6. Якщо нічого не з'явилося, пробуємо варіанти підключення TX та TX. Варіантів небагато. Це на той випадок, раптом китайці переплутали маркування на переходнике USB-UART, я таке один раз зустрічав.

7. Якщо все вийшло і рядки побігли, підключаємо провід TX перехідника до RX роутера.

Все, тепер ви бачите що виводить в консоль процесор роутера і можете посилати команди з клавіатури.

Можливо, вам буде цікаво:

Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво.

Безцінний досвід

В Інтернет повно інструкцій по ремонту будь-якої радіоапаратури. Ось тільки 90% з можна замінити однією фразою: «відкрив-побачив роздуті конденсатори-замінив-працює». Люди при цьому примудряються розписати процес на кількох сторінках. Чесно кажучи, мені було б соромно навіть писати про такий ремонт.

Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK. Велика частина інформації справедлива і для Wi-Fi роутерів інших виробників. Чому саме TP-LINK? Так вже вийшло що мені дісталося якусь кількість несправних маршрутизаторів цього виробника з гарантійного сервісу однієї фірми. Фірма невелика і переживає не найкращі часи, тому її керівництво вважало нерентабельним брати на роботу інженера і ремонтувати Wi-Fi роутери, які покупці повернули по гарантії. Можливо, з їх точки зору, вони вчинили правильно. Мене такий стан речей теж більш ніж влаштувало.

У деяких моделей роутерів, особливо ADSL моделей мережева частина, Wi-Fi і телефонна схема виконані на окремих мікросхемах. У більшості ж дешевих і популярних Ethernet моделей, наприклад TL-WR740 (741), 720, 841, 3220 і т.п. на платі всі функції виконує одна мікросхема - процесор. Якщо він пошкоджений повністю або частково (пробитий порт WAN і / або LAN), а це буває часто, ремонт такого роутера недоцільний. Процесор запаяний на плату своїм підставою, контакти в нього знизу дрібні і в два ряди. Мікросхема процесора коштує від 5 до 10 доларів, повністю справний роутер б / у продається трохи дорожче 10. Метушня покупкою і заміною процесора нерентабельна, простіше такий роутер викинути або пустити на «органи» в якості донора.

ТАК, не забуваємо що якщо роутер потрапив до вас з чужих рук, напевно в ньому змінені паролі Wi-Fi і доступу в адмін-панель. Тому перед ремонтом спробуємо зробити його скидання в заводські установки. Як це зробити, думаю ви знаєте.

Зробимо дефектовку і визначимо що і як будемо ремонтувати, а що не будемо. Складемо таблицю:

Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. Не горить жоден світлодіод

Процесор з якоїсь причини не стартує. Можливо, проблема з харчуванням. Перевірка зовнішнього блоку живлення (заміною), перевірка стабілізатора на платі, перевірка температури процесора (якщо гарячий через пару хвилин - процесор помер, реанімувати пацієнта безглуздо).

На подив, блоки живлення у роутерів TP-LINK, хоча і прості як граблі (на контролері AP3706 зроблені за типовою схемою з даташіта), працюють непогано і зібрані з якісних комплектуючих. Тому вони дуже надійні і виходять з ладу вкрай рідко. Не порівняти з блоками живлення конкурента D-LINK.

2. Горить тільки світлодіод «мережу»

Ця несправність досить розповсюджена і неоднознаяная.

1-й вріант - процесор стартує, але з флеш пам'яті він не може прочитати щось виразне. Для роутерів з гарантійкі це на 90% означає що розумний користувач, начитавшись статей в Інтернет прошив свій роутер альтернативної прошивкою (Openwrt, DD-WRT, Gargoyle і т.п.), потім не зміг розібратися, захотів повернути назад рідну прошивку і з- за своєю криворукості «окірпічіл» роутер. Ще як варіант - глючная мікросхема флеш-пам'яті, що теж легко перевірити і вирішити проблему.

Можна спробувати прошивати роутер через tftp. Як це зробити в інтернет повно інструкцій. Мені ж простіше випаять мікросхему, перешити її на программаторе, протестувати і при необхідності замінити на нову. Шанс що після цього роутер буде справно працювати майже 100%. Не забуваємо в мікросхемі флеш зберігаються mac-адреси і пароль Wi-Fi за умовчанням, той що записаний на зворотному боці корпусу роутера. По хорошому, потрібно їх в в дампі прошивки змінити, інакше може виявитися що в одній мережі можуть виявитися пристрої з одінакоавимі mac-адресами. А це, самі знаєте, не те ...

У мене 99% роутерів з такими симптомами ожили.

2-й варіант - проблема з процесором. Або він «вмирає» або від перегріву відпаяні котрась із контактних майданчиків. У мене було кілька випадків, коли після прогріву феном і легкого натиску, роутер оживав і надалі працював без проблем. Якщо ж процесор в стадії «вмирання», допоможе тільки його заміна. А це зовсім непросто і зовсім нерентабельно.

3. Роутер включається, спалахує світлодіод «мережу», потім через кілька секунд спалахують все всетодіоди і процесор перезавантажується (циклічна перезавантаження)

У мікросхемі флеш пам'яті некоректна прошивка або «сміття».

Все як в попередньому випадку. Перевіряємо мікросхему флеш, прошиває коректний дамп. У мене 100% роутерів з такими симптомами ожили.

4. Горить світлодіоди «мережу» і все 4 світлодіода «LAN». Решта погашені. 100% вийшла з ладу мікросхема флеш або її обвязка.У мене був випадок коли з плати пропав один з резисторів (перемичка) біля мікросхеми флеш, був погано припаяний і відвалився від вібрації (може роутер впав). Ще був варіанти коли лопнула тонюсенькая доріжка до однієї з ніжок мікросхеми флеш-пам'яті і «померла» флешка. У мене 100% роутерів з такими симптомами повернулися в стрій. 5. Горить світлодіод «мережу» і світлодіод «LAN» (один або кілька) і / або «WAN» при непідключених кабелях, «WiFi». Пробиті порти процесора. Як варіант лікування - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів відповідного порту. Світлодіоди згаснуть, пробиті порти перестануть заважати роботі справних. В принципі, якщо пробитий порт LAN після цього він цілком ще працездатний з wi-Fi і іншими портами. Якщо пробитий порт WAN - гірше. Без порту WAN роутер перестає бути роутером і може працювати як просто точнка доступу Wi-Fi або як розширювач Wi-Fi мережі за технологією WDS. Як варіант, прошити альтернативну прошівук і призначити WAN портом будь-який з справних портів LAN. Але в будь-якому випадку, комерційного інтересу такі роутери не уявляють, продати їх майже неможливо. Чи варто з ними возитися я не знаю. У мене таких валяється десяток. Начебто і викинути шкода ... 6. При підключенні кабелю LAN загоряється світлодіод не тільки того порту, в який він включений, але і світлодіод іншого LAN порту. Пробитий порт LAN. Варіант - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів згорілого порту. Після цього пробитий порт (порти) не заважатиме роботі роутера. Інша функціональність збережеться. 7. Інші випадки. Гра не варта свічок. Роутер на викид (в донори органів).

На платі, поруч з процесором розпаяна ще мікросхема оперативної пам'яті. Я не розглядаю варіант виходу її з ладу тому що мені жодного разу не траплялися роутери з несправним ОЗУ і я не знаю як гарантовано ідентифікувати її несправність. Швидше за все роутер НЕ буде стартувати. У тих випадках, коли процесор не стартував я конкретно ідентифікував вихід з ладу саме процесора, він дуже швидко нагрівався до температури вище 100 градусів.

Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.

Увійшовши в адмін-панель насамперед я б рекомендував перешити з панелі роутер останньої прошивкою. Можливо, проблеми з роутером зникнуть самі собою.

Варіант з пробитими (вигорілими) портами LAN ми вже розглянули вище. Більше до них повертатися не будемо.

Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. При підключенні кабелю WAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до Інтернет немає і в адмін-панелі в розділі WAN написано що WAN-кабель не підключений. Обрив в ланцюгах порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього. У мене було кілька випадків обриву трансформатора або резисторів. Теоретично, можливо і межвитковое замикання в трансформаторі, але у мене жодного такого випадку не було. Якщо трансформатор і тезістори справні, проблема швидше за все все ж в порту WAN процесора. 2. При підключенні кабелю LAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до роутера немає. Неможливо зайти в адмін-панель з цього порту LAN

Все те ж саме як і вишедля порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього.

3. Періодично роутер перевантажується.

Дивимося осциллографом на харчування після стабілізатора. може знадобитися заміна конденсаторів або мікросхеми.

Як варіант - дивимося тепловий режим процесора. У мене були випадки, коли після наклейки на процесор зверху невеликого радіатора роутер починав працювати стабільно.

4. Слабкий сигнал Wi-Fi. Були випадки. Насамперед я підкидаю іншу антену з донора (благо запчастин вистачає). У моєму випадку проблема зникала. Якщо перепайка антени не допомогла, можна дивитися ланцюжок від антени до процесора, мені жодного разу не довелося. 5. Періодично відвалюється Wi-Fi У моєму випадку була проблема з процесором. Перепаяти з донора і все запрацювало. Можна для очищення совісті замінити антену, хоча навряд чи це допоможе. Швидше за все з таким роутером немає особливого сенсу возитися. Це буде нерентабельно.

Ну а зараз трохи картинок з підписами.

Ну а зараз трохи картинок з підписами

Так виглядає типовий роутер зсередини. У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ.

У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять.

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять

Мікросхеми флеш від різних виробників.

Мікросхеми флеш від різних виробників

Ось що під процесором. Денце припаяно і контакти в 2 ряди. Перепаять такий процесор - то ще задоволення. Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?

Ні, звичайно, це можливо, але чи варто

Вікно вибору програм після стирання мікросхеми флеш і її перевірки. Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий.

Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає.

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає

Погоджують трансформатори. Зліва WAN, праворуч два LAN.

Зліва WAN, праворуч два LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

Ось що всередині у трансформатора порту WAN.

Ось що всередині у трансформатора порту WAN

Перепаять трансформатор нескладно, але і не так просто. Великий ризик висмикнути висновки і зіпсувати трансформатор або металлизацию отворів плати. Потрібно бути акуратним і не поспішати. Біля трансформатора видно резистори. Дуже вкрай рідко, але буває що вони виходять з ладу і йдуть в обрив. Перевірити їх легко, а ось перепаять не надто. Дуже вже вони дрібні і коштують близько до трансформатора. Але нічого немає неможливого.

Але нічого немає неможливого

Моє know-how. Запаяв в один тестовий роутер панельку і тепер після випайки трансформатора з донора тестую його. Це дозволяє бути впевненим в тому що запаіваещь 100% справний трансформатор, без к / з витків. Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер.

Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно.

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно

А так виглядає зсередини трансформатор 2-х портів LAN. До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим.

До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим

Моя улюблена несправність - дохла флеш. Точніше на цій платі її взагалі немає.

Точніше на цій платі її взагалі немає

У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена. Дивно, але навіть з нею 720 TP-Link дуже непоганий. Але ж там ще є місце куди можна припаяти нормальну зовнішню антену. Тоді цей роутер взагалі стає звіром і віддає Інтернет з такою силою, що мережевий кабель зі стін витягує ... У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена

На цьому закінчу свій невеликий огляд. Написав я його швидко і дещо сумбурно. Попереджу що він розрахований на більш-менш підготовлених користувачів. Я спеціально докладно не розжовувати деякі моменти а просто говорю що потрібно зробити, підготовлені люди повинні знати як це робиться, а непідготовленим краще в це і не влазити.

доповнення:

У стандартному блоці живлення KB-3151C від TP-LINK на мікросхемі ШІМ AP3706 виробник злегка спростив (здешевив) схему з даташіта. Немає окремої обмотки саможивлення. Харчування мікросхеми знімається з обмотки стабілізації (ну або навпаки, стабілізація здійснюється за допомогою обмотки саможивлення). Відповідно немає стабилитрона, RC-ланцюжка на дільнику напруги, конденсатора С3 (за схемою вище) і, можливо, ще яких-небудь інших елементів, все не звіряв. Якщо конденсатор С2 за схемою висох, по харчуванню ШІМ з'являються пульсації, які соотсветственно з'являються на виводі 5 мікросхеми (FB) і як результат - занижена напруга і відсутність стабілізації. Відсутність стабілізації також може бути через несправність трансформатора, але це рідко і цей випадок уже клінічний, замінити трансформатор можна тільки випаявши його з донора ...

Дана схема дана просто для того щоб пояснити як працює схема стабілізації, вона не є точною схемою блоку живлення KB-3151C від TP-LINK.

Даний блок живлення дуже простий і при потужності в 7Вт працює чудово і проявляє чудеса надійності. Ні в яке порівняння не йде з D-LINK-овскими блоками харчування, які років через 3-4 мруть як мухи восени. З кількох сотень KB-3151C, які пройшли через мої руки при ремонтах роутерів мені попалися тільки 5-6 несправних: в одній половині «спухнули» конденсатори, в іншій половині була несправна мікросхема ШІМ.

1. Включити перехідник в USB. Встановити драйвера.

Встановити драйвера

2. Запам'ятати номер створеного віртуального COM-порту.

3. Підключити до роутера для початку один провід GND (загальний). Харчування підключати не потрібно.

4. Запустити PUTTY. Вибираємо Serial. Пишемо номер COM і швидкість 115200.

Пишемо номер COM і швидкість 115200

Натискаємо «Open». Відкриється вікно консолі.

5. Далі підключаємо RX провід перехідника на TX контакт роутера і включаємо роутер. Повинні побігти рядки (не обов'язково ці, цей скріншот просто для прикладу).

6. Якщо нічого не з'явилося, пробуємо варіанти підключення TX та TX. Варіантів небагато. Це на той випадок, раптом китайці переплутали маркування на переходнике USB-UART, я таке один раз зустрічав.

7. Якщо все вийшло і рядки побігли, підключаємо провід TX перехідника до RX роутера.

Все, тепер ви бачите що виводить в консоль процесор роутера і можете посилати команди з клавіатури.

Можливо, вам буде цікаво:

Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво.

Безцінний досвід

В Інтернет повно інструкцій по ремонту будь-якої радіоапаратури. Ось тільки 90% з можна замінити однією фразою: «відкрив-побачив роздуті конденсатори-замінив-працює». Люди при цьому примудряються розписати процес на кількох сторінках. Чесно кажучи, мені було б соромно навіть писати про такий ремонт.

Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK. Велика частина інформації справедлива і для Wi-Fi роутерів інших виробників. Чому саме TP-LINK? Так вже вийшло що мені дісталося якусь кількість несправних маршрутизаторів цього виробника з гарантійного сервісу однієї фірми. Фірма невелика і переживає не найкращі часи, тому її керівництво вважало нерентабельним брати на роботу інженера і ремонтувати Wi-Fi роутери, які покупці повернули по гарантії. Можливо, з їх точки зору, вони вчинили правильно. Мене такий стан речей теж більш ніж влаштувало.

У деяких моделей роутерів, особливо ADSL моделей мережева частина, Wi-Fi і телефонна схема виконані на окремих мікросхемах. У більшості ж дешевих і популярних Ethernet моделей, наприклад TL-WR740 (741), 720, 841, 3220 і т.п. на платі всі функції виконує одна мікросхема - процесор. Якщо він пошкоджений повністю або частково (пробитий порт WAN і / або LAN), а це буває часто, ремонт такого роутера недоцільний. Процесор запаяний на плату своїм підставою, контакти в нього знизу дрібні і в два ряди. Мікросхема процесора коштує від 5 до 10 доларів, повністю справний роутер б / у продається трохи дорожче 10. Метушня покупкою і заміною процесора нерентабельна, простіше такий роутер викинути або пустити на «органи» в якості донора.

ТАК, не забуваємо що якщо роутер потрапив до вас з чужих рук, напевно в ньому змінені паролі Wi-Fi і доступу в адмін-панель. Тому перед ремонтом спробуємо зробити його скидання в заводські установки. Як це зробити, думаю ви знаєте.

Зробимо дефектовку і визначимо що і як будемо ремонтувати, а що не будемо. Складемо таблицю:

Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. Не горить жоден світлодіод

Процесор з якоїсь причини не стартує. Можливо, проблема з харчуванням. Перевірка зовнішнього блоку живлення (заміною), перевірка стабілізатора на платі, перевірка температури процесора (якщо гарячий через пару хвилин - процесор помер, реанімувати пацієнта безглуздо).

На подив, блоки живлення у роутерів TP-LINK, хоча і прості як граблі (на контролері AP3706 зроблені за типовою схемою з даташіта), працюють непогано і зібрані з якісних комплектуючих. Тому вони дуже надійні і виходять з ладу вкрай рідко. Не порівняти з блоками живлення конкурента D-LINK.

2. Горить тільки світлодіод «мережу»

Ця несправність досить розповсюджена і неоднознаяная.

1-й вріант - процесор стартує, але з флеш пам'яті він не може прочитати щось виразне. Для роутерів з гарантійкі це на 90% означає що розумний користувач, начитавшись статей в Інтернет прошив свій роутер альтернативної прошивкою (Openwrt, DD-WRT, Gargoyle і т.п.), потім не зміг розібратися, захотів повернути назад рідну прошивку і з- за своєю криворукості «окірпічіл» роутер. Ще як варіант - глючная мікросхема флеш-пам'яті, що теж легко перевірити і вирішити проблему.

Можна спробувати прошивати роутер через tftp. Як це зробити в інтернет повно інструкцій. Мені ж простіше випаять мікросхему, перешити її на программаторе, протестувати і при необхідності замінити на нову. Шанс що після цього роутер буде справно працювати майже 100%. Не забуваємо в мікросхемі флеш зберігаються mac-адреси і пароль Wi-Fi за умовчанням, той що записаний на зворотному боці корпусу роутера. По хорошому, потрібно їх в в дампі прошивки змінити, інакше може виявитися що в одній мережі можуть виявитися пристрої з одінакоавимі mac-адресами. А це, самі знаєте, не те ...

У мене 99% роутерів з такими симптомами ожили.

2-й варіант - проблема з процесором. Або він «вмирає» або від перегріву відпаяні котрась із контактних майданчиків. У мене було кілька випадків, коли після прогріву феном і легкого натиску, роутер оживав і надалі працював без проблем. Якщо ж процесор в стадії «вмирання», допоможе тільки його заміна. А це зовсім непросто і зовсім нерентабельно.

3. Роутер включається, спалахує світлодіод «мережу», потім через кілька секунд спалахують все всетодіоди і процесор перезавантажується (циклічна перезавантаження)

У мікросхемі флеш пам'яті некоректна прошивка або «сміття».

Все як в попередньому випадку. Перевіряємо мікросхему флеш, прошиває коректний дамп. У мене 100% роутерів з такими симптомами ожили.

4. Горить світлодіоди «мережу» і все 4 світлодіода «LAN». Решта погашені. 100% вийшла з ладу мікросхема флеш або її обвязка.У мене був випадок коли з плати пропав один з резисторів (перемичка) біля мікросхеми флеш, був погано припаяний і відвалився від вібрації (може роутер впав). Ще був варіанти коли лопнула тонюсенькая доріжка до однієї з ніжок мікросхеми флеш-пам'яті і «померла» флешка. У мене 100% роутерів з такими симптомами повернулися в стрій. 5. Горить світлодіод «мережу» і світлодіод «LAN» (один або кілька) і / або «WAN» при непідключених кабелях, «WiFi». Пробиті порти процесора. Як варіант лікування - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів відповідного порту. Світлодіоди згаснуть, пробиті порти перестануть заважати роботі справних. В принципі, якщо пробитий порт LAN після цього він цілком ще працездатний з wi-Fi і іншими портами. Якщо пробитий порт WAN - гірше. Без порту WAN роутер перестає бути роутером і може працювати як просто точнка доступу Wi-Fi або як розширювач Wi-Fi мережі за технологією WDS. Як варіант, прошити альтернативну прошівук і призначити WAN портом будь-який з справних портів LAN. Але в будь-якому випадку, комерційного інтересу такі роутери не уявляють, продати їх майже неможливо. Чи варто з ними возитися я не знаю. У мене таких валяється десяток. Начебто і викинути шкода ... 6. При підключенні кабелю LAN загоряється світлодіод не тільки того порту, в який він включений, але і світлодіод іншого LAN порту. Пробитий порт LAN. Варіант - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів згорілого порту. Після цього пробитий порт (порти) не заважатиме роботі роутера. Інша функціональність збережеться. 7. Інші випадки. Гра не варта свічок. Роутер на викид (в донори органів).

На платі, поруч з процесором розпаяна ще мікросхема оперативної пам'яті. Я не розглядаю варіант виходу її з ладу тому що мені жодного разу не траплялися роутери з несправним ОЗУ і я не знаю як гарантовано ідентифікувати її несправність. Швидше за все роутер НЕ буде стартувати. У тих випадках, коли процесор не стартував я конкретно ідентифікував вихід з ладу саме процесора, він дуже швидко нагрівався до температури вище 100 градусів.

Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.

Увійшовши в адмін-панель насамперед я б рекомендував перешити з панелі роутер останньої прошивкою. Можливо, проблеми з роутером зникнуть самі собою.

Варіант з пробитими (вигорілими) портами LAN ми вже розглянули вище. Більше до них повертатися не будемо.

Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. При підключенні кабелю WAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до Інтернет немає і в адмін-панелі в розділі WAN написано що WAN-кабель не підключений. Обрив в ланцюгах порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього. У мене було кілька випадків обриву трансформатора або резисторів. Теоретично, можливо і межвитковое замикання в трансформаторі, але у мене жодного такого випадку не було. Якщо трансформатор і тезістори справні, проблема швидше за все все ж в порту WAN процесора. 2. При підключенні кабелю LAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до роутера немає. Неможливо зайти в адмін-панель з цього порту LAN

Все те ж саме як і вишедля порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього.

3. Періодично роутер перевантажується.

Дивимося осциллографом на харчування після стабілізатора. може знадобитися заміна конденсаторів або мікросхеми.

Як варіант - дивимося тепловий режим процесора. У мене були випадки, коли після наклейки на процесор зверху невеликого радіатора роутер починав працювати стабільно.

4. Слабкий сигнал Wi-Fi. Були випадки. Насамперед я підкидаю іншу антену з донора (благо запчастин вистачає). У моєму випадку проблема зникала. Якщо перепайка антени не допомогла, можна дивитися ланцюжок від антени до процесора, мені жодного разу не довелося. 5. Періодично відвалюється Wi-Fi У моєму випадку була проблема з процесором. Перепаяти з донора і все запрацювало. Можна для очищення совісті замінити антену, хоча навряд чи це допоможе. Швидше за все з таким роутером немає особливого сенсу возитися. Це буде нерентабельно.

Ну а зараз трохи картинок з підписами.

Ну а зараз трохи картинок з підписами

Так виглядає типовий роутер зсередини. У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ.

У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять.

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять

Мікросхеми флеш від різних виробників.

Мікросхеми флеш від різних виробників

Ось що під процесором. Денце припаяно і контакти в 2 ряди. Перепаять такий процесор - то ще задоволення. Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?

Ні, звичайно, це можливо, але чи варто

Вікно вибору програм після стирання мікросхеми флеш і її перевірки. Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий.

Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає.

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає

Погоджують трансформатори. Зліва WAN, праворуч два LAN.

Зліва WAN, праворуч два LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

Ось що всередині у трансформатора порту WAN.

Ось що всередині у трансформатора порту WAN

Перепаять трансформатор нескладно, але і не так просто. Великий ризик висмикнути висновки і зіпсувати трансформатор або металлизацию отворів плати. Потрібно бути акуратним і не поспішати. Біля трансформатора видно резистори. Дуже вкрай рідко, але буває що вони виходять з ладу і йдуть в обрив. Перевірити їх легко, а ось перепаять не надто. Дуже вже вони дрібні і коштують близько до трансформатора. Але нічого немає неможливого.

Але нічого немає неможливого

Моє know-how. Запаяв в один тестовий роутер панельку і тепер після випайки трансформатора з донора тестую його. Це дозволяє бути впевненим в тому що запаіваещь 100% справний трансформатор, без к / з витків. Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер.

Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно.

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно

А так виглядає зсередини трансформатор 2-х портів LAN. До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим.

До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим

Моя улюблена несправність - дохла флеш. Точніше на цій платі її взагалі немає.

Точніше на цій платі її взагалі немає

У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена. Дивно, але навіть з нею 720 TP-Link дуже непоганий. Але ж там ще є місце куди можна припаяти нормальну зовнішню антену. Тоді цей роутер взагалі стає звіром і віддає Інтернет з такою силою, що мережевий кабель зі стін витягує ... У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена

На цьому закінчу свій невеликий огляд. Написав я його швидко і дещо сумбурно. Попереджу що він розрахований на більш-менш підготовлених користувачів. Я спеціально докладно не розжовувати деякі моменти а просто говорю що потрібно зробити, підготовлені люди повинні знати як це робиться, а непідготовленим краще в це і не влазити.

доповнення:

У стандартному блоці живлення KB-3151C від TP-LINK на мікросхемі ШІМ AP3706 виробник злегка спростив (здешевив) схему з даташіта. Немає окремої обмотки саможивлення. Харчування мікросхеми знімається з обмотки стабілізації (ну або навпаки, стабілізація здійснюється за допомогою обмотки саможивлення). Відповідно немає стабилитрона, RC-ланцюжка на дільнику напруги, конденсатора С3 (за схемою вище) і, можливо, ще яких-небудь інших елементів, все не звіряв. Якщо конденсатор С2 за схемою висох, по харчуванню ШІМ з'являються пульсації, які соотсветственно з'являються на виводі 5 мікросхеми (FB) і як результат - занижена напруга і відсутність стабілізації. Відсутність стабілізації також може бути через несправність трансформатора, але це рідко і цей випадок уже клінічний, замінити трансформатор можна тільки випаявши його з донора ...

Дана схема дана просто для того щоб пояснити як працює схема стабілізації, вона не є точною схемою блоку живлення KB-3151C від TP-LINK.

Даний блок живлення дуже простий і при потужності в 7Вт працює чудово і проявляє чудеса надійності. Ні в яке порівняння не йде з D-LINK-овскими блоками харчування, які років через 3-4 мруть як мухи восени. З кількох сотень KB-3151C, які пройшли через мої руки при ремонтах роутерів мені попалися тільки 5-6 несправних: в одній половині «спухнули» конденсатори, в іншій половині була несправна мікросхема ШІМ.

1. Включити перехідник в USB. Встановити драйвера.

Встановити драйвера

2. Запам'ятати номер створеного віртуального COM-порту.

3. Підключити до роутера для початку один провід GND (загальний). Харчування підключати не потрібно.

4. Запустити PUTTY. Вибираємо Serial. Пишемо номер COM і швидкість 115200.

Пишемо номер COM і швидкість 115200

Натискаємо «Open». Відкриється вікно консолі.

5. Далі підключаємо RX провід перехідника на TX контакт роутера і включаємо роутер. Повинні побігти рядки (не обов'язково ці, цей скріншот просто для прикладу).

6. Якщо нічого не з'явилося, пробуємо варіанти підключення TX та TX. Варіантів небагато. Це на той випадок, раптом китайці переплутали маркування на переходнике USB-UART, я таке один раз зустрічав.

7. Якщо все вийшло і рядки побігли, підключаємо провід TX перехідника до RX роутера.

Все, тепер ви бачите що виводить в консоль процесор роутера і можете посилати команди з клавіатури.

Можливо, вам буде цікаво:

Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво.

Безцінний досвід

В Інтернет повно інструкцій по ремонту будь-якої радіоапаратури. Ось тільки 90% з можна замінити однією фразою: «відкрив-побачив роздуті конденсатори-замінив-працює». Люди при цьому примудряються розписати процес на кількох сторінках. Чесно кажучи, мені було б соромно навіть писати про такий ремонт.

Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK. Велика частина інформації справедлива і для Wi-Fi роутерів інших виробників. Чому саме TP-LINK? Так вже вийшло що мені дісталося якусь кількість несправних маршрутизаторів цього виробника з гарантійного сервісу однієї фірми. Фірма невелика і переживає не найкращі часи, тому її керівництво вважало нерентабельним брати на роботу інженера і ремонтувати Wi-Fi роутери, які покупці повернули по гарантії. Можливо, з їх точки зору, вони вчинили правильно. Мене такий стан речей теж більш ніж влаштувало.

У деяких моделей роутерів, особливо ADSL моделей мережева частина, Wi-Fi і телефонна схема виконані на окремих мікросхемах. У більшості ж дешевих і популярних Ethernet моделей, наприклад TL-WR740 (741), 720, 841, 3220 і т.п. на платі всі функції виконує одна мікросхема - процесор. Якщо він пошкоджений повністю або частково (пробитий порт WAN і / або LAN), а це буває часто, ремонт такого роутера недоцільний. Процесор запаяний на плату своїм підставою, контакти в нього знизу дрібні і в два ряди. Мікросхема процесора коштує від 5 до 10 доларів, повністю справний роутер б / у продається трохи дорожче 10. Метушня покупкою і заміною процесора нерентабельна, простіше такий роутер викинути або пустити на «органи» в якості донора.

ТАК, не забуваємо що якщо роутер потрапив до вас з чужих рук, напевно в ньому змінені паролі Wi-Fi і доступу в адмін-панель. Тому перед ремонтом спробуємо зробити його скидання в заводські установки. Як це зробити, думаю ви знаєте.

Зробимо дефектовку і визначимо що і як будемо ремонтувати, а що не будемо. Складемо таблицю:

Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. Не горить жоден світлодіод

Процесор з якоїсь причини не стартує. Можливо, проблема з харчуванням. Перевірка зовнішнього блоку живлення (заміною), перевірка стабілізатора на платі, перевірка температури процесора (якщо гарячий через пару хвилин - процесор помер, реанімувати пацієнта безглуздо).

На подив, блоки живлення у роутерів TP-LINK, хоча і прості як граблі (на контролері AP3706 зроблені за типовою схемою з даташіта), працюють непогано і зібрані з якісних комплектуючих. Тому вони дуже надійні і виходять з ладу вкрай рідко. Не порівняти з блоками живлення конкурента D-LINK.

2. Горить тільки світлодіод «мережу»

Ця несправність досить розповсюджена і неоднознаяная.

1-й вріант - процесор стартує, але з флеш пам'яті він не може прочитати щось виразне. Для роутерів з гарантійкі це на 90% означає що розумний користувач, начитавшись статей в Інтернет прошив свій роутер альтернативної прошивкою (Openwrt, DD-WRT, Gargoyle і т.п.), потім не зміг розібратися, захотів повернути назад рідну прошивку і з- за своєю криворукості «окірпічіл» роутер. Ще як варіант - глючная мікросхема флеш-пам'яті, що теж легко перевірити і вирішити проблему.

Можна спробувати прошивати роутер через tftp. Як це зробити в інтернет повно інструкцій. Мені ж простіше випаять мікросхему, перешити її на программаторе, протестувати і при необхідності замінити на нову. Шанс що після цього роутер буде справно працювати майже 100%. Не забуваємо в мікросхемі флеш зберігаються mac-адреси і пароль Wi-Fi за умовчанням, той що записаний на зворотному боці корпусу роутера. По хорошому, потрібно їх в в дампі прошивки змінити, інакше може виявитися що в одній мережі можуть виявитися пристрої з одінакоавимі mac-адресами. А це, самі знаєте, не те ...

У мене 99% роутерів з такими симптомами ожили.

2-й варіант - проблема з процесором. Або він «вмирає» або від перегріву відпаяні котрась із контактних майданчиків. У мене було кілька випадків, коли після прогріву феном і легкого натиску, роутер оживав і надалі працював без проблем. Якщо ж процесор в стадії «вмирання», допоможе тільки його заміна. А це зовсім непросто і зовсім нерентабельно.

3. Роутер включається, спалахує світлодіод «мережу», потім через кілька секунд спалахують все всетодіоди і процесор перезавантажується (циклічна перезавантаження)

У мікросхемі флеш пам'яті некоректна прошивка або «сміття».

Все як в попередньому випадку. Перевіряємо мікросхему флеш, прошиває коректний дамп. У мене 100% роутерів з такими симптомами ожили.

4. Горить світлодіоди «мережу» і все 4 світлодіода «LAN». Решта погашені. 100% вийшла з ладу мікросхема флеш або її обвязка.У мене був випадок коли з плати пропав один з резисторів (перемичка) біля мікросхеми флеш, був погано припаяний і відвалився від вібрації (може роутер впав). Ще був варіанти коли лопнула тонюсенькая доріжка до однієї з ніжок мікросхеми флеш-пам'яті і «померла» флешка. У мене 100% роутерів з такими симптомами повернулися в стрій. 5. Горить світлодіод «мережу» і світлодіод «LAN» (один або кілька) і / або «WAN» при непідключених кабелях, «WiFi». Пробиті порти процесора. Як варіант лікування - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів відповідного порту. Світлодіоди згаснуть, пробиті порти перестануть заважати роботі справних. В принципі, якщо пробитий порт LAN після цього він цілком ще працездатний з wi-Fi і іншими портами. Якщо пробитий порт WAN - гірше. Без порту WAN роутер перестає бути роутером і може працювати як просто точнка доступу Wi-Fi або як розширювач Wi-Fi мережі за технологією WDS. Як варіант, прошити альтернативну прошівук і призначити WAN портом будь-який з справних портів LAN. Але в будь-якому випадку, комерційного інтересу такі роутери не уявляють, продати їх майже неможливо. Чи варто з ними возитися я не знаю. У мене таких валяється десяток. Начебто і викинути шкода ... 6. При підключенні кабелю LAN загоряється світлодіод не тільки того порту, в який він включений, але і світлодіод іншого LAN порту. Пробитий порт LAN. Варіант - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів згорілого порту. Після цього пробитий порт (порти) не заважатиме роботі роутера. Інша функціональність збережеться. 7. Інші випадки. Гра не варта свічок. Роутер на викид (в донори органів).

На платі, поруч з процесором розпаяна ще мікросхема оперативної пам'яті. Я не розглядаю варіант виходу її з ладу тому що мені жодного разу не траплялися роутери з несправним ОЗУ і я не знаю як гарантовано ідентифікувати її несправність. Швидше за все роутер НЕ буде стартувати. У тих випадках, коли процесор не стартував я конкретно ідентифікував вихід з ладу саме процесора, він дуже швидко нагрівався до температури вище 100 градусів.

Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.

Увійшовши в адмін-панель насамперед я б рекомендував перешити з панелі роутер останньої прошивкою. Можливо, проблеми з роутером зникнуть самі собою.

Варіант з пробитими (вигорілими) портами LAN ми вже розглянули вище. Більше до них повертатися не будемо.

Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. При підключенні кабелю WAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до Інтернет немає і в адмін-панелі в розділі WAN написано що WAN-кабель не підключений. Обрив в ланцюгах порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього. У мене було кілька випадків обриву трансформатора або резисторів. Теоретично, можливо і межвитковое замикання в трансформаторі, але у мене жодного такого випадку не було. Якщо трансформатор і тезістори справні, проблема швидше за все все ж в порту WAN процесора. 2. При підключенні кабелю LAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до роутера немає. Неможливо зайти в адмін-панель з цього порту LAN

Все те ж саме як і вишедля порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього.

3. Періодично роутер перевантажується.

Дивимося осциллографом на харчування після стабілізатора. може знадобитися заміна конденсаторів або мікросхеми.

Як варіант - дивимося тепловий режим процесора. У мене були випадки, коли після наклейки на процесор зверху невеликого радіатора роутер починав працювати стабільно.

4. Слабкий сигнал Wi-Fi. Були випадки. Насамперед я підкидаю іншу антену з донора (благо запчастин вистачає). У моєму випадку проблема зникала. Якщо перепайка антени не допомогла, можна дивитися ланцюжок від антени до процесора, мені жодного разу не довелося. 5. Періодично відвалюється Wi-Fi У моєму випадку була проблема з процесором. Перепаяти з донора і все запрацювало. Можна для очищення совісті замінити антену, хоча навряд чи це допоможе. Швидше за все з таким роутером немає особливого сенсу возитися. Це буде нерентабельно.

Ну а зараз трохи картинок з підписами.

Ну а зараз трохи картинок з підписами

Так виглядає типовий роутер зсередини. У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ.

У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять.

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять

Мікросхеми флеш від різних виробників.

Мікросхеми флеш від різних виробників

Ось що під процесором. Денце припаяно і контакти в 2 ряди. Перепаять такий процесор - то ще задоволення. Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?

Ні, звичайно, це можливо, але чи варто

Вікно вибору програм після стирання мікросхеми флеш і її перевірки. Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий.

Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає.

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає

Погоджують трансформатори. Зліва WAN, праворуч два LAN.

Зліва WAN, праворуч два LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

Ось що всередині у трансформатора порту WAN.

Ось що всередині у трансформатора порту WAN

Перепаять трансформатор нескладно, але і не так просто. Великий ризик висмикнути висновки і зіпсувати трансформатор або металлизацию отворів плати. Потрібно бути акуратним і не поспішати. Біля трансформатора видно резистори. Дуже вкрай рідко, але буває що вони виходять з ладу і йдуть в обрив. Перевірити їх легко, а ось перепаять не надто. Дуже вже вони дрібні і коштують близько до трансформатора. Але нічого немає неможливого.

Але нічого немає неможливого

Моє know-how. Запаяв в один тестовий роутер панельку і тепер після випайки трансформатора з донора тестую його. Це дозволяє бути впевненим в тому що запаіваещь 100% справний трансформатор, без к / з витків. Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер.

Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно.

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно

А так виглядає зсередини трансформатор 2-х портів LAN. До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим.

До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим

Моя улюблена несправність - дохла флеш. Точніше на цій платі її взагалі немає.

Точніше на цій платі її взагалі немає

У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена. Дивно, але навіть з нею 720 TP-Link дуже непоганий. Але ж там ще є місце куди можна припаяти нормальну зовнішню антену. Тоді цей роутер взагалі стає звіром і віддає Інтернет з такою силою, що мережевий кабель зі стін витягує ... У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена

На цьому закінчу свій невеликий огляд. Написав я його швидко і дещо сумбурно. Попереджу що він розрахований на більш-менш підготовлених користувачів. Я спеціально докладно не розжовувати деякі моменти а просто говорю що потрібно зробити, підготовлені люди повинні знати як це робиться, а непідготовленим краще в це і не влазити.

доповнення:

У стандартному блоці живлення KB-3151C від TP-LINK на мікросхемі ШІМ AP3706 виробник злегка спростив (здешевив) схему з даташіта. Немає окремої обмотки саможивлення. Харчування мікросхеми знімається з обмотки стабілізації (ну або навпаки, стабілізація здійснюється за допомогою обмотки саможивлення). Відповідно немає стабилитрона, RC-ланцюжка на дільнику напруги, конденсатора С3 (за схемою вище) і, можливо, ще яких-небудь інших елементів, все не звіряв. Якщо конденсатор С2 за схемою висох, по харчуванню ШІМ з'являються пульсації, які соотсветственно з'являються на виводі 5 мікросхеми (FB) і як результат - занижена напруга і відсутність стабілізації. Відсутність стабілізації також може бути через несправність трансформатора, але це рідко і цей випадок уже клінічний, замінити трансформатор можна тільки випаявши його з донора ...

Дана схема дана просто для того щоб пояснити як працює схема стабілізації, вона не є точною схемою блоку живлення KB-3151C від TP-LINK.

Даний блок живлення дуже простий і при потужності в 7Вт працює чудово і проявляє чудеса надійності. Ні в яке порівняння не йде з D-LINK-овскими блоками харчування, які років через 3-4 мруть як мухи восени. З кількох сотень KB-3151C, які пройшли через мої руки при ремонтах роутерів мені попалися тільки 5-6 несправних: в одній половині «спухнули» конденсатори, в іншій половині була несправна мікросхема ШІМ.

1. Включити перехідник в USB. Встановити драйвера.

Встановити драйвера

2. Запам'ятати номер створеного віртуального COM-порту.

3. Підключити до роутера для початку один провід GND (загальний). Харчування підключати не потрібно.

4. Запустити PUTTY. Вибираємо Serial. Пишемо номер COM і швидкість 115200.

Пишемо номер COM і швидкість 115200

Натискаємо «Open». Відкриється вікно консолі.

5. Далі підключаємо RX провід перехідника на TX контакт роутера і включаємо роутер. Повинні побігти рядки (не обов'язково ці, цей скріншот просто для прикладу).

6. Якщо нічого не з'явилося, пробуємо варіанти підключення TX та TX. Варіантів небагато. Це на той випадок, раптом китайці переплутали маркування на переходнике USB-UART, я таке один раз зустрічав.

7. Якщо все вийшло і рядки побігли, підключаємо провід TX перехідника до RX роутера.

Все, тепер ви бачите що виводить в консоль процесор роутера і можете посилати команди з клавіатури.

Можливо, вам буде цікаво:

Ремонт Wi-Fi роутерів. Покрокове керівництво.

Безцінний досвід

В Інтернет повно інструкцій по ремонту будь-якої радіоапаратури. Ось тільки 90% з можна замінити однією фразою: «відкрив-побачив роздуті конденсатори-замінив-працює». Люди при цьому примудряються розписати процес на кількох сторінках. Чесно кажучи, мені було б соромно навіть писати про такий ремонт.

Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK Сьогодні я хочу розповісти про ремонт Wi-Fi роутерів на базі продукції відомого «народного» виробника TP-LINK. Велика частина інформації справедлива і для Wi-Fi роутерів інших виробників. Чому саме TP-LINK? Так вже вийшло що мені дісталося якусь кількість несправних маршрутизаторів цього виробника з гарантійного сервісу однієї фірми. Фірма невелика і переживає не найкращі часи, тому її керівництво вважало нерентабельним брати на роботу інженера і ремонтувати Wi-Fi роутери, які покупці повернули по гарантії. Можливо, з їх точки зору, вони вчинили правильно. Мене такий стан речей теж більш ніж влаштувало.

У деяких моделей роутерів, особливо ADSL моделей мережева частина, Wi-Fi і телефонна схема виконані на окремих мікросхемах. У більшості ж дешевих і популярних Ethernet моделей, наприклад TL-WR740 (741), 720, 841, 3220 і т.п. на платі всі функції виконує одна мікросхема - процесор. Якщо він пошкоджений повністю або частково (пробитий порт WAN і / або LAN), а це буває часто, ремонт такого роутера недоцільний. Процесор запаяний на плату своїм підставою, контакти в нього знизу дрібні і в два ряди. Мікросхема процесора коштує від 5 до 10 доларів, повністю справний роутер б / у продається трохи дорожче 10. Метушня покупкою і заміною процесора нерентабельна, простіше такий роутер викинути або пустити на «органи» в якості донора.

ТАК, не забуваємо що якщо роутер потрапив до вас з чужих рук, напевно в ньому змінені паролі Wi-Fi і доступу в адмін-панель. Тому перед ремонтом спробуємо зробити його скидання в заводські установки. Як це зробити, думаю ви знаєте.

Зробимо дефектовку і визначимо що і як будемо ремонтувати, а що не будемо. Складемо таблицю:

Виявляємо несправність, якщо роутер на стартує або стартує, але немає можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. Не горить жоден світлодіод

Процесор з якоїсь причини не стартує. Можливо, проблема з харчуванням. Перевірка зовнішнього блоку живлення (заміною), перевірка стабілізатора на платі, перевірка температури процесора (якщо гарячий через пару хвилин - процесор помер, реанімувати пацієнта безглуздо).

На подив, блоки живлення у роутерів TP-LINK, хоча і прості як граблі (на контролері AP3706 зроблені за типовою схемою з даташіта), працюють непогано і зібрані з якісних комплектуючих. Тому вони дуже надійні і виходять з ладу вкрай рідко. Не порівняти з блоками живлення конкурента D-LINK.

2. Горить тільки світлодіод «мережу»

Ця несправність досить розповсюджена і неоднознаяная.

1-й вріант - процесор стартує, але з флеш пам'яті він не може прочитати щось виразне. Для роутерів з гарантійкі це на 90% означає що розумний користувач, начитавшись статей в Інтернет прошив свій роутер альтернативної прошивкою (Openwrt, DD-WRT, Gargoyle і т.п.), потім не зміг розібратися, захотів повернути назад рідну прошивку і з- за своєю криворукості «окірпічіл» роутер. Ще як варіант - глючная мікросхема флеш-пам'яті, що теж легко перевірити і вирішити проблему.

Можна спробувати прошивати роутер через tftp. Як це зробити в інтернет повно інструкцій. Мені ж простіше випаять мікросхему, перешити її на программаторе, протестувати і при необхідності замінити на нову. Шанс що після цього роутер буде справно працювати майже 100%. Не забуваємо в мікросхемі флеш зберігаються mac-адреси і пароль Wi-Fi за умовчанням, той що записаний на зворотному боці корпусу роутера. По хорошому, потрібно їх в в дампі прошивки змінити, інакше може виявитися що в одній мережі можуть виявитися пристрої з одінакоавимі mac-адресами. А це, самі знаєте, не те ...

У мене 99% роутерів з такими симптомами ожили.

2-й варіант - проблема з процесором. Або він «вмирає» або від перегріву відпаяні котрась із контактних майданчиків. У мене було кілька випадків, коли після прогріву феном і легкого натиску, роутер оживав і надалі працював без проблем. Якщо ж процесор в стадії «вмирання», допоможе тільки його заміна. А це зовсім непросто і зовсім нерентабельно.

3. Роутер включається, спалахує світлодіод «мережу», потім через кілька секунд спалахують все всетодіоди і процесор перезавантажується (циклічна перезавантаження)

У мікросхемі флеш пам'яті некоректна прошивка або «сміття».

Все як в попередньому випадку. Перевіряємо мікросхему флеш, прошиває коректний дамп. У мене 100% роутерів з такими симптомами ожили.

4. Горить світлодіоди «мережу» і все 4 світлодіода «LAN». Решта погашені. 100% вийшла з ладу мікросхема флеш або її обвязка.У мене був випадок коли з плати пропав один з резисторів (перемичка) біля мікросхеми флеш, був погано припаяний і відвалився від вібрації (може роутер впав). Ще був варіанти коли лопнула тонюсенькая доріжка до однієї з ніжок мікросхеми флеш-пам'яті і «померла» флешка. У мене 100% роутерів з такими симптомами повернулися в стрій. 5. Горить світлодіод «мережу» і світлодіод «LAN» (один або кілька) і / або «WAN» при непідключених кабелях, «WiFi». Пробиті порти процесора. Як варіант лікування - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів відповідного порту. Світлодіоди згаснуть, пробиті порти перестануть заважати роботі справних. В принципі, якщо пробитий порт LAN після цього він цілком ще працездатний з wi-Fi і іншими портами. Якщо пробитий порт WAN - гірше. Без порту WAN роутер перестає бути роутером і може працювати як просто точнка доступу Wi-Fi або як розширювач Wi-Fi мережі за технологією WDS. Як варіант, прошити альтернативну прошівук і призначити WAN портом будь-який з справних портів LAN. Але в будь-якому випадку, комерційного інтересу такі роутери не уявляють, продати їх майже неможливо. Чи варто з ними возитися я не знаю. У мене таких валяється десяток. Начебто і викинути шкода ... 6. При підключенні кабелю LAN загоряється світлодіод не тільки того порту, в який він включений, але і світлодіод іншого LAN порту. Пробитий порт LAN. Варіант - перерізати доріжки від процесора до согласующим трансформаторів згорілого порту. Після цього пробитий порт (порти) не заважатиме роботі роутера. Інша функціональність збережеться. 7. Інші випадки. Гра не варта свічок. Роутер на викид (в донори органів).

На платі, поруч з процесором розпаяна ще мікросхема оперативної пам'яті. Я не розглядаю варіант виходу її з ладу тому що мені жодного разу не траплялися роутери з несправним ОЗУ і я не знаю як гарантовано ідентифікувати її несправність. Швидше за все роутер НЕ буде стартувати. У тих випадках, коли процесор не стартував я конкретно ідентифікував вихід з ладу саме процесора, він дуже швидко нагрівався до температури вище 100 градусів.

Тепер розглянемо випадки, коли роутер вантажиться і дає можливість увійти в адмін-панель.

Увійшовши в адмін-панель насамперед я б рекомендував перешити з панелі роутер останньої прошивкою. Можливо, проблеми з роутером зникнуть самі собою.

Варіант з пробитими (вигорілими) портами LAN ми вже розглянули вище. Більше до них повертатися не будемо.

Виявляємо несправність, якщо роутер стартує і є можливості зайти в адмін-панель.

Несправність (симптом) Рішення 1. При підключенні кабелю WAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до Інтернет немає і в адмін-панелі в розділі WAN написано що WAN-кабель не підключений. Обрив в ланцюгах порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього. У мене було кілька випадків обриву трансформатора або резисторів. Теоретично, можливо і межвитковое замикання в трансформаторі, але у мене жодного такого випадку не було. Якщо трансформатор і тезістори справні, проблема швидше за все все ж в порту WAN процесора. 2. При підключенні кабелю LAN світлодіод не світиться, або загоряється, але підключення до роутера немає. Неможливо зайти в адмін-панель з цього порту LAN

Все те ж саме як і вишедля порту WAN. Дивимося узгоджувальний трансформатор порту WAN і резистори біля нього.

3. Періодично роутер перевантажується.

Дивимося осциллографом на харчування після стабілізатора. може знадобитися заміна конденсаторів або мікросхеми.

Як варіант - дивимося тепловий режим процесора. У мене були випадки, коли після наклейки на процесор зверху невеликого радіатора роутер починав працювати стабільно.

4. Слабкий сигнал Wi-Fi. Були випадки. Насамперед я підкидаю іншу антену з донора (благо запчастин вистачає). У моєму випадку проблема зникала. Якщо перепайка антени не допомогла, можна дивитися ланцюжок від антени до процесора, мені жодного разу не довелося. 5. Періодично відвалюється Wi-Fi У моєму випадку була проблема з процесором. Перепаяти з донора і все запрацювало. Можна для очищення совісті замінити антену, хоча навряд чи це допоможе. Швидше за все з таким роутером немає особливого сенсу возитися. Це буде нерентабельно.

Ну а зараз трохи картинок з підписами.

Ну а зараз трохи картинок з підписами

Так виглядає типовий роутер зсередини. У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ.

У центрі - процесор, зліва вгорі - флеш, праворуч ОЗУ

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять.

Зліва - процесор, правіше флеш-пам'ять

Мікросхеми флеш від різних виробників.

Мікросхеми флеш від різних виробників

Ось що під процесором. Денце припаяно і контакти в 2 ряди. Перепаять такий процесор - то ще задоволення. Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?

Ні, звичайно, це можливо, але чи варто

Вікно вибору програм після стирання мікросхеми флеш і її перевірки. Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий.

Про програматор і його програмне забезпечення я розсаджені як-небудь в окремому огляді, він того вартий

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає.

Антени 5dBi різних кольорів, знімні і немає

Погоджують трансформатори. Зліва WAN, праворуч два LAN.

Зліва WAN, праворуч два LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

А тут навпаки, справа WAN (поруч лежить ще один, випаяний з донора), ліворуч 1 LAN

Ось що всередині у трансформатора порту WAN.

Ось що всередині у трансформатора порту WAN

Перепаять трансформатор нескладно, але і не так просто. Великий ризик висмикнути висновки і зіпсувати трансформатор або металлизацию отворів плати. Потрібно бути акуратним і не поспішати. Біля трансформатора видно резистори. Дуже вкрай рідко, але буває що вони виходять з ладу і йдуть в обрив. Перевірити їх легко, а ось перепаять не надто. Дуже вже вони дрібні і коштують близько до трансформатора. Але нічого немає неможливого.

Але нічого немає неможливого

Моє know-how. Запаяв в один тестовий роутер панельку і тепер після випайки трансформатора з донора тестую його. Це дозволяє бути впевненим в тому що запаіваещь 100% справний трансформатор, без к / з витків. Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер.

Трансформатор з к / з витками звонится як нормальний, перевірити його можна тільки включенням в справний роутер

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно.

Перевіряється трансформатор в панелі відчуває себе дуже навіть упевнено і сидить щільно

А так виглядає зсередини трансформатор 2-х портів LAN. До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим.

До речі, він після цієї екзекуції (трепанації) залишився робочим

Моя улюблена несправність - дохла флеш. Точніше на цій платі її взагалі немає.

Точніше на цій платі її взагалі немає

У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена. Дивно, але навіть з нею 720 TP-Link дуже непоганий. Але ж там ще є місце куди можна припаяти нормальну зовнішню антену. Тоді цей роутер взагалі стає звіром і віддає Інтернет з такою силою, що мережевий кабель зі стін витягує ... У лівому нижньому кутку - вбудована Wi-Fi антена

На цьому закінчу свій невеликий огляд. Написав я його швидко і дещо сумбурно. Попереджу що він розрахований на більш-менш підготовлених користувачів. Я спеціально докладно не розжовувати деякі моменти а просто говорю що потрібно зробити, підготовлені люди повинні знати як це робиться, а непідготовленим краще в це і не влазити.

доповнення:

У стандартному блоці живлення KB-3151C від TP-LINK на мікросхемі ШІМ AP3706 виробник злегка спростив (здешевив) схему з даташіта. Немає окремої обмотки саможивлення. Харчування мікросхеми знімається з обмотки стабілізації (ну або навпаки, стабілізація здійснюється за допомогою обмотки саможивлення). Відповідно немає стабилитрона, RC-ланцюжка на дільнику напруги, конденсатора С3 (за схемою вище) і, можливо, ще яких-небудь інших елементів, все не звіряв. Якщо конденсатор С2 за схемою висох, по харчуванню ШІМ з'являються пульсації, які соотсветственно з'являються на виводі 5 мікросхеми (FB) і як результат - занижена напруга і відсутність стабілізації. Відсутність стабілізації також може бути через несправність трансформатора, але це рідко і цей випадок уже клінічний, замінити трансформатор можна тільки випаявши його з донора ...

Дана схема дана просто для того щоб пояснити як працює схема стабілізації, вона не є точною схемою блоку живлення KB-3151C від TP-LINK.

Даний блок живлення дуже простий і при потужності в 7Вт працює чудово і проявляє чудеса надійності. Ні в яке порівняння не йде з D-LINK-овскими блоками харчування, які років через 3-4 мруть як мухи восени. З кількох сотень KB-3151C, які пройшли через мої руки при ремонтах роутерів мені попалися тільки 5-6 несправних: в одній половині «спухнули» конденсатори, в іншій половині була несправна мікросхема ШІМ.

1. Включити перехідник в USB. Встановити драйвера.

Встановити драйвера

2. Запам'ятати номер створеного віртуального COM-порту.

3. Підключити до роутера для початку один провід GND (загальний). Харчування підключати не потрібно.

4. Запустити PUTTY. Вибираємо Serial. Пишемо номер COM і швидкість 115200.

Пишемо номер COM і швидкість 115200

Натискаємо «Open». Відкриється вікно консолі.

5. Далі підключаємо RX провід перехідника на TX контакт роутера і включаємо роутер. Повинні побігти рядки (не обов'язково ці, цей скріншот просто для прикладу).

6. Якщо нічого не з'явилося, пробуємо варіанти підключення TX та TX. Варіантів небагато. Це на той випадок, раптом китайці переплутали маркування на переходнике USB-UART, я таке один раз зустрічав.

7. Якщо все вийшло і рядки побігли, підключаємо провід TX перехідника до RX роутера.

Все, тепер ви бачите що виводить в консоль процесор роутера і можете посилати команди з клавіатури.

Можливо, вам буде цікаво:

Чому саме TP-LINK?
Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?
Чому саме TP-LINK?
Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?
Чому саме TP-LINK?
Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?
Чому саме TP-LINK?
Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?
Чому саме TP-LINK?
Ні, звичайно, це можливо, але чи варто?

Дополнительная информация

rss
Карта