- Враження від браузера Opera за результатами есксперімента: позитивні сторони
- Враження від браузера Opera за результатами есксперімента: негативні сторони
- Післямова
Всім привіт і всього такого іншого.
Якщо пам'ятаєте, то я проводив експеримент по насильного переходу на браузер Opera і обіцяв поділиться за результатами цього процесу особистими, суб'єктивними враженнями.
Власне, до цього був такий же експеримент з Google Chrome і, якщо Ви пам'ятаєте, я на ньому в результаті і залишився, покинувши улюблений роками Firefox. Що ж, настав час поговорити про Opera і взагалі зробити деякий висновок з усіх цих експериментів.
Давайте приступимо.
Враження від браузера Opera за результатами есксперімента: позитивні сторони
Почнемо з позитивних вражень.
В першу чергу: це, блін, дизайн. Не знаю хто це малював, але йому треба десь поставити пам'ятник, бо остання версія дизайну, особисто мене (істинного візуала по модальності), він просто неіллюзорно радує.
Всі ці кнопочки-стрілочки-шрифти-букви-татка виглядають так вивірено, що хочеться пищати як першокласниця. Причому цей ефект не проходить з часом, у всякому разі у мене за місяць він нікуди не подівся.
Окреме чудо, - це практично повна відсутність кордонів у вікна. Порівняйте товщину рамки у того ж Google Chrome (праворуч) і в Опері (зліва). Здавалося б така дрібниця, а візуально різниця просто колосально.
Само собою, - не можна не відзначити роботу з закладками, яка тут, як на мене, зручна без всяких плагінів. Це при тому, що я в общем-то не люблю тримати мільйонів закладок і взагалі взаємодіяти з ними якимось особливим чином (крім розпихування в папки), але тут процес приносить навіть деяке задоволення. Ймовірно вся справа в різнокольорових плиточки з текстом :)
Ну і багато інших дрібниць, на зразок підстроювання кольору під інтерефейса (або навпаки) і тому подібні штуки, які, в тому чи іншому вигляді, є в різних браузерах.
Тут звичайно варто уточнити, що кажучи про дизайн, я маю на увазі візуальну складову, бо юзабіліті таки місцями страждає (про що нижче в розділі про мінуси).
Що там ще? А, ну гарячі клавіші, думаю, згадувати не треба, бо вони є, зручні і навіть працюють. Втім, особисто я не знаю як люди працюють виключно в режимі мишки (навіть при наявності жестів, які, як на мене, так потрібні тільки в сенсорних інтерфейсів).
Останнє, що і порадувало і засмутило, - це плагіни. Чогось немає (наприклад, для Gmail я не знайшов нормального полнофункціонала як для Chrome), щось дуже радує (в той же NoScript Suite Lite я закохався майже відразу). В общем-то це для браузерів цілком характерно і нормально.
Але говорячи про плагіни можна не згадати купу саморобних користувача скриптів (userscripts) та інших няшек, за допомогою яких можна значно підвищити зручність і швидкість роботи, а також вирішувати деякі специфічні завдання. Звичайному користувачеві воно може і не треба, але мені сподобалося.
Тепер до мінусів.
до змісту ↑Враження від браузера Opera за результатами есксперімента: негативні сторони
Як і обіцяв, варто відразу зазначити косяки в юзабіліті, бо там де візуальна складова красива і вивірена, власне, є і зворотна сторона медалі, яка криється в рішеннях з точки зору логіки розташування деяких елементів.
В якості ілюстрації покажу один приклад абсурду, який знайти можна відразу, а саме, при використанні закладок з папок на швидкої панелі.
По кліку на папку, перша кнопка знизу, - це не закладка, а її додавання закладки в папку. І мало того, що це (розташування її першою в списку) не логічно ні чорта (т.к 90% дій це процес відкривання закладки з папки, а не додавання її туди), так ще й зроблена вона куди більше за розмірами ніж рядок закладки . Хто це придумав, - я не знаю, але за це треба руки якраз відкручувати.
Таких дрібниць дуже дофіга і їх можна було б звичайно списати на процес звикання при переході з одного браузера на інший, але я за місяць так і не зміг звикнути майже до всіх таким огріхів і треба сказати, що вони з'їли, по дрібниці, але неіллюзорно кількість нервів.
Туди ж можна віднести неможливість зміни пошукача в порожній вкладці без танців з бубном. Якого хріна туди насильно запхала багатостраждальний Yandex я не знаю, а вже розуміти необхідність міняти цей параметр через настройки конфіга в папці, я і зовсім відмовляюся.
При цьому поміняти пошук біля адресного рядка можна, а на вкладці Speed Dial - немає. Абсурд як він є.
Решта просто списком, т.к перераховувати з скріншот можна довго, а написано і так вже багато. Тому ось, на вскидку, ключове:
У двох словах якось так. Перейдемо до післямові і загальних висновків.
до змісту ↑
Післямова
Взагалі кажучи, Opera мені сподобалася і якби не швидкість відтворення, заліпаюшій інтерфейс і постійні падіння, то я б на ній навіть напевно залишився. Але ці три речі виморожують донезмоги і створюють враження, що користуєшся якийсь бета-версією .. У той час як браузер це основний інструмент взаємодії з багатьма речами і така поведінка цього самого інструменту, як на мене, просто неприпустимо.
Ну, а підсумовуючи і кажучи про вічні холівари: "Який браузер краще?", - моя особиста думка, що: "Ніякої!" :) Користуйтесь тим, що Вам більше подобається візуально і більш зручно кинестетически. Вони все в чомусь хороші, в чем-то погані. Крім звичайно всяких IE, Edge і інших жахів життя, які браузерами то назвати досить складно ..
Такі справи. Спасибі, що прочитали;)
Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram
Що там ще?Ну, а підсумовуючи і кажучи про вічні холівари: "Який браузер краще?