Ринок широкоформатного друку: сегментація та новинки

  1. новинки
  2. Міф про екосольвенте

10 - 2008
10 - 2008   Олександр Глезер, генеральний директор компанії «ЕкспоГрафіка» Олександр Харатян, директор журналу КомпьюАрт   Всього лише 7-8 років тому на ринку широкоформатного друку було чітке розділення за сегментами

Олександр Глезер, генеральний директор компанії «ЕкспоГрафіка» Олександр Харатян, директор журналу КомпьюАрт

Всього лише 7-8 років тому на ринку широкоформатного друку було чітке розділення за сегментами. Існували принтери на водних чорнилі в основному з шириною друку до 160-180 см - вони призначалися виключно для інтер'єрної друку, і сольвентні принтери з шириною друку від 3 м, які купувалися також виключно для друку зовнішньої реклами на банерах. Але незабаром, завдяки зусиллям компаній Epson, Xaar, Spectra, Kodak, Mutoh, Mimaki, Roland, з'явилася технологія друку з маленьким і навіть змінним розміром краплі. Всі подібне обладнання випускалося усіма виробниками з різних мінімально можливим розміром краплі - в середньому від 4 до 20 пкл. Це дозволило виникнути нового класу принтерів з шириною від 1,5 до 2,5 м, які можуть друкувати з фотографічною якістю інтер'єрних принтерів, з одного боку, і стійкістю ранніх моделей сольвентних - з іншого. Здавалося б, тепер стане реальністю дешева високоякісна інтер'єрна друк. Однак фактично сьогодні через різної вартості чорнила (принтери меншого формату, природно, використовують картриджі меншої ємності, що мають велику вартість в перерахунку на літр чорнила) цього не сталося. В результаті високоякісна сольвентний друк в даному форматі конкурує з печаткою на водних чорнилі. Великий потенціал є у УФ-технології. Ще кілька років тому УФ-отверждаемие чорнило не відрізнялися стійкістю внаслідок поганої адгезії і низької еластичності, але за останні кілька років виробникам таких чорнила вдалося досягти абсолютно фантастичних результатів за рішенням цих проблем. В результаті з'явилося безліч моделей принтерів, що працюють на УФ-чорнилі, які володіють різними технічними і споживчими властивостями. Поки для Росії, так само як і для американського і європейського ринків, цей сегмент рішень все ще носить нішевий, екзотичний характер, хоча, звичайно, не можна не відзначити велику кількість новинок у різних виробників, які були показані ними на виставці drupa 2008. Причому були представлені моделі не тільки з ртутними лампами, а й революційна в цій області технологія друку УФ-отверждаются чорнилом зі світлодіодними лампами (LED UV).

УФ-технологія з ртутними лампами поряд з плюсами, головні з яких - велика, в порівнянні з сольвентними моделями, швидкість друку, екологічність, має і суттєві недоліки. В першу чергу ртутна лампа недовговічна і аж ніяк не дешева, тому збільшується собівартість друку (амортизація лампи в розрахунку собівартості знаходиться на другому місці після вартості чорнила). Інший істотний недолік пов'язаний з втратою якості через виникнення статичного заряду на матеріалі. Крім того, матеріал сильно нагрівається, що сильно обмежує спектр застосовних для такого друку матеріалів.

До плюсів нової технології LED UV, безсумнівно, можна віднести те, що при такій друку не гріється матеріал, не виникає статичний заряд на матеріалі і, звичайно, як і у моделей з ртутними УФ-лампами, відсутній властивий Сольвентні моделям запах. Але залишилися і мінуси, пов'язані з проблемою полімеризації чорнила і недостатній яскравості фарб.

На російському ринку компанії, що надають послуги широкоформатного друку, чітко поділилися на три основні групи.

На виставці drupa 2008 компанія HP показала широкоформатний принтер, який працює на латексних чорнилі, які полімеризуються в інфрачервоному випромінюванні. Свого часу схожу технологію пробувала просувати компанія Kodak. В її технології, яка називалася VinylJet, застосовувалися термоструйная головки. Чорнило використовувалися водорозчинні, розроблені спеціально для цього компанією DuPont, а їх закріплення відбувалося під інфрачервоним випромінюванням. Цей факт ще раз підтверджує, що розвиток відбувається по спіралі, з повторенням пройденого на новому технологічному рівні.

Перша група - це великі виробництва, що працюють в основному на ринку зовнішньої реклами, з обсягами друку понад 50 тис. М2 на місяць. У них стоять апарати з шириною друку 3 і 5 м, які виробляють такі компанії, як HP Scitex, HP NUR, Vutek, а також різноманітне корейське і китайське обладнання - DGI, Flora, Teckwin, Infinity і т.д. Ці виробництва орієнтовані на дешеву друк банерів, брендмауеров, рекламних щитів, а значить, їм не потрібна висока дозвіл і якість друку. Вони мало заробляють на друку кожного квадратного метра, але оскільки цих самих метрів дуже багато, то прибуток таких підприємств забезпечує їм сталий розвиток.

Друга група компаній сформувалася як універсальні середньомасштабні виробництва, які надають не тільки послуги широкоформатного друку, а й багато додаткових конструкторсько-дизайнерських і механоскладальних послуг. Це може бути виготовлення вивісок, світлових коробів, покажчиків, щитів та іншого зовнішньої реклами, а також стендів для виставок і POS Такі компанії мають обладнання для роботи з алюмінієвим профілем, зварювальні лінії, порошкове напилення, неонові ділянки і т.д. У них, як правило, стоять два-три друкованих апарату, один з яких - широкий сольвентний принтер (найчастіше недорогий), один високоякісний сольвентний принтер або, можливо, принтер на водних чорнилі для інтер'єрної друку і, все частіше і частіше, машина для друку на листових матеріалах - пластиці, картоні, склі і т.д. Подібні компанії орієнтовані не на широкоформатний друк як таку, а на випуск готових рекламних виробів, і широкоформатний друк є для них одним із сегментів виробництва. Для деяких таких компаній необхідність тримати у себе обладнання для цього викликана не стільки його рентабельністю, скільки бажанням контролювати якість на всіх етапах виробництва кінцевої продукції. Саме для цих компаній важлива універсальність обладнання, і принтери, здатні друкувати одночасно і на листових, і на рулонних матеріалах, є для них відмінним рішенням.

Однак технологія друку водними чорнилом теж не стояла на місці. Якщо раніше в основному використовувалися водні чорнило з розчинною барвником, то тепер практично всі виробники перейшли на водні пігментні чорнило, стійкість яких до впливу світла і повітря близька до стійкості сольвентних чорнила.

Нарешті, третя група - це компанії, які працюють в безпосередній близькості до замовника - що називається, on-demand. Це невеликі і середні салони оперативної поліграфії, фотостудії, дизайн-бюро, рекламні агентства, спеціалізовані компанії виставкової друку. Зазвичай вони розташовуються в офісних приміщеннях, де неможлива установка принтерів з шириною друку понад 150-160 см і, звичайно ж, будь-якого сольвентного обладнання. Обсяг друку на місяць у них часто невеликий, використовують вони в основному принтери на водних чорнилі. Це дозволяє їм друкувати з фотографічною якістю на самих різних матеріалах: на полотні, вінілі, плівці, різних фактурних паперах і т.д. Завдяки сервісу і різноманітності вони можуть продавати свої послуги набагато дорожче, ніж компанії першої і другої груп. Таких компаній багато, і якщо в цілому оцінити оборот даного сегмента широкоформатного друку, то він буде цілком можна порівняти з об'ємом ринку «наружки», на якому на порядок менше як кількість гравців, так і маржа в перерахунку на квадратний метр видрукуваної продукції. Саме компанії з цієї групи набувають обладнання Epson, HP і Canon. Виробники прагнуть поліпшити в таких моделях зручність роботи, швидкість і якість, для чого підвищується автоматизація обладнання, збільшується кількість квітів, кількість робочих сопел в голівках, зменшується розмір краплі.

Необхідно сказати також про четвертої групи компаній, які стоять трохи особняком від трьох вищезазначених. Вони займаються виключно рекламної та інтер'єрної широкоформатним друком на тканині з використанням сублімації технології. Спеціалізація виробництва на текстилі пояснює виділення таких компаній в окрему групу. Найбільш поширена технологія - це друк зображення на звичайному папері сублімаційними чорнилом з подальшим перенесенням його на тканину за допомогою спеціального Каландра. Інший варіант - це друк на тканині безпосередньо сублімаційними чорнилом, наприклад Mimaki TextileJet. Ще один варіант - прямий друк на спеціально підготовленому матеріалі з подальшим інфрачервоним термозакрепленія. Останнім часом друк на тканині стала вельми модною завдяки цікавим можливостям її застосування. Вона характеризується відмінною якістю і ефектно виглядає при різних варіантах освітлення, в тому числі і на просвіт.

новинки

Компанія MUTOH EUROPE випустила на ринок новий широкоформатний УФ-принтер власної розробки MUTOH ZEPHYR. Це широкоформатний принтер з УФ-отверждаются чорнилом в колірній моделі CMYK з шириною друку 165 см, призначений для друку на рулонних і жорстких матеріалах товщиною до 20 мм. Для друку на рулонних матеріалах принтер обладнаний моторизованої системою подачі і підмотки матеріалу вагою до 100 кг. Для підтримки і транспортування твердих носіїв використовуються задній і передній приставні столи, що дозволяє вкрай швидко переходити з одного типу матеріалу на інший. Основні важливі елементи принтера - це нові друкують головки Xaar 760 High End дискретної системи з підтримкою змінної краплі. Діапазон градацій щільності заливки досягає шести рівнів, а розмір краплі варіюється від шести до 40 пкл. У такій комбінації параметрів друкуючих головок Xaar 760 принтер MUTOH ZEPHYR забезпечує оптимальне співвідношення якості і швидкості друку. Для отримання високоякісних відбитків, які розташовуються на відстані близько 3 м, застосовується режим друку зі швидкістю від 10 до 20 м2 / ч. Для відбитків, які передбачається встановлювати на середню відстань (від 5 м і більше), рекомендується швидкісний режим від 20 до 30 м2 / ч. За заявою компанії MUTOH EUROPE, УФ-чорнило, розроблені для принтера MUTOH ZEPHYR, призначені в першу чергу для друку на рулонних носіях, проте можливе їх повноцінне використання для друку на плоских жорстких матеріалах. Принтер обладнаний системою подачі чорнила з ємностей по 3 л на кожен колір і має надійну систему накачування, кондиціонування і дегазації чорнила. УФ-лампи вмонтовані в спеціальні касети, які можуть бути легко замінені оператором принтера.

Широкоформатний принтер MUTOH ZEPHYR

Міф про екосольвенте

Екосольвентні чорнило придумані для невеликих компаній. Конкуренція серед них, природно, висока, і наявність обладнання, здатного друкувати як на банері, так і на папері, було б вагомою конкурентною перевагою. Але, по-перше, екосольвент не настільки екологічний, як запевняють виробники. Шкідливі випари і запах хоч і менше на 70%, але вони все ще істотно перевищують поріг чутливості нашого нюху і норми безпеки, і навряд чи перевіряючі органи помітять різницю між запахом сольвенту і екосольвентний чорнила. А по-друге, екосольвентні чорнило по собівартості лише трохи дешевше водних пігментних і істотно дорожче звичайних сольвентних. У той же час друк на банері навіть з високою якістю все одно виглядає як дешева. Виявилося, що замовник не хоче платити за такий результат в 2-3 рази дорожче, ніж за звичайне Сольвентні якість друку. Добре, що останнім часом з'явився широкий спектр спеціальних матеріалів з покриттям для сольвентного друку і екосольвентний обладнання стало конкурувати з водним за різноманітністю продукції, що виготовляється.

Багато новинок у компанії HP. В основному вони пов'язані з модернізацією лінійок обладнання недавно придбаних компаній NUR Macroprinters Ltd і MacDermid ColorSpan. Відзначимо найбільш цікаві новинки.
По-перше, компанія недавно представила вже згадувані нові технології латексної друку. HP Designjet L65500 - перший з нової категорії широкоформатних принтерів, яка більш безпечна для навколишнього середовища. У ньому використовуються нові друковані головки HP 786 Designjet, які не вимагають щоденного обслуговування, а просте обслуговування і швидка заміна головки вручну оператором гарантує максимальний час виробництва без технологічних простоїв. Швидкість друку у даного принтера складає 35 м2 для інтер'єрної графіки та 70 м2 для зовнішніх робіт. Принтер здатний друкувати з роздільною здатністю 1200 точок на дюйм. Відбитки, зроблені латексними чорнилом, стійкі до стирання, зминання і воді, а зовні схожі на зразки сольвентной друку.

По-друге, інтеграція обладнання компаній NUR Macroprinters Ltd і MacDermid ColorSpan дозволила HP почати випуск широкого асортименту промислових принтерів з сольвентними і УФ-чорнилами. Модельний ряд принтерів HP для художнього друку поповнився наступними апаратами:

  • принтер HP Scitex XP5300 (колишня назва - NUR Expedio Revolution 5m), розрахований на друк УФ-чорнилами. Швидкість друку в режимі плакатів спеціальним чорнилом HP Scitex досягає 300 м2 / год;
  • принтер HP Scitex XP5100 (колишня назва NUR Expedio 5000) зі швидкістю друку до 150 м2 / ч, з використанням УФ-чорнила розрахований на друк outdoor і indoor. Для підвищення його продуктивності в комплект поставки входять модуль для многорулонной подачі паперу і різак;
  • принтер HP Scitex XP2700 (колишня назва NUR Expedio Inspiration) підтримує друк як на гнучких, так і на жорстких носіях (5) зі швидкістю друку до 110 м2 / ч з фізичним дозволом до 800x635 dpi і візуальним - до 1600x1270 dpi;
  • HP Scitex XP2100 (колишня назва NUR Expedio 3200) - високошвидкісний універсальний УФ-принтер для рулонного друку, що поставляється в комплекті з модулем для листового друку. Він підходить для друку матеріалів шириною 3,2 м, оснащений вбудованим надувним колектором і пристроєм подачі. Для максимальної ефективності до нього також можна підключити модуль для многорулонной подачі паперу. Модель HP Scitex XP2100 розрахована на друк будь-яких типів матеріалів зі швидкістю до 120 м2 / год;
  • HP Scitex FB6100 (колишня назва - NUR Tempo Q) - планшетний принтер з високою розрахунковою завантаженням, розрахований на промислове застосування, може експлуатуватися в цілодобовому режимі. Дана модель оснащена одним з найбільших планшетів з областю друку 3,2x2 м і дозволяє з мінімальними зусиллями переходити з рулонного друку на планшетні і назад;
  • принтери HP Designjet серії H35000, в яку входять HP Designjet H35100 (колишня назва - ColorSpan 5440uv) і HP Designjet H35500 (колишня назва - ColorSpan 4560uv). Шестибарвисті принтер HP Designjet H35500 друкує чорнилом з ультрафіолетовим затвердінням як на гнучких рулонних матеріалах, включаючи вінілову плівку для плакатів, самоклеящийся вініл, полотно, папір і плівку для заднього підсвічування, так і на щільних матеріалах. Швидкість друку досягає 18 м2 / ч при візуальному вирішенні в 1800 dpi;
  • принтери HP Designjet серії H45000, включаючи HP Designjet H45500 (колишня назва - ColorSpan 5465uv), і HP Designjet H45100 (колишня назва - ColorSpan 5445uv дозволяють друкувати безпосередньо на щільних матеріалах і гнучких носіях зі швидкістю до 36 м2 / год;
  • принтер HP Scitex FB910 (колишня назва - ColorSpan 9840uv) відрізняє максимальна швидкість друку 74,3 м2 / ч при використанні чорнила HP Scitex FB240 UV.

Компанія Epson в цьому році випустила свій перший широкоформатний принтер на основі сольвентних чорнила. Epson Stylus Pro GS6000 шириною 64 дюйма має набір з картриджів з чорнилом восьми кольорів, завдяки чому пропонує широкий колірний обхват і високу якість як для інтер'єрної, так і для зовнішньої друку.

Epson Stylus Pro GS6000 шириною 64 дюйма має набір з картриджів з чорнилом восьми кольорів, завдяки чому пропонує широкий колірний обхват і високу якість як для інтер'єрної, так і для зовнішньої друку

HP Scitex XP2700 (колишній NUR Expedio Inspiration)

HP Scitex XP2700 (колишній NUR Expedio Inspiration)

HP Designjet H45500 (колишній ColorSpan 5465uv)

Epson Stylus Pro GS6000 використовує нові сольвентні чорнило Epson UltraChrome GS восьми кольорів (C, M, Y, K, LC, LM + O, G) в картриджах ємністю 950 мл. Компанія запевняє, що чорнило Epson UltraChrome GS не виділяють летких органічних сполук і є максимально безпечними як для оператора, так і для навколишнього середовища. Epson Stylus Pro GS6000 має дозвіл друку 1440x1440 dpi, розмір краплі 3,7 пкл і швидкість друку 25,3 м2 / ч. Чорнило Epson UltraChrome GS дозволяють отримувати моментально висихають, стійкі відбитки, які можуть перебувати на відкритому повітрі під впливом води і ультрафіолету протягом 1,5 років без ламінації. Дві інші новинки в сегменті широкоформатного друку - Epson Stylus Pro 7900 з шириною друку 24 дюйма і Epson Stylus Pro 9900 з шириною друку 44 дюйма. Обидві вони зроблені на додаток до торішньої моделі Epson Stylus Pro 11800, що володіє шириною друку 64 дюйма. В обох нових принтерах, як і в старшій моделі, застосовуються нова 10-канальна друкуюча головка Epson MicroPiezo TFP (Thin Film Piezo) і технологія друку краплями змінного розміру (Epson Advanced Variable Sized Droplet Technology), що забезпечує оптимальну швидкість, витрата чорнила, ефективність і якість друку окремо для кожного зображення. Мікрокраплі чорнила виходять ідеальної сферичної форми, які до того ж точно позиціонуються. Максимальна швидкість друку при досить високому дозволі завдяки подвоєному кількості сопел становить 40 м2 / ч.

Максимальна швидкість друку при досить високому дозволі завдяки подвоєному кількості сопел становить 40 м2 / ч

Перший сольвентний принтер від Epson

На відміну від 8-кольорового Epson Stylus Pro 11880 обидві моделі використовують 11-кольоровий набір чорнила UltraChrome HDR (High Dynamic Range - високий динамічний діапазон), що розширює гаму UltraChrome K3 Vivid Magenta за рахунок помаранчевого і зеленого кольорів, в картриджах 350 і 700 мл.

Таким чином, набір містить кольори Pk, Mk, Lk, LLK, C, VM, Y, Lc, VLm, Or і Gr. Додаткові зелені та помаранчеві чорнило покликані розширити тональну гаму, особливо від яскраво-зеленого до жовтого і від жовтого до червоного кольорів. Крім того, помаранчеві чорнило дозволяють передавати натуральні тони людської шкіри на якісно новому рівні, наприклад при друку портретів. Тому принтери Stylus Pro 7900 і 9900 є ідеальні рішення для галузей з високими вимогами до перенесення кольорів - для кольоропроби, брендованої друку з точним дотриманням відтінків і професійного фотодруку.

Компанія Xerox випустила два недорогих кольорових широкоформатних принтера Xerox 8254E і 8264E. Вони розроблені для комерційних постачальників друкованих послуг, копіювальних салонів, агентств графічного дизайну, майстерень з виготовлення дорожніх знаків і покажчиків, а також для компаній, що займаються внутрішньофірмовим видавництвом, - в цілому для всіх організацій, які орієнтовані на запуск або розвиток широкоформатних додатків, але не можуть виділити для цього окремі виробничі площі. Нові принтери представлені в двох версіях - 54 і 64 дюйма - і є на російському ринку першими апаратами в лінійці кольорових широкоформатних принтерів Xerox на основі екосольвентний чорнила. Відбитки, зроблені на цих принтерах, зберігають свої властивості при вуличному розміщенні протягом 3 років без ламінації. Моделі 8254E і 8264E можуть друкувати з дозволом в діапазоні від 540 до 1440 точок на дюйм зі швидкістю друку до 13-16 м2 / ч відповідно. Принтери оснащені п'єзоелектричними головками з технологією друку краплями чорнила змінного обсягу і з використанням технології Intelligent Interweaving, що дозволяє створювати чіткі зображення, забезпечує плавний перехід кольорів, а також підвищує продуктивність при збільшенні швидкості друку.

Компанія Matan представила в сегменті суперширокої формату (SWF) наступне покоління УФ-гібридного принтера Barak5 з продуктивністю понад 300 м2 / ч і з високою якістю друку. Barak5 використовує 32 друкуючих головки з розміром крапель 30 пкл. Широкий діапазон передачі кольору і УФ-отверждаемие чорнило дозволяють застосовувати принтер для широкого діапазону матеріалів. Низьке споживання чорнила з витратою 180 м2 / л (1940 футів 2 / л) і рекордна швидкість друку 300 м2 / ч (3200 футів 2 / ч) відповідають вимогам багатьох гравців широкоформатного ринку. Принтер здатний працювати з гнучкими рулонними і жорсткими листовими матеріалами, що мають різноманітне покриття. Його додаткова особливість - «мультірулон» - дозволяє легко друкувати на трьох рулонах одночасно. Принтер не потребує додаткового налаштування при зміні режиму друку від інтер'єрного якості до режиму billboard.

Принтер не потребує додаткового налаштування при зміні режиму друку від інтер'єрного якості до режиму billboard

Mimaki UJV-160 UV LED

Компанія Mimaki представила влітку поточного року революційну новинку. Mimaki UJV-160 UV LED з шириною друку 160 см друкує УФ-чорнилами, які фіксуються випромінюванням УФ-світлодіодних ламп. Перевагою пристрою є високий ККД ламп і, як наслідок, радикальне зниження нагріву носія і елементів конструкції принтера. Також нові лампи не вимагають прогріву після включення для виходу на нормальний режим і мають неймовірно великий термін служби, що обчислюється десятками тисяч годин.

Також компанія випустила принтер-каттер на основі Mimaki JV33 для ринку рекламно-графічних систем - Mimaki CJV30. У серії чотири моделі з різною шириною робочої зони - 60, 100, 130 і 160 см. Mimaki CJV30 використовує швидковисихаючі чорнило, дозволяючи виконати контурну різання незабаром після друку без пошкодження відбитка. На додаток до цього недавно розроблена функція Auto Change Clamp Pressure (автоматична зміна зусилля притиску) забезпечує відповідність параметрів притиску для друку і різання властивостями широкого асортименту носіїв.

На додаток до цього недавно розроблена функція Auto Change Clamp Pressure (автоматична зміна зусилля притиску) забезпечує відповідність параметрів притиску для друку і різання властивостями широкого асортименту носіїв

Agfa: Anapurna XLS

Функція безперервного оптичного зчитування відрізних міток дозволяє розділити у часі операції друку і контурної різки. Це потрібно, наприклад, коли кожне з зображень ламінується окремо. У таких випадках оптична прив'язка до відрізних мітках при контурній різанні проводиться незалежно для кожного зображення.

Друкує Mimaki CJV30 аналогічно Mimaki JV33. У разі застосування чотириколірного друку і стандартних картриджів система безперервної подачі чорнила сама автоматично перемикає подачу чорнила з спустошеного картриджа на повний. А при використанні білого чорнила реалізує нову технологію Mimaki оверлейной друку білих чорнила, яка дозволяє друкувати білу підкладку і кольорове зображення в єдиному циклі без поворотного переміщення носія.

Компанія Roland представила перший в світі інтегрований широкоформатний струменевий UV-плоттер-каттер VersaUV LEC-300. Це перший в світі струменевий УФ-принтер-каттер, який може відтворити форму, текстуру і обсяг на друку. Маючи ширину друку 736 мм, принтер LEC-300 друкує в колірному форматі CMYK + White, а також здатний лакувати, і все це об'єднано в одному пристрої. Така комбінація дозволяє створювати спеціальні ефекти і отримувати чудовий кінцевий результат, моделюючи графіком. Тривалої дії LED-діоди і нове покоління УФ-чорнила компанії Roland дозволяють LEC працювати легко, чисто і ефективно. З принтером LEC-300 професіонали можуть відтворювати унікальні, реалістичні текстури і структуру (дерматин або шкіра крокодила). Також серія принтерів VersaUV може відтворювати відблиски на глянці, об'ємну наклейку (3D doming) і навіть таблицю Брайля - і все в одному пристрої! VersaUV дозволяє професіоналам скористатися новими вигідними можливостями, пропонуючи своїм клієнтам найкоротші терміни виробництва продукції, область застосування яких - від масової до дрібносерійної продукції: упаковка, кольоропроби і прототипи готової продукції. Чорнило ECO-UV компанії Roland відтворюють чудові стійкі кольору, стійкі до механічних пошкоджень тривалий час, що дозволяє навіть при згинанні і розтягуванні по краях уникнути розтягування і тріщин. Дозвіл друку - до 1440 dpi. Лакування наноситься для створення спеціальних ефектів і відтворення текстур: дерматин з імітацією шкіри крокодила або відблиски на глянці. Друк і контурна порізка перетворюють графіком практично в будь-яку форму легко і швидко. Можливий друк на таких матеріалах, як самоклеящаяся вінілова плівка, ПВХ для упаковки, папір для лейблів, етикетки, POP-дисплеї і постери, синтетичні і шкіряні матеріали, інтер'єрні тканини і різні підкладки, фольга, плівка, поліетилен, офсетний папір для друку та ін .

Принтер з твердими друкарськими фарбами від Oсe

Компанія Gandinnovations представила Шестикольорова планшетний УФ-принтер для фотореалістичної друку NANOJet, який оснащений 24 друкованими головками Spectra SQ з розміром краплі 15 пкл і дозволяє робити відбитки з роздільною здатністю 1600 dpi на будь-яких листових матеріалах товщиною до 5 см. У режимі найвищої якості NANOJet друкує зі швидкістю 24 м2 / ч. Інша новинка - 3-метровий УФ-принтер Jeti 3348 Jetstream UV RTR з 48 головками Spectra і опцією для бекліта, що друкує зі швидкістю 230 м2 / ч.

У компанії Agfa Graphics теж поповнення асортименту УФ-принтерів:: Anapurna XLS,: Anapurna Mv і: Anapurna M4f.

Їх короткі характеристики:

  • XLS - 2,5 м; 1440 dpi, в рішенні використана технологія Agfa Universal Print Head (UPH);
  • Mv - та ж: Anapurna M, але з можливістю використання спотових квітів або лаку; ширина друку - 1,6 м;
  • M4f - та ж: Anapurna M, але більше орієнтована на друк на жорстких листових матеріалах; ширина друку - 1,6 м.

Компанія Ocе випустила Oce Arizona 200 GT UV. Це полегшена версія моделі Oce Arizona 250 GT. Розмір запечатуються - 1,2x2,4 м, товщина - 48 мм.

Використовується технологія Oce VariaDot (від 6 до 42 пкл). Дозвіл - 1440 dpi. Колірна модель - CMYK. Швидкість в продуктивному режимі - від 9,4 м2 / ч.

Принтер призначений для компаній з невеликими обсягами друку. Передбачена можливість апргейд до моделі Oce Arizona 250 GT і підвищення швидкості до 16 м2 / ч.

Ще одна цікава новинка у Oce - широкоформатний принтер Oce ColorWave600 - цікавий тим, що при технології струминного друку барвник в картриджах є тверді кульки. За рахунок нагріву вони перетворюються в гель, який, потрапляючи на поверхню, що задруковується, моментально застигає практично на будь-якому матеріалі.

Компанія GCC представила модель StellarJET K100UV (раніше - StellarJET 250UVK) в якій встановлені головки 8-16 Konica. Колірна модель - СМYK + LcLm + W + V. Реальна роздільна здатність - 720 dpi, апаратне - 440 dpi (з LcLm).

StellarJET K100UV може друкувати безпосередньо на жорстких і гнучких носіях шириною до 2500 мм і товщиною 50 мм. Швидкість друку - до 120 м2 / ч.

Швидкість друку - до 120 м2 / ч

StellarJET K100UV від GCC

У моделі вдосконалена автоматична подача матеріалу, вакуумна система дозволяє тепер економити витрати енергії за рахунок притиску різної сили в залежності від матеріалу, а протиударний сенсор знижує ризик пошкодження головок.

Компанія EFI VUTEk випустила нову високошвидкісну серію планшетних широкоформатних УФ-принтерів під назвою DS. Восьмікрасочной машина буде в змозі друкувати зі швидкістю 557 м2 / ч з роздільною здатністю 600 dpi, максимальна роздільна здатність складе 1200 dpi. Вакуумний стіл машини може вмістити жорсткі матеріали розміром до 1,6x2,4 м товщиною до 50 мм. У той же час широкоформатні принтери серії DS опціонально будуть дооснащаться високошвидкісним податчиком листових матеріалів, що дає можливість друкувати зі швидкістю 100 аркушів на годину. Серія DS буде використовувати нові фарби, спеціально розроблені дружньої для EFI компанією Inkware. Також буде можливий друк в чотирьох швидкісних режимах, при яких вісім друкуючих головок використовуються під два набори квітів CMYK.

КомпьюАрт 10'2008

Дополнительная информация

rss
Карта