Робота з базами даних за допомогою технології ADO.NET

РЕЦЕНЗІЇ

Сеппа Д. Microsoft ADO.NET. Пер. з англ. М .: Видавничо-торговий дім "Російська Редакція", 2003. - 640 с .: іл., Компакт-диск.

Зміна назв технологій Microsoft, де присутні два ключових поняття: дані та об'єкти - DAO (Data Access Objects), RDO (Remoute Data Oblects), ADO (ActiveX Data Objects), ADO.NET, - нагадує якусь гру слів. Деякі розробники бачать за безперервним зміною імен завуальовану спробу продажу старого товару в новій упаковці. В общем-то, звичайно, не без цього, хоча в основі все ж лежить реальне оновлення технологій, пов'язане зі зростаючими вимогами розробників додатків і їх замовників.

Як відомо, для взаємодії додатків з базами даних найбільш ефективним способом є використання проміжного шару, який, пропонуючи розробнику широкий спектр функціональності, дозволяє одночасно максимально абстрагуватися від конкретного типу джерел інформації. В середині 90-х років Microsoft запропонувала для вирішення цього завдання два об'єктно-орієнтованих інтерфейсу - DAO і RDO, заснованих на використанні механізмів Microsoft Jet і ODBC і призначених відповідно для роботи з локальними і віддаленими базами даних. У 1998 р в складі Visual Studio 6.0 була представлена ​​нова технологія ADO натомість DAO / RDO.

Випуск ADO пояснювався тоді не тільки створенням єдиної технології доступу до даних, але переходом від стандартів ODBC (взаємодія з реляційними базами даних) до OLE DB (робота з найрізноманітнішими джерелами даних на базі COM-інтерфейсу). До того ж DAO і RDO були дуже сильно прив'язані до Visual Basic, а ADO виступала в якості системи, незалежної від мови програмування.

Подальше оновлення ADO в 2000 р (до повсюдного використання суфікса .NET вона мала назву ADO +) було викликано необхідністю модернізації ядра з урахуванням більш ефективної підтримки XML. А на початку 2002-го в складі .NET Framework з'явилася ADO.NET в її сучасному вигляді - як ієрархічний набір об'єктів, побудований відповідно до нової ідеологією базових бібліотек класів і зміни протоколів COM на .NET.

Книга Девіда Сеппі є вельми повним керівництвом по застосуванню бібліотек ADO.NET, що входять до складу .NET Framework. Її структура і стиль викладу дозволяють послідовно вивчити цю технологію з нуля або, якщо її буде використовувати досвідчений розробник, знайти відповіді на питання, що цікавлять конкретні питання. Хотілося б відзначити наявність спеціальних розділів "Питання, які варто задавати частіше" в кінці кожного розділу, де обговорюються важливі проблеми, які часом недооцінюють або не помічають розробники.

Книга складається з чотирьох частин і 14 глав. У першій частині розглядаються система об'єктів і можливості створення ADO.NET-додатки за допомогою майстра DataFrom Wizard. У наступній - використання постачальників даних (OLE DB Provider) і відповідних об'єктів: Connection, Command, DataReader і DataAdapter. Майже половина книги (сім глав третьої частини) відведена детальному вивченню автономної роботи з даними через "від'єднані об'єкти" - DataSet, DataTable, DataColumn, DataRow, DataRelation і DataView. Тут же обговорюються складні випадки поновлення даних і застосування XML-стандартів. Четверта частина присвячена способам ефективної розробки Windows- і Web-додатків з використанням ADO.NET.

У наведених в книзі фрагментах коду в більшості випадків використовується постачальник OLE DB .NET Data Provider, як найбільш універсальний. Однак в додатку A дається докладний опис (з прикладами коду) інших корисних постачальників даних - SQL Client, ODBC, Oracle. Тут також розглядаються деякі проблеми адаптації програми до різних постачальникам даних. В іншому додатку розповідається про трьох корисних утиліти, розроблених автором для розширень стандартної функціональності ADO.NET. Доданий компакт-диск містить всі приклади програм книги з вихідними текстами і електронну версію книги з інтегрованою системою пошуку.

На завершення слід зазначити, що ADO.NET - це не тільки найпотужніша технологія доступу до даних, пропонована сьогодні Microsoft програмістам, а й дуже складна система. Однак ті, хто зміг подолати труднощі її вивчення, в один голос говорять про значне підвищення продуктивності розробки.

Версія для друку

Дополнительная информация

rss
Карта