Робота з компонентами в Autodesk AutoCAD Electrical

  1. 1. Створюємо графічне зображення компонента
  2. 2. Перетворимо зображення в графічний образ компонента
  3. 3. Додаємо атрибути
  4. 4. Додаємо точки підключення
  5. 5. Завершуємо створення компонента
  6. 6. Тестуємо роботу компонента
  7. висновок

У будь-якій сучасній CAD-системі важливу роль відіграють бібліотеки компонентів. З їх допомогою користувачі швидко розробляють проекти, не витрачаючи час на створення часто використовуваних частин і елементів. Однак, якою б повною не була бібліотека, рано чи пізно постає завдання створення власного компонента або коригування існуючого.

Разом з AutoCAD Electrical поставляються великі бібліотеки компонентів за різними стандартами. На відміну від багатьох інших систем проектування ці бібліотеки повністю відкриті, тому користувачі можуть додавати нові компоненти в бібліотеку або змінити їх.

В AutoCAD Electrical компоненти являють собою звичайні блоки, що містять умовне графічне позначення компонента і набір спеціальних атрибутів.

В AutoCAD Electrical компоненти являють собою звичайні блоки, що містять умовне графічне позначення компонента і набір спеціальних атрибутів

В атрибутах компонента - вся необхідна інформація про його позиційному позначенні, точках підключення, виробника, каталожної номері і т. Д. За значеннями атрибутів компонентів система формує звіти, коректно обробляє розриви в проводах і ін.

У загальному вигляді створення компонента в AutoCADElectrical, в тому числі і однолинейного, складається з наступних етапів:

  • отрисовка графічного позначення компонента;
  • перетворення графіки в графічний образ;
  • додавання атрибутів до компоненту;
  • додавання точок підключення компонента;
  • збереження і тестування компонента.

Розглянемо процес створення нового компонента в AutoCAD Electrical на прикладі вакуумного розрядника.

1. Створюємо графічне зображення компонента

За допомогою стандартних команд малювання AutoCAD створюємо графічне зображення компонента. Зверніть увагу, що отримане зображення не потрібно перетворювати в групу або блок!

Розміри об'єктів необхідно взяти із стандартів.

Розміри об'єктів необхідно взяти із стандартів

2. Перетворимо зображення в графічний образ компонента

Переходимо на стрічку на вкладку «Схема» і запускаємо «Конструктор графічних образів».

У вікні здійснюємо наступні дії:

  1. «Об'єкти». Вибираємо створені раніше графічні об'єкти, натиснувши кнопку «Вибрати об'єкти». Попереднє зображення компонента з'явиться у відповідній частині вікна.
  2. «Точка вставки». Вказуємо точку вставки компонента - розташуйте її на кінці одного з висновків компонента або по центру образу.
  3. «Шлях до бібліотеки». Вкажіть шлях до папки з файлом шаблону атрибутів, з якого буде лічено опис атрибутів, необхідних для повного опису компонента. Вкажіть папку «IEC2», в якій зберігається бібліотека компонентів AutoCAD Electrical і шаблон атрибутів.
  4. «Образ». Виберіть той зразок, який підходить для вашого компонента. Наприклад, якщо висновки компонента розташовані по горизонталі, необхідно вибрати «Горизонтальний батьківський об'єкт».
  5. «Тип». Виберіть вподобаний з доступних типів об'єктів. Список типів залежить від бібліотеки, зазначеної в пункті 3 цього списку.

Натискаємо в вікні «Вибір способу / об'єкта» кнопку «ОК» і переходимо до наступного етапу.

3. Додаємо атрибути

У відкритому редакторі «Конструктор графічних образів» переходимо до палітри редактора атрибутів і додаємо до компоненту всі необхідні атрибути. Для цього натискаємо правою кнопкою миші на потрібний і вибираємо команду «Вставити атрибут». Також атрибути можна перетягувати на поле креслення за допомогою лівої кнопкою миші.

Всі додані атрибути позначаються в редакторі зеленої галочкою.

Список необхідних атрибутів і їх значення:

  • TAG1 - позиційне позначення компонента.
  • DESC1, DESC2, DESC3 - атрібутидля додавання приміток до компоненту.
  • XREF - атрибут для зберігання даних позиційних перемикачів.
  • CATDESC - опис компонента по каталогу.
  • CAT -каталожний номер компонента.
  • RATING1 - номінальне значення компонента.
  • FAMILY - опис типу сімейства компонента.
  • MFG - зберігання назви виробника компонента.
  • ASSYCODE - код збірки.

Атрибути рекомендується розміщувати на поле компонента, як показано на малюнку.

4. Додаємо точки підключення

Після додавання до створюваного компоненту необхідних атрибутів можна переходити до створення точок підключення.

Точка підключення - це точка компонента, до якої автоматично прив'язується дріт (лінія зв'язку) і в якій буде розрізатися провід при вставці компонента в схему.

Для додавання точок підключення перейдіть в однойменний розділ редактора атрибутів, виберіть потрібну орієнтацію точки (зліва, зверху, праворуч іліснізу), натисніть на кнопку «Вставка точки підключення» і вкажіть кінець виводу компонента.

Створені точки вставки позначаються TERM01, TERM02 і так далі по порядку.

Створені точки вставки позначаються TERM01, TERM02 і так далі по порядку

5. Завершуємо створення компонента

Після додавання точок підключення закриваємо редактор блоків за допомогою однойменної кнопки на стрічці. У вікні «Закриття редактора блоків» можна побачити автоматично сформований ім'я блоку і графічного образу, попередній перегляд компонента і багато іншого.

Зверніть увагу на базову точку вставки. За умовчанням вона збігається з базовою точкою, яку ми раніше вказали в конструкторі графічних образів, однак на цьому етапі ви можете поміняти її на іншу.

6. Тестуємо роботу компонента

Після того як ви натиснете кнопку «ОК» у вікні «Закриття редактора блоків», система запропонує вставити в схему створений графічний образ.

Натисніть «ОК» і вставте компонент в поле схеми.

Натисніть «ОК» і вставте компонент в поле схеми

Зверніть увагу, що компоненту повинно автоматично присвоєно позиційне позначення, а при спробі підключення проводу до висновків не повинно виникати помилок.

висновок

У цій статті ми описали покрокову інструкцію по створенню нового компонента в бібліотеці AutoCAD Electrical . Оскільки бібліотеки відкриті, користувач може створювати компоненти на основі існуючих, так звані подібні компоненти. Для цього достатньо відкрити існуючий компонент в редакторі блоків і скорегувати його під власні вимоги і потреби.

Рекомендуємо описувати кожен компонент по максимуму, привласнюючи йому всі необхідні атрибути. Це дасть системі можливість формувати достовірні звіти, що повністю відображають дані про створюваних електричних схемах і проектах.

Дополнительная информация

rss
Карта