Робота з зображеннями і медіафайлів [Wiki ЖБК]

  1. зміна розмірів
  2. Поведінка при кліці
  3. динамічні зображення
  4. видалення медіафайлів
  5. Посилання-зображення
  6. кешування

Ви можете завантажувати і включати в статті « ДокуВікі »Будь-які мультимедійні файли за допомогою того ж синтаксису , Що і зображення. У той час як зображення і флеш-анімація відображаються безпосередньо в статті, інші файли (такі як документи PDF) показуються як посилання. За додатковою інформацією можете звернутися до статті « конфігурація MIME ».

конфігурація MIME

Завантаження на сайт нових файлів здійснюється за допомогою   менеджера медіафайлів   , Що викликається з   панелі інструментів Завантаження на сайт нових файлів здійснюється за допомогою менеджера медіафайлів , Що викликається з панелі інструментів .

Для завантаження файлу просто використовуйте форму в правому верхньому кутку сторінки. Опціонально ви можете дати назву файлу. Переконайтеся, що зберегли правильне розширення файлу! Якщо ви використовуєте в назві нове простір імен , Це простір буде створено автоматично.

Зверніть увагу: якщо адміністратор активував підтримку контролю доступу , Завантаження файлів може бути заборонена окремим користувачам. Користувачі без достатніх прав форма завантаження файлів не буде відображено.

На те, як саме зображення включається в сторінку, впливають різні параметри. Параметри додаються в стилі URL: додаванням спочатку знака питання (?) І поділом різних параметрів амперсандом (&).

зміна розмірів

«ДокуВікі» може масштабувати зображення двома методами. За замовчуванням використовується підтримувана PHP-бібліотека « LibGD »(Якщо вона встановлена). Однак, кращі результати можуть бути досягнуті за допомогою зовнішньої програми « ImageMagick ».

При використанні «LibGD» при масштабуванні може статися помилка через брак пам'яті або якщо формат файлу не підтримується версією «LibGD».

Як збільшувати або зменшувати зовнішніх зображень, вони повинні бути скешіровани на вашому сервері. Для цього ви повинні дозволити «ДокуВікі» завантажувати файли за допомогою збільшення параметра « fetchsize »В файлі.

Для пропорційного масштабування зображення, задайте тільки бажану ширину в пікселях:

{{Wiki: dokuwiki-128.png? 20}}

- це зображення зменшено до ширини 20 пікселів - це зображення зменшено до ширини 20 пікселів.

Якщо ви задасте ширину і висоту, то зображення буде розтягнуто точно до цих розмірів ігноруючи зміна співвідношення сторін:

{{Wiki: dokuwiki-128.png? 20x50}}

- це зображення зі зміненим розміром до ширини 20 пікселів і висоти 50 пікселів - це зображення зі зміненим розміром до ширини 20 пікселів і висоти 50 пікселів.

В development -версії «ДокуВікі» завдання одночасно ширини і висоти тягне за собою обрізання зображення безпосередньо перед масштабуванням для уникнення спотворень.

Поведінка при кліці

«ДокуВікі» дозволяє розмістити зображення на сторінці і зробити посилання на іншу сторінку, що дає детальну інформацію про це зображенні або містить повнорозмірне зображення. Так само можна включити зображення, яке не посилається на інші сторінки.

За замовчуванням натискання на зображенні відкриває сторінку детальної інформації. Сторінка детальної інформації формується за допомогою файлу шаблону detail.php. Стандартний файл detail.php показує велику версію зображення разом з перерахуванням метаданих EXIF і IPTC, що містяться в зображенні (таких як заголовок, автор, дата розміщення і т. д.), а також іншої описує інформацією.

Наступний синтаксис вбудовує зображення до статті в оригінальному розмірі, і клікання по цьому зображенню приводить до сторінки детальної інформації з метаданими цього зображення:

{{Wiki: dokuwiki-128.png}}

Спробуйте клацнути по цьому зображенню для того, щоб побачити сторінку детальної інформації Спробуйте клацнути по цьому зображенню для того, щоб побачити сторінку детальної інформації.

На сторінці детальної інформації ви можете клікнути зображення і відкрити іншу сторінку, яка містить тільки саме зображення в його теперішньому розмірі. Найчастіше так і буває: в статті розміщено зображення малого розміру, на сторінці детальної інформації присутнє те ж саме зображення середнього розміру, і тільки ця остання пряме посилання веде до зображення в його повному розмірі.

Замість такої реакції на клік по зображенню ви можете вказати, що посилання повинне вести безпосередньо до полноразмерному зображенню на окремій сторінці. Таке посилання називається прямий і ознакою того, що ви хочете зробити саме таку посилання, служить вказівку опції direct (пряма):

{{Wiki: dokuwiki-128.png? 20 & direct}}

Спробуйте клацнути по цьому зображенню для того, щоб побачити «пряму» сторінку Спробуйте клацнути по цьому зображенню для того, щоб побачити «пряму» сторінку.

Так само можливо вмонтувати зображення в статтю зовсім без посилання на будь-яку сторінку. Для цього вам потрібно вказати опцію nolink, як показано нижче:

{{Wiki: dokuwiki-128.png? 20 & nolink}}

Спробуйте клацнути по цьому зображенню Спробуйте клацнути по цьому зображенню. Нічого не виходить? Дивно, правда?

Ви можете комбінувати параметри nolink і масштабування, вставляючи амперсад & між ними:

{{Wiki: dokuwiki-128.png? Nolink & 100}}

Nolink & 100}}

Якщо вам потрібно зробити посилання на зображення? не показуючи його самого в тексті статті, використовуйте параметр linkonly:

{{Wiki: dokuwiki-128.png? Linkonly}}

dokuwiki-128.png (27.24 kB; 4y ago; завантажень: 0) - це просто посилання на зображення.

динамічні зображення

Іноді вам може знадобитися включити до статті динамічне 1) зображення, подібне до цього: this one

Використання звичайного способу:

{{Http://kalsey.com/tools/buttonmaker/button.php?barPosition=50&leftText=Dynamic&leftTextColor=ffffff&rightText=IMG&rightTextPosition=54}}

не спрацьовує:

button.php (B; 49y ago; завантажень: 0)

Це відбувається тому, що «ДокуВікі» передбачає, що файл-зображення закінчується на .gif, .jpg або .png, а даний файл закінчується позначенням розширення .php. Тут можна використовувати наступний трюк: додати ще один параметр CGI на зразок такого & .png - CGI-скрипт проігнорує цей невідомий йому параметр, зате парсер «ДокуВікі» буде думати, що це зображення.

Так само потрібно додати знак питання в самий кінець інакше «ДокуВікі» буде думати, що параметри CGI - це опції зображення (такі як описані в розділах « Поведінка при кліці »І« кешування »).

{{Http://kalsey.com/tools/buttonmaker/button.php?barPosition=50&leftText=Dynamic&leftTextColor=ffffff&rightText=IMG&rightTextPosition=54&.png?}}

}}

До речі: ви можете знайти веб-інтерфейс до скрипту buttonmaker тут:

видалення медіафайлів

Іноді потрібно видалити мультимедійний, який був раніше завантажений на сервер. Для цього повинні бути включений контроль доступу і у користувача, який збирається видаляти файл, має бути право «DELETE». І тоді файли можна видаляти натискаючи на іконку з відром для сміття.

Також дивіться « видалення медіафайлів ».

Посилання-зображення

Для створення посилання-зображення на інший ресурс, просто використовуйте звичайний синтаксис посилань, тільки після знака вертикальної риси '|' впишіть посилання на зображення в подвійних фігурних дужках.

приклад: приклад:

Приклад: [[http://www.google.com/|{{wiki:dokuwiki-128.png}}]]

кешування

Для зменшення часу завантаження статті «ДокуВікі» намагається кешувати зовнішні зображення. Якщо ви хочете? щоб зовнішнє зображення не кешувати, то можете додати параметр nocache наступним чином:

{{Http://de3.php.net/images/php.gif?nocache}}

Це параметр можна також поєднувати з масштабуванням:

{{Http://de3.php.net/images/php.gif?300x50&nocache}}

Запитувати зовнішній сервер при кожному завантаженні вашої сторінки - не дуже ввічливо. Замість цього ви можете використовувати параметр recache для того, щоб «ДокуВікі» сама обновляля свій кеш цього зображення з інтервалом, заданим опцією cachetime в конфігурації:

{{Http://de3.php.net/images/php.gif?recache}}

128.png?
128.png?
128.png?
128.png?
Нічого не виходить?
Дивно, правда?
128.png?
128.png?
Php?
Php?

Дополнительная информация

rss
Карта