Роботи для жінок в Україні тепер стало набагато більше, обмеження зняті

  1. Що тепер можна
  2. За та проти
  3. Тяжкості тягати не можна

Фото: архів "Сегодня"

Дамам можна все: ким тепер можуть працювати жінки в Україні Олександр Панченко, Ігор Сєров https://cdn.segodnya.ua/img/article/11012/92_main_new.1514230460.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article /11012/92_tn.1514230460.jpg 2017-12-26T07: 13: 20 + 02: 00 Україна Скасовано список з 458 професій, раніше заборонених для українок

Українські жінки тепер можуть працювати на будь-яких посадах , Нарівні з чоловіками, в тому числі на важких, шкідливих і небезпечних для життя і здоров'я - Верховна Рада скасувала наказ МОЗ №256 з переліком таких професій. У той же час експерти говорять, що більшість "важких" спеціальностей жінками навряд чи виявляться затребувані. При цьому, жінкам в Україні продовжують недоплачувати зарплати .

Що тепер можна

Прийнятий ще в 1993 році наказ МОЗ забороняв 458 видів діяльності, які були прерогативою сильної статі. Більшість - важкі фізично або небезпечні для здоров'я види робіт. Наприклад, це добувачі гірських руд і торфу, нафти і газу, металурги, газосварщики, а також зайняті на роботах з шкідливими речовинами, такими як ртуть, фосфор, феросплави.

Крім того дами тепер зможуть водити поїзди і літаки, плавити метал, працювати водіями-далекобійниками, десантниками-парашутистами, електромонтерами високовольтних ЛЕП, водолазами, рубати ліс, ловити рибу неводом і навіть бути боєнь, вручну вбивають і обробляють велику і дрібну рогату худобу і свиней .

"Скасування наказу повинна стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок в трудових відносинах. Далі - створення безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі, боротьба з гендерної сегрегацією при працевлаштуванні і викорінення сексизму на роботі", - так пояснила скасування указу нардеп Ірина Суслова.

За та проти

Як виявилося, представники багатьох споконвічно чоловічих професій на проти присутності дам в їх рядах.

"Скасування старих норм дуже до речі, - каже водолаз-рятувальник Юрій Білецький. - Присутність жінки в чоловічому колективі водолазів зробить робочу атмосферу комфортніше. При цьому дама здатна виконувати будь-яку роботу, в тому числі і занурення. З 2007 року до мене неодноразово зверталися дівчата, бажаючі працювати водолазами, але закон забороняв приймати їх на роботу. Плюс ще й в тому, що при, наприклад, виявлення тіла потонулого жінка зможе краще заспокоїти присутніх на березі родичів ".

А ось лісник Євген Луценко каже, що валити ліс жінок навряд чи візьмуть, навіть незважаючи на скасування заборони.

"Лісоруби цілий день працюють з важким інструментом, їм доводиться вручну перевертати колоди. Більшості жінок це буде не під силу", - упевнений Луценко.

Як роз'яснила нам експерт з ринку праці Тетяна Пашкіна, скасування заборони кардинально не вплине на ринок праці.

"З'являться дами - машиністи поїздів, водії міжміських автобусів, іншими словами, там, де не потрібен важка фізична малокваліфіковану працю, - аналізує Пашкіна. - Але навряд чи варто очікувати напливу жінок в металургію, гірничу галузь. Також складно уявити жінку, що вбиває худобу, Свіжі і обробляють м'ясницький сокирою коров'ячу тушу ".

Терапевт вищої категорії Едуард Михайлов проти повного скасування списку "нежіночих" професій:

"Треба залишити обмеження на шкідливі для здоров'я роботи, наприклад, в хімпромі, так як, на відміну від чоловічого організму, вони необоротно впливають на здатність жінки виносити і народити здорову дитину".

Тяжкості тягати не можна

Едуард Михайлов нагадав нам, що, незважаючи на скасування наказу про "чоловічі професії", поки ще діє наказ міністерства, який забороняє жінкам піднімати і переміщати тяжкості понад 10 кг.

Експерт Тетяна Пашкіна вважає, що цей наказ може стати формальним проводом для відмови в прийомі на роботу жінці навіть після скасування заборони працювати "по-чоловічому":

"Наприклад, власник компанії з перевезення вантажів на великі відстані може сказати, що далекобійникам часом доводиться міняти в дорозі колесо, яке важить 50-60 кг, і на цій підставі не взяти жінку на роботу водієм".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта