Роскачество перевірило чоловічі костюми

Моніторинг виявив проблему з стають на виробництва сировиною, однак, підтвердив високу якість пошиття чоловічих костюмів і обробки матеріалу.

В лабораторії були відправлені 26 чоловічих костюмів-двійок, куплених в ціновому діапазоні від 5310 рублів до 40548 рублів В лабораторії були відправлені 26 чоловічих костюмів-двійок, куплених в ціновому діапазоні від 5310 рублів до 40548 рублів. Серед інших в дослідженні брали участь такі бренди, як «Пан», Henderson, Hugo Boss, Massimo Dutti, Zara та ін. Піджаки і брюки чотирнадцяти торгових марок вироблені в Росії, решта - за кордоном. Серед них дві торгові марки, пошиті в Туреччині, по одній - в Бангладеш, В'єтнамі, Німеччині, Єгипті, Камбоджі, Китаї, М'янмі, Румунії та Хорватії, країна пошиття одного костюма вказана не була. Костюми перевірили по 85 показникам, найважливішими з яких є якість матеріалу, відповідність заявленому складу, міцність, а також стійкість забарвлення.

Крім того, експерти встановили і підвищені вимоги для претендентів на Знак якості до пошиття вироби, а також до матеріалів, з якого вони виготовлені. Зокрема, у високоякісних костюмів підкладка піджака і брюк повинна добре вбирати і утримувати вологу, матеріал верху повинен бути міцним, стійким до стирання і утворення Піллей (тобто катишков), мати низьку сминаемостью і дихати. Також цього продукту не можна міняти свої розміри після хімчистки.

Товарами, які відповідали таким випереджаючим вимогам, визнані костюми двох торгових марок - Clubber і Mango. Якісними і безпечними визнані товари торгових марок «Пане», «Франт», Bruno Banani, Cacharel, Digel, Henderson, M & S, Magestic Legate, Massimo Dutti, Slava Zaitsev і Zara. Вироби 13 торгових марок мають порушення різного ступеня серйозності.

«Чергове дослідження Роскачества з одного боку показало, що з точки зору задоволення потреби споживача і забезпечення його комфорту і безпеки недобросовісний виробник це швидше виняток, а не правило. Але з іншого боку зберігається проблема недостовірності маркування в частині зазначення фактичного складу. Це не тільки вводить в оману споживача, але і дозволяє маніпулювати цінами на вироби, створюючи нерівноцінні умови конкуренції для сумлінних виробників. Ця ситуація буде розглянута нами на одному з найближчих засідань Державної комісії по боротьбі з нелегальним обігом продукції », - сказав статс-секретар, заступник Міністра промисловості і торгівлі РФ Віктор Євтухов.

Одна з гострих проблем легкої промисловості - невідповідність зазначеного на маркуванні і фактичного складів. Ця тенденція була виявлена ​​раніше в дослідженнях сарафанів для дівчаток, брюк для хлопчиків, жіночих джинсів. Чоловічі костюми від неї не відступили. Відхилення від заявленого складу виявлені у костюмів дев'яти брендів: btc, Diboni, Hugo, Grandmen, Magnify, Sono, Svyatnyh, Truvor і Valenti.

Відзначимо, що Diboni, Grandmen, Magnify, Svyatnyh, Truvor і Valenti приписали на етикетці складу матеріалу верху шерсть, якій за фактом взагалі не виявилося в матеріалах: замість неї експерти побачили поліефірні волокна. Ці факти розцінюються як порушення прав споживачів на достовірну маркування.

Експерти досліджували на токсичність матеріали, з яких зшиті піджаки і брюки, на індекс токсичності. У нормі він коливається від 70% до 120%. І в цілому у промисловості проблем з безпекою немає, проте один з 26 виробників грубо порушив стандарт. У костюмів ТМ Grandmen індекс токсичності склав 53,7%, що є порушенням обов'язкових вимог.

Ще один пункт, який виробники повинні неухильно дотримуватися, стосується стійкості забарвлення костюмної тканини. Згідно з технічним регламентом з безпеки, піджак не може фарбувати сорочку або «линяти» від дощу і поту. За результатами дослідження, за це можна бути спокійним в 25 з 26 випадків: лише у ТМ Grandmen верхня тканина фарбується не тільки від прання, але і від дощу.

Повітропроникність матеріалів підкладок нижче, ніж встановлено в ТР ТЗ, у костюмів Benafetto, Grandmen, H & M, Kanzler, Magnify і Valenti. Це може бути пов'язано з великою кількістю поліефірних волокон в складі, відзначають експерти.

Цікаво, що майже всі товари виявилися вельми зносостійкими і міцними. Всі вироби після хімчистки зберегли свій розмір, в процесі шкарпетки не мнуться, а також стійкі до утворення катишек. Більш того, майже всі товари пройшли тест на якість пошиття - чоловічі штани і піджаки зшиті без будь-яких виробничих дефектів: опалів, розбіжностей деталей по довжині, перекосів, заломів і ін. На самих тканинах також не виявилося ніяких поширених вад.

Якщо говорити про співвідношення ціна-якість і бажаних регіонах виробництва, то тут немає універсального рецепта. Різного роду порушення і недоліки є і у чоловічих костюмів російського виробництва, і у імпортних товарів. Вітчизняні виробники часто видають за натуральні тканини дешевші аналоги, а костюми, вироблені в Азії (Китай, Бангладеш, В'єтнам), чесно повідомляють про склад, але відрізняються поганими санітарно-гігієнічними властивостями.

Один з двох зразків, визнаних товарами підвищеної якості, проведений в Росії - Clubber (17347 рублів), інший - в Камбоджі (Mango, 11998 рублів). При цьому двійка, визнана найгіршою в вибірці (Grandmen, 6500 рублів), також зшита в Росії. Найдешевший зразок - «Франт» (5300 рублів, Росія) потрапив в категорію якісних товарів, а найдорожчий - Hugo Boss (40548 рублів, Хорватія) нечесний з покупцем на етикетці.

Раніше Роскачество повідомило про старт дослідження коньяку .

Retail.ru

Дополнительная информация

rss
Карта