Роутер для оптоволокна: базові опції, настройка, підключення

  1. Базові опції і їх налаштування
  2. Дії, що виконуються до настройки
  3. Налаштування Інтернет-підключення
  4. Тут потрібно виконати наступне:

Фірма D-Link вирішила випустити роутер, майже не відрізняється від звичних 100-мегабітних мережевих комбайнів, але наділений оптичним портом. До нього можна підключити кабель FTTH, за яким провайдер роздає Інтернет.

Даний роутер для оптоволокна - підтримує тільки «домашнє» підключення FTTH, і не сумісний c оптичним кабелем, використовуваним для підключення багатоквартирних будинків. Розглянемо, як виконати свій пристрій.

Розглянемо, як виконати свій пристрій

Роутер DIR-615 / FB / O1

По-перше, відразу пояснимо сказане вище. На практиці, провайдерами використовується підключення класу FTTB (оптика до будинку), а всередині під'їзду - встановлений «професійний» роутер. Від якого, в свою чергу, в квартири може бути прокладений Ethernet-кабель. Або, що зустрічається поки рідко, оптичне волокно. Воно - не сумісне з лініями FTTB. А підключення квартири з оптики - має цілком іншу назву, FTTH (оптика до будинку).

Саме для останнього випадку призначений розглянутий тут роутер. Власне, його графічний інтерфейс - не має відмінностей від інтерфейсу налаштування іншого виготовленого D-Link пристрої (Dir-320 / NRU / B6 з прошивкою 1.4). Детальніше розглянемо, що потрібно для виконання налаштування.

Базові опції і їх налаштування

Додаткові відомості про роутере

Оптичний роутер при підключенні по протоколу PPPoE показує непогані результати. Швидкість скачування встановлюється в межах 90 Мбіт / с, в іншому напрямку - результат дещо менше.

Чому тут йдеться саме про PPPoE-протоколі? Провайдер міг використовувати кінцеве обладнання, яке організовує зв'язок на абонентській стороні по ADSL (там використовується PPPoE). Потім, телефонний кабель - замінили оптикою. Але всі інші канали зв'язку залишилися тими ж, і протокол для абонента - не змінився (залишився PPPoE). Ми будемо розглядати варіант настройки саме на цей протокол.

Дії, що виконуються до настройки

Роутер підключають до комп'ютера. Для цього один з портів LAN - з'єднують з мережевою картою ПК, використовуючи патч-корд. Можна одночасно з цим під'єднати шнур провайдера.

Мережеву карту комп'ютера - налаштовують на «авто» DNS і IP (як показано):

Налаштування дротову мережу в ПК

В останню чергу включають харчування роутера (і відправляють ПК на перезавантаження).

Через хвилину, можна відкрити web-інтерфейс. Адреса першої сторінки: 192.168.0.1. На запит авторизації - відповідають admin (це логін) і admin (пароль).

Важливо знати! Якщо будь-яка з перерахованих дій - не вдається, виконується скидання налаштувань. Після включення - повинна пройти 1 хвилина, а потім, натискають reset (утримуючи цю кнопку 10-15 секунд).

При виконанні першого входу, роутер просить змінити пароль. Тиснемо на «хрестик»:

Тиснемо на «хрестик»:

Зміна пароля

Якщо російська мова - ще не включений, встановіть його в верхньому меню (правий список). Зараз ми розглянемо, як налаштувати з'єднання.

Налаштування Інтернет-підключення

На основній сторінці інтерфейсу, знизу - увімкніть режим «Розширені настройки». Потім, в блоці «Мережа», клацніть посилання «WAN»:

Потім, в блоці «Мережа», клацніть посилання «WAN»:

Головне меню

Відкриється наступна сторінка:

Сторінка налаштування підключень

Треба виконати подвійне клацання по єдиному рядку налаштованого підключення (Динамічний IP). На вкладці, в самому низу - виставляють галочку «IGMP» (і тиснуть «Зберегти»). Це потрібно для роботи IP-телебачення.

Потім, натискають «Додати». Нова вкладка - виглядає так:

Нова вкладка - виглядає так:

Вкладка нового підключення

Тут потрібно виконати наступне:

  1. У рядку «Ім'я» пишемо що-небудь (можна «PPPoE»), в списку «Тип з'єднання» - встановлюємо «PPPoE»
  2. У рядку «Ім'я користувача» - встановлюємо значення логіна (прописане в договорі), заповнюємо рядок з паролем і підтвердженням
  3. Виконуємо прокрутку вниз: опція «включити IGMP» - повинна бути відключена (треба зняти галочку)!

На цьому, власне, все. Тиснемо «Зберегти» знизу праворуч.

Результат всіх старань - повинен виглядати так:

Результат всіх старань - повинен виглядати так:

Шлюзом за замовчуванням - робимо «PPPoE». Клікнувши по «Зберегти» (з картинкою «дискета»), отримаємо працює роутер. Вдалою настройки!

Наводимо фільм про пристрій (на жаль, в ньому не відображено налаштування - «оптичний провайдер» відсутня):

Чому тут йдеться саме про PPPoE-протоколі?

Дополнительная информация

rss
Карта