Останній крок нашого навчального курсу ми присвятили, мабуть, найцікавішою і просунутої темі - самостійній розробці додатків і сайтів на базі ОС Андроїд. Даний крок буде складатися всього з двох уроків. У цій статті ви дізнаєтеся, як, не володіючи специфічними знаннями, створити власну мобільну утиліту.
Кількість додатки для Андроїда росте не по днях, а по годинах. На даний момент, база даних цифрового магазину Google Play налічує близько 2,5 мільйона утиліт на всі випадки життя. Не дивно, що багато користувачів цікавляться, наскільки складна розробка Андроїд додатків, і чи можна самостійно створити нескладну програму.
Відповідаючи на перше запитання, скажімо, що складність розробки мобільних утиліт залежить від знань і навичок користувача. При наявності мінімального досвіду програмування, наприклад, на Java, написання невеликого додатки стане цілком здійсненним завданням. У цьому ж випадку можна «прокачати» свої знання, вивчивши додатково ще кілька популярних мов для створення додатків, на кшталт Kotlin або Python.
До речі, для освоєння мови програмування зовсім необов'язково записуватися на спеціальні курси. Вивчити ту ж Java можна самостійно за допомогою підручників, а також відеоуроків на YouTube.
Якщо ж користувач ніколи раніше не стикався зі світом програмування, але зробити своє власне додаток дуже хочеться, рекомендуємо прочитати нашу статтю «Як на Андроїд самому зробити сайт або додаток безкоштовно» . Тут ми докладно описали найдоступніші і популярні сервіси та програми, в тому числі, і для смартфона, які допоможуть користувачеві створити Андроїд-утиліту з готових шаблонів або перетворити в додаток цілий сайт.
Дана стаття призначена, в першу чергу, для тих, хто має хоча б мінімальне уявлення про програмування на Android. Ми покажемо програми для розробки додатків для Андроїд і розповімо про основні інструменти для розробки мобільних утиліт. Перед тим, як створити аплет, необхідно освоїти базові принципи популярних мов програмування:
- Java
- C #
- Python
- Kotlin
- Lua
- C / C ++
Читайте також: Мобільні додатки для заробітку
Основні групи інструментів для розробки
Інструменти, за допомогою яких створюються додатки на Андроїд, можна умовно поділити на дві великі групи:
- Програми, які встановлюються на ПК
- «Хмарні» сервіси з закритим доступом
Основна відмінність між двома групами полягає в тому, що для роботи в програмах на ПК важливо розуміти середовище розробки утиліт, знати, як підключати бібліотеки, розбиратися в структурі фреймворка і так далі. «Хмарні сервіси», в свою чергу, надають не тільки каркас додатка, а й набір шаблонів, які можна з'єднувати подібно конструктору, а також, якщо є така, можливість, додавати в код утиліти власні команди.
Android Studio
Серед програм для персонального комп'ютера найпопулярнішою і доступною вважається Android Studio. Це офіційна інтегроване середовище для розробки, випущена Google у вільному доступі. програма викачується з офсайта , Де також розміщується детальна інструкція по використанню софта. Android Studio включає в себе всі необхідні інструменти розробника Андроїд, які знадобляться для створення програми.
Після того, як ви завантажили і встановили програму, можна приступати до створення свого застосування.
Крок 1. Натиснути на рядок Start a new Android Studio project
Крок 2. Вибрати назву програми і вказати папку, в якій зберігаються проекти.
Крок 3. Вибрати форм-фактор пристрою і версії ОС.
Тут потрібно вказати, на якому пристрої буде запускатися додаток. За замовчуванням, це смартфон і планшет, хоча Android Studio дозволяє створювати софт також для «розумних» годин, телевізійної приставки і бортового комп'ютера в автомобілі. Також потрібно вказати мінімальну версію SDK, набору засобів розробки програми. Краще вибрати версію для Android 2.3 - в цьому випадку додаток запуститься навіть на старому смартфоні.
Крок 4. Вибираємо шаблон для нового додатка. Назва шаблону залишаємо без зміни.
Тепер натискаємо на кнопку Next і чекаємо, коли Android Studio створить проект. Після цього можна приступати до розробки програми: підключати бібліотеки на Java, створювати і редагувати код, створювати оболонку програмного продукту і наповнювати її змістом.
Читайте також: Популярні ігри для Андроїд .
Крім десктопних програм для створення додатків, інструменти розробки Андроїд надаються через спеціальні віртуальні платформи. В цьому випадку користувачеві надається програмна платформа, або фреймворк, яка стає каркасом майбутнього проекту. Відразу відзначимо, що створення утиліт за допомогою таких сервісів не є абсолютно безкоштовним і вимагає деяких вкладень. Ціна залежить від того функціоналу, який буде закладений в додатки.
У Мережі існує кілька десятків, а то й сотень сервісів для розробників. Ми ж зупинимося на найбільш популярних і доступних.
Appery.io
сторінка сервісу
«Хмарна» платформа для створення додатків. Ніяких додаткових установок платформа не вимагає - досить зайти на сторінку, зареєструватися і приступити до роботи. У безкоштовної версії можна пропрацювати до 14 днів. На цей час сервіс дозволить створити додаток обсягом до 50 Мб. Далі необхідно заплатити від 60 до 135 доларів для доступу до набору готових програмних інтерфейсів (API), кількість яких якраз і визначається ціною.
Goodbarber
сторінка сервісу
Сервіс для розробки додатків, при роботі з яким не потрібно копатися в коді. З іншого боку, користувачеві бажано мати мінімальне уявлення про те, за якими візуальним і функціональним принципами створюються мобільні утиліти. Goodbarber вдає із себе великий набір шаблонів, колірних схем, шрифтів і іконок для створення мобільних програм.
Користувачеві досить вибрати тему для свого застосування, наприклад, розваги, бізнес, освіту і так далі. Після цього на робочому столі сервісу можна виробляти детальну кастомізацію майбутньої утиліти. Якщо у користувача є навички програміста, можна зробити ще більш тонке налаштування в окремих елементах додатки, наприклад, в «шапці» або посиланнях.
Ціна питання - від 24 до 200 доларів на місяць.
Важливо!
Даний сервіс має і мобільну версію. Такий конструктор можна без проблем запустити на потужному і продуктивному смартфоні британської компанії Fly .
Appmakr
сторінка серсіс
Онлайн-сервіс для створення Android-додатків. Дана платформа не вимагає від користувача знання мов програмування, проте дає дуже чітке уявлення, з яких елементів складається мобільний аплет. Так що, попрацювавши з даними конструктором, через деякий час можна самостійно освоювати інструменти для розробки додатків.
Appmakr - сервіс з найбільш доступною ціновою політикою. Вартість роботи в конструкторі варіюється від 2 до 39 доларів в місяць. Користувачеві надається можливість необмежених оновлень свого застосування. Можна додати фото, відео, карти, коди онлайн-трансляцій, календар, магазин і багато іншого.
А ви пробували самостійно створити додаток на Андроїд через веб-сервіс або спеціальну програму? Розкажіть про свій досвід в коментарях до даної статті.
Читайте також: Як підключити смартфон до ПК по USB .
А ви пробували самостійно створити додаток на Андроїд через веб-сервіс або спеціальну програму?