Сайт не працює - хто винен?

  1. Якщо сайт не відкривається, ви можете використовувати:

Будь-який веб-майстер стикається рано чи пізно з недоступністю інтернет-сайту. Коли не відкривається сайт власник сайту або адміністратор в першу чергу звертається в службу технічної підтримки хостинг-провайдера. Це не дуже правильний підхід, так як існує безліч варіантів з'ясувати причину проблеми самостійно. Давайте зараз розглянемо основні з них.

1. Перевірка whois. Перш за все я перевіряю дані whois, а точніше NS записи домену та стан (делегований домен). Якщо вже на даному етапі з'являються проблеми, то слід звернутися до реєстратора домену, а також відновити нормальне функціонування доменного імені. Для повноцінної перевірки whois можна використовувати ресурс who.is.

2. Пінг - це найпростіший метод перевірки доступності сайту. Відкрийте командний рядок на вашому комп'ютері і введіть спеціальну команду ping example.com (де example.com - це ім'я вашого домену). В результаті виконання цієї команди ми отримаємо ip того сервера, до якого йде звернення, кількість переданих / втрачених пакетів і час відповіді сервера.

В результаті виконання цієї команди ми отримаємо ip того сервера, до якого йде звернення, кількість переданих / втрачених пакетів і час відповіді сервера

Якщо відповіді від сервера немає, на відповідь потрібно більше 100-200 мс, дуже високий відсоток втрат, то слід з'ясувати, на якій саме ділянці виникла така проблема. Можливо справа тут не в хостера, а, наприклад, в вашому провайдеру. Може так статися, що проблеми з доступом більшість відвідувачів сайту не торкнулися, немає причин звинувачувати хостера і відразу готуватися до переїзду.

Якщо сайт не відкривається, ви можете використовувати:

Існують в даний час сервіси, за допомогою яких можна легко перевірити пінг до домену з різних точок. Наприклад, just-ping.com.

На даному сайті необхідно лише ввести ім'я домену або ip-адреса, доступність якого ви хочете перевірити. Доступність сайту буде перевірена з п'ятдесяти різних точок світу. Цей метод більш точний, ніж пінг з вашого ПК, тому що можливість проблем на стороні вашого провайдера виключається.

Більш широкий функціонал має ресурс host-tracker.com, який працює за таким же принципом, але, крім результатів пінгу він показує http-відповідь сервера, час і швидкість завантаження сторінки, розмір сторінки. Так як ICMP-пакети можуть блокуватися маршрутизатором або сервером, пінг до домену може й не бути, проте, при цьому сайт функціонувати буде без проблем. У подібних ситуаціях, host-tracker.com вважається оптимальним варіантом для перевірки доступності ресурсу.

com вважається оптимальним варіантом для перевірки доступності ресурсу

3. Трасування - перевірка маршруту сигналу від робітника персонального комп'ютера до сервера або сайту. Щоб перевірити нормальну трасування маршруту до певного ресурсу, слід в командному рядку викликати спеціальну утиліту. Якщо у вас Windows, то перейдіть в Пуск - Виконати - cmd.exe і в новому меню введіть команду tracert example.com. Якщо у вас MacOS або Linux, в стандартному терміналі виконайте команду traceroute example.com. Підсумком виконання команди стане перелік всіх вузлів мережі на маршруті між доменом example.com і вашим ПК.

com і вашим ПК

Якщо на якомусь вузлі мережі сигнал раптово зникає, то з'являється спеціальне повідомлення про недоступність вузла або ж про те, що було перевищено час очікування. Дивіться, на чиєму ділянці з'явилася проблема, робіть висновки.

4. Mtr - це спеціальна утиліта, що поєднує в собі traceroute і ping. Утиліта відображає в реальному часі маршрут пакетів від Вашого персонального комп'ютера до домену або IP, відображаючи при цьому всі вузли мережі, втрачені пакети, час відгуку від кожного вузла. У MacOS і Linux утиліта називається mtr, а в Windows - WinMTR.

5. Проксі-сервери і анонімайзери. До цього типу відносять ресурси, що дозволяють приховати свій IP адреса або подивитися як відображається сайт для регіону, де фізично знаходиться проксі-сервер. Приклад подібного ресурсу - anonymouse.org. Необхідно лише ввести адресу цікавить вас ресурсу, і даний сервіс відобразить запитуваний інтернет-сайт. Подібний метод перевірки доступності інтернет-сайту застосовується, коли провайдер блокує доступ до ресурсу, або DNS-сервер провайдера не здатний обробити запит.

Ось п'ять головних способів для перевірки доступності сайту (сайт не відкривається). Рекомендується виконувати комплексний аналіз, а не застосовувати лише один метод. Так ви зможете заощадити час з'ясування будь-яких причин недоступності ресурсу. Топ хостингів нашого рейтингу


Дополнительная информация

rss
Карта