Сценарії майбутнього: що стане з медіа і рітейлом, коли зникнуть сайти

  1. Які цілі у пошукових систем
  2. Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!
  3. Чому пошукові системи віддають своїх відвідувачів
  4. Як бути з інформацією
  5. хто залишиться
  6. Ера нейромереж
  7. Чого чекати медіа та ритейлу від нейромереж

Ковалі і кравці теж думали, що немає ремесла надійніше, ніж виготовлення плугів і костюмів, адже землеробство і одяг будуть завжди. Але знайшлися технології, які успішно їх замінили.

У нашому випадку могильниками веб-розробки стануть пошуковики.

Які цілі у пошукових систем

Пошукова система - це, перш за все, комерційна організація, основне завдання якої - збільшення прибутку. Тому найбільший біль для пошукових систем - відправляти людей на сторонні сайти. Сьогодні відвідувач (замість того щоб кликати по контекстній рекламі, купувати товари і послуги через пошук) безоплатно переходить на сайт Васі Пупкіна. Добре, якщо у Васі на сайті грамотний контент і РСЯ. Але що якщо він Дорвейщік або займається фішингом? Відвідувач незадоволений, а це погано.

Велика проблема пошуковиків - втрата відвідувачів. Масла у вогонь додають вебмастера, які пишуть кілотонни повідомлень в техпідтримку ПС. Мовляв, позиції їх сайту просіли, а ПС дають не так багато безкоштовних користувачів, як їм хотілося б.

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

  • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
  • підтримка менторів
  • диплом
  • Стажування в топових агентствах Росії
  • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

Чому пошукові системи віддають своїх відвідувачів

Жодна ПС не здатна згенерувати таку кількість контенту, який задовольнить всі запити користувачів. Вебмастера використовують цей факт для аргументації своїх претензій. Але це тимчасова проблема, яку можна вирішити (і рішення вже впроваджуються).

Наприклад, за багатьма популярними запитами «Яндекс» вже не пересилає користувачів на сторонні сайти, а залишає у себе.

Наприклад, за багатьма популярними запитами «Яндекс» вже не пересилає користувачів на сторонні сайти, а залишає у себе

За комерційним запитам різноманітність ще багатшими.

За комерційним запитам різноманітність ще багатшими

Ну а для інших товарів є «Яндекс.Маркет».

Я переконаний, що саме «Маркет» та йому подібні системи візьмуть на себе обслуговування більшості замовлень в Рунеті. Подивіться на успіх Alibaba Group. Суть її роботи - надати продавцям торговельний майданчик. При цьому чистий прибуток компанії в 2016 році склала $ 11,056 млрд , що більше бюджету багатьох країн - наприклад, бюджет Білорусі в 2016 році склав $ 9,762 млрд.

Вигода користувача:

  • економія часу на пошук товару;
  • зменшення ризиків.

Вигода продавців:

  • економія часу і грошей на веб-розробку та SEO;
  • отримання гарантованого трафіку;
  • мінімізація ризиків.

Вигода пошукача:

  • отримання частини доходу від кожної угоди;
  • зростання замовлень контекстної реклами;
  • звільнення обчислювальних ресурсів, які витрачаються на індексування і обробку даних зі сторонніх сайтів.

При такому розкладі веб-розробники, веб-дизайнери, SEO-фахівці та хостингові компанії залишаються не при справах. Заощаджені на розробці та просуванні гроші будуть вкладені в контекстну рекламу, тому зросте потреба у фахівцях з її налаштування. Залишаться затребуваними інтернет-маркетинг і SMM. Доменний ринок також сприйме зміни з холодною головою - просування офлайновими методами ніхто не відміняв, та й ecommerce-монстри напевно дозволять підключати до магазинів власні домени.

Хтось заперечить, що магазини позбудуться унікального дизайну. Але ж сенс ефективного веб-дизайну як раз в тому, щоб акцентувати увагу клієнта на важливих елементах товару і сприяти ухваленню рішення про покупку. Якщо дизайн відволікає, значить, він працює проти бізнесу. А однакові картки товарів і розділи дозволяють відвідувачам орієнтуватися на веб-сторінці в рази швидше.

Як бути з інформацією

Тут все ще простіше. Вебмайстрам запропонують публікувати свій контент в пошуковій «базі даних», назвемо це так. Проста мотивація - за показ статті з «бази даних» вебмайстру нараховується винагороду.

Незабаром вебмастера помітять, що статті з «бази даних» ранжуються вище конкурентів, а індексуються і зовсім миттєво. Пошуковик пояснить це більш точної і швидкої роботою роботів з контентом, який розміщений і ідеально відформатований під вимоги цих роботів. Машині апріорі простіше оцінити контент, згодований їй через спеціальну форму, ніж ритися в різношерстих сайтах і очищати корисний контент від сміття.

Вебмастера стануть масово переносити свій контент в «базу даних», тим більше що піонери цього процесу отримають непоганий прибуток від співпраці. Так, в «базу» з часом стече практично весь цінний контент, туди ж будуть потрапляти все нові дані. Цей процес мені бачиться природним і добровільним - просто тому що створювати і просувати сайти стане економічно недоцільно.

Вигода користувача:

  • економія часу на сприйняття інформації - всі дані представлені в звичному і зручному інтерфейсі;
  • немає переходів на сторонні сайти - вища безпека;
  • немає нав'язливої ​​реклами.

Вигода пошукача:

  • зростання доходів від реклами;
  • зменшення витрат на індексування і обробку сайтів;
  • підвищення якості контенту. Відсутність необхідності створення сайту для заробітку суттєво розширить кількість авторів, які пишуть професійний контент.

Вигода вебмастера:

  • економія часу і грошей на веб-розробку та SEO;
  • отримання частини рекламного доходу при показі контенту;
  • більш швидке і високе ранжування в пошуку в порівнянні з традиційними сайтами.

хто залишиться

До сих пір я говорив про дрібних і середніх сайтах, які живуть за рахунок пошукового трафіку. Є й ті, кого зміни торкнуться в останню чергу:

  • сайти, що сформували свою субкультуру (вузьконішевому видання, форуми);
  • вузькоспеціалізовані онлайн-сервіси;
  • великі офлайнові магазини;
  • великі медіа та видавництва.

Власна аудиторія і / або фінансові можливості дозволять таким проектам зберігати автономність, причому досить довго.

Але з часом глобальний ринок буде розділений між декількома компаніями, у яких досить технічних і фінансових можливостей для входу в наступну еру. Люди просто пересядуть на електромобілі з автопілотом, а що залишилися сайти перетворяться в раритет, яким стали бензинові авто з 1950-х.

Ера нейромереж

Пропоную заглянути ще далі. Хмарна нейросеть буде шукати, аналізувати і компілювати зібрану інформацію відповідно до ваших особистих вподобань. Для кожної людини одна і та ж інформація буде оформлена по-різному. Для одних це буде витримка в два абзаци, для інших знайдеться багато фото, третім - відео по темі.

Підбір і покупка товару також будуть автоматизовані на 90%. Браузер (якщо, звичайно, і він не стане атавізмом) перетвориться в інтерфейс для спілкування з персональної нейромережею. І на цьому етапі необхідність в сайтах пропаде повністю - боти будуть черпати дані безпосередньо зі сховищ, які старанно заповнюють вебмастера.

В результаті користувач економить колосальну кількість часу. Дані, на пошук і аналіз яких ми раніше витрачали години, тепер надаються в ідеальному вигляді і моментально. Пошуковики лише сортують і складують інформацію на серверах, а ранжированием і визначенням релевантності займається ваша особиста нейросеть - виходячи з ваших же особистих потреб.

Давайте простежимо нинішній шлях користувача до покупки або інформації.

Ключові точки: пристрій → операційна система → браузер → інтернет-з'єднання → пошуковик → сайт. У цьому ланцюжку пошуковики знаходяться досить далеко від користувача.

Краще за всіх до інтернет-еволюції підготувалася Google, яка розробляє продукти для всіх ключових точок для користувача шляху. І вже сьогодні цей шлях стрімко скорочується.

Оптимальним рішенням для користувача буде пристрій (і це не смартфон) з особистої хмарної нейромережею. Тому в найвигіднішому становищі опиняться виробники гаджетів і творці нейромереж.

Економічна доцільність і технічний прогрес - головні рушійні сили інтернет-еволюції. Зараз веб-розробка перебуває на еволюційної стадії «ремісництво». Це індивідуальне пошиття дорогих костюмів, які доводиться постійно покращувати, а з появою нових трендів - так взагалі викидати і робити нові. Наступна стадія - серійне виробництво з мінімальною собівартістю.

А ще далі нас чекає перехід на принципово новий рівень, про який я пропоную поміркувати в коментарях до цієї статті.

Чого чекати медіа та ритейлу від нейромереж

В еру нейромереж виробники будуть укладати прямі угоди з покупцями, тому дрібні рітейлери зникнуть, великі ж візьмуть на себе роль логістичних центрів.

Якісний недорогий продукт стане практично єдиним способом завоювати лояльність клієнтів, адже всі реальні характеристики і результати тестування товару будуть доступні всім нейромереж миттєво.

При цьому деформація людської свідомості в бік роботизації відбуватиметься набагато повільніше, ніж технічний прогрес. Ми будемо все так же шукати додаткову емоційну складову в кожному товарі. Тому бренди виживуть, а їх роль в просуванні зросте, адже нейросеть буде враховувати переваги користувача.

Реклама буде виправдана тільки для просування нових товарів і для підтримки популярності бренду. Зросте роль офлайн-реклами, а в онлайні залишиться тільки нативна.

Для користувачів весь контент і послуги хмарної нейромережі будуть формально безкоштовними. Платити авторам контенту за кожне звернення до їх матеріалами в «базі даних» будуть нейромережі, внісши ці витрати в дилерській угоді з виробниками. Користувач і зараз платить автору, купуючи товар, але гроші йдуть по дуже довгому ланцюжку: продавець - маркетингове агентство - рекламний агрегатор - видавництво - автор. У майбутньому цей ланцюжок скоротиться до «виробник - нейросеть - автор» і стане для користувача дешевше.

Нарешті, великі медіа, хоч і стануть частиною великої «бази даних», все ж збережуть свою індивідуальність за рахунок сили і авторитетності їх бренду.

Джерело фото на тізері: Alamy.com

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.

Але що якщо він Дорвейщік або займається фішингом?

Дополнительная информация

rss
Карта