Мінус на мінус, як відомо, дає плюс. Написавши обурений відгук про годинник Sony Smart Watch 3 на платформі Android Wear , Я полетів до Іспанії. Там, відлучившись ненадовго з Mobile World Congress, відвідав відомого блогера і письменника Алекса Екслера, буквально за пару днів до цього не залишив каменя на камені від годин Motorola 360 . Повертівши дітище Motorola в руках, я його у Алекса ... купив. Тому що а) давно збирався це зробити в будь-якому випадку і б) хотів порівняти відчуття свої та Алекса на одному і тому ж примірнику годин. Тепер, уже в Москві, провівши з годинником кілька приємних днів, я повинен сказати, що все не так однозначно. Виявляється, для отримання повного уявлення про платформу треба було додати до неї один маленький штрих за 57 рублів. І тоді, можливо, мій перший текст був би трохи менш суворий.
Але спочатку кілька слів про годинник Motorola 360. Вони надійшли в продаж щодо давно за нинішніми мірками, ще у вересні минулого року. В нормальному світі це короткий термін, але в світі гаджетів, коли нові покоління пристроїв виходять мало не щомісяця, Motorola 360 цілком можна вважати антикваріатом. Круглий корпус із загартованої сталі, скло з покриттям Gorilla Glass 3, ззаду датчик, що вимірює пульс власника.
У продаж годинник надійшли з операційною системою Android 4.4W.2, але вона швидко оновилася до Android Wear 5.0.2. Всередині працює процесор TI OMAP 3 з частотою 1 ГГц, і в його розпорядженні знаходиться 512 Мбайт оперативної пам'яті. Ще недавно такий мощі цілком би вистачило для непоганого смартфона, а тепер вона в годиннику. Діагональ (або, якщо завгодно, діаметр) екрана становить 40 мм, дозвіл матриці 320х290 точок. Алекс для вивчення придбав базову версію з шкіряним ремінцем, вона коштує приблизно 200 євро. Ремінець, до речі, що замінюється, і на eBay повно альтернатив на будь-який смак і гаманець. Є також металеві браслети.
Годинники дуже схожі на звичайні, з одного маленькою обмовкою - основну частину часу екран нічого не показує. Взагалі нічого. Зроблено це для економії акумулятора, ємність якого становить смішні 320 мАг. Але коли підносиш годинник до очей, на екрані миттєво з'являється циферблат. Алекс писав, що автоматичні включення спрацьовує через раз, але я не погоджуся: там все заточене під певний кут нахилу, і якщо він для тебе комфортний, спрацьовування 100-відсоткове. Але треба приміряти, звичайно, до покупки - щоб уникнути.
У комплекті з годинником йде компактна док-станція з бездротовою зарядкою. Це реально дуже зручно: не треба виймати ніяку заглушку, просто поклав годинник на док-станцію, і заряд пішов. Можна класти навіть не дуже рівно, це не критично. У режимі заряду на екрані постійно відображається час: зручно, якщо поруч з вашим ложем є тумбочка, завжди можна вночі перевірити - котра година. У деяких ситуаціях дуже корисно.
Годинники, зрозуміло, волого-і пиловідштовхуючій. У них можна митися під душем, ось тільки краплі води іноді призводять до помилкових спрацьовувань екрану. Нічого страшного, але подбешівает.
У режимі, коли екран в режимі очікування нічого не показує, заряду батареї вистачає на пару днів. Звичайно, якщо люто міняти циферблати і постійно дивитися на екран, тоді акумулятор сяде раніше. Але робочий день від світанку до заходу сонця вистачає гарантовано. Так, мені теж би хотілося дня три. А краще тиждень. Але в даному випадку квола батарея частково компенсується елегантним і швидким зарядним пристроєм. Відновлюється заряд буквально на очах. Хвилин сорок - і ось вони, заповітні 100%.
Чи дратує мене чорний екран в режимі очікування? Скоріше ні ніж так. Я перед цим кілька днів ходив з ще не надійшли в продаж годинами Alcatel , Ретельно злизала з Motorola 360, і там теж не дратувало. Мені не дуже важливо, що там показують годинник рукавах моїх сорочок і піджака. Так само як і оточуючим людям. Головне, що коли потрібно дізнатися час - воно перед очима. Повторюся, мені дуже хотілося б обзавестися розумними годинами, які треба заряджати дуже рідко. Але при поточному рівні розвитку технологій доводиться вибирати - або красиво, або довго. Qualcomm радісно рапортує, що в розумних годинах наступного покоління будуть активно використовуватися SoC Snapdragon 400. Навіть не 200, а 400! Які і в смартфонах-то виглядають досить переконливо. Вибір на користь краси очевидний ...
Все, що я говорив про Android Wear в попередньому матеріалі, залишаю в силі. Фактично, перед нами годинник з різного роду оповещалкамі. Чи не пропустиш ні дзвінок, ні повідомлення, ні новий лист. Правда, деякі програми ще не навчилися взаємодіяти з Wear: наприклад, Viber мені нічого на годинник не повідомляє. Але це, швидше за все, баг, який буде виправлений. Взагалі, звичайно, з оповіщенням все не дуже просто. Наприклад, під час отримання SMS годинник показує велику, на весь екран, фотографію відправника. І якщо ви ведете хитру гру, намагаючись зробити бізнес одночасно з двома конкуруючими компаніями, під час переговорів варто тримати годинник глибоко в кишені. Інакше потрапите, як пити дати. На щастя, під час зарядки оповіщення не спливає.
Чисто теоретично, з годинником можна розмовляти і про щось їх просити, але я цим займатися не збираюся. І вбудованим будильником користуватися не буду. Просто тому, що фази сну це чудо визначати не вміє, та й спати з такою блямби на руці не дуже зручно. Обійдуся будильником в смартфоні, а в особливо відповідальних випадках одягну браслет Sony SWR30.
А тепер, Федір, про головне - про родзинку. Різноманітних циферблатів в Motorola 360 істотно більше, ніж в Sony. Я спочатку цілком ними задовольнився, але під кінець четвертого дня не витримав і став копатися в Google Play на предмет нових. Їх там багато, але, як уже писав, більшість досить примітивно і необхідних грошей не варто. Однак в результаті наткнувся на Speeds Pro Watch Face, за який просили 56 рублів, купив його, пам'ятаючи про можливість повернути гроші назад, і після установки просто застогнав від захоплення.
Серйозно, це просто диво якесь. Мало того, що на екрані з'являється солідно виглядає і відмінно читається циферблат. Так його можна ще й грунтовно підлаштувати під свої потреби, додавши масу корисного. Рівень заряду акумулятора годин і смартфона, дату, час, місяць, число пройдених кроків, погоду, світове час, компас - вибирай на смак. Розробники продумали навіть таку дрібницю, як хід секундної стрілки: вона може рухатися плавно або дискретно. І найголовніше, що вся перерахована інформацію не повалена аби як, а розташована з розумінням справи і хорошим смаком.
Намилувавшись на циферблат Speeds Pro Watch Face на Motorola 360, я встановив його на облаяні Sony Smart Watch 3. І знаєте що? Ви будете знущально реготати, але з ним годинник мені раптом почали подобатися. У Sony, на відміну від Motorola, екран в режимі очікування гасне в повному обсязі, і на ньому можна чудово читати всю інформацію. Якої, як ми знаємо, правильний циферблат показує з надлишком. Так, у Smart Watch 3 немає пульсометра, і бездротова зарядна станція в комплекті не йде. Але зате і ціна рази в півтора нижче ...
Підведемо підсумок. Android Wear в своєму нинішньому стані - штука досить безпорадна. Багато фітнес-браслети, які обслуговуються окремими додатками, здатні приносити велику користь. І заряджати їх треба рідше.
Але якщо вас заздалегідь не дратує перспектива заряджати годинник в кращому випадку раз на два дні, взяти що-небудь цілком можна. Саме в якості годин, а не співрозмовника або альтернативи смартфону. Що саме - вирішуйте самі. Алекс Екслер і ще кілька моїх знайомих зупинилися на LG G Watch R , Я поки походжу з Motorola 360, а є ще варіанти від Sony, Asus і інших шанованих компаній. Тільки не скупіться і купіть один з циферблатів розробника Zunanden , Вони у нього просто дивно гарні.
Якщо так піде і далі, то стане цілком нормальним питати у людини на вулиці не тільки час, а й погоду або направлення на північ.
І, звичайно, чекаємо Apple Watch, які надійдуть у продаж найближчим часом . Безліч азіатських розробників пристрасно хочуть від них ідей.
Чи дратує мене чорний екран в режимі очікування?3. І знаєте що?