Секрети краси безшовних патернів

  1. Патерн підкреслює площину поверхні
  2. У патернах недоречні веб-ефекти
  3. Цілісність графіки паттерна
  4. Робота з фоном, як з об'єктом

Зараз вже є багато різноманітних статей і уроків про те, як робити безшовні патерни, і набагато менше інформації про те, як же зробити їх красивими і виразними. Адже патерн це в першу чергу зразок, яким заповнюються паперові, текстильні, керамічні та інші поверхні. Виходячи з цих завдань, і поговоримо про його красі.


Патерн підкреслює площину поверхні

Перше, що відрізняє хороший патерн, це те, що він органічно лягає на запечатувану площину. Чи не вивертає її, не ламає, а навпаки - підкреслює її, як об'єкт. Це означає, що чохол для подушки з хорошим патерном буде сприйматися в першу чергу як: «Класна річ, вона відмінно впишеться і пожвавить мій інтер'єр!» І лише потім, і то не завжди, приходять думки: «яка гарна графіка, як красиво стилізовані ці гілки ... »
Відмінний приклад - класика скандинавського дизайну - компанія Марімекко і її маки. Графіка паттерна дуже лаконічна, але які приголомшливі дизайнерські об'єкти з нею виходять!


Зрозуміти цю особливість відразу буває важко, для цього потрібно вчитися дивитися на крок вперед, точніше, навіть на два: спершу думаємо про те, як наш патерн буде розмножений на горизонтальній площині, а далі ще й про те, як це полотно буде працювати на об'ємних предметах.


У патернах недоречні веб-ефекти

Головне, за рахунок чого досягається такий ефект органічності малюнка - його площинність. Це означає, що тіні, світіння і градієнти практично зникають з набору ефектів художника по тканинах. Всі тіні і відблиски з надлишком створить реальний інтер'єр, надрукована тінь у своїй виразності справжньою програє завжди.
Тут можна подивитися, наприклад, роботи Georgiana Paraschiv, художниці й дизайнера з Бухареста. Максимально проста графіка знаходить всю силу своєї виразності на предметах:


Цілісність графіки паттерна

Друга важлива якість для того, щоб патерн добре лягав на поверхню - цілісність графіки. Це означає, що весь патерн повинен сприйматися як єдине ціле, не повинно виникати кричущих окремих плям, ліній, кольорів. І навіть якщо ви використовуєте великий акцент або яскравий колір - вони повинні органічно вписатися в графіку в цілому і сприйматися в ній, а не «вистрибувати» з композиції на глядача, інакше саме ці об'єкти опиняться тим, що буде руйнувати форму подушки, покривала або штор .
Приклад з мого улюбленого скандинавського дизайну-шведська компанія Kinnamark. У ній не бояться яскравий плям і цікавих форм, так як всі вони органічно вписуються в загальний дизайн:


Робота з фоном, як з об'єктом

Якщо спробувати на практиці застосовувати ці правила, то інтуїтивно або свідомо, можна прийти до того, що одне з ключових якостей хорошого патерну - це гармонійне і цікаве взаємовідношення фону і графіки. Якщо спершу фон - це просто місце, де ми розміщуємо наші графічні об'єкти, то далі все стає цікавіше. Фактично, щоб наш патерн виглядав цільним, щоб об'єкти не вискакували, для всього цього потрібно освоїти роботу з фоном.
Що я маю на увазі? Давайте подивимося на ці приклади. Це приголомшливі, зроблені вручну (!) Патерни Вільяма Морріса в 19 столітті.


А тепер подивимося на них же, але трохи інакше:


Я спеціально прибрала всі нюанси кольору і ліній, вони надають красу і оригінальність, але навіть без них його роботи на текстилі виглядали б відмінно. Подивіться, тут ми бачимо тільки форми графіки. Тепер зробимо ще один крок: подивіться чи не на білу графіку, а на контрформу - на чорне. Саме контрформа, створена з фону, робить цей патерн - завершеним текстильним об'єктом. Малюнок не наліплені зверху, навпроти, сам фон тут - ключовий графічний об'єкт. Він дуже цікавої форми, виразний, рівномірно розподілений по формі квадрата.

Вся графіка при такій роботі з фоном стає дуже переконливою. Навіть якщо ми прибираємо колір і накладення, але залишаємо тільки контрформу, хороший патерн продовжує працювати. Тому що головне своє завдання він виконує - пов'язує фон і графіку в єдине ціле, яким, як мереживом, потім можна покривати тривимірні об'єкти.
До речі, мереживо ще одна вдала метафора для пояснення по роботі з фоном: в мереживних серветках простір між нитками і створює всю красу. Також і тут - фон патерну - це ті самі порожнечі в серветці, і які б складні вузли ми не в'язали, служать вони для краси між ними.

У висновку покажу чудові і наочно демонструють всі прийоми, про які я розповіла, роботи Marthe Armitage, яка друкує свої шпалери на ручному верстаті у власному будинку, а відомі вони вже по всьому світу.


Я бажаю Вам бачити і створювати красу навколо себе!
Мій блог: http://vk.com/silmen_illustration

Що я маю на увазі?

Дополнительная информация

rss
Карта