Синтетичні діаманти завойовують ювелірний ринок

Все більше людей купують обручки з штучними діамантами. Фото: cbsnews.com

Сьогодні не обов'язково витрачати величезні гроші на обручку з діамантом. Крім традиційних методів економії , Нові технології пропонують купувати камені, вирощені штучно.

«Ми ставимо питання про все, що купуємо зараз: я хочу знати, що моя косметика не повна токсинів, моя одяг не зроблена дітьми, а в моїй їжі немає пестицидів, - каже Мелісса Мок. - Тому, звичайно, я хотіла дізнатися про походження мого діаманта ».

Її наречений недавно зробив їй пропозицію і подарував каблучку з діамантом, змодельованих Vrai & Oro. Камінь був створений Алмазний заводом в Сан-Франциско, де використовується машина, яка нагріває вуглець до температур, що перевищують зовнішній шар сонця. Такі прикраси атомно ідентичні алмазів.

«Мені подобається ідея, що діамант - це красивий, високоякісний камінь, який не буде дряпатися і справді живе вічно, - говорить вона. - Алмазний завод знайшов спосіб відтворити процес, який відбувався в природі ».

Реактор для виготовлення алмазів. Фото: fastcompany.com

Деякі люди вибирають не тільки алмази, але і інші дорогоцінні камені - наприклад, сапфіри і опали. Хоча продажу штучних алмазів припадає лише 1% ринку, є підстави вважати, що в наступному десятилітті відбудеться значне зростання.

Очікується, що видобуток алмазів досягне свого піку в 2019 році, повідомляє The Economist. У цей момент поставки нових алмазів почнуть знижуватися на 1-2% на рік.

Штучні алмази гарні ще й ціною. За лабораторний варіант прикраси можна віддати на 20-40% менше.

«Для найпопулярніших форм і розмірів економія становить 35%», - говорить Кріш Хіммарамка, засновник ювелірного стартапу Do Amore, який продає обидва види діамантів. Чистий видобутий діамант в один карат, буде коштувати близько $ 5 000. Алмаз, вирощений в лабораторії, можна придбати за $ 3 300.

ДіКапріо у фільмі Blood Diamond. Фото: sky.com

Важливу роль у розвитку штучних прикрас зіграв Леонардо ДіКапріо. У 2006 році він знімався у фільмі Blood Diamond, який розповідає про криваву видобутку алмазів в африканських країнах.

«Я був в жаху від того, що відбувалося в Сьєрра-Леоне в кінці 1990-х років і як алмази фінансували воєначальників, - сказав він в інтерв'ю Time. - За даними Amnesty International, в результаті цих продажів алмазів загинуло близько 4 мільйонів чоловік ».

Так ДіКапріо виявився серед інвесторів Diamond Foundry - лабораторії по виготовленню штучних алмазів. Її заснували в Сан-Франциско в 2012 році. Саме це місце стало одним з трьох дослідницьких центрів у світі, які отримали так звані безконфліктні алмази. Два інших - це сінгапурський Diamond Generic та російські Diamond.

Першим завданням для Diamond Foundry стало створення плазмового реактора, який міг би відтворити високоякісний алмаз. Після декількох років роботи в тисячах симуляцій вони зібрали машину, що складається з сотень високоточних деталей, які генерують високі температури.

У природі алмази утворюються, коли вуглець піддається впливу дуже високого тиску глибоко в Землі і потім виноситься назад на поверхню виверженнями вулканів. Тому діаманти привабливі ще й рідкісним поєднанням географічних і геологічних факторів, що вимагаються для їх створення.

Ще в 1941 році компанія General Electric створила машину для вироблення алмазів, проте ці штучні вироби були занадто тендітними і непридатними для ювелірних виробів.

Діаманти Diamond Foundry вийшли на ринок в листопаді 2015 року, і з тих пір доходи компанії подвоюються кожен квартал, за винятком останнього. Цього разу вони потроїлися.

Компанія продає власну лінію ювелірних прикрас на сайті і співпрацює з магазинами Barneys і Vrai & Oro, які проектували кільце для Мелісси Мок.

«Багатьом магазинам зараз подобається, що у них з'явилася історія походження алмазів, - пояснює співзасновник Diamond Foundry Марін Росчейсен. - У будь-якому розкішному продукті походження дійсно є ключовим. У випадку з здобутим алмазом ви не можете бути впевненими, так як він пройшов через кілька десятків рук до вас ».

Протягом десятиліть алмазна промисловість була заплямована тим, що пошуки алмазів часто приводили до насильства, воєн і людських страждань.

29-річна Карен ДеВінент, яка нещодавно побралася, сказала, що фільм з ДіКапріо вплинув на вибір кільця.

«Я не хотіла, щоб в моєму житті був такий особливий момент, заплямований чиєїсь болем», - каже Девінсен, чий наречений подарував їй каблучку з рожевим сапфіром.

Компанія Vrai & Oro ексклюзивно використовує алмази, вирощені в Diamond Foundry. Виявилося, що молоді люди швидко прийняли ідею синтетичного алмазу.

Але навіть незважаючи на те, що американське «покоління Y» із задоволенням купує вирощені в лабораторії діаманти, лідери Diamond Foundry знають, що чекає велика робота, щоб зруйнувати традиційну алмазну промисловість.

По-перше, у старших поколінь є більше грошей, які вони можуть витратити на ювелірні вироби з діамантами. По-друге, логіка, яка переконує американську аудиторію купувати штучні алмази, не обов'язково переконає індійських або китайських споживачів.

Починати нове життя в імміграції складно - багато чому потрібно вчитися майже з нуля, а поруч далеко не завжди є ті, хто допоможе і підтримає.

"Рубік" дуже хоче допомогти людям переїхати і досягти успіху в США. Ми публікуємо сотні матеріалів на місяць. Завжди детальну і перевірену інформацію.

Ми спілкуємося з імміграційними адвокатами та експертами, щоб вони безкоштовно відповідали на ваші питання і допомагали не наробити помилок. Ми допомагаємо співвітчизникам, які опинилися у важких обставинах, і жертвам домашнього насильства. І ми створюємо середовище спілкування без агресії і засудження, модеріруя для вас групи в фейсбуці.

Над "Рубіком" працює більше десяти осіб, і у нас багато витрат - зарплати, хостинг, пошта і так далі. Ми не хочемо вводити платну підписку, щоб не позбавити нужденних людей доступу до інформації.

Тому в деякі місяці нам дуже складно перекрити витрати. У нас немає зовнішніх інвесторів з прихованими мотивами (які замість грошей завжди хочуть впливати на редакцію). Проект заснований та належить журналісту і іммігрантці Катерині Панової і живе виключно за рахунок рекламних доходів і підтримки аудиторії.

Будь ласка, візьміть участь в нашому прагненні допомогти іммігрантам, підтримавши редакцію. Навіть кілька доларів, які ви б витратили на каву, допоможуть нам підготувати матеріал, який збереже комусь останні гроші і не дозволить віддати їх шахраям.

Дополнительная информация

rss
Карта