Скільки кроків відокремлює ваш сайт від топа?

  1. На що ми звертаємо увагу при аудиті сайту?
  2. Технічні характеристики
  3. Склеювання доменних імен сайту
  4. Відсутність файлу robots.txt, помилки в ньому
  5. Відсутність файлу sitemap.xml, помилки в ньому
  6. Наявність дублів головною і внутрішніх сторінок сайту
  7. Швидкість завантаження сторінок сайту
  8. Наявність человекопонятний URL сторінок
  9. Перевірка сайту на наявність непрацюючих (битих) посилань
  10. Коректна обробка 404 помилки

Компанія WebCanape недавно запустила послугу «Експрес-аудит сайту», яка дозволяє адекватно оцінити роботу інтернет-ресурсу, знайти помилки і невідповідності основним вимогам пошукових систем. В результаті клієнт отримує список видимих ​​причин, за якими його сайт не виходить в топ Яндекс або Google, знижується у видачі або індексується, але не потрапляє в пошук.

У цьому випадку наші фахівці відіграють роль «терапевтів», які досліджують причину «захворювання» сайту по ряду аналізів. Дізнавшись симптоми поганого самопочуття ресурсу, вони уважно оцінюють зовнішній вигляд пацієнта, вивчають його стан, виявляють внутрішні «віруси» і ставлять діагноз. Виправляти виявлені помилки чи ні, вирішує сам клієнт. Але продовжуючи нашу аналогію, коли знаєш причину - легше впоратися з її наслідками, прийнявши вчасно потрібний «ліки».

На що ми звертаємо увагу при аудиті сайту?

У мінімальному наборі критеріїв оцінки - чотири параметри, що визначають успішну роботу сайту: технічний, SEO-параметр, аналіз якості контенту та бізнес-параметр. Кожен з них має кілька пунктів оцінки, на які слід звернути увагу в першу чергу. Для зручності клієнтів аналітик розміщує їх в таблиці з короткими коментарями. Давайте заглянемо в робочу лабораторію WebCanape і дізнаємося, що означає кожен з пунктів перевірки.

Технічні характеристики

Технічні параметри дозволяють виявити внутрішні, не помітні оку відвідувачів сайту і, часом, самим клієнтам помилки. При аудиті сайту розглядаються найпоширеніші.

Склеювання доменних імен сайту

Що, якби замість імен у кожного з нас були цифри і точки? Не дуже зручно, а ось Ольга, Василь, Наталя, Олег - зрозуміло і просто. Так і у інтернет-ресурсів є запам'ятовуються літерні доменні імена, які видно в адресному рядку сайту. Але трапляється, що сайт доступний в пошуку по декількох адресах www.web-canape.ru, web-canape.ru (або ж є редіректи з webcanape.ru, вебканапе.рф). В цьому випадку необхідно залишити один з адрес, зробити «склейку доменного імені».

  • Навіщо? Згідно з вимогою пошукових систем сайт повинен відкриватися лише на одній адресі.
  • В іншому випадку сайт втрачає позиції у видачі.
  • Наприклад, у видачі ваш сайт з'являється то без www, то з www - кожен раз по-різному, а ви хочете прийти до одного варіанту, попутно позбувшись від неточностей в статистиці сайту і показниках відвідуваності аудиторії.
  • Що робити? Виконати склейку доменного імені.

Виконати склейку доменного імені

Читати докладніше в хелпе Яндекс.Вебмайстер

Відсутність файлу robots.txt, помилки в ньому

Уявіть, що до вас в гості прийшли колеги по роботі. Ви показали їм зал, вітальню, запросили до їдальні, але провели повз підсобки і спальні. Щоб вони випадково не заблукали в ці приміщення, ви заздалегідь попередили їх, де санвузол. На сайті також є небажані сторінки, які не слід виводити в пошук. Файл Robots.txt призначений якраз для роботів пошукових систем, в ньому ви можете вказати сторінки, які хочете закрити від індексації в певній системі пошуку або у всіх системах відразу.

  • Навіщо? Оскільки файл регулює процес індексації пошуковими системами, його відсутність небажано.
  • В іншому випадку це утруднить індексацію і вплине на просування сайту.
  • Наприклад, ви не хочете, щоб в пошуку з'являлися службові розділи сайту (конфіденційна інформація) і сторінки-дублі, для цього достатньо закрити їх від індексації. Таким чином, файл robots.txt підкаже пошуковим роботам, на що слід звернути увагу, а що потрібно пропустити.
  • Що робити? Створити і правильно оформити файл robots.txt.

txt

Читати докладніше в хелпе Яндекс.Вебмайстер

Відсутність файлу sitemap.xml, помилки в ньому

Уявіть: ви прийшли в супермаркет за молоком і сиром, коли дізналися про надходження молочних продуктів. Але між відділами немає вивісок - ось і доводиться блукати між автохимией і побутовою технікою. Щоб знайти правильний шлях, ви питаєте дорогу у продавців і, якщо не отримуєте відповідь, йдіть в інший магазин. Пошуковий робот теж потребує вказівках: де шукати нову інформацію для включення в пошук і на які сторінки слід звернути увагу в першу чергу - в цьому йому допомагає файл sitemap.xml.

  • Навіщо? Цей файл забезпечений інформацією для пошукових систем і регулює процес індексації, його відсутність негативно позначається на просуванні.
  • В іншому випадку це утруднить індексацію і негативно вплине на пошукове просування сайту, не дозволивши вийти в топ.
  • Наприклад, ви хочете, щоб найбільш важливі сторінки сайту індексувалися в першу чергу і в максимально короткі терміни. Після створення файлу sitemap.xml пошуковий робот буде просуватися по сторінках вашого ресурсу, як по рейках.
  • Що робити? Створити і правильно оформити xml карту сайту. Попередньо ви можете перевірити правильність оформлення файлу в спеціальному валідаторі Яндекс.Вебмайстер.

Вебмайстер

Читати докладніше в хелпе Яндекс.Вебмайстер

Наявність дублів головною і внутрішніх сторінок сайту

Якби в альтернативної реальності у кожного з нас був клон, це сильно б ускладнювало життя обом. Дублі сторінок вашого сайту, що з'являються у всесвітній павутині, також заважають просуванню , Від них треба позбавлятися.

  • Навіщо? Для рядового користувача дублі сторінок часто залишаються непоміченими, зате відразу ж привертають увагу пошукового робота. Контент всіх сторінок ресурсу повинен бути унікальним і читабельним для користувача, без копіпаст. Аналогічна інформація на повторній сторінці буде вже не унікальною, що негативно позначиться на просуванні сайту.
  • В іншому випадку це вкрай негативно вплине на ранжування сайту в пошукових системах.
  • Наприклад, часто мають дублі головна і сторінки з каталогом. При цьому можуть проіндексувати обидві сторінки або лише одна з них, але наявність «двійника» буде гальмувати просування сайту.
  • Що робити? Позбутися від дублюючих сторінок на сайті або закрити «дубль» від індексації.

Читати докладніше в хелпе Google.Вебмастер

Швидкість завантаження сторінок сайту

Близько 80% дівчат, які не дочекалися молодих людей на першому побаченні, припиняють з ними спілкуватися. Приблизно стільки ж потенційних клієнтів, які не побачили швидкий відгук від цікавлять ресурсів, йдуть до конкурентів. Не змушуйте відвідувачів і пошукових роботів довго чекати, поки завантажиться сторінка вашого сайту, збільште його швидкодію.

  • Навіщо? Швидкодію сайту дуже важливо при ранжируванні веб-ресурсу в пошукових системах. Чим швидше завантажуються сторінки, тим вище сайт може піднятися в результатах видачі.
  • В іншому випадку якщо показник швидкості завантаження нижче мінімального рівня, сайт втрачає позиції у видачі.
  • Наприклад, користувач довго чекає відкриття сторінки на вашому сайті. І чим довше - тим менше зацікавленості в подальшому вивченні ресурсу, тим складніше переконати відвідувача залишитися і продовжити перегляд сайту.
  • Що робити? Існує безліч способів збільшити швидкість завантаження сайту - від зменшення HTTP-запитів до мінімізації та розміщення javascript і CSS в кінці сторінки.

Існує безліч способів збільшити швидкість завантаження сайту - від зменшення HTTP-запитів до мінімізації та розміщення javascript і CSS в кінці сторінки

Читати докладніше в Google.Вебмастер

Наявність человекопонятний URL сторінок

Уявіть, ви поспішаєте на місце зустрічі з партнерами, але замість точної адреси нерозбірливим почерком написані цифри і слова, що не дозволяють зрозуміти, куди їхати: на Арбат, Дмитрівське шосе або до Червоної площі. Доводиться все скасовувати або довго уточнювати. В інтернеті цю проблему вирішують пошукові роботи. Вони дбають про те, щоб клієнт прийшов на сайт по вірному і зрозумілому url, а потім зміг легко переміщатися по обраному ресурсу. Тому він ставить в пріоритет при видачі сайти з человекопонятний URL.

  • Навіщо? Замість довгих і незрозумілих URL краще використовувати лаконічні і інтуїтивно зрозумілі адреси. Для клієнтів це зручність у навігації по сайту: вони можуть ввести в рядку адреси потрібні слова, перейти на рівень вище, всього лише позбувшись частини шляху. Для машини це можливість швидше проіндексувати сайт і включити його в пошук.
  • В іншому випадку сайт гірше індексується.
  • Наприклад, ви завели новий розділ на сайті і в поспіху назвали його «Новий ра_151», а коли перейменовували, забули поправити URL. Цей фактор міг бути причиною втрати позицій у видачі.
  • Що робити? Позбутися від службових елементів, небажаних символів і незрозумілих скорочень.

Читати докладніше в Google.Вебмастер

Перевірка сайту на наявність непрацюючих (битих) посилань

Кожен з нас коли-небудь купував товар, який не відповідає очікуванням в плані якості або смаку. Навряд чи після цього виникало бажання купити його ще раз. Так і в інтернеті: заглянувши на сайт в пошуку інформації, що цікавить або товару, але перейшовши по битою посиланням і не отримавши результат, ви, напевно, не залишитеся на сторінках цього ресурсу. Власникам сайтів потрібно стежити за правильністю посилань і не забувати оновлювати їх і перевіряти на працездатність.

  • Навіщо? Переходячи по непрацююче посилання, людина рідко відчуває бажання шукати щось на цьому сайті далі і закриває сторінку.
  • В іншому випадку якщо залишаються биті посилання, пошуковий робот знижує сайт у видачі. Крім того, ви втратите нових клієнтів, які підуть до конкурентів, не отримавши бажаної інформації.
  • Наприклад, вам потрібно змінити структуру сайту, яка спричинила за собою зміну URL. Однак у видачі сторінки з'являються за старою адресою, тому що бази ще не оновилися. Пізніше відвідувач сайту, знайшовши їх в пошуку і зацікавившись послугами вашої компанії, захоче дізнатися про послуги або товари докладніше, але не зможе - посилання, по якій він перейде, не діятиме. Він потрапить на 404 помилку, а після, швидше за все, покине ресурс.
  • Що робити? Перевірити сайт, усунути або виправити непрацюючі посилання.

Перевірити сайт, усунути або виправити непрацюючі посилання

Перевірити посилання на спеціальному сервісі

Коректна обробка 404 помилки

Уявіть ситуацію. Ви приходите в магазин з питанням: «У вас є молоко?». Продавець відповідає коротко: «Ні», - і повертається до вас спиною. З аналогічним проханням ви звертаєтеся в продуктовий навпаки і чуєте інший відповідь: «Ні, молока у нас сьогодні немає, проте недавно був завезення масла, сиру та фруктів». Другий варіант, безперечно, краще. Проведемо аналогію з сайтом: клієнт навряд чи залишиться на сторінках ресурсу, потрапивши на 404 помилку, але напевно затримається і навіть придбає необхідні товари, якщо ви йому запропонуєте перейти в каталог продукції або повернутися на головну сторінку сайту.

  • Навіщо? Створивши коректну і привабливу сторінку з 404 помилкою, ви зможете перенаправити клієнта в потрібний розділ і «умовити» залишитися на сайті, не дивлячись на відсутність результату за певним запитом або переходу по битою посиланням.
  • В іншому випадку пошуковий робот може знизити ваш сайт у видачі. Також ви не зможете відстежити число заходів на 404 помилку, яке скаже про наявність битих посилань або іншої проблеми на сайті.
  • Наприклад, на вашому ресурсі є биті посилання, але ви про це не знаєте. Завдяки звіту лічильників Яндекс.Метрики про частоту відвідування 404 помилки у вас з'явиться привід перевірити наповнення сайту.
  • Що робити? Створити або коректно доопрацювати 404 помилку, вказати на цій сторінці посилання на основні розділи сайту, оформити її графічно. Також можна розмістити в розділі посилання на карту сайту, головну сторінку або форму пошуку, залишити інструкції щодо подальших дій.

Також можна розмістити в розділі посилання на карту сайту, головну сторінку або форму пошуку, залишити інструкції щодо подальших дій

Читати докладніше в хелпе Яндекс.Вебмайстер , Google.Вебмастер

Хочете замовити ефективне просування сайту в Москві в Яндекс і Google? Зв'яжіться з нами по телефону: 8-800-200-94-60, доб. 321 або залиште запит на електронну пошту [email protected] .

На що ми звертаємо увагу при аудиті сайту?
На що ми звертаємо увагу при аудиті сайту?
Навіщо?
Що робити?
Навіщо?
Що робити?
Навіщо?
Що робити?
Навіщо?
Що робити?

Дополнительная информация

rss
Карта