- «Яндекс.Навігатор» # 8211 платній навігації прийшов кінець?
- Плюси і мінуси «Яндекс.Навігатор»
- презентація Яндекс.Навігатор
- Навігатор Яндекса може працювати без інтернету
- Онлайн навігатори, Яндек або Google
- інтерфейс
» В Світі Автотранспорту
скільки трафіку їсть яндекс навігатор за день
«Яндекс.Навігатор» # 8211 платній навігації прийшов кінець?
Вихід безкоштовної програми «Яндекс.Навігатор» став приємним сюрпризом для багатьох автомобілістів України. Адже навігаційні карти від відомих компаній пропонують за гроші, не астрономічні звичайно, але чи варто платити тепер, коли з'явилася безкоштовна альтернатива? Після двох днів використання «Яндекс.Навігатор» я постараюся дати відповідь на це питання.
Інтерфейс у «Яндекс.Навігатор» простий і приємний, розібратися в ньому не складе труднощів. Основна увага в програмі, зі зрозумілих причин, приділено карті, віртуальних кнопок зовсім небагато. У нижню частину екрану винесено три таких клавіші: перша відповідає за пошук, друга перемикає на карту, а третя містить вибрані об'єкти. Під час навігації вони ховаються, щоб не займати місце на екрані.
Кнопка пошуку, крім своєї основної функціональності також включає шляхові точки, в яких можна знайти інформацію про місцезнаходження заправок, аптек, ресторанів, кінотеатрів, супермаркетів та іншого. Кількість таких об'єктів на карті велике, але в разі Києва дані далеко не повні.
прокладка маршрутів
У «Яндекс.Навігатор» використовуються вже знайомі всім карти з «Яндекс.Карт», які і раніше вміли прокладати маршрути з урахуванням пробок, але без навігації і голосових підказок. Як же все це працює тепер? Непогано, але як для безкоштовної програми.
«Яндекс.Навігатор» будує маршрути з урахуванням пробок і часто вибирає не найвдаліші дороги для їх об'їзду. Пару раз замість того, щоб їхати по порожній прямій дорозі, «Навігатор» наполегливо пропонував мені згорнути і проїхати через двори. Якщо відхилитися від прокладеного маршруту, програма перебудує його, але бувають випадки, коли вона йде проти логіки і пропонує розвернутися, щоб виїхати на старий маршрут. В іншому, претензій до прокладання маршрутів немає, карта більш-менш точно відображає ситуацію на дорогах і підлаштовується під обстановку, що склалася.
точність позиціонування
Цей пункт залежить не стільки від «Навігатора», скільки від пристрою, на якому він використовується. Я пробував програму на Samsung Galaxy Nexus і iPhone 4, проблем з позиціонування практично не було.
Іноді програма втрачає сигнал супутників, але швидко відновлює його. Інша справа, що без підключення до інтернету неможливо прокласти маршрут, крім того, сама навігація перестає працювати.
голосові підказки
Їздити, звичайно, можна і без голосових підказок, але з ними набагато простіше і безпечніше, не потрібно відволікатися на екран смартфона. У «Яндекс.Навігатор» голосові підказки працюють добре, якщо їхати по нескладної двосмугової дорозі. Веселощі починається при проїзді більш складних ділянок, таких як клумби і розв'язки з мостами. При повороті наліво, програма починає говорити «Тримайтеся правіше», а потім уже заявляє «Поверніть наліво». Ось саме це «Тримайтеся правіше» найбільше збиває з пантелику. Маю велику надію, що в майбутніх оновленнях це виправлять.
Батарея і трафік
Так як «Яндекс.Навігатор», в основному, призначений для використання на смартфонах, виникає питання про те, наскільки додаток витрачає батарею. Тут відразу можу сказати # 8211 дуже сильно. Під час навігації весь час працює екран смартфона, плюс використовується GPS і інтернет-з'єднання. У підсумку, в моєму випадку, Galaxy Nexus за 37 хвилин навігації розрядився з 97% заряду батареї до 71%. Без можливості зарядити смартфон в машині, батареї вистачить на кілька годин.
Що стосується споживання трафіку, то тут все не так погано, карта зберігається в кеш, маршрут можна довантажити будинку або на роботі по Wi-Fi. У моєму випадку кеш маршруту з дому на роботу і назад зайняв близько 9 МБ.
Про платну навігації скоро забудемо?
Можливо, через кілька років і забудемо, але поки навряд чи. «Яндекс.Навігатор» може бути хорошим помічником для пересування по місту, що дозволяє уникати великих пробок. Але, я б не став користуватися такою навігацією в незнайомому місті, або в подорож по країні. Поки що платній навігації нічого не загрожує, навряд чи користувачі, які дійсно її потребують, виберуть рішення від «Яндекса». Проте це гарне починання, яке за якістю може перевершити платні рішення вже через кілька років.
Плюси і мінуси «Яндекс.Навігатор»
13/03 / 20:02
Артем Михайлов
Яндекс представив 13 березня своє сервіс Навігатор - софт, який будь-хто може безкоштовно завантажити і встановити на свій смартфон під управлінням iOS або Android. Московські новини дізналися думки експертів і проаналізували плюси і мінуси нової послуги для водіїв.
Плюс. Розрахунок часу і кілометражу
Після установки на мобільний пристрій Яндекс.Навігатор зможе прокласти маршрут до потрібної точки, оптимізуючи шлях по одному з двох критеріїв. Перший - час руху: враховується дорожня ситуація або, простіше кажучи, пробки. Другий - кілометраж. В результаті софт надасть водієві два варіанти маршруту
Плюс. Навігатор швидкого реагування
Відомості про завантаженість доріг надходитимуть від сервісу Яндекс.Пробки. Навігатор - хмарна система. Всі оновлення в режимі онлайн відобразяться і на екрані користувача девайса. Якщо по ходу руху що-небудь зміниться на дорозі (наприклад, трапиться аварія і проїзд буде утруднений), навігаційний додаток миттєво повідомить про це користувача.
Плюс. простий інтерфейс
Три основних кнопки - карта, пошук і список обраного, в який можна заносити часто відвідувані місця. Їх кількість фактично необмежено. Можна зберегти хоч мільйон точок на карті. Навігатор дозволить подорожувати по 519 містам Росії та України. Про необхідні маневрах попередить жіночий або чоловічий голос.
Мінус. Їсть інтернет-трафік і акумулятор телефону
Зараз функціонування програму можна відновити лише при підключенні до інтернету. У компанії в першу чергу розраховують на користувачів, які не вважають трафік. За словами керівника відділу зі зв'язків з громадськістю компанії Яндекс Діни Литвинової, на середній маршрут по місту (близько години, новий маршрут) витрачається приблизно кілька мегабайт. Цей трафік йде на оновлення карти, пробок, маршруту. Цифра, звичайно, дуже умовна, так як багато залежить від того, як використовується додаток.
Представник лабораторії Лександ Павло Долгинов вважає, що необхідність підключення до інтернету - головний недолік навігатора. Постійний витрата грошей з рахунку навряд чи когось порадує. Крім того, водій запросто може виявитися там, де немає можливості підключитися до Мережі і взагалі немає зв'язку.
Крім того, додаток витрачає заряд батареї мобільника. В Яндексі скоротили навантаження на акумулятор - знизили частоту кадрів в режимі руху автомобіля (з 60 до 5 к / с.). Навігатор споживає енергії приблизно стільки ж, скільки мобільний додаток Яндекс.Карти.
Плюс. Плавне картина і вся міць Яндекса
Карти красиво виглядають на екрані, переміщення по ним плавне. Як вважає автор і ведучий програми Весті.Телеком каналу Росія-24 Філ Трофимов, движком навігатора можна пишатися.
Перспективи застосування на ринку, безумовно, хороші, - упевнений аналітик. - Вся колосальна міць Яндекса працює в цьому софті для задоволення користувача. Потрібна інформація про ресторан, який знаходиться по дорозі? Будь ласка. Через Яндекс отримаєш все, аж до меню. А ще - народні карти, відомості, яких немає ні у кого - скажімо, де у дворі собача майданчик. Своїми силами цю інформацію не збереш. Мільйони людей добровільно працюють на сервіс - повідомляють, що перекрито, куди не ходити, де розкопали. Мільйони пристроїв в режимі реального часу транслюють розташування і швидкість автомобілів, формуючи сервіс пробок.
У стані офлайнових навігаторів поки реагують на появу нового конкурента спокійно. Ми це вже проходили, коли Google випустив свою навігацію, - повідомили в прес-службі Навітел. - Було хвилювання на ринку, все запитували, чи не засуне чи всіх Google, але цього, як бачите, не відбулося. Оффлан- і онлайн-навігація - це різні ринки і різні цільові аудиторії. Для водіїв важлива ергономіка. Ось ви користуєтеся мобільним навігатором, і раптом в самий невідповідний момент він задзвонив. Що ви будете робити? Вбудована автонавігація, яка кріпиться на лобове скло, довго не піде з ринку. Яндекс - новий гравець в галузі і не більше того, революції не буде.
презентація Яндекс.Навігатор
Пошуковий гігант запускає новий сервіс
Яндекс.Навігатор буде особливо корисний водіям, які їдуть в незнайоме місце або недавно сіли за кермо, - розповів Тигран Худавердян, керівник мобільного напряму Яндекса. - Коли водій їде звичним маршрутом, йому достатньо подивитися на пробки в мобільних Яндекс.Картах. А в незнайомому місті, звичайно, зручніше їхати по Навігатору. Зараз Яндекс.Карти і Навігатор - це два різних додатки, в подальшому вони будуть пов'язані тісніше.
Навігатор знає докладні схеми близько 500 міст Росії та України. Прокладати маршрути можна і всередині одного населеного пункту, і через всю країну. Навігація в межах міста доступна для більшості російських міст з населенням понад 200 тисяч чоловік, а по Україні водії можуть прокладати маршрути і в менших містах.
Навігатор Яндекса може працювати без інтернету
Користувачі мобільних пристроїв на базі операційних систем Google Android і iOS отримали можливість завантажити нову версію програми Яндекс.Навігатор.
Оновлена навігаційна програма тепер підтримує можливість завантаження ділянок карт в пам'ять смартфона - таким чином водії зможуть користуватися навігатором навіть в тому випадку, якщо інтернет-підключення відсутня або працює недостатньо швидко.
Крім того, як зазначають розробники, в новій версії Яндекс.Навігатор з'явилися оновлені карти Санкт-Петербурга і України, які були переведені в векторний формат. Карти в такому форматі займають менше місця, швидше завантажуються і знижують споживання інтернет-трафіку мобільним пристроєм. Карти Москви і області, які були переведені в векторний формат раніше в цьому році, також були оновлені.
Нагадаємо також, що кілька днів тому Яндекс випустив велике оновлення карт для Москви і Санкт-Петербурга, додавши нові і споруджувані станції метро, житлові комплекси і дороги.
Сервіс Яндекс.Навігатор був запущений в березні цього року. На сьогоднішній день щомісяця додатком користуються понад 2 мільйонів чоловік. Можливість часткового кешування карт (тільки по прокладеному маршруту слідування) з'явилася в додатку в серпні цього року.
Знайшли помилку? Виділіть текст з помилкою і натисніть Ctrl + Enter. щоб повідомити нам про неї.
Онлайн навігатори, Яндек або Google
Конкуренція між пошуковими системами розгортається не тільки в Інтернеті, але і, так би мовити, на відкритій місцевості. Саме тому провідні гравці приділяють чимало уваги картографічним сервісам, а з недавнього часу запустили власні автомобільні навігатори.
Комп'ютерний пошук захоплює нові сфери життя. Адже раніше було як? Все зводилося до пошуку веб-сторінок - шукати треба було швидко і максимально точно. Потім пошуковики обзавелися картами, навчилися шукати об'єкти на місцевості, а також стежити за ситуацією на дорогах. А сьогодні вони можуть похвалитися пошуком в русі, допомагаючи прокладати оптимальний маршрут з урахуванням завантаженості доріг. Втім, і вимоги до самого пошуку істотно зросли.
Зовсім недавно Google і «Яндекс» випустили власні онлайнові навігатори - якісь автомобільні доповнення до карт і пробок. Прокладати маршрути з урахуванням пробок стаціонарні і мобільні карти вміли і раніше. Але з виходом навігаторів навчилися ще й вести водія по маршруту, в тому числі за допомогою голосових підказок.
Традиційно локальні картографічні сервіси «Яндекса» (завдяки кращому присутності в Україні) завжди були на пару кроків попереду західного конкурента (наприклад, раніше з'явився сервіс пробок, панорам і т. П.). А ось автомобільні навігатори у завзятих конкурентів з'явилися практично одночасно. Але чи означає це, що український Google нарешті наздогнав «Яндекс» в плані навігації? Спробуємо розібратися, протестувавши обидва додатки, вже доступних в AppStore і Google Play.
інтерфейс
Знайомство з програмами традиційно почнемо з інтерфейсу. В обох програмах він досить аскетичний. Воно й правильно, нічого не повинно відволікати водія від дороги. Примітно, що в «Яндекс.Навігатор» можна шукати об'єкти як за адресами, так і за географічними координатами (що зручно, коли адреси у точки призначення як такого немає). В Google при спробі ввести координати програма запитала «можливо, ви мали на увазі # 8230» і показала список країн. До слова, навігатори вміють прокладати маршрути тільки між двома точками. Задати проміжний пункт, на жаль, не можливо. Зате Google практично в одне натискання може поміняти пункт відправлення та прибуття місцями (мабуть на випадок, якщо ви щось забули, а згадали про це, вже майже приїхавши на місце).
Крім адрес і координат, в «Яндекс.Навігатор» можна шукати об'єкти, розташовані поблизу. Знайти і показати на мапі можна абсолютно все: аптеки, магазини, автосалони, перукарні, закусочні, лазні та інше. У навігаторі від Google такої можливості немає.
Навігатори не просто прокладають маршрут з урахуванням пробок, а й постійно моніторять дорожню ситуацію в місті. У навігаторі від Google при побудові маршруту можна вибрати альтернативний маршрут, порівнявши з основним по відстані і розрахунковому часу проїзду. У «Яндекса» під час руху по маршруту можна бачити стан пробок на сусідніх вулицях.
Джерела: http://itc.ua/blogs/yandeks-navigator-platnoy-navigatsii-prishel-konets/, http://pda.mn.ru/business_it/0313/313431663.html, http: //www.ixbt .com / cm / yandex-navigator.shtml, http://www.rg.ru//12/18/yandex-site.html, http://hardwareguide.ru/other/onlain-navigatori-google-yandex/
Коментарів поки немає!
Навігатор» # 8211 платній навігації прийшов кінець?
Адже навігаційні карти від відомих компаній пропонують за гроші, не астрономічні звичайно, але чи варто платити тепер, коли з'явилася безкоштовна альтернатива?
Як же все це працює тепер?
Про платну навігації скоро забудемо?
Потрібна інформація про ресторан, який знаходиться по дорозі?
Що ви будете робити?
Знайшли помилку?
Адже раніше було як?
Але чи означає це, що український Google нарешті наздогнав «Яндекс» в плані навігації?