Шкільні побори: хто стоїть за платним тестуванням

  1. Не платіть, якщо ви проти!
  2. Навіщо і кому потрібні ці тести
  3. Діти плачуть через помилки дорослих
  4. Хто і як фіксує процес

Прочитати і запам'ятати! Тепер зрозуміло, хто, навіщо і як проводить платне шкільне тестування , Що викликало бурю емоцій і ураган збурень. Як ми раніше з'ясували, багато батьків сприймали це як належне, і просто пливли за течією. Всі вони сильно помилялися, і зараз стало ясно, з чиєї вини.

Не платіть, якщо ви проти!

Спеціалізовані приватні компанії проводять тестування учнів 4-х та 9-х класів середніх шкіл Казахстану - першою ластівкою став Алмати. Найголовніше - проходити тести і платити за них можуть тільки погодилися! Ми отримали відповідь на пряме запитання - чи має хтось право змушувати школярів проходити платні тести? Наприклад, вчителі ...

«Не мають права змушувати! Спочатку, ми сказали, на добровільних засадах. Я ж кажу, чотири наші школи повністю відмовилися, ну не хочуть і ніхто їх не змусив. Причому це школи з великим контингентом. І навіть в тих школах, які погодилися, не всі класи писали, і в класах не 100% дітей », - повідомила керівник Ауезовского районного відділу освіти м.Алмати Гульнар Ходжабергенова. Вона також додала, що в числі проігнорували тестування навчальних закладів є школи і з казахським, і з російською мовами навчання.

Навіщо і кому потрібні ці тести

Взагалі, платні тести виникли не на порожньому місці. Учні вищеназваних класів повинні проходити Зовнішню оцінку навчальних досягнень середньої освіти (Воуде СО), так само у вигляді тестів і на те є відповідний наказ МОН РК, запевнила Ходжабергенова. Платити за це не треба. А щоб «внешк» пройшла успішно, учням та їх батькам пропонується пройти тренувальні тести, за які саме і доводиться платити. Суть в тому, що величезна кількість законослухняних і довірливих алматинцев брало це за невід'ємну частину звичайної шкільної програми. Тепер з'ясовується, що їхня помилка - прокол педагогів!

«Якщо такий погляд утворився, я так вважаю, той директор, де незадоволений батько, просто не довів до його відома - це вже недоробка керівництва школи, - пояснила Гульнар Махаевна. - Я доводжу до директорів шкіл. Природно, директор повинен зібрати класних керівників, адже він кожному батькові чи матері буде дзвонити. Але якщо батько не з'явився на батьківські збори - це завдання класного керівника, довести до відома батьків. Тут або недоробка класного керівника, або директора ».

Недоробка чи? Адже справа стосується грошей . Ми не беремося нічого стверджувати, але нам повідомили, як люди можуть дізнатися, хто, скільки і за що заплатив - про це далі по тексту.

Цікава деталь - документально співпраця шкіл з приватними Центрами тестування ніяк не оформлена. По крайней мере, у Центру UStudy.kz (ТОВ «U Partners»), представники якого, як і педагоги, допомогли розібратися в ситуації, що виникла. Ніяких контрактів немає і з Міністерством освіти і науки РК, але відомство рекомендувало використання даних послуг. Насправді працівники таких компаній приходять в школи і просто пропонують свої послуги. Хтось погоджується, хтось ні ...

«Ми пропонуємо ціни, відправляємо у вигляді листа, і у нас ні в одному центрі, навіть тут - в головному, немає кас. Ми відмовилися від цього, щоб уникнути корупційних схем. Всі оплати йдуть через банки, через термінали. Тарифи фіксовані, згідно з тарифами МОН РК: онлайн-тестування - 260 тенге; 351 тенге - паперове тестування для старших класів; 250 тенге - паперове тестування для молодших класів. Наші співробітники доставляють тести в школи і не можуть їх дати, поки оплата не відбулася », - розповів генеральний директор компанії Жанат Рахмани, зазначивши при цьому, що тарифи інших таких же компаній не сильно відрізняються один від одного. Набагато дорожче профорієнтаційні тести (1000-15000 тенге) для старшокласників, але це вже зовсім інша розмова.

Він просить алматіцев не мовчати, і говорити чітко - хто «за», а хто «проти», щоб потім не було непорозумінь.

«Ми, буває, беремо участь в батьківських зборах. Пропонуємо послуги, запитуємо «Що скажете?». Кажуть «Так, цікаво», але там же нічого не протоколюється, як в судах. П'ятеро сказали «Так, цікаво», інші 15 мовчать, йдуть і потім один каже «Не можу я перед директором сказати», а сам виходить за двері школи і починає кричати щосили. А треба було сказати «Ні, я не буду брати участь», і можуть нічого не здавати. Це ж добровільна справа! », - заявив підприємець.

Якщо коротко охарактеризувати процес - це фінансові відносини між фірмами і батьками, а школа - свого роду посередник. Матусі й татусі повинні приймати рішення, а не вчителя або їх керівництво.

Матусі й татусі повинні приймати рішення, а не вчителя або їх керівництво

Діти плачуть через помилки дорослих

Багатьох матусь і татусів більше хвилює навіть не те, що їм доводиться платити, а то, яких нервів їх дітям стоять ці злощасні тести. Справа в тому, що вони повинні відповідати на питання за темами, які ще навіть не проходили. Стреси і непорозуміння є, визнає глава Ауезовского відділу освіти.

«Тестові завдання складаються вашими експертами (звертається до глави приватної тестирующей компанії). Мені написали батьки однієї школи, у них діти в четвертому класі вчаться. Там були питання, які діти ще не проходили. Маленькі діти, вони ще не знають цей матеріал, вони почали плакати. Я виїхала в цю школу, отримала повний аналіз - з російської мови які теми були пройдені, і з математики. Це були поодинокі випадки. Ми всі зауваження направили в центр тестування, але ще відповіді не отримували », - прокоментувала Ходжабергенова.

Жанат Рахмани теж констатує подібні факти. На сьогодні, як він розповів, такі послуги в Казахстані пропонує понад 300 подібних організацій - досить масштабний ринок, який акумулює, швидше за все, значні суми. Так ось, пан Рахмани зі свого боку пояснив наявність недоречних питань в бланках тестів.

«У нас є головний тестолог, який відпрацьовує всі зауваження, і ми визначаємо причину. У школах заявляють «Ми не проходили», а цю тему вони повинні були завтра проходити. Добре, давайте тоді будемо думати, як наступного разу провести », - запропонував бізнесмен.

Він обіцяв разом з управлінням освіти довести до розуму недопрацьований момент, щоб дати дітям пройти потрібний матеріал, перш ніж садити їх за тести.

Хто і як фіксує процес

Будь-який батько, як ми зрозуміли, може перевірити, чи не потрапив він «випадково» в списки погодилися. Питати треба з батьківського комітету.

«Якщо це було озвучено на батьківських зборах, обов'язково вноситься до порядку денного, є рішення в протоколі. Наприклад, в такий-то день провести таке-то тестування, розмір оплати такої-то. І з 30 батьків, наприклад, 25 проголосували «ЗА». Кожні збори протоколюється. Чотири рази на рік - один раз в чверть - проводяться збори. Іноді, за потреби, бувають зборів позапланові.

Ми взагалі вчителям забороняємо збирати гроші! Звичайно, відомості складаються, батьки здають гроші, розписуються. І відомості зберігаються в класних папках, де підшивають протоколи зборів. Цим займаються батьківські комітети », - поінформувала директор гімназії №27 Айна Абдієв і її слова підтвердила керівник районного відділу освіти.

Отже, підіб'ємо підсумок. Якщо ви не погоджуєтеся на тести, вам нема за що платити. тестування носять неофіційний, необов'язковий характер. Хоча, як запевняють викладачі, вони допомагають відстежити реальний рівень успішності дітей. Якщо виникають якісь сумніви, класні керівники або директори шкіл зобов'язані роз'яснити всі деталі. Вчителі, до речі, скаржаться: до 80% батьків нібито не відвідують збори і тому не володіють інформацією.

Все по платному тестування начебто ясно. По крайней мере, розщедрюватися на нього не обов'язково абсолютно всім. Наостанок ми запитали у голови Ауезовского відділу освіти - чи можна надану нею картину проектувати на все місто Алмати? Природно, вона має право коментувати тільки стан справ в своєму районі. Що до інших: спочатку планувалося, що вони теж поділяться інформацією, але цього не сталося. Коли ми почали розробляти тему платних тестів, нам запропонували провести зустріч в більш розширеному складі. Але потім «нагорі» все переграли. Виходить, влада ніби дали відповіді на хвилюючі питання спільного, але ... тільки по Ауезовскому району Алмати. Інші сім районів залишаються в «тіні», або акимат південній столиці таким чином дає нам зрозуміти, що там все так же, як і в Ауезовском. Ось тільки впевненим бути в цьому не можна.

PS: Гульнар Ходжабергенова просить алматинцев звертатися до неї безпосередньо, якщо ведеться неправомірне збирання коштів, і повторює - вчителям заборонено збирати гроші. Крім того, вона радить писати про це на сайт Управління освіти південній столиці.

Ми отримали відповідь на пряме запитання - чи має хтось право змушувати школярів проходити платні тести?
Недоробка чи?
Пропонуємо послуги, запитуємо «Що скажете?

Дополнительная информация

rss
Карта