- Поради щодо розгортання груп серверів Реалізована в Windows Server 2003 нова служба Automated Deployment...
- Установка ADS і захоплення образу
- Підготовка цільової системи
- Розгортання образу операційної системи
- Розгортання образів без проблем
- Файли послідовностей ADS
- змінні пристроїв
Поради щодо розгортання груп серверів
Реалізована в Windows Server 2003 нова служба Automated Deployment Services (ADS) забезпечує дистанційне розгортання і управління новими установками Windows 2003 або Windows Server 2000 за допомогою оснастки консолі Microsoft Management Console (MMC) або з використанням сценаріїв Windows Management Instrumentation (WMI). Розроблена в рамках ініціативи Microsoft Dynamic Systems Initiative (DSI), служба ADS призначена для використання в володіють високою пропускною здатністю мережах обчислювальних центрів. У ній реалізовано кілька сучасних технологій - включаючи середу Preboot Execution Environment (PXE), засоби для створення образів томів, агенти розгортання і управління, інтерфейс WMI і засоби командного рядка. Всі вони є частиною інфраструктури для масового розгортання та адміністрування серверів. Під створенням образу томи тут розуміється процедура перенесення вмісту тому жорсткого диска в файл, який згодом можна скопіювати на інший жорсткий диск. ADS - це перша розроблена фахівцями Microsoft технологія формування образів томів. Вона доповнює інші запропоновані Microsoft технології розгортання, такі як Remote Installation Services (RIS). Зараз ми розглянемо архітектуру і принципи функціонування ADS, а також познайомимося на простому прикладі з тим, як виконується розгортання засобами ADS.
архітектура ADS
На рис. 1 представлена базова архітектура ADS. Верхній рівень архітектури -різні інтерфейси управління ADS: ADS-оснастка консолі MMC, інструментальні засоби командного рядка, а також спеціалізовані сценарії WMI і додатки, які взаємодіють з базовою службою ADS за допомогою WMI. Оснащення дозволяє адміністратору керувати сервером ADS (т. Е. Сервером, на якому встановлена ADS), а також різними системами, образи яких належить сформувати або які потрібно розгорнути і потім управляти ними. Засоби командного рядка, по суті, виконують ті ж функції, до яких можна звертатися з вікна оснащення ADS. Повний список наявних інструментальних засобів командного рядка із зазначенням виконуваних ними завдань наводиться в документації по ADS, розміщеної за адресою http://www.microsoft.com/windowsserver2003/ technologies / management / ads / default.mspx . В процесі установки ADS додає в репозитарій WMI Common Information Model (CIM) кілька класів WMI; розробники можуть використовувати ці класи для створення спеціалізованих додатків ADS або сценаріїв. ADS (її можна отримати за адресою http://www.microsoft.com/windowsserver2003/ techinfo / overview / adsbenefits.mspx ) Слід встановлювати на системах Windows 2003, Enterprise Edition і Windows 2003, Datacenter Edition.
Пакет ADS включає в себе три служби: служба контролера (Controller service), служби мережевого завантаження (Network Boot Services, NBS) і служба розподілу образів (Image Distribution service). Ці служби управляють послідовністю операцій, обробляють запити на завантаження PXE і формують образи томів. Компонент NBS включає в себе службу PXE і відповідає головним чином за функцію завантаження агента розгортання ADS (ADS Deployment Agent). Служба розгортання образів забезпечує прийом і передачу образів за допомогою агента розгортання.
У комплект поставки ADS входять два агента: агент розгортання і агент адміністрування. Агент розгортання, який служба NBS запускає з мережі за допомогою PXE, реалізує невелике підмножина Windows, що дозволяє розгортати системи з сервера ADS. В даний агент входить кілька компонентів Windows 2003, так що для установки ADS буде потрібно компакт-диск з кодом Windows 2003. Крім іншого, агент розгортання дозволяє отримувати образи диска з сервера ADS, а також передавати їх на цей сервер. За допомогою файлів XML агент розгортання запускає необхідні інструментальні засоби і команди, які визначають послідовність операцій при виконанні типових задач (наприклад, розбиття диска на розділи, зміна вмісту образу реєстру, копіювання додаткових файлів з сервера ADS на жорсткий диск розгорнутої системи). Такі завдання відомі як послідовності завдань ADS. Більш детальна інформація про те, як ADS виконує ці послідовності, міститься в урізанні «Файли послідовностей ADS».
Агент адміністрування виконується в розгорнутій операційній системі в якості служби. Його потрібно встановлювати в операційній системі, яка призначена для розгортання, ще до того, як захоплюється образ цієї операційної системи. За допомогою даного агента можна виконувати різні завдання управління розгорнутої операційною системою з сервера ADS (наприклад, використовувати такі засоби, як командний рядок WMI - WMIC, запускати сценарії Windows Script Host, WSH за допомогою WMI або Active Directory Service Interfaces, ADSI). За допомогою агента адміністрування можна також запускати різні процесори сценаріїв від незалежних постачальників (потрібно тільки, щоб в образі розгортання системи були присутні всі компоненти, необхідні для виконання відповідного завдання). Агент дозволяє запускати майже всі традиційні інструменти управління, але необхідно ретельно вибирати контекст безпеки, в якому виконується агент (мова йде, зокрема, про такі обставини, як виконання служби від імені облікового запису Local System або доменної облікового запису). Якщо мережеві канали зв'язку не потрібні, краще всього виконувати агент в локальному контексті безпеки.
ADS реєструє всі свої дії по виконанню завдань в базі даних Microsoft SQL Server 2000 або в Microsoft SQL Server Database Engine (MSDE). ADS поставляється разом з MSDE, яку можна задіяти в разі, якщо не використовується SQL Server. Якщо ж потрібно архітектура з більш широкими можливостями масштабування або бажано зберігати інформацію ADS в децентралізованої бази даних SQL Server, можна вказати параметри доступу до бази даних при установці ADS.
У комплект поставки ADS також входить набір інтерактивних засобів формування образу томи, який можна використовувати для монтування образу в якості відображуваного томи так, щоб мати можливість автоматично досліджувати і оновлювати вміст образу, як якщо б він розміщувався на локальному жорсткому диску. Ця функція дозволяє модифікувати існуючий образ, не вдаючись до процедури повторного захоплення томи. Можна також залучити кошти формування образу для захоплення або відновлення образу, з якого має бути запускати розгортається систему. Так, можна використовувати ці кошти для запуску цільової системи в середовищі Windows Preinstallation Environment (WinPE), а потім захопити те, щоб створити на ньому образ або отримати образ з сервера ADS. WinPE - це «полегшена» версія Windows. Її можна запускати з компакт-диска для того, щоб отримувати доступ до командного рядка Windows. Компонент WinPE сумісний з такими технологіями, як WSH, додатки HTML і ADO, які забезпечують виконання сценаріїв. Цим компонентом можуть користуватися тільки клієнти, що мають ліцензії Enterprise Agreement, або отримали ліцензію Select License і які уклали договір Software Assurance-SA. Більш докладні відомості про WinPE можна знайти за адресою http://www.microsoft.com/licensing/programs/ sa / support / winpe.asp . Однак для того, щоб скористатися цим методом, необхідно фізично бути присутнім в місці розгортання цільової системи для запуску WinPE; крім того, метод не дозволяє задіяти багатоадресну передачу Trivial FTP (TFTP), яка може підвищити продуктивність системи. Копіювання і відновлення образів за допомогою агента розгортання краще, тому що агент дає можливість використовувати багатоадресну технологію для передачі образу на групу комп'ютерів так, що адміністратору не доведеться обходити всі цільові системи.
Установка ADS і захоплення образу
Тепер, коли ми маємо деяке уявлення про архітектуру ADS, перейдемо до розгляду процесу установки і настройки ADS і захоплення образу операційної системи, яку належить розгорнути. Наведені нижче приклади ілюструють лише базові підходи, але їх цілком достатньо, щоб отримати уявлення про те, як функціонує ADS.
Щоб встановити службу ADS, необхідно завантажити її в папку на сервері Windows 2003 Enterprise або Windows 2003 Datacenter і запустити виконуваний модуль. Наведені нижче приклади базуються на тій передумові, що адміністратор зупинив свій вибір на MSDE і прийняв всі стандартні параметри установки для ADS. В ході процесу установки нам знадобиться компакт-диск Windows 2003. Після закінчення виконання програми Setup слід відкрити папку C: program filesmicrosoft adssamplessequences і запустити файл create-templates.bat. В результаті в базі даних сервера ADS будуть зареєстровані стандартні послідовності ADS.
У порядку підготовки операційної системи до розгортання та захопленню її образу потрібно вибрати еталонну систему (т. Е. Сервер Windows 2003 або сервер Windows 2000, обраний еталоном, образ якого буде створений і копії якого будуть розгорнуті). При необхідності слід налаштувати всі служби Windows, оптимізувати параметри робочого столу відповідно до вимог і додати ті додаткові пакети (скажімо, Support Tools, кошти з набору ресурсів, антивірусні програми), які бажано включити в еталонну систему. Встановлювати можна лише додатки, сумісні з процесом Sysprep; це необхідний компонент для захоплення образу і подальшого розгортання його на декількох серверах. Наприклад, на еталонної системі не слід встановлювати Microsoft Exchange Server або SQL Server; ці сервери несумісні з процесом Sysprep. Крім того, на еталонної системі потрібно встановити адміністративний агент; для цього необхідно запустити пакет ADSAgentSetup.msi. В ході установки агента буде потрібно представити файл сертифіката ADS (ADSCert.cer). Він зберігається в папці C: program filesmicrosoft adscertificate сервера ADS. Цей сертифікат потрібен для того, щоб встановити між агентом і сервером ADS зв'язок з використанням засобів шифрування.
Тепер слід скопіювати процес Sysprep (sysprep.exe) в папку C: sysprepi386 еталонної системи. Файл sysprep.exe знаходиться в файлі-каталозі support oolsdeploy.cab на компакт-диску Windows 2003 або Win2K Server. На першому етапі Sysprep «узагальнює» вихідну установку операційної системи. Інакше кажучи, видаляються всі параметри, що відображають особливості встановленої системи (такі, як ім'я комп'ютера, ідентифікатор SID, IP-адреса). На другому етапі виконання процесу Sysprep в ході першої ініціалізації операційної системи, образ якої належить сформувати, Sysprep виконує міні-версію процесу установки. При цьому вказуються настройки, характерні для цільової системи. Згадані установки визначаються у файлі sysprep.inf; даний ASCII-файл містить серію рядків-наповнювачів для змінних пристроїв ADS, що відображають особливості системи. ADS замінює ці рядки значеннями, які адміністратор визначає для цільової системи. Більш детальна інформація про ці змінних і про те, як їх конфігурувати, міститься в урізанні «Змінні пристроїв».
ADS поставляється з декількома шаблонними файлами sysprep.inf (вони зберігаються в папці C: program filesmicrosoft adssamplessysprep folder на сервері ADS). Кожен з цих файлів відповідає певному варіанту розгортання. Потрібно вибрати файл, відповідний для наявної схеми розгортання (в нашому прикладі я використовую файл sysprep-wg-w2003.inf, призначений для розгортання операційної системи Windows 2003 в середовищі робочої групи), і скопіювати його в папку C: sysprep еталонної системи. Коли буде використовуватися одна зі стандартних послідовностей ADS для розгортання, ADS автоматично виконає за допомогою агента адміністрування першу стадію процесу Sysprep.
По завершенні процесу стандартної установки еталонну систему потрібно буде зареєструвати в якості нового пристрою ADS (т. Е. В якості системи, якою можна керувати коштами ADS). ADS забезпечує автоматичну реєстрацію пристроїв. Я зупинюся на цьому пізніше, а поки розглянемо, як процес реєстрації здійснюється вручну. Кожен пристрій представлено в ADS відповідним записом, в якій система ідентифікується по MAC-адресу або по глобальному унікальним ідентифікатором (Globally Unique Identifier, GUID) системи управління BIOS (System Management BIOS, SMBIOS). За замовчуванням ADS користується MAC-адресами. Якщо ж буде потрібно замість MAC-адрес задіяти в якості унікальних ідентифікаторів пристроїв SMBIOS GUID, доведеться з оснащення ADS відкрити діалогове вікно Properties модуля Controller Service і змінити налаштування Device Identifier. У нашому прикладі ми будемо виходити з того, що використовуються MAC-адреси.
По-перше, за допомогою програми ipconfig.exe (або програми getmac.exe, якщо тільки на машині встановлена Windows 2003) потрібно визначити MAC-адресу еталонної системи. Потім слід перезавантажити систему, і нехай вона затримається на екрані реєстрації. Тепер потрібно відкрити оснастку ADS, правою клавішею миші клацнути на папці Devices, розташованої на лівій панелі консолі, і вибрати в контекстно-залежному меню елемент New. Вказавши ім'я пристрою - в нашому прикладі я використовую ім'я MAC0008C79905F1, де 0008C79905F1 є MAC-адресу еталонної системи, - слід надрукувати цей MAC-адресу в поле MAC. Натисніть на кнопку OK і чекайте появи повідомлення, що підтверджує успішне створення пристрою. Потім потрібно закрити діалогове вікно клацанням на кнопці Cancel.
Щоб управляти пристроєм за сервера ADS, необхідно налаштувати пристрій так, щоб воно функціонувало в режимі Control. Для цього слід правою клавішею миші клацнути на значку пристрою і в розкрився контекстному меню вибрати пункт Control. Зазначений в колонці State статус пристрою повинен змінити своє значення c Disconnected на Connected Full OS. Якщо значення не змінюється, значить, сервер ADS з агентом розгортання не взаємодіє. Може бути, це викликано помилкою при вказівці MAC-адреси, а може бути, будь-якою проблемою в мережевий зв'язку на ділянці між сервером ADS і системою (наприклад, не запущений агент розгортання).
Завершивши підключення пристрою, можна починати процес захоплення на еталонної системі. Слід натиснути правою клавішею миші на значку пристрою і в меню вибрати елемент Run Job. Натиснувши на кнопку Next, потрібно вибрати елемент Run a template і шаблон для виконання захоплення (я використовую шаблон capture-image.xml). Цей файл за допомогою адміністративного агента виконує перший етап процесу Sysprep з ключами Sysprep -quiet, -reseal і -reboot. Далі процес ініціалізації перезапускає систему з активізацією агента розгортання для захоплення образу локального диска (у відповідності зі стандартними установками процесу запуску, обробка починається з першого розділу першого диска). Цей процес запуску передбачає захоплення образу завантаженої і повністю налаштованої операційної системи. Для спостереження за ходом захоплення слід відкрити папку Running jobs в лівій панелі оснащення ADS і виконати подвійне клацання на значку завдання, розташованому в правій панелі. Тривалість процедури захоплення варіюється в дуже широких межах. Вона залежить від розміру образу, від можливостей апаратних компонентів еталонної системи і системи ADS, а також від швидкодії мережевих каналів зв'язку.
Підготовка цільової системи
По завершенні захоплення образу еталонної системи можна приступати до розгортання її образу засобами ADS на одній або декількох цільових системах. Для цього цільову систему потрібно зареєструвати в якості пристрою, щоб сервер ADS міг приймати від цільової системи запити PXE. Я вже розповів про процес реєстрації системи в якості пристрою, але повинен визнати, що збір MAC-адрес або ідентифікаторів SMBIOS GUID для великого числа цільових систем може виявитися заняттям дуже виснажливим. Втім, служба ADS може створювати пристрої «на ходу», при отриманні запиту PXE від цільової системи.
Щоб скористатися цією можливістю, слід відкрити діалогове вікно Properties служби Controller і вибрати в полі Action служби PXE значення Add. Обов'язково потрібно впевнитися, що, якщо подібним чином налаштувати сервер ADS на прийом усіх запитів PXE, це не відіб'ється на роботі інших систем мережі, таких як сервер RIS. З цієї причини, а також тому, що процес розгортання може істотно знизити пропускну здатність мережі, Microsoft рекомендує здійснювати розгортання в окремій локальній мережі. Крім того, необхідно налаштувати цільові системи так, щоб вони направляли запити PXE і здійснювали завантаження в наступному порядку: завантаження з мережевої інтерфейсної плати PXE, завантаження з 3,5-дюймовою дискети, завантаження з компакт-диска і завантаження з жорсткого диска. Якщо сервер ADS не відповість на PXE-запит системи, цільова система буде завантажуватися відповідно до настройками, зазначеними в її системі BIOS. Нарешті, потрібно подбати про наявність у мережі сервера DHCP, який буде надавати IP-адреси системам, що завантажуються за допомогою PXE. Слід мати на увазі, що всі маршрутизатори, розташовані між сервером ADS, сервером DHCP і цільовою системою, повинні бути сумісні з функцією ретрансляції DHCP, яка описана в RFC 1 542, і що кожен такий маршрутизатор буде ускладнювати процес розгортання.
После встановлення сервера ADS, в результате якої ВІН буде прійматі від цільової системи PXE-запит на завантаження и автоматично реєструваті систему в якості пристрою, нужно форматуваті цільову систему. Весь Наступний за ЦІМ процес, від первинного завантаження цільової системи до розгортання образу операційної системи, показань на рис. 2. Перш за все цільова система направляє серверу ADS запит PXE на завантаження (крок 1). Сервер ADS додає в цільову систему запис про пристрій. Після створення пристрою необхідно перевести його в режим Control, як було показано вище. Якщо потрібно провести настройку тих чи інших апаратних компонентів (наприклад, налаштування RAID-системи), можна скористатися входять в комплект поставки ADS інструментом «віртуальна дискета» (vfloppy.vfi, що знаходяться в каталозі C: program filesmicrosoft ads ools), і засобом dskimage. exe для оптимізації завантажується DOS-диска образу, який виконає всі необхідні операції по налаштуванню. Потім служба ADS завантажить агент розгортання в цільову систему, де він буде зберігатися в оперативній пам'яті (крок 2). По завершенні цього процесу пристрій отримає статус Connected to Pre-OS.
Розгортання образу операційної системи
Для ілюстрації процесу розгортання давайте пройдемося по основним етапам демонстрації розгортання образу операційної системи, який був створений раніше (мова йде про пристрій MAC0008C79905F1). Для проведення розгортання можна скористатися наявною в службі ADS тестової послідовністю da-deploy-image-wg.xml, яка відповідає згаданому вище файлу sysprep-wg-w2003.inf. Перш за все потрібно буде створити змінні для цільового пристрою (див. Врізку «Змінні пристроїв»), встановити для пристрою стандартний шаблон завдання і подбати про те, щоб пристрій було переведено в режим Control.
Для виконання цієї прикладу необхідні наступні змінні.
Мінлива ProductKey, яка повинна містити ключ Windows Product Key, замінює рядок-заповнювач ^ ADS_WINDOWS_PRODUCT_KEY ^ в файлі sysprep-wg-w2003.inf.
Мінлива adminpassword, яка повинна містити стандартний пароль адміністратора Windows Administrator password, замінює рядок-заповнювач ^ ADMINPASSWORD ^.
Мінлива machinename, яка повинна містити ім'я комп'ютера, оброблюваного в ході процесу Sysprep, замінює рядок-заповнювач ^ ADS_COMPUTER_NAME ^.
Правильно набравши змінних пристрою потрібно вибрати в якості стандартного завдання boot-to-da. Тим самим ми вказуємо, що в ролі пристрою виступає новий комп'ютер без встановленої операційної системи і що нова система повинна завантажуватися з агентом розгортання. Далі можна буде виконувати завдання управління ADS, такі як захоплення або відновлення образу локального диска. На закінчення слід встановити режим Control і перезавантажити цільову систему.
Щоб розгорнути образ операційної системи, потрібно правою клавішею миші клацнути на цільовому пристрої і в розкрився контекстному меню вибрати елемент Run Job. Потім клацнути на кнопці Next і вибрати елемент Run a template. Виберіть файл da-deploy-image-wg.xml, після чого почнеться процес розгортання, в ході якого служба ADS буде завантажувати образ операційної системи на локальний диск цільової системи, використовуючи за замовчуванням багатоадресну передачу по протоколу TFTP (крок 3 на рис. 2) . По завершенні цього процесу цільової сервер перезавантажується під керуванням перенесеної за допомогою образу операційної системи (крок 4), яка містить агент адміністрування. Останній в свою чергу дає можливість управляти цільовим сервером і налаштовувати його (наприклад, встановлювати додаткові додатки), розгортаючи обов'язкові сценарії з сервера ADS (крок 5). Для виконання моніторингу процесу розгортання потрібно у вікні оснащення ADS відкрити папку Running jobs і виконати подвійне клацання на імені завдання.
Розгортання образів без проблем
ADS - корисний засіб для розгортання систем Windows 2003 і Windows Server 2000. Використання служби ADS передбачає оптимізацію деяких параметрів, але головне, що в цій службі використовуються стандартні інструментальні засоби і технології операційної системи, так що адміністратору не доводиться вивчати нові набори інструментів або мови - досить зрозуміти, як функціонують процеси ADS і як їх слід організовувати.
Алан Лессі ( [email protected] ) - член групи Technology Leadership Group, що входить до складу підрозділу HP Consulting and Integration. Автор книг «Understanding WMI Scripting і Leveraging WMI Scripting» (Digital Press)
Файли послідовностей ADS
Служба Windows Server 2003 Automated Deployment Services (ADS) містить файли XML, які визначають послідовність операцій при виконанні типових задач розгортання і управління. Ці завдання відомі як послідовності завдань, а файли, що визначають згадані послідовності, відомі як файли послідовностей. Кожна операція або завдання всередині послідовності обрамляється декількома тегами XML.
У комплекті поставки ADS є кілька демонстраційних файлів послідовностей. Їх можна використовувати в якості шаблонів для створення послідовностей, налаштованих відповідно до конкретних вимог. Например, в лістингу A показаний демонстраційний файл послідовності boot-to-da.xml, що визначає послідовність операцій по запуску системи з агентом розгортання ADS. Код в мітці A демонструє еталонну схему ADS XML; код в мітці B містить опис завдання даної послідовності. Код в мітці C виконує це завдання (т. Е. Завантажує операційну систему з агентом розгортання).
Можна оптимізувати процес розгортання, використовуючи завдання у файлі послідовності в різних поєднаннях. Наприклад, існує можливість модифікувати послідовності так, щоб на локальний диск копіювалися додаткові файли або щоб в вміст реєстру вносилися ті чи інші зміни. Всі файли послідовностей зберігаються на сервері ADS в папці C: program filesMicrosoft adssamplessequences. Більш детальна інформація про файлах послідовностей і про стандартні шаблонах послідовностей міститься в електронній документації ADS.
змінні пристроїв
Щоб створити образ операційної системи, який буде унікальним для кожного комп'ютера, де виконується розгортання, необхідно перш за все, до захоплення образу, виконати на ідеалі операційної системи, чий образ буде формуватися, операцію Sysprep. Sysprep «узагальнює» образ, видаляючи з нього такі деталі, як ключ продукту, мережеві параметри, а також ідентифікатор безпеки комп'ютера SID. Безпосередньо після завершення розгортання образу служба автоматичного розгортання Automated Deployment Services (ADS) зчитує змінні пристроїв і замінює рядки-наповнювачі значеннями змінних пристроїв з файлу sysprep.inf. Потім ADS перезапускає цільову систему з використанням образу, який в свою чергу дає можливість процесу Sysprep оптимізувати систему відповідно до інформації з файлу sysprep.inf.
Необхідні змінні для пристрою (наприклад, ім'я цільового сервера) можна визначити в ADS-оснащенні консолі MMC. Крім того, можна використовувати додаток, розроблене на основі компонента ADS Windows Management Instrumentation (WMI). Щоб задіяти оснащення ADS, потрібно відкрити діалогове вікно Properties відповідного пристрою і перейти на закладку User, яка показана на рис. A. На цій закладці можна додавати і налаштовувати імена і значення змінних.
Потім послідовності ADS зможуть зчитувати значення заданих змінних і використовувати їх замість рядків-наповнювачів в файлі Sysprep відповідного пристрою. Демонстраційний файл sysprep.inf, показаний в лістингу B , Містить рядки-наповнювачі в мітці A (для змінної TimeZone) і в мітці B (для змінних ComputerName і ProductKey). Як заповнювач можна використовувати будь-який рядок; потрібно тільки, щоб синтаксичний аналізатор bmstrrep.exe, що виконується агентом розгортання ADS, міг ідентифікувати цей рядок. Например, в лістингу C міститься послідовність ADS, яка персоніфікує такі що містяться в файлі sysprep.inf на цільовій системі змінні, як ^ ADS_COMPUTER_NAME ^ і ^ ADS_WINDOWS_PRODUCT_KEY ^. Зверніть увагу, що рядок-заповнювач в файлі sysprep.inf обрамлена символами ^. Ці символи можна замінити будь-якими іншими, скажімо, символами # - аби можна було ідентифікувати рядок-заповнювач. Код в мітці A лістингу B виконує програму bmstrrep.exe, щоб зробити синтаксичний аналіз файлу, вказаного в мітці B, замінюючи рядок ^ ADS_WINDOWS_PRODUCT_KEY ^ заданим значенням змінної $ ProductKey $ і т. Д. Відзначимо, що знак долара - $ - в даній послідовності ідентифікує пристрій ADS.