Смартфон, шампанське, Excel - сіверяни підводять фінансові підсумки року
У грудні у більшості росіян фінансове питання постає гостро, якщо не сказати: ребром! Одні планують витрати на подарунки або новорічний відпустку, інші аналізують, скільки витратили за рік. Так чи інакше, грудень - вдалий час, щоб переглянути сімейний бюджет і поставити цілі на 2019 й, щоб до наступного Нового року намалювати заповітну галочку навпроти виконаної мрії.
Євген і Тетяна, герої нашого матеріалу, розповіли про свій підхід до сімейної економії, загаданих на Новий рік бажання і про те, яку роль в цьому відіграє мобільний зв'язок.
Спокус багато, але є сотні способів економити
Євген Яровий - співробітник нафтогазової компанії. Одружений, дружина - домогосподарка, зарплата Євгенія - основний дохід в родині. Вона вища за середню по країні і середня по галузі. Сім'я платить іпотеку і кілька кредитів, також Євген допомагає мамі. Через це питання економії стоїть гостро.
«Основні статті витрат - це кредити і харчування. Раніше виплата по іпотеці була істотно вище, але за допомогою рефінансування вдалося її знизити. Комунальні платежі нижче, ніж в середньому по місту, тому що у нас квартира-студія. Витрати на зв'язок теж скоротилися - я перейшов на тариф «Мегафона» по акції «Удар по цінах», абонентська плата стала нижче в два рази », - розповідає Євген.
Євген активно користується «фішками», які дозволяють економити неліниві користувачеві Інтернету: «У спільнотах на зразок Buzz Saleілі« Халява »можна знайти знижку на що завгодно - в них зібрані акції понад 1000 онлайн-магазинів, в тому числі зарубіжних. Якщо я планую великі покупки, обов'язково заглядаю туди ».
Мета на майбутнє в сім'ї - нова квартира, найближчі плани - накопичити на відпустку. Подружжя люблять подорожувати, пробували жити в Ленінградській області - звідти простіше і дешевше їздити в Європу, але повернулися на Північ - тут квартира, друзі і кіт, це все виявилося важливішим для комфортного життя. Євген впевнений, що з усвідомленим підходом до фінансів можна реалізувати багато мрій.
Лайфхак по економії від нафтовика:
- квитки у відпустку купуємо за півроку або більше; житло в Росії теж краще бронювати заздалегідь;
- користуюся додатком «Едаділ» і спільнотами в соцмережах, в яких зібрані знижки від різних компаній - можна знайти вигідні пропозиції на техніку або отримати приємний бонус на кшталт безкоштовної піци;
- одяг вже давно купуємо тільки в інтернет-магазинах (Asos, Wildberries) на розпродажах - гарна якість і вибір за адекватними цінами.
Пора переглянути, що купуємо
Тетяна Велижанин - мама двох хлопчиків 1 і 4 роки, заміжня. У сім'ї є квартира, яку вони здають, за рахунок цих грошей виплачують іпотеку. Живуть в квартирі батьків. Зараз Тетяна у відпустці по догляду за дитиною, 20% від доходу сім'ї становить дитячу допомогу і 80% - зарплата чоловіка. До декрету сімейний бюджет був в два рази більше, тому довелося навчитися економити.
«Проаналізувала статті витрат і зрозуміла, що майже половина грошей витрачається на їжу. Вирішила переглянути в деталях, що купуємо зайвого і на яких продуктах можна заощадити. Можливо, після цього вдасться більше відкладати », - зробила висновок Тетяна.
Мобільний зв'язок є для сім'ї невід'ємною потребою. «У чоловіка робота пов'язана зі спілкуванням з людьми по всій країні, мої рідні - все в інших містах, тому ми постійно на телефонах. Наші витрати на зв'язок і інтернет, включаючи домашній - всього 3% від доходу, при цьому ми обидва доступні в будь-який момент. Найактивніше користуємося мессенджерами WhatsApp і Viber, а також Instagram », - поділилася дівчина.
Головна мета 2019 року - розширитися, переїхати в іншу квартиру, для цього треба зробити ремонт. Через пару місяців закінчаться виплати допомоги, Тетяна думає, як їй вийти на роботу.
Лайфхак по економії від мами в декреті:
- щомісяця відкладаємо 5-7 тисяч рублів на рахунок і ні за яких обставин не знімаємо. Накопичену за рік суму витрачаємо на відпустку;
- купую сезонну дитячий одяг на розпродажах на 1-1,5 роки вперед - знижки бувають 50-70%;
- часто використовую додаток «Едаділ» і дізнаюся про акції на дорогі товари, економія виходить значна.
Слідкуйте за оновленнями
Копійка гривню береже, тому неважливих витрат немає. Витрати на зв'язок стали такою ж ключовою, хоч і не такий великий, статтею в сімейному бюджеті, як послуги ЖКГ або здоров'я. Про те, як ще заощадити на мобільному зв'язку, запитали експерта.
«Існує хибна думка, що у великих гравців телеком-ринку дорога зв'язок. Це один з тих тез, які люди вимовляють, не перевіряючи. У Росії, за даними аналітиків, ціни на мобільний зв'язок одні з найнижчих в світі. І кожен може вибрати тариф на свій смак і за тією вартістю, яку він готовий платити. При цьому різниці в якості зв'язку не буде ніякої », - зазначив керівник з продажу на масовому ринку« Мегафона »в Югрі і на Ямалі Дмитро Щелгачев.
Сьогодні у «Мегафона» є тарифи, які підлаштовуються під образ життя абонента: любителі музики отримують безлімітний трафік з музичних платформ на тарифі «Включайся! Слухай », а кіномани - 4 фільми щомісяця і пакет каналів« Мегафон ТВ »на тарифі« Включайся! Дивись ». Найпопулярніший тариф «Включайся! Спілкуйся »коштує всього 290 рублів на місяць.
«Дорого і дешево - це відносні величини. Все пізнається в порівнянні. На що краще витратити 300 рублів - на пару чашок кави або місяць безлімітного інтернету? Для активних користувачів смартфона користь, а значить, і вибір очевидні », - резюмував Дмитро.
Лайфхак по економії від експерта по зв'язку:
- стежте за оновленням тарифів, нові тарифи, як правило, цікавіше і вигідніше старих, і містять привабливі бонуси ;
- регулярно перевіряйте наявність платних підписок, і якщо вони «причепилися» випадково під час серфінгу в інтернеті, відписуйтеся - зробити це можна в особистому кабінеті ;
- використовуйте вигідні опції - наприклад, абоненти тарифної лінійки «Включайся!» можуть безкоштовно підключити опцію « Безлімітний інтернет », І проводити в мережі хоч добу безперервно.