Що таке блакитні фішки на фондовому ринку і список в 2018 році

  1. Що таке блакитні фішки
  2. Кому підходять такі акції
  3. Список і характеристики блакитних фішок
  4. Плюси і мінуси
  5. Вимоги до компаній, які бажають потрапити в список
  6. висновок

Доброго времени суток, друзі! Головне питання, яке хвилює початківців трейдерів - які організації з випуску акцій вибирати? Адже новачки ще не набралися досвіду.

На дане питання є одна загальна рекомендація - вкладати в найбільш ліквідні та надійні блакитні фішки. А що таке блакитні фішки на фондовому ринку, кому вони підходять, список таких і їх характеристики, а також переваги і недоліки Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що таке блакитні фішки

Ця назва насправді прийшло на біржу з казино. Там фішки замінюють валюту, а блакитні є найбільш цінними.

Перший раз це вираз застосував Олівер Джінгольд, які працював в агентстві DowJones в далеких 1920-х роках.

Блакитні фішки - це акції компаній першого рівня. Іншими словами, це організації з великою капіталізацією, чистою і доступною бухгалтерією, а також порядком в фінансових питаннях.

Акції - це інструмент, який має на увазі більш високі ризики, в порівнянні з біржовими індексами або облігаціями. А ось блакитні фішки якраз таки найменш небезпечні.

Їх можна оцінити по:

  1. Стабільності, так як дані фішки прорисовують загальну картину на ринку. Для того, щоб вони обрушилися в 2-3 рази, необхідно щоб цей же процес відбувся і в області економіки.
  2. Ліквідності. Обсяг торгів за блакитними фішками завжди величезний. На них є як великий попит, так і пропозиція. Якщо інвестор набуває такі акції, то він може бути впевнений в тому, що продасть їх досить легко.

Кому підходять такі акції

Вони підходять для всіх видів стратегій. Пасивні інвестори вкладають кошти в "blue chip" і не повертаються до них протягом року, п'яти або десяти років.

Зрідка фіксують прибуток і коректують портфель. Доходи зростають хоч і повільно, але стабільно.

Спекулянти займаються продажем фішок через їх зростання або падіння, тобто ліквідності. В процесі торгів на біржі вони намагаються отримати максимальну і швидкий прибуток від зміни ціни активу в ту чи іншу сторону.

Активні інвестори постійно аналізують інформацію і відбирають максимально надійні і потенційно прибуткові папери. Але це не обов'язково компанії першого ешелону (блакитні фішки), але для активної стратегії вони також підходять.

Новачкам краще, звичайно ж, починати працювати з більш надійними і ліквідними цінними паперами. Тому блакитні фішки повинні бути включені в їх портфель.

Інвестори зрідка негативно висловлюються на адресу таких акцій в плані прибутковості, так як вони не відразу досягають бажаного росту. Цього не відбувається як правило і тому, що потенціал їх зростання вичерпано, в порівнянні з акціями організацій другого ешелону, менш популярних і ліквідних, але більш ризикованих.

До другого ешелону відносяться менш ліквідні компанії, які часто недооцінені і саме мають більший потенціал зростання.

До другого ешелону відносяться менш ліквідні компанії, які часто недооцінені і саме мають більший потенціал зростання

У більшості випадків інвестори, які не мають великого досвіду, купують цінні папери компаній першого ешелону, так як їм необхідно вигідно вкласти кошти на тривалий термін.

На російському ринку блакитні фішки - це великі компанії, що розміщують акції на Московській біржі. Але тут досить складно складати прогнози і визначати надійність через нестабільність економіки.

На думку професійних інвесторів вітчизняний ринок є перспективним для інвестицій. Його просто недооцінили, тому і потенціал зростання високий. Але це не означає, що ризиків тут практично немає.

Список і характеристики блакитних фішок

Хоч блакитні фішки і є акціями найбільших і надійних компаній, але до сих пір немає конкретного критерію, за яким можна визначити їх.

Давайте спробуємо все ж виділити найважливіші характеристики і скласти список таких паперів в поточному 2018 році. Цей процес допоможе визначити, які цінні папери найбільш перспективні в довгостроковій перспективі.

Отже:

  1. Стійке зростання протягом кількох десятків років. При цьому він обумовлюється не тільки спекуляціями, а й справжнім станом справ в компанії.
  2. Величезна економічна міць зі значним показником капіталізації.
  3. Висока ліквідність через великої кількості угод, які регулярно відбуваються акціонерами цих компаній.

На сьогоднішній день конкретний список блакитних фішок буде складатися лише з кількох компаній.

Це має відношення тільки до російського ринку, за кордоном великих і популярних організацій в рази більше. Це стане зрозуміло, якщо згадати такі корпорації, як Google, Toyota, General Electric, General Motors, Shell, Кока - Кола, Майкрософт.

З російських компаній блакитними фішками можна назвати:

  • ГМК "Норільський Нікель";
  • ГАЗПРОМ;
  • Сургутнафтогаз;
  • ЛУКОЙЛ;
  • Плюс Золото;
  • Сбербанк;
  • Роснефть;
  • РусГідро;
  • Ростелеком;
  • РАО "ЄЕС Росії".

Список вітчизняних блакитних фішок ще зовсім малий і деякі компанії не можуть в повній мірі називатися такими, бо фондовий ринок ще дуже молодий.

Найбільше ця назва заслужили Газпром і Ощадбанк.

Плюси і мінуси

Blue chip мають досить багато переваг. Не випадково новачки входять на фондовий ринок саме з такими акціями. Вони найбільш надійні.

Так як така компанія, як правило, має тенденцію до зростання, показує хороші результати і стійко тримається на ринку, ризиків тут дуже мало.

Зростання блакитних фішок залежить від реального стану справ, а не від дій спекулянтів.

Другий плюс даних акцій - висока ліквідність. Що це означає? Їх можна як продати, так і купити в будь-який час без значних втрат в ціні. Для новачків це дуже важливо.

Компанії, які вважаються "блакитними фішками", дуже трепетно ​​ставляться до своєї репутації і постійно публікують фінансову звітність. А це означає, що для інвесторів вони прозорі.

Крім цього, такі організації дорожать іміджем і, в більшості своїй, намагаються забезпечити виплати дивідендів.

З мінусів можна відзначити:

  • повільну динаміку. Безумовно, акції піднімаються стабільно вгору, але роблять це вкрай повільно;
  • низький прибуток. Цей факт не дивний, тому що чим більше ризик, тим більше куш. "Блакитні фішки" надійні, а це говорить про те, що високого прибутку чекати не варто. Згідно з дослідженням, яке проводилося в Америці, середній коефіцієнт прибутку від вкладень такого роду акції становить 11% річних.

Вимоги до компаній, які бажають потрапити в список

Для того, щоб фігурувати в списку компаній з акціями першого ешелону, необхідно не тільки мати бажання, а й відповідати деяким вимогам:

  • організація повинна проіснувати на ринку певний проміжок часу і мати достатній досвід;
  • динаміка зростання повинна бути позитивна за весь час функціонування;
  • у виплаті дивідендів акціонерам компанії не повинно бути жодної затримки або відмови;
  • високий ступінь довіри як від російських, так і від іноземних організацій;
  • позитивна кредитна історія;
  • хороші зовнішньоекономічні відносини;
  • професійне керівництво;
  • наявність франчайзингової структури, дочірніх компаній і філій;
  • конкурентоспроможні послуги і продукція на світових і російських ринках.

Для виходу в головний ешелон необхідно дотримуватися всі перераховані вище вимоги.

висновок

На закінчення хочеться сказати, що якщо Ви дійсно зважилися вкладати в активи на фондовому ринку , То обов'язково включите в свій портфель акції "блакитних фішок" для більшої стабільності і впевненості в збереженні Вашого капіталу.

На сьогодні це все. Підписуйтесь на оновлення блогу і на телеграм канал t.me/investbro_ru. Також тисніть кнопочки соціальних мереж, за що буду примного вдячний Вам.

Вдалого інвестування і до швидкої зустрічі!

Головне питання, яке хвилює початківців трейдерів - які організації з випуску акцій вибирати?
Що це означає?

Дополнительная информация

rss
Карта