Зрозуміло, інвестора або трейдера (людини, який заробляє на різниці курсів акцій - купуючи дешевше, продаючи дорожче) найбільш сильно хвилює питання, що впливає на ціну акцій.
Розуміючи причини зміни курсу, можна передбачити ці зміни і, завдяки цьому, правильно зорієнтуватися в ситуації: вчасно купити або продати.
Для кожної конкретної компанії, з паперами якої ви працюєте, набір факторів, що впливають на курс свій. Однак є і загальні закономірності, які впливають практично на всі акції, що обертаються на фондовому ринку.
Давайте перерахуємо їх.
1. Положення на іноземних та світових біржах, світові фондові індекси.
Російський ринок, як і будь-який інший, сильно залежить від зовнішнього фону - того, як себе почувають біржові індекси за кордоном .
2. Державна політика.
Дуже важливий і багатогранний чинник. Ось тільки кілька напрямків, за якими держава може впливати на біржові індекси і ціни акцій:
- ставка рефінансування центрального банку (тобто відсоток, за яким він відпускає кредити);
- державна підтримка тих чи інших підприємств у вигляді позик і пільг;
- державні замовлення;
- позаекономічні політичні події.
Щодо «просто» політичних подій слід пояснити докладніше.
Справа в тому, що політика і економіка сильно пов'язані.
Якщо в країні безлад і політична нестабільність, то, природно, така країна стає куди менш цікавою і привабливою для іноземного капіталу - закордонні інвестори не хочуть ризикувати своїми грошима.
3. На російський фондовий ринок дуже сильно впливає ціна на нафту. Підвищення ф'ючерсу на нафту практично стовідсотково викличе зростання біржових індексів услід за зростанням котирувань гігантів нафтогазового сектора - найважливіших на ММВБ-РТС емітентів.
4. Психологія і поведінка кінцевого споживача.
Так, наприклад, практично щороку спостерігається «новорічне ралі» - швидке зростання курсів акцій в кінці грудня.
Цьому сприяє підвищене споживання в новий рік (подарунки, продукти до новорічного столу, новорічні подорожі). У цей час реальна прибуток багатьох компаній сильно збільшується, що збільшує і курси акцій.
5. Публікація статистики - державної або окремих підприємств.
На настрій інвесторів закономірно впливають звіти прибутку або збитки підприємств.
Природно, якщо підприємство демонструє зростання і прибуток, то його акції виростуть, що додатково підстьобне інвесторів вкладати в них гроші.
Про подібні важливі події ви можете дізнаватися на цій сторінці (Там публікуються очікувані знакові події з усього світу) а також на сторінці свіжих економічних новин .
6. Думки експертів про подальшу поведінку ринку не тільки оцінюють поточну ситуацію, а й значною мірою формують її.
Якщо відомий експерт говорить про те, що той чи інший актив буде рости, і його думка широко відомо, деякі інвестори, вірячи в авторитет аналітика, можуть кинутися купувати зазначені папери і вони дійсно піднімаються в ціні.
7. Іноді ринок може рости або падати начебто без видимих причин: ніяких звітних даних не опубліковано, аналітики говорять про стагнацію, державна політика не змінюється.
Це може означати, що великі гравці на ринку проводять масштабні спекуляції на ринку, штучно завищуючи або знижуючи ціну акцій шляхом масових покупок або продажів.
На ринку в цілому це буває досить рідко, але окремі акції можуть постійно піддаватися різноманітним спекуляціям.
Ці фактори трейдеру слід відстежувати постійно, інвестору, який орієнтується на довгострокові інвестиції також корисно враховувати такі фактори при виборі акцій для покупки. Добре розуміння існуючої динаміки курсів також допоможе вибрати хороший момент для покупки акцій.
Тому якщо ви налаштувалися інвестувати в ту чи іншу компанію, слід ознайомитися не тільки з її особливостями, а й з ринком в цілому. Вибір моменту, коли акції можна купити за низькою ціною допоможе значно збільшити вашу прибуток.
Ще по темі:
Успішних інвестицій!