Що не поділили "Рамілос" і ПОЛИПЛАСТИК?

9 грудня британський Високий Суд Справедливості відхилив позов "Рамілос Трейдинг Лтд", яка належить "Інвестиційної компанії А1", до топ-менеджеру "Групи Поліпластік". 9 грудня британський Високий Суд Справедливості відхилив позов Рамілос Трейдинг Лтд, яка належить Інвестиційної компанії А1, до топ-менеджеру Групи Поліпластік

Як повідомляє ІА Національні інтереси, судовий процес, що тривав з квітня 2016 року, завершився розгромною відмовою "Рамілос Трейдинг Лтд" за всіма підставами. Розглянувши матеріали справи та взявши до уваги доводи сторін, Високий Суд Справедливості розцінила дію офшору як збір компромату і залякування другої сторони. Також суд відмовив у можливості подачі апеляції і зобов'язав позивача оплатити витрати відповідача.

Історія протистояння.

З 2005 року до теперішнього часу "Рамілос Трейдинг Лтд" контролюється колишніми керівниками ЗАТ "ЛУКОЙЛ-Нафтохім" Олексієм Сергійовичем Смирновим і Олександром Натановичем Раппопортом. Саме вони через офшор володіють 50% акцій APG Polyplastic Group Ltd, (APG) який в свою чергу володіє 96.5% акцій російського підприємства "Група Поліпластік". Решта 50% акцій APG - власність компанії "Стронгфілд Маркетинг Лтд". П'ять керуючих партнерів Групи є власниками "Стронгфілда".

У період з 2005 по 2010 рік фінансування Поліпластік йшло за рахунок власних коштів керуючих партнерів і залучених інвестицій. При цьому Смирнов і Раппопорт відмовилися брати участь у фінансуванні Поліпластік. До 2011 року в складі Групи налічувалося вже 13 заводів і стільки ж торгових домів на території Росії і країн СНД. Підприємство поповнилося власним науково-дослідним інститутом, проектним інститутом і навчальним центром для підготовки фахівців з проектування, монтажу та експлуатації полімерних трубопровідних систем.

У 2011 році між акціонерами APG виник конфлікт, коли Олексій Сергійович Смирнов і Олександр Натанович Раппопорт відмовилися внести свою частину капітальних вкладень пропорційно інвестиціям Стронгфілда або переглянути частки в APG пропорційно інвестиціям. На початку 2012 року було прийнято рішення вивести Групу на біржу до кінця 2014 року, що отримала свій відбиток у відповідному акціонерній угоді. При цьому Рамілос підписав кредитний договір і зобов'язався повернути Стронгфілду половину суми інвестицій, зроблених в розвиток спільного бізнесу.

Але в липні 2012 року Олексій Сергійович Смирнов і Олександр Натанович Раппопорт стали перешкоджати виконанню січневої домовленості. Потім вони і зовсім відмовилися надати уповноваженим банкам достовірні відомості про себе. При цьому в якості бенефіціарів Рамілоса були вказані номінали і ланцюжок офшорних трастових компаній, очолюваних публічної материнською компанією. Інвестиційні банки, звичайно, залишилися незадоволені таким поворотом подій. Це все призвело до блокування підготовки Групи до IPO.

Що виходить зараз?

Акціонери Стронгфілда м'яко кажучи були здивовані, коли дізналися про "продаж" Рамілоса, організованої Олексієм Сергійовичем Смирновим і Олександром Натановичем Раппопортом. Ймовірно, ця інформація так би і залишилася в таємниці, якби не позов Рамілоса в Високий Суд Справедливості.

У травні "Інвестиційна компанія А1" на своєму сайті поінформувала про покупку 50% в APG. Є всі підстави полгать, що реального продажу не було. Про це говорить той факт, що з акціонерами Стронгфілда, які керують Поліпластік, переговори на цю тему не велися, а звичайні для таких угод юридичні та бухгалтерські перевірки, оцінка бізнесу та зустрічі з менеджментом не проводилися.

Рамілос повідомив в позовній заяві, що з 2013 року став підозрювати ПОЛИПЛАСТИК в масштабних зловживаннях через невиплату дивідендів. Однак, як виявилося, блокування виплат дивідендів - "справа рук" саме Рамілоса. Вони просто відмовилися виплачувати борг за кредитним договором, який, по суті, і був обов'язком по оплаті частки в APG. Під тиском представлених відповідачем доказів Рамілос був змушений відкликати претензії, пов'язані з дивідендами, до розгляду позову в суді.

Крім "зловживань з дивідендами" позивач також висунув керуючим партнерам Поліпластік звинувачення у виведенні коштів через купівлю імпортної сировини і оплату відсотків по кредитах.

Відповідач надав до суду документи, в яких зазначено, що в Поліпластік весь облік з 2007 року аудіюєтся "великою четвіркою" за Міжнародними стандартами фінансової звітності. Сировина закуповувалося через партнерську компанію, яка на 50% належала Рамілосу. Дані по всіх операціях скрупульозно відбивалися в консолідованій МСФЗ звітності.

Суд прийшов до висновку, що за заявленими Рамілосом підстав відсутні докази зловживань. Всі обставини, які наводяться офшором в якості аргументів, були відомі йому з 2011 року (нагадаємо, позов був поданий тільки в квітні 2016 року). У суду не виникло сумнівів в достовірності обліку і звітності Поліпластік.

Керуючі партнери впевнені, що звернення до британського суду і піар-компанія в ЗМІ - це добре організоване "уявлення", яке було режисерувати з подачі власників Рамілоса Олексія Сергійовича Смирнова і Олександра Натановича Раппопорта. Протягом багатьох років вони відмовлялися від пропозицій викупу їх частки, а коли вартість бізнесу знизилася, прибігли за допомогою в А1. Спритні ділки намагаються змусити основних акціонерів Групи викупити їхні частки за завищеною ціною. Необдумані дії А1 при цьому дезорганізують роботу підприємства. Нагадаємо, що зараз галузь переживає складний період, і збої в роботі Поліпластік, в якому трудяться понад 5000 осіб, завдадуть істотного збитку економіці країни.

Керуючі партнери Групи переконані, що будь-які корпоративні суперечки можна вирішити мирно в ході конструктивного діалогу, а використання силового тиску, чорного піару, брехливих доносів, шантажу, вимагання неприпустимо. У Поліпластік планують і далі захищати інтереси та ділову репутацію компанії.

Довідка про Групу ПОЛИПЛАСТИК

Група Поліпластік - це найбільший в РФ виробник полімерних трубопровідних систем для газо- і водорозподільних мереж, меліорації, будівництва та інженерно-технічних потреб, а також полімерних композиційних матеріалів для автомобільної, машинобудівної, електронної, будівельної та інших галузей промисловості і сільського господарства.

Виробничі потужності знаходяться в Росії (12 заводів), Білорусі (1 завод) і Казахстані (1 завод). Також до складу Групи входить 13 регіональних торгових домів, навчальний центр, науково-дослідний і проектний інститут.

Компанії успішно веде свою діяльність вже більше чверті століття. Вона дає роботу більш, ніж 5000 чоловік. Група зарахована до стратегічних підприємств РФ, є лідером у виконанні програм імпортозаміщення, створює і впроваджує у виробництво інноваційні технології. Виручка по МСФО за 2015 року склала 31 млрд руб. EBITDA - 1.8 млрд руб.

Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні

Що виходить зараз?

Дополнительная информация

rss
Карта