Уявлення про те, що штатна магнітола це той пристрій, що було встановлено автовиробником не зовсім вірно. Штатним такий апарат називається тому, що виготовляється для автомобіля певної автомобіля і повністю відповідає всім його технічним особливостям. До того ж така магнітола ідеально вписується в інтер'єр салону, без будь-яких додаткових аксесуарів, таких як декоративна монтажна рамка.
Крім цього в даній моделі авто передбачено штатне місце установки магнітоли. Туди виведені всі необхідні для підключення пристрою дроти з відповідними роз'ємами. Так що проблем з установкою штатної магнітоли не буває.
Штатна магнітола http://carmonitor.com.ua/shtatnye-magnitoly забезпечує повноцінне використання всіх медійних можливостей автомобіля, а також повний контроль всіх систем автомобіля, обладнаними відповідними датчиками і іншими системами контролю. Інформація з них виводиться на екран магнітоли. Для зручності експлуатації ГУ в штатному виконанні, на кермовому колесі виведені кнопки управління.
Оскільки такий пристрій призначений для використання в певній моделі авто, то цілком можливо, що у функціональному арсеналі є специфічні можливості, використання яких можливе тільки в цьому варіанті.
У штатних автомагнітолах може використовуватися одна з двох застосовуваних нині ОС. Такими є Windows, або друга ОС під назвою Android. Вибір ОС залишається за користувачем. Працюють магнітоли на обох системах чудово. Використання Андроїд дає деяку перевагу, що полягає в розширенні функціонального потенціалу за рахунок використання більше 700 000 різних розширень і додатків для цієї ОС.
У чому ще може полягати відмінність між різними штатними ГУ, так це в їх розмірах. Основна маса магнітол підрозділяється на 2 типорозміру, що позначаються як 1 din і 2 din. Найчастіше використовуються апарати 2 дин, оскільки мають вбудований досить великий сенсорний екран. Магнітоли 1 дин в 2 рази менше і позбавлені такого екрану. Хоча є пристрої зі складним або знімним екраном.
Можливості штатних магнітол великі. Серед них можна відзначити наявність навігації GPS і (або) GLONACC, можливість спільної роботи з різними пристроями, що підключаються (планшет, смартфон, паркувальні або оглядові відеокамери, флеш накопичувачі і багатьма іншими).