- Цікаво ТАКОЖ:
- Що таке біткоіни і як його заробити?
- У чому відмінність від звичайних грошей?
- Динаміка розвитку біткоіни
- Біткоіни в Україні поза законом?
- Рекомендуємо ТАКОЖ:
- Чи потрібно платити податки?
За даними інтернет-аналітики питання, що таке біткоіни і чому в Україні він поза законом, задають більше 35% українських користувачів в інтернеті? Відповідаємо простими словами! Біткоіни - це криптовалюта, тобто віртуальні гроші, "функціонування" яких забезпечує спеціальну базу даних «Blockchain».
Завдяки такій базі таким чином нарешті було знайдено перше успішне рішення старої інформаційної проблеми, а саме: як гарантувати довіру між двома сторонами, що володіють певною інформацією без залучення будь-яких посередників.
Цікаво ТАКОЖ:
Саме завдяки технології блокчейн забезпечуються основні принципи і переваги функціонування біткоіни:
- прозорість - всі учасники групи мають доступ до такої «книзі», де записують дані всіх грошових переказів, що відбувається всередині системи. Це дає можливість кожному учаснику в будь-який момент подивитися, які операції здійснювалися з моменту першого запису і до сих пір;
- анонімність - жоден з учасників групи не знає особистості інших, оскільки навіть при переказі коштів бачить тільки запис у вигляді набору цифр і букв;
- децентралізація - така «книга обліку» зберігається в якомусь певному місці в єдиному екземплярі, а в вигляді копії у кожного користувача, який підключився до системи;
- швидкість - переклад криптовалюта за допомогою системи відбувається досить швидко, після підтвердження операції її неможливо скасувати і повернути переклад;
- захищеність - через деякий час на такому листі закінчується місце для записів. Тоді його «опечатують» унікальним зашифрованим кодом, узгодженим усіма учасниками. Тому записи на такому листі можна тільки переглядати, але не змінювати;
- гарантія - оскільки кожна наступна сторінка-блок залежить від попередньої, якщо хтось спробує внести зміни в дані вже «опечатаній» сторінки, йому також доведеться змінити зміст і шифр всіх наступних сторінок. А здійснити це самостійно, з огляду на зростаючу складність обчислення кожного наступного коду, просто неможливо.
Що таке біткоіни і як його заробити?
Вираховувати код шифрування для заповненого блоку-сторінки починають всі учасники, і перший, кому це вдається, отримує винагороду за свої зусилля у вигляді біткоіни. Таким чином і відбувається процес видобутку криптовалюта - «Майнінг». А прагнення якомога швидше обчислити код, який постійно ускладнюється з кожною наступною сторінкою, власне, і стимулює «гонку технологій» і збільшення потужностей для отримання прибутку від видобутку.
У перші роки після появи біткоіни кожен мав можливість добувати цю криптовалюта в домашніх умовах, використовуючи звичайний комп'ютер. З розвитком централізованих біткоіни-шахт у багато разів збільшилася складність Майнінг валюти, а також відбулося значне зменшення швидкості "домашнього" Майнінг.
У чому відмінність від звичайних грошей?
Крім спеціальної бази даних «Blockchain», біткоіни має також ще одна відмінність від звичайних грошей, яке полягає в тому, що біткоіни не пов'язаний з якою-небудь державою. Будь-хто може простежити історію операцій з біткоіни за будь-який період часу.
Для переказів і оплати послуг використовують біткойн-гаманці, в яких зберігаються цифрові ключі, необхідні для транзакцій. Система біткоіни не має жодного центру, тому втрата приватного ключа означає втрату грошей назавжди, тому що їх не можна повернути, зателефонувавши в банк, як це робиться у випадку зі звичайними грошима.
Динаміка розвитку біткоіни
1. Перша реальна покупка товару, яка була оплачена біткоіни, відбулася в травні 2010 року, а вже в 2013 році ця криптовалюта стала по-справжньому знаменитою серед широкої громадськості, коли її вартість стрімко зросла з 13 доларів США до більш ніж 1000 доларів США за монету BTC. Саме після цього нова цифрова валюта зацікавила всіх: від відомих економістів до представників уряду.
2. Так, починаючи з 0,29 доларів за 1 біткойн в січні 2011 року ціна криптовалюта станом на липень 2017 року зросла до 2600 доларів за 1 біткоіни. Динаміка зміни вартості криптовалюта має тенденцію до зростання.
Кожне різке наростання супроводжується попереднім спадом. Так, наприклад, в січні 2014 року простежується підвищення вартості біткоіни і станом на січень 2014 року один біткоіни можна було придбати за 747 доларів, а вже в липні того ж року його вартість знизилася до 654 доларів. Тенденція на зменшення тривала до липня 2015 року та становила 255 доларів за 1 ВТС. У наступні роки відзначається тенденція до збільшення, причому вартість валюти в кінці 2017 року склала 20 000 доларів США за один біткоіни.
3. Підйом вартості біткоіни, перш за все, пов'язаний з підвищенням попиту на криптовалюта. Інтерес до цифрових валют значно пожвавлюється як у всьому світі, так і в нашій країні, оскільки таку зацікавленість викликає кризу банківської системи, нестабільність національної валюти. На сьогоднішній день число користувачів біткоіни неухильно зростає, причому популярність даного виду криптовалюта "породила" створення нових різновидів цифровий валюти.
Біткоіни в Україні поза законом?
На даний момент біткоіни знаходиться поза межами будь-яких правових норм, причому як в нашій країні, так і в усьому світі. Окремі питання щодо діяльності бірж, на яких відбуваються торги криптовалюта, правовим статусом криптовалюта врегульовані в деяких країнах. Наприклад, нематеріальним активом криптовалюта, в тому числі і біткоіни, визнаний в Австралії, засобом платежів - Німеччини, майном - Ізраїлі, Канаді, засобом бартеру - Іспанії, грошовими коштами - Японії.
Рекомендуємо ТАКОЖ:
Говорячи про Україну, вперше регламентувати оборот біткоіни в Україні спробував НБУ, який в листопаді 2014 року в своїй заяві вказав, що біткоіни є «грошовим сурогатом, який не має забезпечення реальної вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу , оскільки це суперечить нормам українського законодавства ».
Однак рішення НБУ є імперативними для банків, а також їх діяльності і не є обов'язковими для фізичних осіб, тому заборонити діяльність з криптовалюта фізосіб НБУ не може!
І не дивлячись на той факт, що на даний момент зареєстровано в ВРУ кілька законопроектів, які б в майбутньому змогли регулювати статус криптовалюта, їх оподаткування, операції по Майнінг, проведення ICO (краудфандінг, збір коштів з подальшим випуском токенов, Ранее писали «Як через краудфандінг легко зібраті гроші на реалізацію стартапу?» ) На даний момент складна правова природа криптовалюта не дозволяє визнати їх ні грошовими коштами, ні валютою, ні платіжним засобом іншої країни, ні валютної цінністю, ні електронними грошима, цінними паперами або навіть грошовим сурогатом.
Чи потрібно платити податки?
Однак незважаючи на невизначеність статусу криптовалюта в Україні, ніхто не скасовував обов'язку фізособи, яке отримує доходи від криптовалюта, по декларуванню доходів і сплати податків (18% прибутковий податок + 1,5 військовий збір). Однак порядок оподаткування такими податками по відношенню до криптовалюта не розроблений до сьогоднішнього дня.
Як висновок можна позначити, що до сих пір питання про те, криптовалюта - це валюта або товар, засіб платежу або все-таки обміну, стягувати податок на додану вартість чи ні, чи повинна діяльність кріптовалютних бірж підлягати ліцензуванню не знаходять відповіді. Єдиної позиції немає - думки регуляторів у багатьох країнах різняться від юрисдикції до юрисдикції (а іноді і від органу до органу в одній конкретній країні).
Ключові питання залишаються без відповідей, що створює додаткові проблеми в правозастосуванні. Оскільки говорити навіть про оподаткування доходів (або прибутку), отриманих у вигляді криптовалюта, без визначення правового статусу цифрових грошей складно. По суті, криптовалюта знаходиться в правовому ваакуме. Добре це чи погано - питання також спірне, а відповідь на нього залежить від конкретної ситуації.
На відео нижче вашій увазі пропонується роз'яснення регулювання криптовалюта, біткоіни в Україні:
▼ сподобалось Стаття? Поділіться! ▼
Корисний матеріал? Оцініть:
Є питання? Натісніть нижчих "ОТРІМАТІ консультацію"!
Знайшли помилку? Віділіть ее и натісніть Ctrl + Enter
Все про закон в інтимних подробіцях!
У чому відмінність від звичайних грошей?За даними інтернет-аналітики питання, що таке біткоіни і чому в Україні він поза законом, задають більше 35% українських користувачів в інтернеті?
Що таке біткоіни і як його заробити?
У чому відмінність від звичайних грошей?
Біткоіни в Україні поза законом?
Чи потрібно платити податки?
Знайшли помилку?