Що вибрати WordPress або Joomla? Всі переваги і недоліки.

  1. Детальніше про WordPress
  2. Мінімальні вимоги:
  3. Детальніше про Joomla
  4. Мінімальні вимоги:
  5. Коротко про Joomla
  6. недоліки:
  7. Коротко про WordPress
  8. недоліки

Добрий день, шановні читачі

Добрий день, шановні читачі! На зв'язку Іван Маслов! Сьогодні я підготував для вас цікавий матеріал, в якому зроблю невеличкий аналіз двох популярних движків сайтів, щоб ви вирішили для себе що вибрати WordPress або Joomla. Якщо ви плануєте зробити сайт контентного типу, то ви однозначно повинні вибрати CMS, яка повністю заточена під такі сайти.

Серед користувачів і власників web-ресурсів йде вічна суперечка, яка з CMS крутіше і кожен відстоює свій вибір з різних причин. У даній статті я розкрию всі переваги і недоліки кожної з них.

Детальніше про WordPress

Почнемо з того, що WordPress - це найпопулярніша в світі система управління контентом, з відкритим вихідним кодом. Дана система зроблена на основі ліцензій GNU / GPL, які мають на увазі безкоштовне розповсюдження, тобто будь-який користувач, веб-майстер або програміст може використовувати і видозмінювати і навіть переробляти його під свої потреби без додаткового узгодження з виробником. Це дає великий плюс для веб-ресурсів, особливо стартапів, яким необхідно тримати з самого початку красиву і чисту історію.

Даний движок невимогливий до сервера і його технічними характеристиками. Для стабільної і безвідмовної роботи підійде будь-який сервер на який досить встановити базу даних MySQL і підтримку декількох модулів PHP, до того ж будь-який сучасний хостинг в тому числі і халявний без проблем потягне і забезпечить стабільну роботу WP. До речі, я недавно опублікував корисну статтю про те, як правильно вибрати хости нг дл я сайту, якщо вам це цікаво, ознайомитися з нею можна - тут .

Мінімальні вимоги:

Версія WP не нижче 3 Версія WP не нижче 3.2
PHP 5.2.4 або вище
MySQL 5.0 або вище

Для установки WP на хостинг, навіть новачкові, знадобиться менше 5 хвилин часу. При установці користувачеві необхідно лише знати місце, де зберігається база даних, зазвичай це _localhost, а також логін і пароль до БД. Для доступу до адмінки сайту, предустановщік попросить вказати e-mail, придумати логін і пароль. Весь процес установки Вордпресс на хостинг в автоматичному режимі я докладно описав - тут .

Так виглядає панель управління WordPress

Важливо! Після установки, система за замовчуванням автоматично привласнює логін «admin», з метою безпеки ніколи не використовуйте його в якості логіна, відразу міняйте


При оновленні версії движка в 99,9% випадків встановлені плагіни і тема не потребують адаптації під нову версію, це дає безперечну перевагу ВП перед усіма іншими CMS, а також не вимагає витрат часу і ресурсів на програміста, коли виходить оновлена ​​версія. При оновленні версії движка в 99,9% випадків встановлені плагіни і тема не потребують адаптації під нову версію, це дає безперечну перевагу ВП перед усіма іншими CMS, а також не вимагає витрат часу і ресурсів на програміста, коли виходить оновлена ​​версія Так виглядає візуальний редактор контенту

В даному движку є візуальний редактор контенту, до того ж багато преміум і деякі безкоштовні теми, мають додаткове меню швидкого налаштування видимої частини сайту. Вбудовані редактори дуже схожі на офісні програми Майкрософт, і будь-яке завдання по вставки таблиць, форматування тексту, вставку зображень і редагування кордонів може зважитися за допомогою пару кліків мишки, що робить дану систему управління контентом безперечним лідером в простоті ведення і наповнення веб-ресурсів.

Розробники постійно допрацьовують і покращують WP, роблячи його все менш уразливим до атак, зломів і несанкціонованого доступу. Крім розробників є група людей які пишуть безкоштовні плагіни (у вільному доступі їх налічується понад 10,000 шт.), За допомогою яких також можна поліпшити захист.

Веб-майстрами було помічено і доведено, що web-ресурси створені на Вордпресс, індексується і потрапляють в пошукову видачу набагато краще і швидше, ніж сайти створені на Джумла. Якщо ви плануєте здійснювати управління своїм сайтом самостійно, то безумовно ідеальний варіант в цьому випадку ВП.

Детальніше про Joomla

Ця CMS теж є безкоштовною і має встановлений початковий набір за допомогою якого веб-майстер може вирішити більшість своїх завдань. Такий варіант компонування движка дозволяє займати мінімум місця на хостингу і зменшує на нього навантаження, за рахунок чого збільшує швидкодію сайту в цілому. На час написання статті, остання актуальна версія системи 3.4.0.

Починаючи з цієї версії Джумла стала підтримувати адаптивність під мобільні пристрої і додатки, має доступ до безлічі безкоштовних і платних шаблонів. Інтерфейс користувача трохи видозмінений, і для всіх хто працював в старих модифікаціях Jooml-и доведеться перенавчатися. Її т ребованія до сервера вищі ніж у WP.

Мінімальні вимоги:

PHP версії 5 PHP версії 5.3.1 або вище
обов'язково MySQL з підтримкою InnoDB 5.1 або вище
Apache з mod_mysql, mod_xml, а також mod_zlib 2.0 або вище

Все це робить джумла швидшої в роботі, але набагато ускладнює архітектуру побудови. Без особливих навичок програмування, ви не зможете налаштувати цей движок «під себе» і змусити його працювати на повну згідно ваших вимог.

Розробники випускають регулярні оновлення, роблячи движок більш захищеним і сучасним, але при установці кожного оновлення будьте готові до налаштування всіх раніше встановлених модулів і шаблонів.

Підіб'ємо підсумки і почнемо замислюватися, що вибрати WordPress або Joomla, а також коротко виділимо всі основні переваги і недоліки кожної CMS формованим списком:

Коротко про Joomla

переваги:

адаптивний код   можливість налаштовувати практично всі   багато безкоштовних модулів і шаблонів   регулярні оновлення адаптивний код
можливість налаштовувати практично всі
багато безкоштовних модулів і шаблонів
регулярні оновлення

недоліки:

важкий код і принцип роботи движка для сервера   регулярні оновлення, які потребують постійних доробок   надзвичайно складна панель адміністратора і редактора   надмірність програмного коду (він просто всюди, включаючи панель редагування і додавання нового контенту)   складно обслуговувати сайт самостійно, часто доводиться вдаватися до допомоги фахівців важкий код і принцип роботи движка для сервера
регулярні оновлення, які потребують постійних доробок
надзвичайно складна панель адміністратора і редактора
надмірність програмного коду (він просто всюди, включаючи панель редагування і додавання нового контенту)
складно обслуговувати сайт самостійно, часто доводиться вдаватися до допомоги фахівців

Коротко про WordPress

переваги:

відкритий вихідний код   проста установка   легке управління темою і її налаштування   більше 10,000 безкоштовних шаблонів і доповнень   простий візуальний редактор контенту   зручна і зрозуміла панель адміністратора   веб-ресурси створені на WP легко адаптуються і змінюються   можливість публікацій за допомогою сторонніх скриптів   відмінно індексується пошуковими системами   добре захищений від спаму і злому відкритий вихідний код
проста установка
легке управління темою і її налаштування
більше 10,000 безкоштовних шаблонів і доповнень
простий візуальний редактор контенту
зручна і зрозуміла панель адміністратора
веб-ресурси створені на WP легко адаптуються і змінюються
можливість публікацій за допомогою сторонніх скриптів
відмінно індексується пошуковими системами
добре захищений від спаму і злому

недоліки

при неправильному налаштуванні сервера, WP може створювати на нього високе навантаження при відносно невисокій відвідуваності   іноді трапляються конфлікти між зовнішніми плагінами   гола CMS, для розширення свого функціоналу вимагає доповнення при неправильному налаштуванні сервера, WP може створювати на нього високе навантаження при відносно невисокій відвідуваності
іноді трапляються конфлікти між зовнішніми плагінами
гола CMS, для розширення свого функціоналу вимагає доповнення

Я вважаю, що Вордпресс - це безперечно найпростіша, легка і в той же час потужна система управління контентом. А початківцям веб-майстрам і блогерам буде набагато простіше створити свій сайт або блог саме на WordPress. Сподіваюся, цей матеріал був вам корисний і на його основі, ви зробите правильний і остаточний вибір.

А ви як вважаєте, яка CMS краще? Що вибрати WordPress або Joomla? На цьому сьогодні все, побачимося на блозі!

PS Якщо у вас виникли якісь питання, задавайте їх у коментарях, буду радий на них відповісти. Сподобалася стаття? Тисни на кнопки соц. мереж! 😉

З повагою, Іван Маслов .

А ви як вважаєте, яка CMS краще?
Що вибрати WordPress або Joomla?
Сподобалася стаття?

Дополнительная информация

rss
Карта